Ставьте like и читайте!

ILZE PĪLĒNA. MĀKSLA DZĪVOT

01.08.2021, 3ade.lv

ILZE PĪLĒNA. MĀKSLA DZĪVOT

ILZE PĪLĒNA
MĀKSLA DZĪVOT

Māksla, kino, teātris, mode un ēdieni, grims un tērpi; viņu ļoti iedvesmojis viss radošais.

ILZE PĪLĒNA

Kā Jūs veidojat savu vizuālo Visumu? 

Es gan vēlētos šo definēt mazliet savādāk, ka nevis es veidoju Visumu, bet Visums veido mani. Un tā nav koķetēšana. Katra vieta, katra man svarīga un mīļa tikšanās ir daļa no tā, kas mani veido dvēseliski, garīgi un tajā skaitā arī vizuāli. Ja tu atveries pasaulei, tad pasaule atveras tev, pie kam, daudz lielākā mērā, nekā ar prātu to esam gaidījuši. Pirms iepazinu Indiju, nekādi nespēju iedomāties, ka Indijas fluīdi ienāks manī uz palikšanu; tikai pēc Japānas, Naošimas, Tokijas un Kioto apmeklējuma es sapratu, ka arī tas ir kaut kas no manis, kas manī jau ir bijis, tikai es to nezināju. Nemaz nerunājot par man tik mīļo Parīzi, Venēciju. Tas viss inspirē, uzlādē un transformē mani uz lielāku dažādību, pieņemšanu un ticību skaistajam visur uz zemes. Individuālais stils veidojas no manas gatavības atvērties pasaules inspirācijai manī.


Laba gaume, pamani nianses, krāsas – kā tas attīstījies?

Vienmēr esmu mācījusies būt vērīga. Un tad vienā brīdī nāk atklāsme, ka vari redzēt dziļāk, detalizētāk, lai veidotos pietiekami plaša informatīvā bāze par modi, par mākslu, par kultūru, arhitektūru, par talantīgiem, radošiem cilvēkiem gan pagātnē, gan šodien. Laba gaume tā ir spēja saprast un uztvert detaļas, izjust nianšu buķeti un iejusties koptēlā. Un tad jau lietas var sākt notikt pašas no sevis.


Vai Jūs esat kādam iedvesmas avots? Un, savukārt, Jūs – kur Jūs mēklējat iedvesmu?

Es ļoti ceru, ka es esmu kādam iedvesmas avots, vismaz savai meitai, dēlam un vīram. Mani pašu ļoti iedvesmo spēcīgas personības, radošas dzīves un neaizmirstamas biogrāfijas. Tā īstenībā ir dzīvības pozitīvā enerģija — gan ļauties iedvesmai no spilgtām individualitātēm, gan pašai iedvesmot kādu, ko varbūt es nemaz nezinu, tāpat kā mani iedvesmotāji nezina par mani. Tas satur mūs kopā ar neredzamām magnētiskām enerģijas saitēm, veidojot interešu vai līdzīgi domājošo kopas, kur laikam un ģeogrāfijai nav izšķiroša nozīme. Visu nosaka dvēseles radniecība un tiekšanās uz kaut ko labāku sev un pasaulei.

Šampanieša glāzes: Baccarat, Mille Nuits kolekcija, CRYSTAL BOUTIQUE RIGAVai Jums ir skaistuma mantra?

Jā, protams. Mani ikdienišķie rituāli, kas papildināti ar vārdiem un mūziku pie kā es atgriežos vēl un vēl, veido mantrisko ietvaru maniem ikdienas notikumiem. Rituāli var būt pavisam vienkāršisaruna ar sevi katru rītu pie spoguļa, veidojot matus, pošanās uz operu, izstādi vai vakariņām ar mīļoto vīrieti. Skaists pasākums jau sākas tajā brīdī, kad mēs sevi noskaņojam un iedodam tam pozitīvu virzību. Tad ir ļoti liela iespējamība, ka trāpoties ceļā kaut kam negaidītam, tas neizsitīs mūs no šīs noskaņas. Rituāli stiprina un harmonizē. Katram savi, bet arī tā mēs sūtam pozitīvu enerģiju pasaulei, notikumam, kurā pēc brīža būsim, cilvēkiem, kurus pēc brīža satiksim un savām domām, kurām domāties.


Kādam jābūt uzturam ikdienā, lai varētu atļauties vilkt “skinny” tipa džinsus?

Uzturam jābūt tādam, kas liek justies labi, lai tā ir dabīga daļa no tevis, lai uzturs ceļ, dod enerģiju, prieku dzīvot un būt. Tas, protams, katram ir individuāli. Es divus gadus esmu atteikusies no ēdieniem, kas satur glutēnu, laktozi, cukuru un daudzus gadus manā ēdienkartē nav sarkanās gaļas ēdieni. Pateicoties tam, esmu atgriezusies pie sava ideālā svara un jūtos ļoti labi.


Sarkana lūpkrāsa vai dziļš dekoltē? Kāpēc?

Sarkana lūpkrāsa ir mana mīļākā lūpkrāsa. Tā dod papildus sievišķo enerģiju, un, kas man nav mazssvarīgi, ļoti patīk manam vīram.


Vai iestājas tāds vecums, kad pienāk laiks sevi saprast un pieņemt?

Var teikt arī tā. Tas ir laiks, kad sirds, dvēsele un ķermenis atrodas dinamiskā un veselīgā līdzsvarā, ka tie viens otram ir draugi nevis ienaidnieki. Tas ir laiks, kad tu sāc sevi pa īstam saprast, izzināt un protams arī pieņemt. Vai vecumam tur ir kāda nozīme? Nezinu. Īstenībā, domāju, ka lielāka nozīme ir mīļiem un tuviem cilvēkiem, kas mums katram ir apkārt. Sevis pieņemšana ir saistīta ar iekšējās un ārējās pasaules harmonizāciju.

Rotaslietas: GRENARDI, ZOYE KOLEKCIJA
Vai iestājas tāds vecums, kad parādās skumjas?

Labs jautājums. Baidos, ka nevarēšu precīzi atbildēt, jo neesmu ar to saskārusies. Domāju, ka lielās skumjas ir līdz galam nepiepildītas dzīves pavadonis. Lūdzu nejaukt ar skumjām, kas ir dvēseles noskaņojuma jautājums, kas var būt melanholisks rudens vakars, īpašas atmiņas vai kas cits. Ar tādām mēs visi saskaramies, tas pieder pie mūsu dvēseles amplitūdas. Ceļojumos, koncertos, viesnīcās vai lidostās, esmu satikusi skaistas kundzes ļoti cienījamā vecumā, un vērojot viņu kopto tēlu, sievišķo būtību, pašcieņu, ar kādu viņas sevi nes, viņu dzirkstošās acis, man rodas sajūta, ka, ja dzīvē esi pašrealizējies, tad šķiet ir iespējams nodzīvot dzīvi bez šīm lielajām, nepārejošām skumjām.


Jūsu rīts sākas ar ...

Ar mīļu skūpstu vīram. Tad seko glāze silta citronūdens, glāze svaigi spiesta seleriju sula, vieglas brokastis un kafija. Un, protams, pārējie rīta rituāli, kas mani ievada, noskaņo dienai, lai nodzīvotu to pēc iespējami labākās šīs dienas versijas gan dodot, gan ņemot, smaidot un pasakot kādu labu vārdu katram, ko dienas laikā satikšu. Visi cilvēki ir pelnījuši dzirdēt labus vārdus, neatkarīgi no viņu problēmām un attieksmes pret dzīvi. Sakot labus vārdus es pozitīvi uzlādēju arī sevi un tas īstenībā ir tik vienkārši.


Nevaru atļauties un nevaru sev atteikt...

Vispirms man būtu jāuzdod sev jautājums, vai visu ko nevaru atļauties un kādā untuma brīdī ļoti gribas, man tiešām vajag. Es mācos neskumt par to, kas nav mans un nav man lemts, bet obligāti gribu realizēties tajā, kas pieder manai patiesai būtībai, iekšējai nepieciešamībai un vērtību struktūrai. Dzīvojot ar šādu filozofiju, man nenāk nekas tāds prātā, ko es nevarētu atļauties un man būtu sev jāatsaka.


Kāda ir Jūsu skaistumkopšanas ikdiena?

Tā ir virkne aktivitāšu, kas ļauj man savā ķermenī justies labi. Gadu gaitā esmu sapratusi, ka mēs patiešām esam tas, ko mēs ēdam, tāpēc cenšos ēst veselīgi. Man ir brīnišķīgs fizioterapijas treneris, kura vadībā regulāri trenējos, brīnišķīga kosmetoloģe, kuru apmeklēju 1-2 reizes mēnesī, kura man ir iemācījusi, ka galvenais ir rūpēties par ādas kopējo veselības stāvokli un tikai pēc tam par kādām citām palīdzošām procedūrām. Dažiem tas liksies banāli, bet mūsu izskatu tiešām ietekmē katra doma, ko izlaižam caur sevi. Ja būšu negatīva, stresaina, nenovīdīga, tad neviens labākais un dārgākais skaistumkopšanas krēms man nesniegs harmoniju un neliks acīm mirdzēt. Ik uz soļa mēs varam atrast negatīvo, par ko varam šķendēties, bet ietekmēt to nekādi nevaram. Bet ik uz soļa mēs varam atrast arī pozitīvo, ko saudzēt un par ko priecāties. Izvēle ir katra paša ziņā.


Ja pamosties neizgulējusies, bet paredzēts svarīgs pasākums...

Miegs man ir ļoti svarīga daļa. Jācenšas dzīvot harmonijā ar sevi un pasauli, lai negulētu nakšu būtu pēc iespējas mazāk. Bet, ja tomēr tā ir gadījies, mans pirmais palīglīdzeklis ir silta vanna vai, ja tas ir iespējams, pelde baseinā vai vēl labāk — atklātā ūdenī, sejas maska, vingrojumu komplekss un labs espresso.

 

 

 

Žurnālu pārdošanas vietu saraksts: www.presesserviss.lv

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!

 

Foto: Juris Zolbergs
Grims un matu sakārtojums: Jūlija Zolberga
Stils: Almaza Pirha
Vieta: TRENTINI STUDIO
Krekls: PM LOOKS
Rotaslietas: GRENARDI, ZOYE KOLEKCIJA
Šampanieša glāzes: Baccarat, Mille Nuits kolekcija, CRYSTAL BOUTIQUE RIGA

komentāri