Ставьте like и читайте!

Diegu metodes skaistumkopšanā — apmācības ar ārsti-kosmetoloģi, Dr. Olgu Korjakinu #tredliftings

24.10.2019, 3ade.lv

Diegu metodes skaistumkopšanā — apmācības ar ārsti-kosmetoloģi,  Dr. Olgu Korjakinu #tredliftings


Diegu metodes skaistumkopšanā — apmācības ar ārsti-kosmetoloģi,
Dr. Olgu Korjakinu
#tredliftings

Diegu metodes ir modē. Es esmu tredliftinga, kā pretnovecošanās pazīmju korekcijas metodes, liela piekritēja, bet gribu teikt, ka tas ir tikai viens no instrumentiem, tā nav panaceja. Racionāla, pārdomāta attieksme ir jebkuras harmoniskas korekcijas panākumu atslēga. Ārsti, kas izmanto šo metodi, ir pionieri, jo tikai tagad viņi apmainās ar uzkrāto pieredzi klīnisko, tikai tagad tiek veidota zinātniskā bāze. Ko gan lai saka par pacientiem... bieži vien viņi ir apjukuši. 

Kas jāzina pacientam, lai izdarītu pareizo izvēli? Nosacīti mēs varam iedalīt diegus 2 lielās grupās: savelkošie (pārvieto audus) un stimulējošie (mezodiegi).


Autore: ĀRSTS-KOSMETOLOGS, DR. OLGA KORJAKINASTIMULĒJOŠIE DIEGI


Stimulējošie diegi jeb mezodiegi — tieši šie diegi parādījās tirgū vieni no pirmajiem. Vārdiem "mezoterapija", "mezodiegi" ir viens kopīgs priedēklis — "mezo". Tas nozīmē, ka manipulācijas notiek dermas-hipodermas slānī. Dienvidkorejas zinātnieki ieteica izmantot diegus zemādas ievadīšanai, lai novērstu un koriģētu ar vecumu saistītas izmaiņas, tie izgatavoti no polidioksanona — šuvju materiāla, kas ķirurģijā tiek izmantots jau trīs gadu desmitus un visbiežāk tieši mezodiegu ražošanai. Un tas nav nekāds brīnums, jo akupunktūra, adatu terapija — tā ir daļa no tradicionālās austrumu medicīnas. Pareizi izvēlēti nostiepuma vektori tredliftinga (diegu liftinga) procedūras laikā bieži krustojas ar bioenerģijas punktiem un meridiāniem, tādējādi radot stimulāciju.

Atšķirībā no citām diegu liftinga metodēm, tredliftings neizstiepj audus. Klasiskajiem mezodiegiem nav robojumu. ACVN diegu biorezorbcija (uzsūkšanās) audos notiek 60-90 dienu laikā. Šajā laika periodā problemātiskajā zonā, kur tika ievadīti diegi, izveidojas 3D karkass, kas harmoniski integrējas dermas matricā un nerada diskomfortu. Mezodiegi spēj sablīvēt ādu, veicina jaunā kolagēna un elastīna veidošanu, kas turpina pildīt karkasa funkciju.SAVELKOŠIE DIEGI


Galvenais sejas un sejas ovāla audu gravitācijas ptozes iemesls ir audu noslīdēšana uz leju un, kā likums, arī nedaudz mediāli. Lai labotu šo situāciju, var izmantot savelkošos diegus ar robojumiem vai enkuriem. Tos sauc par kogiem. Tie mehāniski savelk sejas, kakla un ķermeņa mīkstos audus un fiksē pārvietotās ādas zonas "jaunizvēlētajā vietā". Tādēļ ir ļoti svarīgi, kā un kādā virzienā ir izvietoti robojumi vai enkuri visā diega garumā. Ievadīšanas laikā tie atveras kā lietussardziņi. Tos savelkot, diegi fiksējas audos pie ādas saistaudu struktūrām ar robojumu palīdzību, pārvietojot to augstākā līmenī un tādējādi nodrošinot audu liftingu.

 DROŠĪBA UN REZULTĀTS


Šīs procedūras veikšanai, viennozīmīgi nepieciešamas noteiktas ārsta — kosmetologa zināšanas. Ļoti svarīgi ir ievērot pareizu diegu ievietošanas dziļumu procedūras laikā. Diegs jāievada zem ādas, bet tam jāatrodas virs SMAS.

Pareiza diegu ievadīšana ir praktiski nesāpīga, jo hipodermā nav nervu galu. Ja diegu ievadīšanas laikā pacients izjūt pēkšņas sāpes, tas norāda, ka kanula ar diegu ir izgājusi ādas virsējos slāņos — dermā, vai arī ievadīta pārāk dziļi, kas var radīt nervu un asinsvadu bojājumus.

Anestēzija ir nepieciešama tikai tad, ja tiek veikta uzacu liftinga procedūra vai kakla ādas savilkšana, jo plānā āda un vāji izteiktā hipoderma apgrūtina diegu ievadīšanas dziļuma kontroli, un ādas pacelšana ar lidokaīna infiltrācijas palīdzību šo kontroli atvieglo.

Mūsdienās ādas savilkšana ar diegu palīdzību piedzīvo īstu uzplaukumu, jo diegu materiāli atrašanās tiek nepārtraukti pilnveidoti. Pateicoties mūsdienīgajiem materiāliem, kam piemīt hipoalerģiskas un intaktas īpašības, ievērojami samazinājušies iekaisuma granulomu un citu komplikāciju attīstības riski, tāpat vērojama arī diegu ievadīšanas metožu dažādība. Procedūras tehnikas uzlabošana un vienkāršošana ir ļāvusi paplašināt speciālistu loku, kuri ir specializējušies šajā metodē. Tagad ar tredliftinga procedūru veikšanu nodarbojas ne tikai plastikas ķirurgi, bet arī dermatologi, kā arī citi estētiskās medicīnas speciālisti.


1956. gadā, amerikāņu ķirurgs J. H. Alcamo patentēja diegus ar «robojumiem», kas, ieķeroties ādā, spēja tajā noturēties ilgāku laiku. 1997. gadā šo ideju pārņēma H. Buncke, bet 2001. gadā tā kļuva plaši izplatīta, pateicoties Dr. Sulamanidzes robotajiem diegiem (barbed threads) (APTOS), kas sākumā tika izveidoti ar vienvirziena robojumiem, bet vēlāk — arī divvirziena.

Aptos metožu pamatā ir diegi ar fiksācijas sistēmu, kas pieķeras audiem un ļauj tos pārvietot estētiski izdevīgā stāvoklī, tādējādi panākot liftinga efektu. Šīs metodes galvenā priekšrocība — nav nepieciešamības izmantot skalpeli un vispārējo anestēziju, tā darbojas ar minimālu iejaukšanos organismā, neatstāj rētas un neprasa ilgstošu rehabilitāciju.

Pateicoties diegu īpašajam sastāvam, tie ne tikai pārvieto audus, bet arī stimulē I un III tipa kolagēna izstrādāšanos. Tas uzlabo ādas kvalitāti un izskatu, piesātina to un atjauno tās elastību.
TREDLIFTINGS NAV PIEMĒROTS VISIEM


Procedūras rezultāts lielā mērā ir atkarīgs no ādas tipa un tā, cik izteiktas ir novecošanās pazīmes. Visticamāk, ka diegu savilkšanas procedūras rezultāts, kas veikts ļoti plānai, grumbainai ādai, ar izteiktām ādas krokām, nebūs apmierinošs. Šādos gadījumos liekās ādas krokas vislabāk likvidēt ķirurģiski.

Ja pacientam ir «smagnēja seja», izteikts zemādas tauku slānis un liekais svars, tas apgrūtinās diegu stabilu fiksāciju. Turklāt, rezultāts nebūs noturīgs, jo diegs nespēs noturēt ādas svaru un tā ātri nokarāsies.

Ļoti plāns zemādas tauku slānis, savukārt, ievērojami sarežģī pareizu diegu ievadīšanas dziļuma noteikšanu. Pastāv risks ievadīt diegu pārāk dziļi vai gluži pretēji — pārāk virspusēji. Šādos gadījumos ieteicams pirms tredliftinga procedūras veikt aizpildīšanu ar apjomīgiem filleriem, kas uzlabos ādas kvalitāti un padarīs to blīvāku.
VAI TAS IR UZ VISIEM LAIKIEM?


Korejas skola paredz procedūru veikšanu ne tikai zemādas tauku slānī, bet arī muskuļos, kā arī diegu ievadīšanu lielos apjomos (150-200 vienības) vienas procedūras laikā, un seansa atkārtošanu 2-3 reizes īsā laika posmā.

Bet, ņemot vērā diegu iedarbības mehānismu, es uzskatu, ka to ievadīšana tik lielā apjomā (piemēram, 70-100 diegu sejas zonā) nav pamatota. Finansiālā ziņā, par labu ārstam — jā, ir pamatota. Bet, ne klientam... Ja pareizi tiek novērtēts pacienta stāvoklis, sastādīts atbilstošs kompleksās ārstēšanas plāns, izvēlēti nostiepuma vektori, ievērojot Langera līnijas, atskaites punktus, sejas īpašās kustības zonas, tad iespējams iztikt ar nelielu daudzumu diegu. Jo ar daudziem pacientiem mēs strādājam ilgtermiņā, mums uzticas. Un, ja, gada vai pusotra laikā, pēc 100 diegu ievadīšanas sejas zonā, izveidosies plaša fibroze, tad šīs sekas novērst nāksies mums pašiem.

 

«Nofrete» Ltd.,

Melngaiļa iela 5, LV-1010, Rīga, Latvija

tālr. +371 26827243, +371 67812778

e-pasts: nofrete@nofrete.lv

www.nofrete.lv

 

komentāri