Ставьте like и читайте!

BAKTĒRIJAS. MĒS TĀS BAROJAM UN TĀS BARO MŪS

03.01.2020, 3ade.lv

BAKTĒRIJAS. MĒS TĀS BAROJAM UN TĀS BARO MŪS

#DAIGO

VISU CIVILIZĀCIJAS PASTĀVĒŠANAS LAIKU, ZINĀTNIEKI LAUZĪJA GALVU, MĒĢINOT ATBILDĒT UZ JAUTĀJUMU — KĀPĒC RODAS SLIMĪBAS. PĒDĒJĀS DESMITGADES IR NESUŠAS DAUDZ ATKLĀJUMU. PIERĀDĪJUMU BĀZE NERADA NEKĀDAS ŠAUBAS, KA NEVESELĪGS ZARNU TRAKTS VAR IETEKMĒT MŪSU DZĪVES KVALITĀTI, BURTISKI TO SAINDĒT, KĀ REZULTĀTĀ VAR ATTĪSTĪTIES DAŽĀDAS SLIMĪBAS. JA JŪS JOPROJĀM DOMĀJAT, KA BRIESMĪGĀKĀ LIKSTA IR DISBAKTERIOZE…

 

MEDICĪNAS ZINĀTŅU KANDIDĀTE, ĀRSTE-DERMATOLOĢE, KOSMETOLOĢE IRINA GALKINA

 

MĒS ESAM TAS, KO MĒS ĒDAM

Aizdomājieties. Mēs dzīvojam laikā, kad pārēdamies no neveselīgas pārtikas, kas ražota videi nelabvēlīgos apstākļos, izmantojot konservantus, krāsvielas un garšas aizstājējus, kas patiesībā ir toksīnu avoti, un daudzus gadus uzkrājas mūsu organismā. Šāds organisma iekšējās vides piesārņojums rada ievērojamu veselības kvalitātes pazemināšanos un 21 gadsimtā no vides atkarīgas patoloģijas veidošanos. Visu veidu galvassāpes, depresija, panikas lēkmes, autisms, hronisks bezmiegs, traucētas uzmanības sindroms un hiperaktivitātes traucējumi, premenstruālais sindroms, disbioze, Krona slimība, čūlainais kolīts, kairinātu zarnu sindroms, hroniska recidivējoša infekcija jebkurā ķermeņa daļā, ieskaitot ENT patoloģiju, hronisks artrīts, vaginoze ... Šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi.

Bet, es gribu pievērst jūsu uzmanību faktam, ka faktoru un apstākļu grupā, kam ir svarīga loma vides slimību attīstībā, vienā no vissvarīgākajām un, iespējams, pat galvenajā vietā ir normālas mikrobiocenozes zaudēšana.

 

PASAULE, KAS MĪT MUMS IEKŠĀ

Cilvēka ķermenis – tas ir visums. Katrs no mums sastāv ne tikai no 200 audu veidiem, bet arī no desmitiem tūkstošu baktēriju sugu, kas «dzīvo» organismā un rada savas ekosistēmas (precīzāk, biotopus) uz ādas, zarnām, mutes dobumā un uroģenitālajās zonās. Visblīvāk apdzīvotā ekosistēma ir resnās zarnas biotops, tajā koncentrējas apmēram 60% cilvēka mikrofloras. 15–20% mikrobu populācijas apdzīvo ādu, 15–16% mikroorganismu atrodas mutes dobumā un aizdegunē. Vaginālais biotops sievietēm satur 9-10% mikrofloras.

Vissvarīgākais ķermeņa kolonizācijas process ar baktērijām notiek dabisko dzemdību laikā. Mātes maksts mikroflorā ir baktērijas, kas uztur tīrību, kārtību un aizsargā augli. Caur dzemdību ceļiem mazulis saņem pirmos vērtīgos aizstāvjus — laktobaktēriju komplektu. Otrais mikroorganismu — bifidobaktēriju — iegūšanas posms notiek zīdīšanas laikā. Pirmajās dzīves nedēļās notiek labvēlīgo baktēriju vākšana, un pēc trim nedēļām jūs varat izprast bērna alerģiju vai astmas attīstības riskus.

Kad mazulis sāk ēst patstāvīgi, mikrofloru sāk apdzīvot enterokoki, un tikai trīs gadu vecumā veidojas katram savs, unikālais mikrobioms. Bet jau tajā pat mirklī, mikroflora tiek pakļauta riskiem. Ķeizargrieziens, antibiotiku lietošana, baktēriju disbalanss mātes zarnās, priekšlaicīgas dzemdības, nespēja barot bērnu ar krūti.

Ir daudz faktoru, kas izraisa mikrobu disbalansu cilvēka ekoloģijā, neskaitot: vides piesārņojumu, radiāciju, pesticīdus, ĢMO, stresu, uzturu...

Bet pats galvenais — šie dažādie biotopi reaģē uz izmaiņām viens otra sastāvā. Piemēram, pēc antibiotiku lietošanas bojā iet ne tikai noderīgā dabiskā, veselīgā (simbiotiskā) zarnu mikroflora, bet arī mikroflora, kas apdzīvo ādas virsmu. Un tad tiek iedarbināta ķēdes reakcija — var rasties sēnīšu ādas slimība vai dermatīts.

 

ZARNU BIOTOPS

Ilgu laiku tika uzskatīts, ka mikroorganismu, kas atrodas cilvēka gremošanas traktā, galvenā loma ir tieši gremošana. Ja tā tiek traucēta, tad organisms zaudē mikroelementu kopu, kas nepieciešama tās pilnvērtīgai darbībai. Bet papildus gremošanas funkcijai, mikrobiota veic vēl sešas dzīvībai svarīgas funkcijas: uzsūkšanās, fermentu, vitamīnu un hormonu sintēzi, detoksikāciju, imunitāte, asins attīrīšanu, izdalīšanu. Un tas cieši mijiedarbojas ar smadzenēm, vai drīzāk, ietekmē to darbību.

Zarnas veido 2/3 no imūnsistēmas: imūnās šūnas atrodas starp zarnu bārkstiņām. 

Mikroflora veic funkcijas, kas ir ārkārtīgi svarīgas visam organismam:

1. Tā trenē visa organisma imūnsistēmu un aizsargā pret patogēnās mikrofloras iekļūšanu tajā.

2. Piedalās gremošanā, metabolismā, vitamīnu ražošanā: B1 biotīns, B2 riboflavīns, pantotēnskābe, K, E, B12 vitamīni, folijskābe.

3. Tā spēj neitralizēt toksiskus metabolisma produktus vai mikroorganismus, kas norīti ar pārtiku un ūdeni.

4. Regulē gāzu, ūdens-sāls metabolismu, uztur skābju līdzsvaru organismā.

5. Tā ražo bioloģiskas vielas, kas palīdz uzturēt mūsu smadzeņu darbību un veselīgu stāvokli un ārstēt depresiju.

 

CEĻŠ UZ VESELĪBU: ATGRIEŠANĀS PIE DABISKĀM SIMBIOTISKĀM ATTIECĪBĀM AR SAVIEM MIKROORGANISMIEM


Katram cilvēkam ir raksturīgs savs individuālais mikrofloras kopums. Šo kopumu nosaka ne tikai vecums, dzimums, uzturs, klimats, vides apstākļi, bet arī dzīvesveids: veselīgs dzīvesveids un stresa neesamība saglabā nepatogēnas biocenozes, kas nosaka simbiotu mikroorganismu pārsvaru. Starp citu, jo daudzveidīgāks uzturs, jo daudzveidīgāka ir veselīgā simbiotiskā mikrobiota zarnās, jo labāk jūtamies, jo mazāk mēs slimojam, ātrāk atveseļojamies, nav alerģiju un depresijas, ir skaista āda un tā izskatās daudz jaunāka. Bet simbiozi starp mikrofloru un tās īpašnieku var optimizēt, izmantojot farmakoloģisku vai ar uzturu saistītu iejaukšanos zarnu mikrobu ekosistēmā, lietojot īpašus līdzekļus. Tirgū to ir ļoti daudz. Kā orientēties šajā daudzveidībā?

 

 

NO PROBIOTIKĀM LĪDZ METABIOTIKĀM: ATTĪSTĪBAS EVOLŪCIJA

Sākumā cilvēki pielāgojās, lai palīdzētu savai mikrobiotai ar pro- un prebiotikām. Pre- un probiotiku nozīmīguma pētījumi tika balstīti uz zinātnieka Iļjas Mečņikova darbu, kurš pirms vairāk nekā 100 gadiem zinātniski pierādīja, ka priekšlaicīga cilvēka vecuma un nāves iestāšanās, skaidrojama ar organisma pašsaindēšanos ar zarnās uzkrātajiem toksīniem. Viņš ierosināja mērķtiecīgi audzēt zarnās pienskābās baktērijas, lai atveseļotu organismu. 

1960 gadā parādījās probiotikas — dzīvi mikroorganismi, kas ir noderīgi cilvēkiem, audzēti laboratorijās, lai risinātu disbakteriozes radītas problēmas. Ideja bija «pievienot» organismā svešas labvēlīgās zarnu baktērijas pēc tam, kad antibiotikas bija iznīcinājušas paša organisma baktērijas. Bet pēc 20 gadiem ārsti un zinātnieki bija pārliecināti, ka probiotiķi organismā neiedzīvojas. Mūsu imūnsistēma, darbojoties pēc principa “draugs vai ienaidnieks”, atgrūž svešos mikroorganismus un izvada tos no organisma 5–7 dienu laikā.

Ja svešie mikroorganismi neiedzīvojas, tad ir jāstiprina jau esošie. Tā 1980. gadā parādījās prebiotikas — “barība” mūsu baktērijām. Galu galā, ja jūs pareizi barojat labvēlīgās baktērijas, tās kļūs spēcīgākas un atgrūdīs kaitīgās. Bet izrādījās, ka prebiotikas kopā ar labvēlīgajām baktērijām baro sliktās. Kā panākt, lai probiotikas paliek organismā pēc iespējas ilgāk? Radās ideja “pabarot viesus” — 1990. gadā tika radīti jaunās paaudzes medikamenti — sinbiotikas — pro- un prebiotiku apvienojums. Likās, ka lēmums pieliks punktu jautājumam par zarnu mikrofloras līdzsvara atjaunošanu, taču ... imūnsistēma joprojām atpazina “nepiederošos” un nežēlīgi ar viņiem izrēķinājās.

Zinātnieki turpināja pētījumus, kuru rezultātā radās principiāli jauns līdzeklis — metabiotika.

 

METABIOTIKAS UN TO PRINCIPIĀLĀS ATŠĶIRĪBAS NO PRE- UN PROBIOTIKĀM

Metabiotikas ir īpašas aktīvās vielas, kas veidojas baktēriju dzīves laikā (vielmaiņas noslēpumi) un šo baktēriju ķermeņi (šūnu materiāls). Baktēriju metaboliskā sekrēcija aktivizē «radniecisko» labvēlīgo baktēriju augšanu zarnās un nomāc patogēnus. Un šūnu materiāls stimulē Peijera plāksnes (imūnsistēmas daļa), kas ražo imūnsistēmas šūnas, un tādējādi imūnsistēma tiek aktivizēta.

Pasaules Gastroenteroloģiskās organizācijas praktiskajos ieteikumos, FAO un PVO ekspertu komitejas definīcijās, 2008. gadā tika izceltas metabiotikas kā klase.

Pateicoties tam, ka metabiotikas nesatur dzīvās baktērijas, bet tikai to vērtīgos sekrēcijas izdalījumus, tās pieņem absolūti katrs organisms. Un kā profilaktisks līdzeklis var būt nozīmēts visiem bez izņēmuma. Pozitīva ietekme tiek novērota daudzu kuņģa-zarnu trakta un ārpus zarnu trakta slimību ārstēšanā (piemēram,vaginālo infekciju un imūno traucējumu ārstēšanā). Šeit ir vērts piebilst, ka, neraugoties uz daudzpusību, nav iespējams noteikt vienotu līdzekļu devu, kas saglabā mikrofloru. Ārstēšanas ieteikumos ir iekļauti ārstēšanas režīmi, taču bieži vien jums ir jāpielāgo deva, jo tā vienmēr ir individuāla. Katram cilvēkam ir sava unikālā «mikrobu ainava», tāpēc dažādu zāļu efektivitāte cilvēkiem ir atšķirīga.

Protams, jūs pats varat pamanīt gremošanas trakta traucējuma simptomus un kuņģa — zarnu trakta mikrofloras disbalansu. Bet, tā kā zarnās dzīvo vairāk nekā 500 baktēriju veidu (to kopējā masa var sasniegt 2,5 kg), nav viegli noteikt mikrofloras kvantitatīvā un kvalitatīvā sastāva traucējumus.

Mūsdienās tiek izmantotas vairākas metodes, jo īpaši klasiskā fēču bakterioloģiskā analīze (disbiozes inokulācija) ar galveno mikroorganismu veidu noteikšanu; endoskopiski iegūtā zarnu satura baktēriju vides inokulācija; izelpas tests ar laktulozi, ksilozi, marķētu oglekļa izotopu utt., Šos izmeklējumus nozīmē ārsts gastroenterologs vai dietologs.

 

TIKAI AR KEFĪRU VIEN NEBŪS LĪDZĒTS

 

METABIOTIKAS DAIGO — MŪSU LAIKS

Mečņikova fundamentālie atklājumi iedvesmoja japāņu zinātniekus un ārstus turpināt eksperimentus dzīves pagarināšanas jomā. Japāņu ārsts un zinātnieks Kakutaro Masagaki pats izmēģināja ārstēšanu ar laktobaktērijām un 1914 gadā atvēra laboratoriju to izpētei. Pētījumus turpināja trīs Masagaki pēcnācēju paaudzes. Loģisks šo ilgo pētījumu noslēgums bija jauna produkta iegūšana, kas Krievijas un Latvijas tirgos tagad pazīstams kā DAIGO - organisks diētiskā un profilaktiskā uztura produkts, kas atjauno zarnu mikrofloras līdzsvaru, stiprina imūnsistēmu un uzlabo ādas stāvokli.


Tas stimulē labvēlīgo baktēriju augšanu zarnās un novērš kaitīgo baktēriju izplatīšanos, atjaunojot zarnu baktēriju veselīgu līdzsvaru un attīrot asinis. Ražotne atrodas rezervāta teritorijā Fudži kalna pakājē un atbilst visiem LRP (laba ražošanas prakse) starptautiskajiem standartiem. Tas nozīmē, ka ražotājs pats izgatavo visas produkta sastāvdaļas, kontrolē visus ražošanas posmus un garantē kvalitāti. DAIGO ražošana ir ilga un laikietilpīga. Tas padara produktu unikālu. Pilns ražošanas cikls ilgst divus gadus.

Vispirms tiek audzētas bioloģiskās sojas pupas, kas ir baktēriju nākotnes pavairošanas vieta. Gadu pirms sojas pupu sēšanas, zemē tiek stādīts āboliņš un sinepes (sinepju saknēs ir pretmikrobu vielas), augsne tiek alkalizēta ar bambusa pelniem (kā mēslojumu). Pēc tam stāda soju. Tad visu novākto sojas pupu ražu šķiro tikai ar rokām, atstājot tikai veselas pareizā izmēra un vienmērīgas formas pupas.

Lai iegūtu labvēlīgo laktobaktēriju sekrēcijas izdalītās vielas, 16 laktobaktēriju sugas tiek ievietotas organiskā barības vidē (sojas pienā), kur tās pavada 1 gadu. Šī gada laikā notiek fermentācija, kura sekmē laktobaktēriju dalīšanos un uzkrājas liels daudzums vērtīgu sekrēcijas izdalīto vielu. Piemēram, klasiskais jogurts rūgst 8 stundas, bet DAIGO - 8760 stundas.

DAIGO sastāvā ir labvēlīgo laktobaktēriju sekrēcijas izdalītās vielas, laktobaktēriju šūnu materiāls, citronskābe un pienskābe. Tas nesatur mākslīgus konservantus, krāsvielas, smaržvielas, cukuru un dzīvnieku izcelsmes materiālus. 

INDIKĀCIJAS DAIGO LIETOŠANAI:

KUŅĢA-ZARNU TRAKTS

Cīņa ar helicobacter pylory

Disbakterioze un diareja

Palīglīdzeklis aizcietējuma un vēdera pūšanās gadījumos

Gastrīta profilakse

Čūlas slimību profilakse

Dabīgās mikrofloras atjaunošana

Kairinātu zarnu sindroms

Hroniskas kuņģa - zarnu trakta saslimšanas

Resnās zarnas polipi

 

MUTES DOBUMS

Nepatīkamas smakas likvidēšana

Palīdzība stomatīta ārstēšanā

Palīdzība kariesa ārstēšanā

ĀDAS SLĀŅI

Alerģiskas saslimšanas

Sausa āda

Diatēze

Atopiskais dermatīts

Pinnes/akne

Ādas atjaunošana

Stāvokļa uzlabošana

  

IMŪNĀ SISTĒMA

Imunitātes paaugstināšana

Imunitātes stiprināšana 

Pēc tam iegūto vielu uzkarsē līdz 65 grādiem, lai nerastos dzīvās baktērijas, un atdala divus galvenos komponentus: šo laktobaktēriju sekrēcijas izdalīto vielu un šo laktobaktēriju šūnu materiālu.

1. Laktobaktēriju sekrēcijas izdalītās vielas ir atbildīgas par labvēlīgo baktēriju augšanu zarnās un patogēnas mikrofl oras bloķēšanu.

2. Laktobaktēriju šūnu materiāls kontrolē imūno līdzsvaru, iedarbojoties uz zarnu imūnajām šūnām.

Šajā rudenī tika pabeigts DAIGO LUX pētījums Spānijā, kuru veica vadošā starptautiskā biotehnoloģiju organizācija Life Length. Rezultāti pārsniedza visas cerības: pēc 8 nedēļu produkta DAIGO LUX lietošanas, vismaz 1,5 reizes palēninās telomēru (DNS beigu posmi, kas saīsinās katrā šūnu dalīšanās reizē) saīsināšanās, tādējādi palielinot cilvēka dzīves potenciālu.

HELICOBACTER PYLORY PADODAS BEZ CĪŅAS

Papildus plašajam DAIGO pielietojuma spektram, tika noteikta vēl viena ārkārtīgi svarīga priekšrocība - cīņa pret patogēno baktēriju, kas pazīstama kā Helicobacter pylori.

Hiromi Šinja, medicīnisko zinātņu doktors, Alberta Einšteina medicīnas koledžas profesors (viņa pacienti ir Stings, Vera Vonga, Dastins Hofmans) pētījuma rezultātā atklāja, ka labvēlīgā zarnu mikroflora var tikt galā ar šo patogēno baktēriju. Pētījumā, kurā piedalījās 25 japāņi, kas bija inficēti ar Helicobacter pylory mikrobu, sešus mēnešus katru dienu lietoja 10 ml DAIGO. Pacientiem tika veikta kuņģa endoskopija pirms un pēc pētījuma. No 25 cilvēku grupas, 17 no tiem Helicobacter pylori mikrobs tika likvidēts. Kādā veidā? DAIGO ne tikai palielināja labvēlīgo baktēriju skaitu, sabalansēja imunitāti, bet arī nomāca patogēnās mikrofloras augšanu, tai skaitā Helicobacter pylory. Svarīgi, ka rezultāts tika sasniegts bez blakusparādībām. Ja antibiotikas iznīcina visu mikrofl oru un Helicobacter pylory ir iemācījusies izdzīvot šādos apstākļos, tad DAIGO tiek ar to galā, palielinot labvēlīgās mikrofloras daudzumu un nomācot patogēno mikrofloru, neveicot “militāru” darbību.

Hronisku slimību gadījumā nevar iztikt bez medikamentu lietošanas, bet jebkura “biotika” būs labs papildinājums.

JA IEDOMĀJAMIES, KA ĶERMENIS IR VALSTS, UN MIKROBIOTA IR PILSOŅI, KAS TO APDZĪVO, TAD KĀ PADARĪT VIŅUS LAIMĪGĀKUS?

Pateicoties pastāvīgiem pētījumiem, mēs tagad varam sagatavot pamatus veselīgai un aktīvai dzīvei. Mums ir jārūpējas par mikrobiotas stāvokli, jo pārāk daudzi procesi mūsu organismā no tās ir atkarīgi. Jo vairāk pētījumu par šo tēmu parādās, jo absurdāka ir pieeja, kurā tiek ārstēti atsevišķi orgāni, sistēmas un slimības, nevis integrēti iedarboties uz visu organismu kopumā.

Preklīniskie un klīniskie funkcionālā uztura DAIGO efektivitātes novērtējumi, kurus veica GBUZ Maskavas Sklifosovska ātrās palīdzības zinātniski pētnieciskā institūta speciālisti, parādīja, ka divu nedēļu laikā, kad tika lietots produkts DAIGO, labvēlīgās mikrofloras (lakto- un bifidobaktēriju) daudzums palielinājās 100 reizes.

Lai katra baktēriju grupa pilnvērtīgi pildītu savas funkcijas, ir jāsaglabā pareizs baktēriju līdzsvars. DAIGO metabiotika lieliski tiek galā ar šo uzdevumu, radot optimālus apstākļus mūsu labvēlīgo baktēriju darbībai.

  

Oficiālais izplatītājs:

Hema Grupa SIA

Adrese: Dārzciema iela 60, 317 kabinets,

Rīga, Latvija, LV-1073

tālr.: +371 66 066 174, +371 2208 5630, +371 2751 3122

info@vyon.lv

 

 

Avots: žurnāls Beauty Cloud

 

Žurnālu pārdošanas vietu saraksts: www.presesserviss.lv

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!
Abonementa cena 5 numuriem - 25 EUR. 

komentāri