Ставьте like и читайте!

ĀDAS EKOSISTĒMA. OXYBIOME

04.09.2021, 3ade.lv

ĀDAS EKOSISTĒMA.  OXYBIOME

ĀDAS EKOSISTĒMA. OXYBIOME

ATTĪROŠS, NOMIERINOŠS, LĪDZSVAROJOŠS

Mūsu āda dzīvo gan publiski redzamo, gan slepeno dzīvi. Publisks ir tas, ko redzam paši un citi: sārtums, spīdums, samtainums vai, gluži pretēji, izsitumi, pigmentācija un grumbas. Slepenā dzīve – tā ir ādas mikrobiota. Pēdējā laikā tā nokļuvusi uzmanības centrā gan dermatoloģijas, gan kosmetoloģijas nozarē. Izpratne par ādas mikrobiotu — vitāli svarīgu mikroorganismu kopumu, kas apdzīvo mūsu ādu, un kā saglabāt tās trauslo līdzsvaru — ir nozīmīgs solis ceļā uz izpratni par mehānismiem, kas ir atbildīgi par veselīgu ādu un tās izskatu.

Francijas eksperts DERMACEUTIC, ar 20 gadu pieredzi skābju un retinola bāzes produktu izgatavošanā, uzsāk profesionālu kopšanas sēriju ar mikrobiotas regulatoru.

Atklāti sakot, katrs no mums ir uzdevis jautājumu: kā apvienot neapvienojamo. Jo pro- un prebiotiskie produkti ir pretstats mūsu iecienītajiem līdzekļiem ar C vitamīnu, retinolu un dzīvinošo hialuronskābi. Nepareiza to lietošana rada disbalansu.

Kristīne Jākobsone


Kā pareizi lietot konceptuāli atšķirīgu, bet vienlīdz efektīvu kosmētiku, mums pastāstīja dermatologs-venerologs, dr. Dmitrijs Malošiks un kosmētiķe ar augstāko medicīnisko izglītību Kristīne Jākobsone, Dermaceutic Laboratoire nodaļas vadītāja Latvijā un Igaunijā.

dr. Dmitrijs Malošiks


Izstrādāt tādas kopšanas pieejas, kas spētu saglabāt vai atjaunot individuāli katra dabisko mikrobiotas līdzsvaru — tas ir jauns mērķis ne tikai dermatologiem, bet arī ādas kopšanas līdzekļu radītājiem. Pieaug arī izpratne par kosmētikas līdzekļu ietekmi uz ādas ekosistēmu.


Dakter, ādas mikrobiotu ietekmē pilnīgi visi faktori: vecums, dzimums, ģenētika, tiešā vide, ķermeņa temperatūra un gaisa temperatūra. Šo ekosistēmu var arī izjaukt mehāniskas iejaukšanās, ārstēšana ar antibiotikām un laikapstākļi. Kādai jābūt ādas pamata kopšanai, lai saglabātu un līdzsvarotu tās mikrobiotu?

Dmitrijs Malošiks: Pirmkārt, saglabāt ādas pH 4-5,5 līmenī, tas jau veicina reziduālās mikrofloras attīstību un novērš patogēno mikroorganismu attīstību uz ādas.
Un, protams, lietojiet prebiotikas un probiotikas — gan, uzņemot ar pārtikas produktiem, gan uztura bagātinātāju veidā. Ja jūs uzsākat pre- un probiotiku lietošanu, tad manāma efekta iegūšanai tās jālieto ilgstoši, parasti tie ir 4-6 mēneši.

***

Kas bojā ādas mikrobiotu ikdienas skaistumkopšanas procesos? Piemēram, vai ir iespējams apvienot tādu līdzekļu lietošanu, kas aizsargā mikrobiotu, ar aktīviem līdzekļiem, piemēram, skābēm, retinolu utt.? Vai tie nebūs pretrunā viens ar otru?


Dmitrijs Malošiks: Retinols var negatīvi ietekmēt ādas mikrobiotu, taču tas stimulē arī citus ādas aizsargmehānismus (piemēram, pretmikrobu peptīdu AMP ražošanu, Toll — līdzīgo receptoru aktivizēšanu utt.). Tādēļ ādas kopšanu var papildināt arī ar retinolu. Varbūt ne katru dienu, labāk katru otro dienu, bet tas ir atkarīgs no ādas tipa un jutīguma, kā arī vecuma. Ādas kopšanas plānu veido jūsu ārsts — kosmetologs vai dermatologs. Atgādināšu, ka āda ir sarežģīta struktūra, kur katram elementam ir svarīga loma un katra reakcija nav atsevišķa vienība, bet drīzāk reakciju kaskāde, kā rezultātā āda saglabā aizsardzību vai, gluži otrādi — zaudē savu aizsargfunkciju.

***

Zīmols DERMACEUTIC, ar kuru jūs strādājat jau daudzus gadus, ir kļuvis par Eiropas līderi, profesionālo produktu flagmani, kuru pamatā ir skābes, retinols un pīlingi. Šovasar zīmols iepazīstināja ar jaunu produktu OXYBIOME, kas veicina ādai noderīgu baktēriju ekosistēmas attīstību un saglabāšanu. Attiecīgi, to var dēvēt par ādas mikrobiotas regulatoru?


Kristīne Jākobsone: Noteikti. Tas ir kopšanas pamats — micelārais ūdens ar mikrobiotas regulatoru. Tas satur dabīgu komponentu (jūras ūdens, brūnās aļģes, zaļās mikroaļģes, eksopolisaharīds) kombināciju, kas nodrošina ādai nepieciešamās uzturvielas. Kā arī cinka glukonātu, kas sašaurina poras, paātrina rētu dzīšanas procesu un regulē ādas sebuma izdalīšanos. Tam piemīt antiseptiskas īpašības, cinks ir piemērots akne skartas ādas kopšanai. Un jau labi pazīstamais niacinamīds: antiseborejisks aktīvs ar nomierinošām īpašībām, zināms arī kā vitamīns B3 vai vitamīns PP. Palīdz uzlabot akne skartas ādas stāvokli.

Šo produktu var izmantot ikviens, neatkarīgi no ādas tipa, dzimuma un vecuma. Kā attīrīšanas līdzekli, kas pēc tam nav jānoskalo. Vienkārši attīriet seju divas reizes dienā — no rīta un īpaši vakarā. Uzklājiet nelielu daudzumu uz vates spilventiņa un ar vieglām kustībām notīriet ādu līdz tā ir pilnīgi tīra, īpaši, ja lietojat dekoratīvo kosmētiku. OXYBIOME ir lieliski piemērots acu kosmētikas noņemšanai, kas nerada kairinājumu.

OXYBIOME ATTĪROŠS MICELĀRAIS ŪDENS AR MIKROBIOTAS REGULATORU, CINKU UN NIACINAMĪDU.

 efektīvi attīra ādu un noņem dekoratīvo kosmētiku, 
 aizsargā no piesārņojuma ietekmes, 
samazina apsārtumu, izsitumus un iekaisumu,
 līdzsvaro ādas mikobiotu.

 

20% ATLAIDE IR DERĪGA LĪDZ 31.08.2021, WWW.PROFCOSMETICS.LV PROMO CODE: BEAUTY CLOUD 20

 

Vai to iespējams apvienot ar mūsu iemīļotajiem augļskābju produktiem, pīlingiem un retinolu saturošiem serumiem?


Kristīne Jākobsone: Runājot par skābju aktīvu lietošanu, jāsaprot, ka parasti tās tiek lietotas kursu programmas veidā, kuru pielāgojis kosmetologs. Saskaņā ar indikācijām. Tas pats attiecas arī uz skrubju izmantošanu un pīlingiem. Āda – tas ir aizsargslānis, un tā ir jātur līdzsvarā. Skatoties objektīvi — darbs ar ādu ir ikdienas rutīna. Un tās pamatā vajadzētu rūpēties par ādas aizsardzību. Visas aktīvās un agresīvas iedarbības procedūras uzticēt profesionāļiem.

***

Vai pietiek tikai ar šī līdzekļa izmantošanu, lai apmierinātu slepeno ādas iemītnieku vajadzības?


Dmitrijs Malošiks: Atsauksim atmiņā reakciju kaskādi, kas nepieciešama aizsardzības iegūšanai. Kādam būs nepieciešams tikai Oxybiome, lai uzturētu ādas mikrobiotu labā stāvoklī, bet kādam būs nepieciešams apvienot dažādus kopšanas līdzekļus, kā arī medikamentus, ja runājam par ādas slimībām, kur bieži vien nav iespējams tikt galā tikai ar kosmētikas palīdzību. Bet sekot līdzi, uzturēt, kā arī atjaunot ādas mikrobiotu vajadzētu ikvienam. Daudzi pētījumi ir parādījuši korelāciju starp mikrobiotas un dažādu ādas slimību smaguma pakāpēm. Atcerieties to. Un arī par līdzsvaru!OFICIĀLAIS IZPLATĪTĀJS “Prof-K” Burtnieku iela, 36а, Rīga, LV-1084
Tālr. + 371 27 711 444
info@profcosmetics.lv / www.profcosmetics.lv
dermaceutic.latvija / dermaceutic.latvijakomentāri