Ставьте like и читайте!

HORMONI UN NOVECOŠANĀS «ĀDAS ANARHIJA»

20.10.2019, 3ade.lv

HORMONI UN NOVECOŠANĀS  «ĀDAS ANARHIJA»

HORMONI UN NOVECOŠANĀS
«ĀDAS ANARHIJA»

Šķiet, ka mūsu progresīvajā pasaulē mums, sievietēm, ir visi iespējamie instrumenti, lai mēs izskatītos jaunākas par savu vecumu. Un mēs tos veiksmīgi izmantojam. 20 gadu vecumā mēs lietojam vienu krēmu, 30 — citu, bet 40 gadu vecumā mūsu dzīve ir neiedomājama bez regulārām vizītēm pie kosmetologa. Mēs zinām, ka līdz ar menopauzes iestāšanos izzūd menstruālais cikls, kas ir tikai likumsakarīgi. Tādēļ ir nepieciešams rūpīgi sekot līdzi hormonu līmenim ne tikai, lai justos labi, bet arī, lai izskatītos labi.

Bet ko darīt, ja hormonālās pārmaiņas klimaksa ietekmē notikušas pāragri? Nepietiek ar to, ka saasinās jau esošās slimības, šis process ārkārtīgi negatīvi ietekmē arī izskatu: sākot ar svara pieaugumu, tauku nogulsnēšanos vēdera rajonā, augšstilbos un sēžamvietā, krūšu formas izmaiņām, palielinātu pigmentāciju, ādas ļenganumu līdz pat grumbu parādīšanās.


Autore: ĻUBOVA PEĻEVINA

STOP SIGNĀLS

Izteikts sausums, tvirtuma zudums, plānāka āda — šīs ir galvenās hormonu deficīta radītās sekas, kas ietekmē ādu. Līdz ar to paātrinās klasiskās novecošanās pazīmes — parādās grumbas, samazinās ādas tonuss, kas rada ādas ļenganumu.

Šis hormonālās novecošanās process ir tā saucamās «ādas anarhijas» rezultāts, kad strauji pazeminās hormonu līmenis, un tiek traucēta šūnu mijiedarbība. Tādēļ fibroblastu — kolagēna ražošanas centru — imunitāte tiek novājināta un ādas barjeras funkcionalitāte pazeminās.

Šīs izpausmes kļūst vēl izteiktākas, vājo ādas šūnu mijiedarbības dēļ, kas ir vēl viena no menopauzes sekām. Neviena šūna nedzīvo izolēti: sarežģīts komunikāciju tīkls koordinē ādas šūnu augšanu, diferenciāciju un metabolismu. Dažos gadījumos saziņa notiek tieši starp cieši blakusesošajām šūnām. Citos gadījumos, kad šūnas atrodas tālāk viena no otras, komunikācija notiek, izmantojot īpašas molekulas — «kurjerus». Lai šūnas varētu funkcionēt pilnvērtīgi, nepieciešama to mijiedarbība. Kad tā tiek traucēta, tas uzreiz atspoguļojas ādas kvalitātē.TRĪS FIZIOLOĢISKI PROCESI, KURUS MENOPAUZE ĪPAŠI IETEKMĒ


BEZREZULTATĪVA ŠŪNU MIJIEDARBĪBA

Saziņa starp blakus esošām šūnām palēninās, jo samazinās estrogēna līmenis, kā arī dabiskā novecošanās procesa rezultātā kopumā. Tāpat samazinās arī signāla apmaiņas ātrums epidermas un dermas slāņos — gan to iekšpusē, gan starp tiem. Pirmkārt, ievērojami samazinās mazo membrānas olbaltumvielu veidoto kanāliņu (koneksīnu) skaits, kas nodrošina nevainojamu starpšūnu komunikāciju un sadarbību ādā. Un, otrkārt, samazinās augšanas faktoru skaits ādā (PRK, SGF), kuru mērķis ir veicināt informācijas apmaiņu starp epidermu un dermu. Šie faktori vēl vairāk paātrina dabisko ādas novecošanās gaitu.LĒNA REĢENERĀCIJA

Pazeminoties hormonu līmenim un šūnu mijiedarbības funkcionalitātei, palēninās arī šūnu metabolisms. Epiderma kļūst plānāka, savukārt tās raga slānis kļūst biezāks, jo ādas virspusē uzkrājas atmirušās pārragojušās šūnas (korneocīti). Āda kļūst plānāka un zaudē savu «arhitektūru», jo samazinās elastīna daudzums un, kas ir vēl svarīgāk, arī kolagēna ražošana. Kolagēna samazināšanās process aizsākas jau četrdesmit gadu vecumā, un ar menopauzes iestāšanos šis process tikai progresē. Sieviete menopauzes laikā vidēji ik gadu zaudē 2,1% sava kolagēna. Visātrāk tas samazinās tieši menopauzes pirmajos gados: tiek lēsts, ka kolagēna daudzums ādā pirmajos piecos menopauzes gados samazinās par aptuveni 30%.


D VITAMĪNA SINTĒZE IR APDRAUDĒTA

Sievietēm menopauzes laikā bieži ir traucēta D vitamīna sintēze. Faktiski, tas nemaz nav vitamīns, neskatoties uz tā nosaukumu, tas ir prohormons, kas ir svarīgs kalcija un fosfora līmeņa regulēšanā un kaulu mineralizācijā. Apmēram 90% D vitamīna sintēzes notiek ādā, kur atrodas tā pirmākņi, un tiek aktivizēti ar vidēja diapazona ultravioletajiem stariem (UVB, ultravioletais B starojums). D vitamīns spēcīgi ietekmē ādas barjeras integritāti — tas regulē keratinocītu atjaunošanos un lipīdu veidošanos epidermā, kā arī piedalās diferenciācijas, keratinizācijas un lobīšanās procesos. D vitamīna un tā receptoru līmeņa pazemināšanās nozīmē, ka epidermālā barjera paliek plānāka, tā kļūst trauslāka, mazinās tās funkcionalitāte. 

KĀ TAS IETEKMĒ SEJAS ĀDU?


PĀRMĒRĪGS SAUSUMS

Epidermas ārējam slānim ir noteicošā loma mitruma saglabāšanā, attiecīgi — tas nodrošina ādas maigumu un plastiskumu. Normālos apstākļos ārējais ādas slānis eksfoliē dabiski. Keratinocītos esošās vielas tiek pārveidotas par dabisku mitrinošu faktoru (NMF). Tās ir aminoskābes, pienskābe, urīnviela, cukuri un sāļi. NMF nepieciešams, lai saglabātu ūdeni epidermas augšējos slāņos. Menopauzes laikā, šūnu darbības palēnināšanās dēļ, NMF ražošana samazinās. Turklāt, pazeminoties D vitamīna līmenim, palielinās transepidermālā ūdens zudums (TEWL). Tas izskaidro ievērojamo ādas sausuma palielināšanos, kas ir tipiska menopauzes blakusparādība.


PLĀNA UN TRAUSLA ĀDA

Ar menopauzes iestāšanos tiek novājināta ādas barjeras struktūra, kas atgādina ķieģeļu sienu, kur keratinocīti ir ķieģeļi un lipīdi — cements. Naturālā mitrinošā faktora samazināšanās rada ādas barjeras traucējumus. Āda kļūst jutīgāka pret atmosfēras un vides faktoriem (sauli, vēju, putekļiem, piesārņojumu), strauju temperatūras maiņu un nekvalitatīvu kosmētiku, kas var izraisīt ādas jutīgumu un nepanesamību pret kādu no sastāvdaļām.


ĀDAS BLĪVUMA SAMAZINĀŠANĀS


Fibroblastu aktivitātes samazināšanās padara ādu plānāku un tā zaudē elastību, jo audu struktūra tiek bojāta. 18 gadu laikā pēc menopauzes sākuma, āda ar katru gadu kļūst plānāka par 1%, samazinās hialuronskābes saturs un līdz ar to arī ūdens daudzums, kas padara ādu holistisku.


Smalks un vienreizēji sievišķīgs SUBLIME aromāts - ziedu kompozīcija ar peonijas, magnolijas un frēzijas notīm, ko caurvij zaļumu un vijolīšu lapu svaigums, atstājot harmonisku muskusa, vetiveras un sandalkoka smaržas pēcgaršu. Inovatīvā sastāva grezns papildinājums.


SUBLIME SKIN — GLOBĀLA ANTI¬AGE KOPŠANA


Klajā nācis zīmola [comfort zone] sistēmas Sublime Skin papildinājums, kas īpaši izstrādāts sievietēm menopauzes laikā, ņemot vērā visas menopauzes īpatnības. Tā ir integrēta pieeja. HORMON-AGING TM ietver divas pilnīgi jaunas formulas gan ādas kopšanai mājas apstākļos, gan profesionālai izmantošanai. Tam pievienoti arī jauni sejas kopšanas un dzīvesveida ieteikumi, kurus izstrādājusi mūsu pētniecības grupa ar Zinātniskās komitejas atbalstu: ar ārstiem ar ārstiem Mariuččiju Bučči (nutridermatologs) un Alissu Bernsu Hillu — hormonālās veselības ekspertiem.


ATJAUNOJOŠĀ NAKTS EĻĻA¬SERUMS SUBLIME SKIN OIL SERUM UN BAROJOŠS KRĒMS¬EĻĻA OIL CREAM

Cīnās ar redzamājām hormonālās novecošanās pazīmēm. Cell-Support TechnologyTM — ekskluzīva tehnoloģija, kur tiek izmantots trīs aktīvo sastāvdaļu sinerģiskais efekts: cigoriņu ekstrakts, biotehnoloģiskais jūras ekstrakts un ekoloģiski noturīgā marakujas eļļa, kas atjauno optimālu ādas darbību un pretojas šūnu anarhijai.


Reaģējot uz estrogēna samazināšanos, Cell¬Support TechnologyTM:

1. Atjauno šūnu komunikāciju, lai optimizētu epidermas un dermas šūnu darbību.

2. Veicina šūnu atjaunošanos no iekšpuses, stimulē epidermas un dermas šūnu metabolismu, kā arī palīdz palielināt kolagēna, elastīna un hialuronskābes daudzumu, lai āda būtu blīvāka un elastīgāka. 

3. Stimulē D vitamīna aktivitāti ādā, kas uzlabo barjeras funkciju, padara ādu biezāku, tā vairāk nav tik trausla, attiecīgi, tiek uzlabots arī ādas mitrināšanas līmenis.


[comfort zone] ļoti atbildīgi izturas pret katru kosmētikas ražošanas posmu — sākot ar tās sastāvu līdz pat iepakojumam. Mēs garantējam efektivitāti, drošību un patīkamas sajūtas, mūsu produktu lietošanas laikā. Tie ražoti Itālijā, izmantojot atjaunojamos energoresursus, iepakojums ir izgatavots no otrreizējās pārstrādes materiāliem un ir pilnībā pārstrādājams atkārtoti. Mēs vēlamies būt zīmols ar dvēseli, zīmols, ar kura palīdzību pasaule kļūs labāka. 


BIOTEHNOLOĢISKAIS JŪRAS EKSTRAKTS veicina jauna kolagēna sintēzi, palielinot ādas elastību, tā kļūst blīvāka.

CIGORIŅU EKSTRAKTS iedarbojas uz D vitamīna receptoriem, epidermas bazālajā slānī, nostiprina ādu, novērš tās tendenci kļūt plānākai. 

MARAKUJAS EĻĻA ir bagāta ar tokotrienoliem — E vitamīna grupas veidu, kas uzlabo ādas atjaunošanos un palielina tās blīvumu. 

ABISĪNIJAS EĻĻAI ir unikāla vērtība un struktūra, tā bagāta ar Omega 3 un 6 skābēm, baro un uzreiz padara ādu gludāku, aizsargātu un zīdainu. 

ŠĪ SVIESTS (karitē) baro, dziedina un aizsargā.


REZULTĀTS KLĪNISKI PIERĀDĪTS PERFEKTS ATJAUNOJOŠS NAKTS EĻĻA — SERUMS

par 54% palielina hialuronskābes sintēzi;*
par 16% palielina kolagēna sintēzi; *
par 17% palielina elastīna sintēzi; *

* Testēts laboratorijā

OFICIĀLAIS PĀRSTĀVIS [ comfort zone ] un / skin regimen / Latvijā:

SIA INBALANS
Tālr.: +371 2218 2188
Rīga, Marijas iela 13/4 (Berga Bazārs) inbalans.riga@gmail.com
Facebook, Instagram: @inbalans.riga
Instagram: @comfort_zone_latvija | @skin_regimen_latvija

www.inbalans.lv

 

 

Avots: Beauty Cloud

 

 

 

 

komentāri