Ставьте like и читайте!

APMĀTĪBA ar pilnību

08.11.2022, 3ade.lv

APMĀTĪBA ar pilnību

Pēdējo 10 gadu laikā tiekšanās pēc jaunības un skaistuma saglabāšanas ir izplatījusies nepieredzētā ātrumā. Pastāv noteikti bioloģiski pievilcības kritēriji, kurus nosaka primārie instinkti, lai gan daudziem no mums gribas ticēt, ka skaistums ir netverams un subjektīvs. Runājot visaptveroši, «skaistuma formulu» veido tādas lietas kā simetrija, proporcijas un seja, kas izstaro jaunību, spēku un veselības pazīmes. Protams, pastāv arī sociālie, kultūras un demogrāfiskie faktori. Holistiskā pieeja nonākusi arī estētiskās medicīnas pasaulē. Un mēs nerunājam tikai par «full face», estētisko procedūru un izmaksu plānošanu, spriedzes mazināšanu. Mēs esam pārkāpuši klasiskā skaistuma robežas un iesoļojuši tehnoloģiskajā skaistumā, kur svarīgāko lomu spēlē speciālista roku virtuozais darbs, anatomijas pārzināšana, iespēja ietekmēt novecošanās procesu.Autore: Almaza Pirha

Eksperte: Vladlena Averina, dermatoloģe-veneroloģe, kosmetoloģe,
Pasaules estētiskās un pretnovecošanās medicīnas kongresa kursu vadītāja Monako (AMWC), Laboratoires Fillmed trenere (Ukraina).VIENKĀRŠAS VAI IZSMALCINĀTAS

Neskatoties uz to, ka speciālista kabinetā mēs sagaidām ne tikai risinājumus, bet videi draudzīgus produktus un zīmolus, pētījumus un izsmalcinātus risinājumus, tomēr mēs ievērojami atpaliekam no tendencēm, kuras piedāvā un nosaka nozares vadošie pasaules speciālisti.
Ja daļa pacientu vēlas iegūt dabisku izskatu, ar to saprotot individuālus sejas vaibstus, ideālu ādu un jaunības marķierus, nevis tikai korekciju veikšanu, lai uzlabotu noteiktas zonas, vai arī izskatītos ideāli, bet tajā pašā laikā saglabātu savu individualitāti, tad daļai izskats ir gandrīz vienāds, kā dvīņiem. Tieši tā, Z paaudzes ieguldītais darbs ķermeņa pozitivitātes pieejas veicināšanā un dažādie skaistuma un sevis pieņemšanas jēdzieni, joprojām šķiet vēl tālā nākotnē. Mēs joprojām esam apsēsti ar «pilnības» sasniegšanu.


Vladlena, kādas ir šodienas tendences un bezgaumības marķieri, ņemot vērā Jūsu personīgo estētisko un profesionālo viedokli?

Ļoti gribētos atstāt pagātnē tendenci, kur sievietes līdzinās viena otrai — kā profila attēli. Šādai tendencei ir vairāki iemesli — noteiktu tipisku īpašību izvēle, veicamo tehniku un speciālistu prasmju ierobežotība. Paši speciālisti nosaka tendences virzienu — viņu sejas kalpo kā paraugs. Zināšanas un pieredze, kas veidojas laika gaitā, ir devušas mums iespēju ieraudzīt mūsu darbu pavisam citā gaismā. Šodien arvien mazāk ir tādu ārstu, kuri piekrīt veikt sejas atjaunošanas procedūru tikai palielinot vaiga zonas apjomu. Sareģītu tehniku izmantošana un augsta līmeņa preparāti palīdz ne tikai samazināt procedūru skaitu pie ārsta — kosmetologa, bet arī iegūt patiesi dabiski skaistu sejas atjaunošanas rezultātu.

Par svarīgāko aspektu ir kļuvusi apzināšanās, ka panākt «dabiskumu» iespējams tikai saglabājot ādas kvalitāti. Katram pacientam ir divi varianti: ātrais — tūlītēja grumbu lokāla likvidēšana, izmantojot botulīna toksīnu vai fillerus, vai ilgāks — sākumā piešķirot ādai dzīvības spēku.
Jo izmaiņas mūsu sejas kartē ir pamanāmas ne tikai ar krunciņu parādīšanos, bet arī ar ādas tekstūras un visu sejas audu izmaiņām.

Runājot par mūsdienas tehniskajām tendencēm, tad pirmajā vietā ierindojas temporālais (laterālais) liftings un deguna rinoplastika — tās ir sarežģītas tehnikas, kuras piedāvā tikai augsti kvalificēti ārsti.

Temporālā liftinga pamatā ir saišu aparāta fizioloģiska nostiprināšana un savilkšana, kā arī iedarbošanās uz tauku maisiņiem. Šī metode efektīvi un droši atjauno sejas kontūru, sniedz paredzamus un dabiskus rezultātus. Lai gan jāpiebilst, ka pēdējo pāris gadu laikā tā ir piedzīvojusi virkni izmaiņu. Piemēram, pirms tam tika ievadīts pārlieku liels fillera daudzums deniņu ( matu līnijas) zonā. Nereti tas radīja tūlītēju matu izkrišanu apstrādātajā zonā. Šodien ir noskaidrots, ka šajā zonā drīkst ievadīt ierobežotu preparāta daudzumu – apmēram 0,5 ml.


Dakter, kas ir svarīgāks — preparāta ievadīšanas tehnika vai preparāta sastāvs?

Uz šo jautājumu nevar atbildēt viennozīmīgi. Drīzāk jau – tehnika, izmantojot augstas kvalitātes preparātu. Ir zemas kvalitātes preparāti, kuriem nav pierādījumu bāzes vai ģenērikas ( kopijas).

Katrai zonai ir jāizvēlas savs preparāts. Un nozīme ir gan preparāta kvalitātei, blīvumam un viskozitātei. Katram zīmolam ir savi unikālie preparāti, kurus ir sarežģīti atrast un aizvietot ar kādu no konkurentu līnijas produktiem. Taču, jo vairāk iespēju ir ārstam, jo delikātāks būs viņa darbs. Ne vienmēr pietiek tikai ar metodes apgūšanu, lai varētu uzsākt darbu. Esmu pārliecināta, ka dažreiz nepieciešams nogaidīt, kad preparāts vai konkrētā metode sevi attaisnos. Ja tirgū ienāk kāds jauns preparāts, personīgi es ļauju tam gadu “pastrādāt”, pirms izvēlos strādāt ar to pati. Ja šis jauninājums spēj sevi attaisnot, tad iekļauju to savos protokolos.


Agrāk bija «viendimensiju» tehnikas. Protams, ar to palīdzību tika papildināts apjoms, sasniegts liftinga efekts, izmainot sejas vaibstus, taču tās bija kā puzles gabaliņi. Vai šodien varam uzskatīt, ka tehnika ir kā salikts puzles attēls?

Varētu teikt arī tā. Kā jau teicu, šodien mēs zinām, ka sejas liftinga iegūšanai nav jāpalielina apjoms vaigu kaulu zonā, bet gan jāveic laterālais (sānu) liftings. Tas ir meistarības augstākais sasniegums. To var salīdzināt ar domino efektu, tikai pretējā virzienā — savelkot sejas augšējo trešdaļu, tiek savilkta viena zona pēc otras. Nosacīti klasiskā deniņu liftinga darbības rezultātā tiek izliekti uzacu ārējie kaktiņi, nepaceļot pieres un uzacu centrālo daļu. Tas novērš pārlieku plaši atvērtu vai izbrīnītu acu efektu. Papildinot apjomu zem matainās daļas, tiek pacelts acs ārējais kaktiņš, uzacis, deniņu zona, veidojot izteiksmīgu vaigu kaulu. Strādājot ar sejas centrālo daļu, arī gar sānu līniju, iezīmējas zoda līnija. Tādā veidā nav nepieciešamības veidot milzīgos «Džolijas žokļa stūrus» žokļa zonā.

Vēl viena svarīga pieredze — iespēja padarīt seju ne tikai jaunāku, izmantojot injekciju metodes, bet arī, teiksim tā, draudzīgāku. Vai gluži pretēji, ja ir vēlēšanās, tad seksuālāku, vairāk izaicinošāku. Ievadot botulīna toksīnu noteiktās mīmisko muskuļu grupās, tiek aktivizēti spoguļneironi, kā rezultātā ir iespējams novērst dažu nevēlamu emociju izpausmes, padarīt tās nepamanāmas arī sarunu biedram.

TEMPORĀLĀ LIFTINGA PAMATĀ IR SAIŠU APARĀTA FIZIOLOĢISKA NOSTIPRINĀŠANA UN SAVILKŠANA, KĀ ARĪ IEDARBOŠANĀS UZ TAUKU MAISIŅIEM. ŠĪ METODE EFEKTĪVI UN DROŠI ATJAUNO SEJAS KONTŪRU, SNIEDZ PAREDZAMUS UN DABISKUS REZULTĀTUS. LAI GAN JĀPIEBILST, KA PĒDĒJO PĀRIS GADU LAIKĀ TĀ IR PIEDZĪVOJUSI VIRKNI IZMAIŅU.

Vai tas ir man piemērots, vai tieši tagad, vai nav par vēlu, vai esmu izvēlējusies korekcijai pareizo zonu? Šie jautājumi nomoka ikvienu sievieti pirms ārsta- kosmetologa apmeklējuma...

Ir divas lietas, pēc kurām mums visiem vajadzētu vadīties - pacienta vecums un individuālās īpatnības. Es strādāju, vadoties pēc konkrētas nepieciešamības. Es nekad neievadu, teiksim, to pašu botulīna toksīnu gados jauniem pacientiem profilakses nolūkos. Uzskatu, ka vecums no 35 līdz 45 gadiem ir ideāli piemērots korekciju veikšanai un pretnovecošanās protokoliem. Tad iespējams sasniegt satriecošus rezultātus.

 Vieglāk ir strādāt līdz menopauzes sākšanās periodam. Bet menopauzes laikā ir svarīgi saglabāt fibroblastu funkciju, proti, kolagēna un elastīna šķiedru ražošanas procesu.

Grūtākais periods ir pieci gadi pēc menopauzes. Ādas savilkšana jeb liftings, ir iespējams ne vairāk kā par 20 procentiem. Ja tomēr esat apsēsta ar pilnības iegūšanu, tad šajā situācijā vajadzētu vērsties pie plastikas ķirurga.

Otra lieta — izvēlētais preparāts un ievadīšanas zona. Ir zināms, ka preparāti ilgāk saglabā savu iedarbību sejas augšējā trešdaļā. Un efekts var ilgt līdz 18 mēnešiem. Teiksim sejas vidējā trešdaļā, kas ir vairāk aktīva un, protams, ņemot vērā arī katra klienta individuālās īpatnības, preparāta iedarbības efektivitāte nebūs redzama tik ilgu periodu.

Cik daudz preparāts tiks ievadīts, tas būs atkarīgs no risināmās problēmas un no ārsta ētikas. Tas nebūt nav nav noslēpums, ka rezultāta sasniegšanai, nepieciešams injicēt 6-8 ml preparāta. Tas ir daudz. Es strādāju, ievērojot drošu apjomu papildināšanu, vienas procedūras laikā, injicējot ne vairāk kā 2–3 ml.

Mums ir jāpārzina ne tikai preparāta ievadīšanas tehnika un īpašības, bet arī iespējamās komplikācijas, tostarp tādas, kas parādās tikai ar laiku. Visbiežāk rodas asinsvadu bojājumi. Bieži vien mēs varam redzēt arī hronisku tūsku, īpaši plakstiņos, kas var rasties uzreiz vai vēlākā laika posmā. Tas parādās pēc ārstēšanas ar hialuronskābi bez komplikācijām. Iemesls ir nepareizi izvēlēta tehnika, preparāts, kā arī injekciju biežums un skaits.

Savā darba pieredzē es pastāvīgi sastopos ar pacientiem, kuri jau gadiem ilgi nav redzējuši savus dabiskos sejas vaibstus, kas slēpjas zem pietūkumiem un defektiem, ko radījušas injekcijas. Tāpēc gan savā darbā, gan apmācībās, gan kongresos es uzsveru, ka svarīga ir katra detaļa. Apsēstība ar pilnību nav iespējama bez anatomiskās loģikas, bez zināšanām par visu audu paredzamo novecošanas secību, ņemot vērā visu zonu savstarpējo ietekmi, bez skaidras stratēģijas un ieaudzinātu estētisko sajūtu.

 

 

 

komentāri