Ставьте like и читайте!

ANTI-AGING INSTITŪTS: sākot ar vizīti pie gerontologa līdz intravenozajiem vitamīnu kokteiļiem

01.04.2021, 3ade.lv

ANTI-AGING INSTITŪTS: sākot ar vizīti pie gerontologa līdz intravenozajiem vitamīnu kokteiļiem

Esmu vienmēr uzskatījusi, ka mūsu ķermenis ir jāizmanto tā iespēju robežās, tas padara mūs spēcīgus un veselus, palīdz saglabāt organisma un gara jaunību ilgus gadus. Šodien mēs dzīvojam ilgāk, strādājam vairāk, stresa pakāpe ir uz galējās robežas. Bet mūsu ķermenis ir palicis nemainīgs. Tam ir savs nolietojums un savi resursi. Apsveicami, ka cilvēce sāk principā saprast, cik svarīgi ir rūpēties par sevi. Ir sācies preventīvās medicīnas laikmets, kurā dominē ne tik daudz izskata uzlabošana, cik dzīves kvalitātes un ilguma uzlabošana. Arvien biežāk pacienti izvēlas holistisku pieeju, un viņi zina, ko nozīmē spēku pieplūdums, darbspējas paaugstināšana, laba pašsajūta, spēcīga imunitāte un psiholoģiskais komforts.

Par Baltijā pirmo ANTI-AGING institūtu stāsta Zane Rēvalde, ”Anti-Aging Institute” vadītāja.

Zane Rēvalde

Аutore: Almaza Pirha

Zane, ko nozīmē Anti-aging  institūts? Kāda tam ir atšķirība  no klīnikas?

Anti–age latviski skanētu – pretnovecošanās. Tātad, Pretnovecošanās institūts. Antiage nav sens jēdziens, bet jau ir paspējis iegūt nepareizu virzienu Latvijas sabiedrībā. Lielākā daļa sabiedrības, ar terminu anti-age, saprot vizuālo novecošanās pazīmju likvidēšanu – ar injekciju metodēm, ar dažādiem krēmiem, plastisko ķirurģiju, bet mēs vēlamies izskaidrot katram indivīdam, ka  jāskatās plašāk, kontekstā ar visa organisma novecošanos, katru organisma šūnu. Mums ir labs pamats – “Veselības centrs 4” (VC4) ar 25 gadu pieredzi un mūsu speciālisti strādā dažādās nozarēs – gerontoloģija, uztura zinātne, ģenētiskā medicīna, endokrinoloģija, internā medicīna (tas ietver vēl citus virzienus) un daudzas citas. Un, attiecīgi - institūts, tādēļ, ka visam pamatā ir zinātne. Speciālisti, kuri strādā anti-age komandā ir medicīnas zinātņu  doktori vai nodarbojas ar klīniskiem pētījumiem, zinātnes projektiem, tādēļ tā ir iespēja būvēt uz kārtīgiem, stipriem pamatiem, neaprobežojoties ar injekcijām un kosmētikas metodēm.

Ar ko Jūsu Institūts atšķiras no citām anti-age klīnikām?

Ir jāsaprot, kāds ir pamats, uz kura balstās klīnika. Anti-age ir saistīts ar profilaksi, preventīvo medicīnu. Ir jābūt speciālistiem, kas apguvuši šo jomu ilgus gadus, ieguvuši izglītību ārzemēs. Nepietiek ar to, ka kāds paņem jūsu siekalu vai asins paraugu un nosūta uz laboratoriju, iegūstot datus par jūsu DNS. Ir svarīgi, kā šos rezultātus tālāk izmanto. Kā veido pacienta veselības uzlabošanas plānu. Ar kosmetologu un dermatologu zināšanām šeit ir stipri par maz.  Mūsu filozofija ir piedāvāt un nodrošināt pacientiem konsīlijveida jeb multidisciplināras konsultācijas un dibināt ar pacientu ilgtermiņa attiecības veselības atgūšanas un uzturēšanas nolūkā. Katrs no anti-age institūta speciālistiem ir kā vārti uz šo konceptu. Tas nozīmē, ka strādāsim gan ar slimiem pacientiem, palīdzot atgūt veselību, gan ar veseliem-tiem, kas vēlas savu veselību saglabāt pēc iespējas ilgāk. Mēs mainām šo fokusu no darba ar pacientiem uz darbu ar klientiem, kas vēl nav kļuvuši par pacientiem.

Mēs gribam nokļūt līdz katras problēmas saknei. Piemēram, ja esat aizgājis uz vizīti pie dermatologa ar sūdzībām par izsitumiem uz sejas, tad ne vienmēr dermatologs spēs jums palīdzēt. Iespējams, nepieciešama endokrinologa, gastroenterologa vai vēl kāda cita speciālista konsultācija, kas kopā ar dermatologu izskatīs šo problēmu padziļināti. Attiecīgi, dermatologs veic ādas diagnostiku, nozīmē pacientam analīzes un pēc tam, konsīlija veidā, piesaista citus speciālistus, galīgās diagnozes noteikšanai. Pacientam tas manāmi atvieglo dzīvi, jo nav jāapmeklē papildus citi speciālisti. Ar pacientu tiek veidotas ilgtermiņa attiecības, ar to gan jārēķinās. Vienā vizītes laikā lielāko daļu problēmu atrisināt neizdosies. Mūsu institūtā ir ļoti plašs pakalpojumu klāsts – sākot ar ģenētiskajiem testiem un beidzot ar plastisko ķirurģiju, ja tas tiešām ir nepieciešams.

 

Institūta pamatvirziens ir bjutifikācija vai veselība?

Protams, ka veselība. Ja mēs esam veseli, tad mēs esam arī skaisti. Skaistums neizpaliek, jo ārējais skaistums ir ļoti svarīgs. Populācija visā pasaulē noveco, bet dzīves ilgums palielinās, taču tas nenozīmē, ka mēs dzīvojam kvalitatīvāk. Kāda jēga no 125 nodzīvotiem gadiem, ja esi nevarīgs un tev ir simts un viena kaite? Tādēļ ir svarīgi iepazīties ar savu bioloģisko materiālu, lai zinātu kāds ir mūsu potenciāls, ko mēs varam attīstīt.


Kuri speciālisti būs jūsu institūta štata darbinieki un kādus pakalpojumus tie piedāvās?


Tā noteikti būs preventīvās medicīnas speciāliste – daktere Jana Janovska, kuras pamatnodarbošanās ir dermatoloģija, bet galvenā loma ir prevencijā. Mūsu trio – daktere Jana Janovska, dermatoloģe,  Dr. med. Māra Rone– Kupfere un dermatoloģe Lauma Valeine - būs atbildīgas par cilmes šūnu terapiju. Jau šobrīd, sadarbojoties ar iVF klīniku, mēs ņemam šūnas no pacientiem, kuras tiek kultivētas un uzglābatas klīnikā, lai pēc tam ar tām strādātu. Šī nozare ir nākotnes medicīna, tā ļoti strauji attīstās. Gunta Grīnberga, ginekologs – reproduktologs, strādās ar menopauzes pacientēm, hormonu aizvietojošām terapijām. Dagnija Savicka – endokrinologs-internists. Vita Skuja - gastroenterologs-internists –pēta mikrobiomu, iespējas, kā to modificēt, risina gastroenteroloģiskas problēmas, ietekmi uz novecošanās procesiem un citu slimību attīstību. Profesors Jānis Zaļkalns – gerontologs – strādā ar vecāka gada gājuma cilvēkiem. Guna Havensone, Ilze  Lutere un Sandija Šplīta – uztura speciālistes, bet katrai ir sava niša. Mūsu institūtā strādā vēl daudzi speciālisti. Papildus medicīniskajiem pakalpojumiem, protams, klīnikā tiks veiktas dažādas estētiskās procedūras: no kosmētiskajām līdz pat invazīvajām un lāzera procedūrām. Ja institūtā nav pieejams kāds no aparātu veidiem, mēs izmantosim citu mūsu klīniku resursus, kas ir daļa no VC4 tīkla. Mēs piedāvāsim arī ķermeņa procedūras, tādas kā ūdens dziedniecību, ķermeņa skulpturējošās procedūras, aparātu procedūras. Vienu vārdu sakot – gara un ķermeņa labsajūtai. Plānotas arī fiziskās aktivitātes trenera pavadībā.

Vēl, kā inovāciju, vēlos minēt intravenozos vitamīnu kokteiļus – detoksikācijai, rehabilitācijai pēc gripas, vīrusu saslimšanām, operācijām vai tikai profilaktiskos nolūkos. Vitamīni, aminoskābes, elektrolīti u.c. organismam noderīgas vielas tiek piemeklētas katram individuāli, ārstu uzraudzībā. Anti-aging institūts ir vienīgais Latvijā, kur tiek piedāvāti šādi kokteiļi un nav nepieciešams doties uz Šveici.

 

Ir pieņemts uzskatīt, ka anti-age programmas ir nepieciešamas tikai vecāka gada gājuma cilvēkiem...

Protams, ka tā nav! Tās visvairāk ir nepieciešamas tieši vidēja gada gājuma cilvēkiem, kas dzīvo pastāvīga stresa apstākļos. Viņiem ir daudz darba, informācijas pārslodze, daudz problēmu. Viņi ātri nogurst, iegrimst apātijā un nespēj paturēt galvā pat visvienkāršāko informāciju. Tieši viņiem ir nepieciešama regulāra organisma pārbaude un pareiza visu resursu sadale. Mūsu uzdevums ir “uzķert” problēmu pašā tās sākumā, lai pēc tam nevajadzētu nodarboties ar ilgstošu ārstēšanu. Ilgtermiņa plānošana ir daudz efektīvāka, tā palīdz nodrošināt pilnīgi atšķirīgu dzīves un veselības līmeni. Esmu pārliecināta, ka ikvienam ir nepieciešama regulāra uzraudzība, profilaktiskā diagnostika un pamatplāns, ar kuru viņš rūpēsies par savu organismu. Un tad 60-70 gados viņš varēs nevis sēdēt pie televizora, bet doties ceļojumā un sportot.

Vai esat domājuši arī par psihologa vai psihoterapeita pieaicināšanu?

 Mūsdienās mēs arvien biežāk saskaramies ar pieaugošu stresa līmeni. Jā, psihologs noteikti būs mūsu komandā. Psihologs ir ļoti nepieciešams. Kaut gan arī gerontologs, savā veidā veic psihologa lomu, jo, piemēram, sievietes menopauzes vecumā nomāc arī dažādas psiholoģiskas problēmas, sevis pieņemšanas problēmas. Viņām ir jāiemācas pieņemt sevi šajā pārejas posmā. Tad gerontologs strādā tieši ar sievietes psiholoģisko fonu. Mēs plānojam organizēt arī koučinga seminārus mūsu pacientiem, kas tomēr ir nolēmuši saistīties ar mums ilgtermiņa attiecībās, jo viņiem ir nepieciešams atbalsts. Tas notiks gan individuāli, gan arī lielākās grupās. Jo ļoti liels darbs ir jāiegulda sabiedrības izglītošanā – jāsniedz informācija, kāpēc ir svarīgi sakārtot visas orgānu sistēmas, kas ir anti-age, kādēļ nepietiek tikai ar ārējo novecošanās pazīmju likvidēšanu.

Kurš būs pirmais ārsts, pie kura es tikšu nosūtīta?

Tas var būt jebkurš. Anti-age komandā ir daudz un dažādi speciālisti, katrs no viņiem var būt sākuma posms ķēdei, kas sekos tālāk. Svarīgi ir tas, ka strādājam komandā. Piemēram, problēmas ar lieko svaru. Jūs atnāksiet uz vizīti pie uztura speciālista, viņš būs pirmais, kuru jūs satiksiet. Viņš veiks specifiskus mērījumus, izmeklējumus, iedziļināsies sūdzībās un, ja radīsies aizdomas, ka liekā svara problēma ir ne tikai nepareizs uzturs un mazkustīgums, piesaistīs citus komandas speciālistus, kas izmeklēs zarnu traktu, endokrīno sistēmu utml.Jebkurā citā iestādē, labākajā gadījumā, vizītes laikā jūs tiksiet nosvērts, jums tiks sagatavots uztura plāns.

Mūsu konsultācijas laikā tiks veikta pamatvielmaiņas noteikšana ar speciāla aparāta palīdzību, kas Baltijā pieejams tikai mūsu institūtā. Ar aparāta palīdzību var noteikt kā organisms šķeļ olbaltumvielas, taukus, ogļhidrātus, analizējot izelpoto gāzu sastāvu. Šis ir individuāls mērījums un rezultāti ļoti atšķiras no tiem, kurus aprēķināja līdz šim ar formulu palīdzību. Svara noteikšanai izmanto bioimpedances ierīci. Ar bioimpedances metodi tiek mērīta ķermeņa uzbūve un analizētas ķermaņa audu proporcijas. Un tikai pēc veiktajiem mērījumiem, uztura speciālists izdarīs secinājumus vai konkrētajā gadījumā ir jāpiesaista vēl kāds speciālists (piemēram, endokrinologs) vai pilnīgi pietiks ar sporta trenera konsultāciju un uztura plāna izveidi.

Cik maksā konsultācija?

Cenas ir atkarīgas no katra individuālā gadījuma. Tas ir līdzīgi kā tad, ja jūs aizbraucat ar mašīnu uz auto servisu, kur tai veic diagnostiku, nosaka bojājumus un izmaksas, kā arī laika periodu, kurā tie tiks novērsti. Pēc tam jūs vienojaties ar servisa darbinieku, cik daudz no piedāvātā jūs esat gatavs veikt un apmaksāt. Šeit ir gluži tāpat. Mēs pielāgojamies katra klienta materiālajām iespējām. Bet, protams, ir skaidrs, ka pakalpojuma izmaksas ir virs vidējā. Taču veicot, piemēram, ģenētisko testu, jūs ar šo materiālu varat strādāt visa mūža garumā. Un padomājiet, cik jūs ietaupīsiet nākotnē, ja šodien nežēlosiet profilaksei. Profilakse vienmēr maksā mazāk nekā ārstēšana. Un nobeigumā vēlos pateikt, ka skaistums ir tikai ārējā čaula, svarīgs ir arī saturs! Viss sākas ar ģenētisko kodu, kas ielikts mūsu šūpulī mums piedzimstot. Institūtā gaidām visus, kam rūp sava veselība – gan tos kas veseli, gan tos, kam problēmas jau jārisina! Institūts ir piemērots gan pacientiem, gan klientiem. Tāds ir mūsu koncepts.

Baznīcas iela 18, Rīga

www.antiaging.lv

komentāri