Ставьте like и читайте!

#BOTOKSS. Mīti, ar kuriem var cīnīties nepagurstot

02.01.2018, 3ade.lv

 #BOTOKSS. Mīti, ar kuriem var cīnīties nepagurstot

Katrs no mums ir tiesīgs pats izlemt: ko injicēt, kad un pie kā. Neviena publikācija nespēs atrunāt jūs no procedūras vai galēji izkliedēt visus mītus par „botoksa injekcijām". Taču mēs nevarējām palaist garām Šveices Estētiskās un vecuma medicīnas apvienības locekļa, doktora Rolanda Neja vizīti Latvijā. Uzdevām estētiskās medicīnas atzītajam guru jautājumus, kuri nepārstāj satraukt pat tos, kas jau ne reizi vien ķērušies pie botulīnterapijas.

Pēc procedūras jūs nedrīkstat lietot alkoholu, jo tas neitralizē preparāta iedarbību. Nedrīkst smieties no visas sirds, apmeklēt pirti, veikt masāžu, un vispār – no „botoksa" gadās atmiņas zudums un nav zināms kā, kur šis toksīns cirkulē pa organismu. Bail? Mums arī. Mēs izpētījām visizplatītākos mītus, ar kuriem var cīnīties nenogurstot un uzdevām jautājumus dr. Nejam.

Dr. Rolands Nejs stāvējis pie estētiskās medicīnas avotiem Šveicē. 15 gadu laikā vadījis Šveices klīnikas La Prairie kosmetoloģijas nodaļu. Pēc tam, kopā ar diviem citiem ārstiem, dibināja kosmetoloģisko klīniku Matignon tīklu. Šobrīd tajā ir piecas klīnikas. 23. novembrī tika atklāta jauna klīnika Matignon Lozannā.

 

Autori: Darja Žuravļova, Almaza Pirha

 

BOTOKSS UN FILLERI – SAVSTARPĒJI AIZSTĀJAMI. 

dr. R.N. Estētikas jomā botulotoksīns tiek izmantots mīmisko grumbu izlīdzināšanai. Pamatā, ar šo preparātu strādā augšējā sejas trešdaļā – tas labi tiek galā ar grumbiņām starp uzacīm, uz pieres un deguna, ar „zosu kājiņām" ap acīm. Ar tā palīdzību var arī piepacelt uzacu galiņus, lai skatienu padarītu daudz atklātāku. Botulotoksīns bloķē nervu impulsu pārraidi, kas veicina mīmisko muskuļu atslābināšanos un novērš grumbu veidošanos. 

Filleri pilda audu apjomu, tātad aizpilda rievas un grumbiņas, kas radušās novecošanas procesā. Ar fillera palīdzību var samazināt grumbu, deguna lūpu rievu un rievu mutes kaktiņos dziļumu. Kā arī tiek izmantots, lai radītu papildus apjomu vaigu kaulu apvidū, vaigiem un lūpām.

 

NO ATKĀRTOTU INJEKCIJU SKAITA CIEŠ KVALITĀTE. 

dr. R.N. Katrai procedūrai ir savs efektivitātes termiņš, taču nav ierobežojuma lietošanas biežu-mam. Es sāku injicēt „botoksu" pirms 23 gadiem un kopš tā laika divas vai trīs reizes gadā atkārtoju šo procedūru. Manas meitas reizi gadā veic „botoksa" injekcijas padusēs, lai izvairītos no pastiprinātas sviedru izdalīšanās. Mana māte, kurai ir 95 gadi, katru gadu nāk pie manis uz klīniku uz skaistuma injekcijām. Amerikā „botoksu" veic katru 4 mēnesi, viņiem nepatīk, ka seja ir pārāk kustīga. Mēs Eiropā pieturamies pie daudz dabiskāka skaistuma un šo procedūru veicam nedaudz retāk – katru 6 mēnesi.

 

BOTULOTOKSĪNS CIRKULĒ PA ORGANISMU, SPĒJĪGS IZRAISĪT ATMIŅAS ZUDUMU, KĀ ARĪ PILNĪBĀ NETIEK IZVADĪTS? 

dr. R.N. Botulotoksīns necirkulē pa cilvēka organismu. Tas paliek tur, kur to injicēja līdz tam laikam, kamēr ilgst preparāta darbība. Nokļūstot organismā, „botokss" bloķē nervu galus un tādējādi atslābina muskuli. Šis efekts ilgst no četriem līdz astoņiem mēnešiem. Kad preparāta efekts beidzas, muskulis pakāpeniski nonāk savā sākumstāvoklī un ieņem savu ierasto izmēru. Tas notiek sestajā-vienpadsmitajā mēnesī pēc terapijas. Botulotoksīns palīdz novērst novecošanas procesu, taču, tiklīdz jūs pārstāsiet atkārtot procedūru, efekts izzudīs, kā arī visas pēdas par to, ka jūs kādreiz veicāt šīs injekcijas. Tā kā jūs varat nepārdzīvot par to, ka kāds paskatīsies uz jūsu seju pēc 10 gadiem un nodomās, ka jūs esat injicējis „botoksu".

 

VAI TIESA, KA PĒC PROCEDŪRAS ILGU LAIKU NEDRĪKST LIETOT ALKOHOLU? 

dr. R.N. Tāda leģenda ir populāra tikai Krievijā. Jautājums jāuzdod savādāk: vai varu atļauties vīna vai šampanieša glāzi pēc procedūras? Mana atbilde: jā! Vienkārši ziniet mēru.

 

BOTULOTOKSĪNS – TAS IR TOKSĪNS, BET TOKSĪNS – TĀ IR INDE? 

dr. R.N. Tā kā pilnais „botoksa" nosaukums ir botulotoksīns, tad daudzi domā, ka, ja reiz „toksīns", tātad bīstams. Un, jā, Internetā cirkulē milzīgs skaits publikāciju par šo tēmu. Bet medicīnā šo preparātu izmanto kopš 1970. gada. Pa šo laiku tika veiktas vairāk kā 50 miljoni injekciju visā pasaulē. Sākumā preparātu radīja medicīniskiem mērķiem. Vairāk kā 50% procedūru, kurās izmanto botulotoksīnu, tiek veiktas, lai ārstētu slimības, saistītas ar muskuļu spazmām. To izmanto neirologi, gastroenterologi, urologi un proktologi. Bez mīmisko grumbu izlīdzināšanas, „botokss" atrisina veselu virkni problēmu. Preparātu nozīmē pie hemifaciālās spazmas, paralītiskās šķielēšanas, lokālām muskuļu spazmām, sejas asimetrijas, mīmikas traucējumiem un migrēnas. Un tas nepavisam nav pilns saraksts. Medicīnā botulotoksīnu izmanto 5 vai pat 10 reizes vairāk, nekā skaistuma sfērā. Ja skaistuma injekcijai mēs izmantojam vidēji 30 preparāta vienības, tad, piemēram, piecgadīgam bērnam, lai atrisinātu sejas muskuļu spazmas, tiek izmantotas 300 vienības.

 

NO „BOTOKSA" SEJA ZAUDĒ MĪMIKU, BET CILVĒKS INDIVIDUALITĀTI? 

dr. R.N. Cilvēkiem ir ieradums pamanīt tikai slikto. Jūs ejat pa ielu, jums garām paiet 100 sievietes, 30 no tām katru gadu veic injekcijas, taču šīs injekcijas veikuši profesionāļi un tās ir nepamanāmas. Un jūs pie sevis domājat: „Cik gan labi viņas izskatās". Bet vienai no šīm simts ir traucēta mīmika, piere nekustīga. Un tas uzreiz liek domāt, ka „botokss" nav drošs. Bet visbiežāk tā notiek tāpēc, ka ārsts pieļāvis kļūdu vai paciente pieprasīja „sadurt" visu seju, un speciālists uzvedās kā neprofesionālis. Šis jautājums nav par drošību, bet par ārsta kompetenci, kurš strādā nevis skaistuma, bet naudas dēļ. 

"Botoksa injekcijas" patiesībā sauc par botulīnisko terapiju, kurai speciālisti izmanto preparātus uz botulīna A toksīna bāzes no dažādiem ražotājiem: Botokss, Disports, Kseomīns... Efekti no preparātiem ir līdzīgi: tie bloķē nervu galus, kas liek muskuļiem atslābt.

 

Paldies kompānijai „Adriana Villa" un tās vadītājai Elitai Grigoļunovičai par palīdzību intervijas organizēšanā.

Avots: BEUATY CLOUD NR.2

 

komentāri

  • Reklāmkarogs