Ставьте like и читайте!

Dermatoloģija sasniegusi izcilus rezultātus. Intervija ar VC4 filiāles «Dermatoloģijas klīnika» vadītāju Zani Rēvaldi

10.12.2018, 3ade.lv

Dermatoloģija sasniegusi izcilus rezultātus. Intervija ar VC4 filiāles «Dermatoloģijas klīnika» vadītāju Zani Rēvaldi

Šodien dermatoloģijas klīnikas piedāvā neierobežotas iespējas, un sniegto pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Sākot no kosmetoloģijas līdz visaptverošai pret - novecošanās terapijai un ādas slimību ārstēšanai. Bez diagnostikas, terapijas, invazīvām un medikamentozām procedūrām kosmetoloģijā un dermatoloģijā īpaši populāras ir aparātu metodes. Mūsdienīgs dermatoloģijas centrs sniedz pakalpojumus ar dažāda tipa lāzeriem – aleksandrīta, infrasarkano, rubīna, ogļskābes (CO2), erbija, diožu un citiem, intensīvi pulsējošās gaismas, augstas intensitātes fokusētas ultraskaņas, plazmas, radiofrekvences un citām iekārtām. Tās ļauj operatīvi, nesāpīgi un bez riska risināt praktiski visas ādas problēmas: rētas un strijas, asinsvadu zvaigznītes, akne un postakne, pigmentācija, vasaras raibumi, dzimumzīmes, nevienmērīga un blāva sejas krāsa, sīkas grumbas, ļengana āda, gravitācijas ptoze, kārpas, papilomas, nevēlami matiņi uz sejas un ķermeņa un vēl daudzas citas. Tomēr, lai cerības attaisnotos, liela nozīme ir klīnikas izvēlei. Par to, kam jāpievērš uzmanība dermatoloģijas centra izvēlē, runājām ar VC4 filiāles « Dermatoloģijas klīnika» vadītāju Dr. Zani Rēvaldi.

VC4 filiāles « Dermatoloģijas klīnika» vadītāja Dr. Zane RēvaldeAutore: Almaza Pirha

No klīnikas izvēles atkarīgs ne tikai procedūras estētiskais rezultāts, bet arī veselība, tāpēc jābūt pilnīgi drošam par medicīnas iestādi un tās speciālistiem. Kāpēc labāk izvēlēties medicīnas iestādi, nevis privātu kabinetu? VC4 «Dermatoloģijas klīnika» ir lielākais un mūsdienīgākais tāda tipa centrs Latvijā, kur strādā kvalificēti un pieredzes bagāti dermatologi, lāzera procedūru speciālisti, podologi, flebologi (vēnu ārsti), kosmetologi un plastikas ķirurgi. Mūsu klīnikā pieejami V I S I diagnostikas veidi, akūtu un hronisku ādas slimību ārstēšana, estētiskā medicīna, kā arī vēnu slimību diagnostika un ārstēšana ar jaunākajām tehnoloģijām. Pateicoties plašajām specializācijas iespējām, jebkurš ārsts pārvalda kādu dermatoloģijas apakšnozari. Klīnikas vizītkarte ir kompleksa diagnostika un ārstēšana ciešā ārstu sadarbībā, nodrošinot visefektīvāko pacienta problēmu risinājumu.

Arī kosmetoloģiskās procedūras mēs saucam par ārstēšanu. Dermatologs palīdz novērst ne tikai estētiskus trūkumus, bet diagnosticē un ārstē ādas, nagu un matu slimības un veic to profilaksi.

Kam jāpievērš uzmanība klīnikas izvēlē?

 Iestādei jābūt reģistrētai ārstniecības iestāžu reģistrā, kas apliecina tiesības sniegt dažāda profila medicīnisko darbību, jāpievērš uzmanība arī kvalitātes standartiem un citām atļaujām. Visiem dermatoloģiskajiem, kosmetoloģiskajiem pakalpojumiem, tostarp aparātu procedūrām, kā arī nemedicīniskajiem pakalpojumiem ir jāatbilst augstas higiēnas standartiem, un to sniegšanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi. Tas nozīmē, ka visas procedūras veic tikai speciālisti ar medicinisko izglītību.


Vai pirmajā vietā tomēr nav speciālistu kvalifikācija?

Bez šaubām, kosmetoloģijā, dermatoloģijā un lāzeru kosmetoloģijā ārsta pieredze un kvalifikācija ir ļoti svarīga. Speciālistam ir pareizi jānovērtē klienta veselības stāvoklis, jāsaprot problēmas cēlonis, lai izvēlētos piemērotāko terapijas taktiku un sasniegtu iespējami labāko rezultātu. Vai to spēj cilvēks bez atbilstošas izglītības? Šaubos. Vai viņš var uzņemties atbildību? Noteikti nē. Dermatoloģija un kosmetoloģija nav tikai viena vizīte pie speciālista. Ja klientam ir jautājums, kuru vēlas risināt, tad klīnikas speciālistu kompetencē ietilpst arī klienta sagatavošana pirms procedūras un rūpīga pēcaprūpe labāka rezultāta sasniegšanai. Ikdienā daudz strādājam ar tehnoloģijām, kas gluži kā speciālistu «roku pagarinātāji» ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas darba sastāvdaļu. Tas prasa pieredzi un regulāru mācīšanos. Visi speciālisti izgājuši apmācības gan pie iekārtu ražotājiem, gan nereti devušies pieredzes apmaiņā uz ārvalstu references klīnikām. Esam sasnieguši līmeni, kad pieredzes gūšanā bieži ārsti no ārvalstīm ierodas pie mums. Reti kur Eiropā un vispār pasaulē var atrast klīniku, kur ir tik plašas tehnoloģiskās iespējas.

Mūsu klīnikas speciālisti ir augsti kvalificēti ārsti, nozares līderi.

Jūsu klīnikā pieejami VISI ādas slimību diagnostikas un ārstēšanas veidi. Vai to nodrošina iekārtas?

Iekārtas ir mūsu lepnums un kapitāls. Nepārspīlējot var teikt, ka klīnikā pieejams milzīgs aparātu kosmetoloģijas un dermatoloģijas procedūru klāsts. Šodien «Dermatoloģijas klīnika» pacientam piedāvā vairāk nekā 50 dažādu aparātu. Tas nozīmē, ka pie mums jebkurai problēmai var rast risinājumu. Klīnikas ārstu rīcībā nav tikai 2-3 aparāti ar apšaubāmu ārstēšanas rezultātu. Jebkurš mūsu ārsts var jums piedāvāt 2-3 risinājumus. Ilgākus vai operatīvākus atbilstoši jūsu budžetam.

Kādas ir vismodernākās, populārākās un efektīvākās sejas un ķermeņa procedūras? Un kādi aparāti pieejami tikai VC4 filiālē «Dermatoloģijas klīnika»?

Lāzerepilācija ir vislabākais veids, kā atbrīvoties no nevēlamiem matiņiem uz sejas un ķermeņa, turklāt uz ilgu laiku. Lāzera stars pilnībā iznīcina mata sīpoliņu. Procedūra nav sāpīga, to labi panes cilvēki ar jutīgu ādu. VC4 ir 6 dažādas epilācijas iekārtas. Ar kādu tiks veikta epilācija, izlemj ārsts, ņemot vērā pacienta individuālās īpatnības: sāpju slieksnis, ādas jutīgums, iepriekšējā pieredze, matiņa krāsa un blīvums.

Postaknes sekas un ādas defektus var novērst ar ādas lāzerslīpēšanu un ar intensīvi pulsējošas gaismas iekārtām (IPL). Pigmentāciju un asinsvadu zvaigznītes var likvidēt ar dažādas frekvences enerģiju, kas selektīvi iedarbojas uz melanīnu vai uzkarsē patoloģiski paplašināto asinsvadiņu. Šim nolūkam var izmantot daudz dažādu iekārtu, un ārsts var izvēlēties atbilstošāko asinsvada krāsai, diametram, veidojuma raksturam.

Atjaunināšana ir pasākumu komplekss, kas ietver vispārējo ādas stāvokļa uzlabošanu ar atbilstošu kopšanu un izsmeltu organisma rezervju atjaunošanu, ko var sniegt pareizs uzturs un dzīves veids. Dažkārt krēmos esošās aktīvās vielas nespēj pietiekami efektīvi šķērsot ādas barjeru. Injekciju metodes, tādas kā mezoterapija, biorevitalizācija, PRP un PRF, nodrošina ādu ar atbilstošām aktīvām vielām un augšanas faktoriem, kas piešķirs ādai svaiguma sajūtu un mobilizēs to atjaunošanas procesam. Tomēr izcilus rezultātus var sasniegt, injekcijas apvienojot ar aparāttehnoloģijām – lāzeriekārtām, radiofrekvenci, IPL un augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu. Lāzeru lielās efektivitātes pamatā ir spēja mērķtiecīgi uzkarsēt noteiktas struktūras ādā un saaudzēt apkārt esošos audus – tātad izteikti uzlabot ādas stāvokli ar minimāliem blakusparādību riskiem.

Cīnoties ar pigmentāciju, klīnikas ārsti izmanto tādas iekārtas kā Nd: Yag Q switch lāzeri (DEKA), ELOS SRA, IPL un Gentlelase, kuras selektīvi uzkarsē tumšo ādas pigmentu melanīnu. Katrs pacients ir individuāls, tādēļ tiek piemeklēta vispiemērotākā tehnoloģija un ārstēšanas shēma. Nereti papildus tiek veiktas nu jau gadu desmitiem savu efektivitāti pierādījušās metodes, piemēram, pīlingprocedūras, kas ļauj pašas par sevi mazināt pigmentāciju un sabiezētu ādas raga slāni, tādējādi palielinot lāzerprocedūras efektivitāti.

Paplašinātus asinsvadus un apsārtumu likvidē, uzkarsējot asins pigmentu hemoglobīnu, kas ļauj slēgt liekos asinsvadiņus, uzlabojot ādas toni, kā arī mazinot iekaisuma procesu, piemēram, piņņu un rozācijas gadījumā. Šīs problēmas var risināt ar pulsētas krāsvielas lāzeri Vbeam, ilgā pulsa Nd: Yag lāzeri, diodes lāzeri, kā arī ELOS SRA un IPL tehnoloģiju.

Zelta standarts ādas tekstūras atjaunošanā, tostarp grumbiņu izlīdzināšanā un pēcaknes rētu ārstēšanā, ir frakcionēta lāzerablācija jeb lāzerslīpēšana. Procedūras laikā ādā ar lāzerstaru tiek uztaisīts ļoti liels skaits mikroskopisku kanālu, kas ļauj ātri atjaunoties ādas virskārtai, kā arī palaist reģenerācijas procesu dziļākos ādas slāņos, kur tiek sintezētas jaunas kolagēna šķiedras. Ar laiku zūdot ādas elastībai, gravitācijas ietekmē novēro pakāpenisku ādas struktūru noslīdējumu, kas ietver vaigus, plakstiņus, apakšžokļa līniju un kaklu. Augstas intensitātes fokusēta ultraskaņas (HIFU) metode ļauj iedarboties uz dziļākām sejas ādas struktūrām, tostarp sejas muskuļu aponeirozes sistēmu (SMAS), panākot to efektīvu savilkšanos un liftinga efektu. Metodes priekšrocība ir tas, ka netiek skarti ādas virspusējie slāņi, tādēļ pacients var atgriezties darbā un sabiedrībā uzreiz pēc procedūras. Mēs ārstējam psoriāzi un ekzēmas, dažādus dermatītus, rozāciju, nagu un matu slimības, akni un visu pārējo, kas saistīts ar ādas problēmām. Varikozes ārstēšana, tetovējumu un permanentā grima, rētu likvidēšana, triholoģija un matu augšanas atjaunošanas metodikas – nav tādas problēmas, ar kuru netiktu galā mūsu klīniku ārsti. Lāzeru kosmetoloģijā/dermatoloģijā svarīga nozīme ir aparātam, ar kuru veic procedūras. Tam ir jābūt kvalitatīvam un no uzticama ražotāja. Kā arī tam jābūt prasmīga speciālista rokās.

Mūsu klīnikas pakalpojumu saraksts aizņemtu visas žurnāla lapas, bet ārstu vārdiem nepietiktu ar vienu lapu. Dermatoloģijas klīnika šogad svin 10 gadu jubileju. Lielākā daļa darbinieku šeit strādā no dibināšanas dienas. Tas rada īpašu gaisotni un palīdz darbā ar klientiem.

Rietumu medicīna dermatoloģiju iedala ārstnieciskajā un kosmetoloģiskajā. Mūsu klīnika lielāku uzmanību pievērš ārstniecībai, bet mēs piedāvājam arī kosmētiskas procedūras: botoksu, fillerus, profesionālu un ārstniecisku kosmētiku. Mums tas notiek visaugstākajā līmenī. Nobeigumā gribu teikt, ka dermatoloģija ir sasniegusi lieliskus rezultātus ādas slimību diagnostikā un ārstēšanā, pateicoties augstām tehnoloģijām un kompleksai pieejai šo slimību ārstēšanā. Tas ļauj mums nedalīt kosmetoloģiju un dermatoloģiju, bet apvienot šos divus virzienus vienā klīnikā.

 

 

Skanstes iela 50, 3.stāvs. Rīga, LV-1013, Latvija

67847102, 28381189

dermaclinic@vc4.lv

www.dermaclinic.lv

 

 

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs