Ставьте like и читайте!

Izlaiduma tērps: pareizi/nepareizi

04.06.2018, 3ade.lv

Izlaiduma tērps: pareizi/nepareizi

Izlaidums ir zīmīgs notikums katras meitenes dzīvē. Šie svētki ieskandina  bezrūpīgās bērnības beigas un jaunā dzīves posma sākumu. Tāpēc jāizvēlas tāds tēls, kas uzsvērtu valkātājas jaunību, svaigumu un daili.

Mēs nolēmām izskatīt piemērotu un nepiemērotu izlaiduma tērpu piemērus. Tēlus komentē: stiliste Natālija Bataraga un vizāžiste, Make-Up Atelier School Latvia direktore Aleksandra Kovaļova.

Estere – 12.klase

Darja – 9. klase

 

Nepareizā izvēle

Neveiksmīga izvēle - "mammas" stila kleita. Jāsaka vien, ka tā ir lielākā un atbilstības ziņā apšaubāmākā izlaiduma tērpu daļa. Kļūda ir tāda, ka daudzas meitenes šajā dienā vēlas līdzināties savām mammām, kuras ik pa retam, bet vienmēr ar lielu entuziasmu pošas uz teātri vai kādu svinīgu pasākumu. Mūsu gadījumā, kaut arī dārga kokteiļkleita - pieguļoša, tumšos un komplicētos toņos, ar dziļu griezumu uz muguras, augstu šķēlumu uz svārkiem un gaisīgām piedurknēm no šifona, pielika meitenei 10 gadus klāt.

 

Atceries, ka ekstravagance ir elegances ienaidnieks. 

Nedrīkst aizmirst, ka šajā vakarā būs daudz jākustas, tāpēc apģērbam jābūt pēc iespējas ērtākam. Galu galā, izlaidums ir jaunības un maiguma svētki! 

Stratēģiski svarīgs akcents ir kurpes. Lai gan šoreiz tika izvēlētas gana klasiskās laiviņkurpes, to masīvais modelis padarījis tēlu smagnēju kopumā. Paturi prātā: spics papēdis derēs tikai dāmām uz sarkanā paklāja, lai defilētu kameras priekšā un pēc tam mīklaini pazustu pūlī. Meitene izlaidumā stāv mierīgi tikai svinīgajā daļā. Bet pēc tam… dejas līdz pat rītam un ilgās pastaigas pa pilsētu. Ja vien nevēlies visu pasākuma laiku lauzt galvu par to, ka tik ātrāk no neērtajiem apaviem tikt vaļā – izvēlies ērtākus. Vai vismas paķer līdzi balerīnas klatčsomā. 

Un visbeidzot grims, kuram mūsdienās gados jaunas meitenes pievērš pārlieku lielu nozīmi. Draiskas uzacis, košs dūmakains skatiens, spilgts vaigu sārtums un lūpas ... Palielinot akcentu skaitu, pieaug varbūtība, ka izskatīsies par saviem gadiem vecāka. 

Izlaiduma grims nedrīkst būt izaicinošs, tā mērķis noteikti nav padarīt jauneklīgu seju vecāku, bet gan akcentēt meitenes jaunību, svaigumu un skaistumu, demonstrējot viņas perfekti gludo un maigo ādu un izteiksmīgo skatienu.

Izteiksmīgas platas uzacis ir modē, taču šajā ziņā ir viegli pāršaut pār strīpu. Nezīmē uzacis ar tumšu zīmuli – tas izskatīsies smieklīgi un ļoti dīvaini!

 

Pareizā izvēle

Mēs nolēmām paeksperimentēt ar šobrīd aktuālajām apģērbu kolekcijām un pieskaņot tērpus, kas būs atrādāmi ne reizi vien arī pēc izlaiduma. Balta blūze un krāšņi svārki ar spīguļiem, ko papildina zīda šorti, padara koptēlu mazliet infantīlu, bet tai pat laikā absolventes vecumam piemērotu.

Twin-Set

 

Klasiska miesaskrāsas kleita-kombinācija duetā ar jaku vai vesti – mamma būs apmierināta. Kleitu var kombinēt ar ādas jaku - un viss ir savās vietās. 12 klase! Ardievas skolai!

iBlues

  

Veidojot grimu, esam izvēlējušies "make-up bez make-up" tendenci. Izteikti svaigs sejas tonis, dabiska toņa lūpu krāsa, hailaiters uz vaigu kauliem, viegls sārtums vaigos un dabiskas pieliktās skropstas izteiksmīgākam skatienam.

 

Nepareizā izvēle

Jāizvēlas tāds tērps, kas pilnībā nodemonstrētu pasākuma noskaņu, akcentējot meitenes jaunību un šķīstumu. Šajā gadījumā tēls ir pārlieku banāls, un pasākuma dreskodam neatbilstošs. Lielie zirņi padara tēlu ikdienišķu, bet izlaiduma vakarā šāda vienkāršība ir nevietā.

 

Manuprāt, ar atkailinātību tika pārforsēts ... krūšturis, pleci un kājas – tika atrādīts viss reizē. Iesakām izvēlēties kaut ko vienu - ja augšdaļa ir atvērta, tad kleitai jābūt vidējā garumā. Izvēloties mini kleitu, piesedz plecus un dekoltē zonu. 

Šādam pasākumam obligāti jāizvēlas kurpes uz papēža - tām ir nevainojami jāsaskan ne vien ar izvēlēto kleitu, bet arī kājām. Korķa zole padara tēlu banālu, turklāt tā nesaskan ar kleitu nedz krāsas, nedz stila ziņā, treškārt – siksniņa padara siluetu vizuāli īsāku, kā rezultātā netika panākts harmonisks koptēls. Jāatceras, ka visiem aksesuāriem jāveido ar kleitu vienots koptēls. 

Mirdzoša kosmētika ir lieliska izvēle vakariem un svētkiem. Bet ne tad, ja tev ir tikai 15!

Kā vēl viena anti-tendence - spilgta skulpturēšana, pielietojot nepiemērota toņa līdzekļus, klājot tos nepareizajās vietās, nekvalitatīvi iztušējot.

 

Pareizā izvēle

Kad tev ir 16, izskatīties kā bērns vairs nevēlies, tomēr konkurēt ar 12-klasniecēm ir muļķīgi. Tieši tāpēc mēs devām priekšroku klasiskiem tērpiem: baltai mežģīņu kleitai, kas papildināta ar spilgtiem šobrīd aktuāliem aksesuāriem: rokassomu pop-art stilā un zelta kurpēm, kas nepievils pat uz deju grīdas.

iBlues

 

Otrs tēls ir nu jau romantiskāks. Vispār jāsaka, ka prasmīgi valkāt kombinezonu prot retais. Bet tas ir tikai pluss - šādā apģērbā nebūsi tāda kā pārējās.

iBlues

 

Izlaiduma meikapā vislabāk izvēlēties pieklusinātus matētus toņus, akcentējot acis.

Rupjas sejas korekcijas vietā izvēlies svaigu vaigu sārtumu un viegli izgaismotu ādu. 

Uzacīm labāk izmantot ēnas vai speciālās tintes. Ja nolēmi likt lietā zīmuli, izvēlies zīmuli, kas ir par toni gaišāks par dabisko uzacu krāsu.

Joprojām popularitātes topā ir dabiskums un vienkāršība, proti – minimums veidošanas līdzekļu un maksimums vēja matos. 

Toties masveida un nekustīgām frizūrām labāk teikt nē. Uz jauniņām vakardienas skolniecēm tās izskatās neveikli.

Nemēģini šokēt apkārtējos ar ekstravagantu frizūru, bet gan izvēlies klasiskāku versiju, kas aktualitāti nezaudēs arī pēc vairākiem gadiem. Tad, aplūkojot bilžu albumu, nenāksies sarkt par saviem "modes" eksperimentiem.

Modē ir dabiski un veselīgi mati. Lokas “sērfotāja draudzenes” stilā akcentēs jaunību un bezrūpību.

Pie imidža izveides strādāja:

Stiliste: Natālija Bataraga

Grims: Aleksandra Kovaļova, Tatjana Dambe (Make-Up Atelier School Latvia)

Matu meistari: Agita Cimoško, Jūlija Vasiljeva (Make-Up Atelier School Latvia)

Foto: Aleksandra Devin

Apģērbs: Twin-Set, iBlues (TC SPICE)

Aksesuāri: no stilista personīgās kolekcijas

Ideja: www.3ade.lv

Make-Up Atelier School Latvia

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs