Ставьте like и читайте!

ĀDA BEZ AKNES!

22.10.2020, 3ade.lv

ĀDA BEZ AKNES!

ĀDA BEZ AKNES! 

Ja sabiedrība, pret akni pubertātes vecumā, izturās ar sapratni un iejūtību, tad pieaugušam cilvēkam veselīga āda nozīmē sociālos panākumus, statusu un kalpo kā labklājības pazīme. Tādēļ pacienti, kas cieš no aknes, jau būdami pieaugušo vecumā, saskaras ar smagu psiholoģisku diskomfortu, pazeminātu pašnovērtējumu un depresiju. Visbiežāk mēs sastopamies ar smagām aknes formām, kur vērojams liels iekaisīgu elementu skaits ar tendenci uz rētu veidošanos. Kaut arī dažreiz, pat vieglas aknes formas, pēc ārsta domām, var radīt pacientam spēcīgu emocionālu pārdzīvojumu, jo ārstēšanas gaita bijusi hroniska un ilgstoša, bet terapijas kurss neefektīvs. Tādiem pārdzīvojiem visbiežāk ir pakļautas tieši sievietes. Jūs cenšaties izārstēt akni, kaut gan jums pienācis laiks sākt izmantot anti-age kosmētiku un pievērsties sejas profila uzlabojošām procedūrām. 

 

Autore: AĻONA SOHA, DERMATOLOĢE 

Pirms šī raksta publicēšanas, mēs veicām vairāk nekā 200 lasītāju aptauju par akni. Par akni pieaugušo vecumā, visbiežāk varam lasīt: «Es daudzus gadus dzīvoju ar šo problēmu un vienkārši cenšos novērst tās sekas un kontrolēt aktīvās fāzes» ... Bet pēdējo gadu laikā, zinātne ir guvusi lielus panākumus, un šodien ārstiem ir pieejams milzīgs jaunāko metožu klāsts, lai ar to cīnītos. Tad kādēļ tomēr neizdodas uzveikt akni? 

Ilgu laiku bija plaši izplatīts stereotips, ka akne ir jāpārslimo un nav nepieciešama pilnvērtīga tās ārstēšana, izņemot salicilskābes losjonu un cinka ziedes lietošanu. Taču vairāk kā pusei gadījumu, kas slimo ar pieaugušo akni, cēlonis meklējams pusaudžu vecumā. Vēl pirms 15-20 gadiem, ar aknes ārstēšanu visbiežāk nodarbojās kosmetologs. Tādēļ viņa piedāvājuma klāstā bija preparāti, kas paredzēti tikai ārīgai lietošanai, mehāniska ādas attīrīšana procedūra un darsonvalizācijas aparāts, kas ne vienmēr deva vēlamo rezultātu. Tā parādījās to pacientu skaits, kuriem nebija apņemšanās turpināt ārstēšanos. Tas skaidrojams ar banālu nogurumu no neefektīvām ārstēšanas metodēm vai īslaicīgu terapijas rezultātu. Tā ir viena no smagākajām pacientu kategorijām. Ja neveidojas komunikācija starp speciālistu un pacientu, tad, diemžēl, vairāk nekā 90% gadījumos ir sagaidāms konsultāciju un ārstēšanas vilšanās risks. 

REDZAMIE UN SLĒPTIE AKNES CĒLOŅI 

Pieaugušo akne (vēlīnā akne vai acne tarde) ir acne vulgaris veids, tā ir hroniska ādas un tauku dziedzeru iekaisuma slimība, kas var ilgt no pusaudžu vecuma (pirmais apakštips) vai pirmo reizi izpausties pieaugušā vecumā (pēc 25 gadu vecuma). Pēc 25 gadu vecuma šī slimība sastopama 45% iedzīvotāju, taču visbiežāk no tās cieš tieši sievietes (līdz 80%).

Aknes attīstības process pieaugušo vecumā neatšķiras no pusaudžu aknes attīstības mehānisma. Hormonālu traucējumu rezultātā parādās hiperkeratoze, tiek nosprostoti tauku dziedzeru izdalīšanās kanāli, kā arī tiek traucēta ādas mikrobiotas funkcija un mainās tās sastāvs, kas noved pie iekaisuma un aknes attīstības. 

Acīmredzams vēlīnās aknes cēlonis ir hiperandrogēnisms un palielināta tauku dziedzeru receptoru jutība pret androgēniem. 80% gadījumu šis faktors ir saistīts ar iedzimtību. Paaugstināts vīriešu dzimumhormonu līmenis (hiperandrogēnisms) rodas sievietēm ar policistisko olnīcu sindromu (PCOS), vairogdziedzera darbības traucējumiem (hiperfunkcijām) un īslaicīgi paaugstinās hroniska vai smaga stresa apstākļos (kortizola līmenis ietekmē androgēnus). 

Vēl viens izplatīts pieaugušo aknes cēlonis ir metaboliskais sindroms, kam raksturīga hiperinsulinēmija, glikozes tolerance, samazināts lipīdu profils un viscerālas aptaukošanās attīstība. Šajā gadījumā, kā ierosinātājs var kalpot nepareizs uzturs, kas stimulē fermenta 5-alfa reduktāzi un noved pie sebuma palielināšanās un iekaisuma parādīšanās. 


“Pēdējā laikā aktīvi tiek pētīta kuņģa-zarnu trakta peptīdu hormonu ietekme uz aknes veidošanos. 2019. gadā tika pierādīta kopsakarība starp pazemināta peptīdu hormona grelīna sintēzi, metabolisko sindromu, dislipidēmiju un akni.”


Slēptie aknes cēloņi: 

• nediagnosticēti organisma deficīta stāvokļi, piemēram, zems feritīna, dzelzs līmenis, kas var būt saistīts ar slēptu problēmu kuņģa-zarnu traktā; 

• daži medikamentu terapiju veidi (steroīdu hormoni, jods) 

• silikona pārmērīga izmantošana dekoratīvajā kosmētikā; 

• daži SPF-līdzekļi. 

MŪSDIENĀS NEVIENS NENOLIEDZ ACĪMREDZAMO SAISTĪBU STARP AKNI UN KUŅĢA-ZARNU TRAKTA MIKROBIOMA STĀVOKLI. 

Bieži vien paši pacienti pamana tiešu saistību starp izsitumiem un piena, miltu produktu un cukura lietošanu. Šī iemesla dēļ ir parādījusies tendence no uztura pilnīgi izslēgt glutēnu saturošus produktus, kas joprojām tiek uzskatīta par galējību. Pilnīga glutēnu saturošu pārtikas produktu izslēgšana var būt pamatota tikai tad, ja kā diagnoze ir noteikta celiakija. Ja nav apstiprināta celiakija, tad patreiz nav pierādījumu, ka glutēns izraisa akni, kā arī nav pierādījumu, ka bezglutēna diēta var pazemināt iekaisuma elementu daudzumu. 

Pēdējo 60 gadu laikā piena un piena produktu lietošana tiek aktīvi apspriesta kā viens no iespējamiem vēlīnās aknes cēloņiem. Un tikai pēdējos gados ir iegūti dati, kas pierāda piena komedogēno iedarbību. Piena olbaltumvielu kazeīns, kas atrodams pienā un piena produktos, stimulē insulīnam līdzīga augšanas faktora-1 (IGF-1) ražošanu aknās, kura daudzums pakāpeniski palielinās asins plazmā. Šim faktoram ir stimulējoša iedarbība uz tauku dziedzeru šūnām, kuras aktīvāk sāk ražot sekrētu, kas noved pie aknes saasināšanās. 

Turklāt piena hormoni (progesterons, 5-alfa pregnandions, 5-alfa androstondions) ietekmē komedoģenēzi, seboreju un veicina hiperkeratozes attīstību. Jaunākie pētījumi liecina, ka vājpiens spēcīgāk stimulē komedoģenēzi, jo tas maina glikokortikosteroīdu aktivitāti, un tajā tiek pievienotas īpašas sūkalu olbaltumvielas. 


“Kādā no pētījumiem Norvēģijā, tika atklāts, ka dzerot vairāk nekā divas glāzes piena dienā un lietojot piena produktus, tiek stimulēta vidēji smagas aknes attīstība. Tomēr nav pārliecinošu pierādījumu, ka pilnīga piena produktu izslēgšana spētu apturēt slimības attīstību. Balstoties uz jaunākajām klīniskajām publikācijām, aknes ārstēšanas laikā ieteicams izvairīties no govs piena lietošanas uzturā.”


ARĪ VĪRIEŠIEM PUSAUDŽU VECUMĀ VAR NOVĒROT PŪTĪTES, BET PIEAUGUŠO AKNE NORIT DAUDZ SMAGĀK.

Balstoties uz statistikas datiem, pusaudžu vecumā akne biežāk sastopama zēniem, savukārt pieaugušo akne 80% gadījumu skar sievietes. Vīriešiem pieaugušo aknes process norit smagāk, biežāk sastopamas slimības konglobātiskās formas. Galvenais akne cēlonis vīriešiem ir hiperandrogēnija.
Vīriešiem uzturs kalpo kā papildus provocējošs aknes un iekaisuma ierosinātājs. Un šajā gadījumā mēs nerunājam par šokolādi, bet par pārtikas produktiem ar augstu glikēmisko indeksu (ātrās ēdināšanas ēdieni, kola, čipsi, alus utt.) un alkoholu, kas uztur hiperinsulinēmiju, lipīdu profila traucējumus un provocē metabolisma sindroma attīstību.
Anabolisko steroīdu lietošana, ko dažkārt izmanto bodibildingā, lai palielinātu muskuļu masu, arī izraisa slimības attīstību vīriešiem. Šajā gadījumā izsitumi pārsvarā koncentrēti uz muguras, krūtīm un galvas ādā, sliktāk reaģē uz ārstēšanu un mēdz atstāt rētas. 


VISU PROCESU VADA DERMATOLOGS?

Kopīga pacienta novērošana ir ne tikai laba prakse, bet arī priekšnoteikums terapijas panākumiem. Pirmajam pacienta ārstēšanas uzsākšanas ceļā vajadzētu būt dermatologam, kurš sāk šķetināt un atrod pirmo iespējamo ierosinātāju pavedienu. Pirmreizējā konsultācijā dermatologs konstatē slimību, identificē iespējamos cēloņus, nosaka ādas kopšanu un terapiju sākotnējā posmā un nosūta pie saistītiem speciālistiem, ja nepieciešama papildus diagnostika, analīzes un ārstēšana. Ginekologa, endokrinologa vai gastroenterologa uzdevums nav izārstēt akni. Saistītie speciālisti nodarbojas ar aknes ierosinātāja slimības koriģēšanu un kontrolēšanu. 


GALVENĀS KĻŪDAS ĀDAS APRŪPĒ MĀJĀS

Aknes ārstēšanā ļoti svarīga ir kompetenta un pārdomāta ādas kopšana mājās. Savukārt vissarežģītākie gadījumi rodas, ja pacients nodarbojas ar pašdiagnostiku un pašārstēšanos. 

Kļūda # 1 

Vēlme apžāvēt pūtītes ar jebkādu līdzekļu palīdzību, piemēram, ikdienas lietošanā izmantojot alkoholu saturošus produktus, tādus kā, kliņģerīšu tinktūru, salicilskābes šķīdumu, agresīvus tonizējošos līdzekļus, mājās gatavotus ķīmiskos pīlingus vai sauļošanos solārijā. Epidermas izžāvēšana tikai pastiprina sebocītu (tauku dziedzeru šūnas) aktivitāti, tie sāk darboties dubultā režīmā, sekrēcija sāk izdalīties pastiprināti, ādas kapilārā gultne tiek uzbudināta un atkal tiek iedarbināti visi patoģenēzes posmi, kā rezultātā rodas sāpīgas un ilgstoši dzīstošas pinnes. 

Kļūda # 2 

Atteikšanās no ādas kopšanas mājās, baidoties, ka jebkurš kosmētiskais līdzeklis padarīs ādu vēl taukaināku. Tas ir pilnīgi nepareizi, jo āda, kuru klāj pinnes, ir trausla un tai ir bojāts lipīdu apvalks, bet atteikšanās no krēma lietošanas tikai saasinās seboreju un paaugstinās ādas jutību. 

Kļūda # 3 

Mēģināt patstāvīgi veikt mehānisko tīrīšanu mājās pie spoguļa. Pat, ja tiek ievēroti visi aseptikas un antiseptikas noteikumi, jūs nevarēsiet vienmērīgi sadalīt spiedienu uz dermu un zemādas tauku slāni, ievērojot pareizu leņķi un netraumējot blakus esošās ādas struktūras. Nespeciālistam ir grūti saprast ādas iekaisuma un beziekaisuma elementu nianses. 

Kļūda # 4 

Dekoratīvās kosmētikas pārmērīga un nepareiza izmantošana ir viens no aknes saasināšanās cēloņiem, jo maskējošajos kosmētikas līdzekļos (bāzēs, praimeros, tonālajos līdzekļos utt.) visbiežāk tiek izmantoti silikoni, kas rada komedogēnu efektu. Dekoratīvās kosmētikas lietošana rada nepatīkamas sekas tikai tādos gadījumos, ja pacients izvairās no ārstēšanas, un izmanto kosmētiku kā problēmas risinājumu. Ja pacients seko speciālista norādījumiem, tad tonālo līdzekļu izmantošana nav šķērslis ārstēšanas terapijas panākumiem, taču obligāti jāievēro grima higiēna (tīras rokas, aplikatori, otiņas, jānotīra kosmētika pirms nakts miera, neatstāt grimu ilgāk par 8 stundām). 


PIEAUGUŠO AKNES MEDICĪNISKAIS ĀRSTĒŠANAS PROCESS NEATŠĶIRAS NO PUSAUDŽU AKNES ĀRSTĒŠANAS. 

Viegla slimības pakāpe (komedoni, mikrokomedoni, līdz 10 iekaisuma elementiem) labi padodas ārstēšanai, izmantojot ārīgus līdzekļus un piemērotu sebuma regulējošu kopšanu. Komedogēnā pieaugušo akne var parādīties nepiemērotu kosmētisko līdzekļu lietošanas rezultātā (pārāk smaga tekstūra, eļļas bāze, daži SPF produkti), pēc aktīviem sporta treniņiem vai pēc pārmērīgas saules iedarbības. Šāda slimības forma ir kosmetologa uzmanības lokā, viņš palīdzēs izvēlēties piemērotāko kosmētiku, noteiks ādas kopšanas procedūras — tīrīšanu, pīlingu, ādas slīpēšanu (piemēram, hydrafacial) un nepieciešamības gadījumā ieteiks vērsties pie dermatologa. Pienācīgi nerūpējoties par savu ādu, palielināsies poras, parādīsies nevienmērīgs ādas reljefs un samazināsies ādas elastība, jau tā ar vecumu saistīto izmaiņu skartajā ādā. 

Vidējas smaguma pakāpes aknes gadījumos (mazāk komedonu, līdz 25 iekaisuma elementiem, bez mezgliem), papildus ādas kopšanai obligāti jāveic arī ārīga ārstēšana ar medikamentiem un specializēta terapija (ginekologi, gastroenterologi), kas atkarīga no slimības izraisītājiem. Dermatologs izraksta kombinētus preparātus, kuru sastāvā var būt lokāli lietojamas antibiotikas, sebumu regulējoši līdzekļi un ārīgi lietojami retinoīdi. 

Vidēji smagas vai smagas pakāpes aknes gadījumā (iekaisuma elementi lielos daudzumos, saplūduši konglobāti/iekaisuma mezgli, sāpīgums, rētas, jutīgums, lokalizācija — seja, ķermenis) vislabāko iedarbību radīs sistēmisku preparātu (antibiotiku, retinoīdu), lokālās terapijas kombinācija, kā arī provocējošā ierosinātāja likvidēšana. Pēc saasinājuma lokalizēšanas, tiek uzsākta ilgstoša postaknes ārstēšana (ādas jutīgums, iegūta rozācija, liels daudzums rētu, nevienmērīgs ādas reljefs un krāsa), ņemot vērā, ka pēc sistēmisku retinoīdu lietošanas, nedrīkst izmantot lāzeru un citas agresīvas procedūras.


“Aptiekās un kosmētikas veikalos ir plašs klāsts ar SOS līdzekļiem aknes ārstēšanai, kas var saturēt skābju kombinācijas, kā arī sebuma regulējošus un nomierinošus līdzekļus. Šie līdzekļi būs piemēroti, ja izsitumi parādās neregulāri un nav novērojama to vairošanās. Šie līdzekļi jāuzklāj tieši uz iekaisīgā elementa, vēlams atstāt uz vairākām stundām, lai iedarbojas, tas palīdzēs mazināt pietūkumu un apsārtumu, kā arī neļaus iekaisušajai pūtītei izpaltīties ārpus tauku dziedzera robežām.”Aptieku līnija EUCERIN ANTI-PIGMENT:

Effektīvi samazina tumšos plankumus un novērš to atkārtotu parādīšanos. 
Pirmie redzamie rezultāti 2 nedēļu laikā.
Vienmērīgai un starojošai ādai.
Aptieku līnija EUCERIN DERMOPURE:

Attīrošā želeja ādai ar tendenci uz akni.
Effectīvi un saudzīgi atbrīvo ādu no liekā sebuma, netīrumiem un dekoratīvās kosmētikas. 


Aptieku līnija EUCERIN DERMOPURE: 

Nomierinošais krēms papildus ādas kopšanai ar tendenci uz akni, kas mazina aknes ārstēšanai paredzēto medikamentu izraisītās blakusparādības.Visām aknes formām galvenais veiksmīgas ārstēšanas priekšnoteikums ir aizsargāt un neizžāvēt ādu, izvēlēties maigus ādas attīrīšanas līdzekļus, mitrināt ādu, nelietot spirtu saturošus līdzekļus, ikdienā nelietot abrazīvus skrubjus, bet skābes lietot tikai atbilstoši norādījumiem. Tas ļaus nepadarīt ādu vēl jutīgāku, ņemot vērā, ka tā jau ir bojāta. 


RETINOĪDU IEDARBĪBAS AUGSTĀ CENA...

Retinoīdi ir preparāti, kurus izvēlas vidējas vai smagas pakāpes aknes gadījumu ārstēšanai, un tie spēj ne tikai atbrīvot no iekaisuma simptomiem, kā to dara antibiotikas, bet arī samazināt sebuma daudzumu, kas aptur galvenā aknes elementa — mikrokomedona (iespējamā iekaisuma avota) attīstību. Retinoīdi tiek efektīvi un veiksmīgi izmantoti ne tikai aknes, bet arī pretnovecošanās terapijās, psoriāzes, rozācijas ārstēšanā.
Pirmās paaudzes retinoīds — izotretinoīds, tiek izmantots kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, un 2019. gadā FDA apstiprināja jaunas, ceturtās paaudzes retinoīda — tripharotēna — izmantošanu ārīgai lietošanai krēma formā (Latvijā vēl nav reģistrēts). 

Grūtniecības un zīdīšanas periodā, lai novērstu jebkāda veida risku, ārīgi un iekšķīgi lietojamās formas netiek nozīmētas. Lielu retinoīdu devu nonākšana sistēmiskajā asinsritē izraisa iedzimtus augļa attīstības defektus vai teratogēnu iedarbību, kas nozīmē, ka galvenais drauds ir preparāta lietošana iekšķīgi. Tā piemēram, visiem zināmais preparāts roakutāns, grūtniecības laikā ir kategoriski kontrindicēts. Ārsts pirms šī preparāta izrakstīšanas informē pacientu un saņem pacienta piekrišanu par šī medikamenta lietošanu un obligātos kontracepcijas pasākumus ārstēšanas laikā, kā arī vēl mēnesi pēc terapijas beigām. Vēl viena izotretinoīdu lietošanas blakusparādība ir emocionāla nestabilitāte un tieksme uz depresiju. Lai savlaicīgi reaģētu uz šādām sūdzībām, ir svarīgi regulāri sadarboties ar pacientu, tas ļaus novērot ne tikai ādas stāvokļa, bet arī garastāvokļa izmaiņas. Dažkārt psihologa atbalsts un kopīga pacienta uzraudzīšana ir nepieciešamība. 

Visbiežāk paredzamā retinoīdu terapijas blakusparādība ir izteikts ādas un gļotādu sausums. To iespējams atrisināt, samazinot preparāta devu vai profilaktiski lietojot emolientus (mīkstinošie līdzekļi) ādai, kas rada mākslīgu lipīdu barjeru un palīdz tikt galā ar sausumu.
Papildus paredzamajam ādas sausumam, visbiežāk sastopamā nevēlamā reakcija ir retinoīdu izraisīts dermatīts (iekaisums, ādas jutīgums, persistējoša eritēma), kas liek pacientam apturēt ārstēšanu un meklēt citas alternatīvas. Ārstēšana, izmantojot lokālos retinoīdus, jāuzsāk pakāpeniski, lai samazinātu šādas reakcijas rašanās riskus, obligāti jāaizsargā āda no ultravioletā starojuma, ārstēšanas laikā jāatsakās no agresīvām traumatiskām procedūrām (ķīmiskajiem pīlingiem, lāzera atjaunošanas procedūrām, dermabrāzijas utt.) un ādas kopšanai jāizmanto kosmētiskos dermatoprotektorus. 

Domājams, ka jaunā retinoīdu trifarotīna lietošana, ļaus paildzināt preparāta lietošanas periodu un samazinās nevēlamo reakciju iespējamību. 


VISMODERNĀKĀS PROCEDŪRAS, KURAS IESAKA AKNES ĀRSTĒŠANAS PERIODĀ...

Ja izsitumi ir nedaudz, tad vieglas aknes gadījumā ir atļauts gandrīz viss — sākot ar pīlingu līdz pat lāzeru procedūrām un injekcijām. Jo vairāk uz ādas ir iekaisīgu elementu, jo mazāk pieejamu ārstēšanas un kopšanas metožu. Savukārt, vidēji smagas vai smagas aknes gadījumos (liels aktīvu izsitumu daudzums) aizliegts veikt pat mehānisko ādas tīrīšanu, tiek izmantotas tikai uz medikamentiem balstītas ārstēšanas metodes. 

Lāzera un aparātu procedūras, kā arī injekcijas, biežāk tiek izmantotas postaknes ārstēšanai vai tādos postaknes gadījumos, kad vērojami tikai daži iekaisīgi elementi.

Platjoslas gaisma jeb BBL terapija (Broad Band light)
vienā procedūrā apvieno pretmikrobu un pretiekaisuma iedarbību (zilā gaisma, 420 nm) ar iedarbību uz eritrēmu pēc pūtītēm un pigmentāciju (sarkanā gaisma 560-640 nm). Šī metode lieliski tiek galā ar postaknes radītajām sekām un nelieliem izsitumiem, turklāt tai piemīt neliels stimulējošs un atjaunojošs efekts (ādas turgors, elastība). 

Lielisku kombināciju var iegūt, ja BBL terapiju apvieno ar plazmas injekcijām, kas bagātinātas ar trombocītiem (PRP). Plazma pastiprina impulsu gaismas iedarbības radīto efektu, tā rada dermu un šūnu struktūru spēcīgu reģenerējošu efektu.
PRP injekcijas, kā neatkarīga procedūra, tiek nozīmētas postaknes atjaunojošai terapijai, lai uzlabotu ādas turgoru, elastību, padarītu gaišākus radušos plankumus un stimulētu šūnu atjaunošanos (piemēram, pēc sistēmisku retinoīdu kursa). 

Pēdējos gados aknes ārstēšanā populāra kļūst neodīma (1064 nm) vai aleksandrīta (755 nm) lāzera mikroimpulsu iedarbības metode. Procedūras ir piemērotas, lai likvidētu pēc iekaisuma radušās pigmentācijas un eritēmas pēdas, nelielu iekaisīgu procesu novēršanai un poru sašaurināšanai. Metodei nav rehabilitācijas perioda, tā tiek kombinēta ar dažiem aknes ārstēšanas veidiem, tā apvieno gan ārstēšanas, gan pretnovecošanās iedarbību, to var papildināt ar injekciju metodēm (mezoterapija, plazma). 

IZAICINOŠĀKĀS UN BEZJĒDZĪGĀKĀS PROCEDŪRAS CĪŅĀ AR AKNI


Mūsdienās par vienu no izaicinošākajām procedūrām tiek uzskatīta mikro botoksa (mezobotoksa, «baby botox») metode, kas sašaurina poras un samazina seboreju. Mikro botokss – tās ir atšķaidīta botulīntoksīna injekcijas, kas nelielās devās tiek ievadītas ādas virskārtā. Tiek uzskatīts, ka atšķaidīta botulīna injekcijas samazina sebuma un sviedru veidošanos, un, atslābinot virsmas miofibroblastus, sašaurina poru atveres. Jāsaka, ka efekts ir pamanāms tikai botulīna toksīna iedarbības laikā. Metode ir daudzsološa, jo vienā protokolā ir apvienota terapija, kas cīnās gan pret aknes ierosinātājiem, gan pret pretnovecošanās faktoriem, kas mūsdienās tiek uzskatīta par tendenci. 

Pirms vairākiem gadiem, aktīvi tika izplatīta informācija par aknes ārstēšanu ar ķīmisko pīlingu palīdzību, īpaši, ja to sastāvā tika iekļauta salicilskābe. Patiešām, hidroksiskābēm ir komedolītiska, pretiekaisuma un pretmikrobu iedarbība. Aknes skartā ādas lipīdu barjera ir bojāta un nepilnīga, tāpēc regulāra ķīmisko pīlingu iedarbība var padarīt epidermu plānāku un veicināt nepareizu tās reģenerāciju. Tā rezultātā āda kļūst ļoti jutīga, un tas, savukārt, sarežģī gan ārstēšanas procesu, gan atveseļošanos. Komedogēnā akne ir vienīgā aknes forma, kurai pīlingu procedūras dos labu rezultātu un darbosies sinerģijā ar ārstēšanu. 

 

KĀDAM ĪSTI NOLŪKAM PAREDZĒTS ĢENĒTISKAIS TESTS? LIELĀKAJAI DAĻAI TAČU VESELĪGA DZĪVESVEIDA LIKUMI IR ACĪMREDZAMI 

Ar ģenētiskā testa palīdzību ir iespējams prognozēt aknes attīstības iespējamību, preventīvi uzsākt profilaksi, precīzi zināt slimības patoģenēzes vājo posmu, lai palīdzētu atrast labāko terapijas variantu. Šis ir gadījums, kad jūs varat izvairīties no izmēģinājuma un kļūdainām metodēm, un noteikt tos preparātus un procedūras, kas darbosies mērķtiecīgi. Tas pats attiecas arī uz postaknes periodu, attiecīgi, ja analīze ir atklājusi noslieci uz traumatiskas pigmentācijas parādīšanos, tad noteikti ir vērts atteikties no agresīvām mehāniskās tīrīšanas procedūrām, dermabrāzijas un ādas slīpēšanas procedūrām, noteikti aizsargāt ādu no ultravioletā starojuma, un novērst vitamīnu un mikro/makroelementu deficītus. Šie pasākumi ļaus samazināt pigmentācijas risku postaknes periodā. 

 

komentāri