Ставьте like и читайте!

Kad mati ar raksturu

28.01.2018, Almaza Pirha

Kad mati ar raksturu

Pa pieciem portāla pastāvēšanas gadiem esmu izmēģinājusi veselu lērumu ar matu kopšanas produktiem – varbūt nopietnāk jāapsver doma izlaist grāmatu par funkcionālākajiem, bezjēdzī-gākajiem un universālākajiem no tiem?

Par laimi, ar savu matu struktūru esmu apmierināta pilnībā. Vēl vakar žilbināju ar nevainojami gludu karē, bet jau no rīta – elastīgām cirtām. Tomēr tas tā nav bijis vienmēr. Vienmēr bija tā, ka matu sakārto-jums neturējās, no mitruma porainie, čirkainie mati kļuva par sūkli, un viss, kas atlika – satīt tos copē.

Šobrīd, sakrustojot pirkstus uz rokām, varu teikt pārliecinoši – Darīts! Līdzekļi, kas ļautu matus savaldīt, ir atrasti!

Mainām mata raksturu

Pārvērst taisnus matus cirtainos un otrādi ir elementāri, pat neraugoties uz sākotnējām dotībām, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē.

Apskatot matu zem mikroskopa, varam redzēt, ka to veido austas keratīna proteīna ķēdes. Tās, savukārt, satur sēra atomus – sulfīdus, kurus savienojot veidojas disulfīdsaite – tā atbild par mata lokanību. Cirtaini mati ar šīm disulfīdsaitēm ir pārpilni, toties taisnie jūt to trūkumu. Tik vien kā ar ūdeni tos mainīt nav iespējams. Tomēr ar lielu gribēšanu var panākt visu...

 

Ķīmiskais uzbrukums. Toties skaisti...

Lai mata struktūru mainītu, nav jākļūst par burvi. Agresīva iedarbība – viss, kas nepieciešams. Matu transformēšanas maģija no cirtainiem matiem taisnos un otrādi ir nekas cits, kā disulfīdsaites bojājums, kas panākams ar ilgviļņiem, taisnošanu ar keratīnu un citām manipulācijām, kas bojā sērūdeņraža un disulfīda saites starp aminoskābju molekulām un matu aminoskābju ķēdēm. Tomēr, vai šādu iejaukšanos un visatļautību mēs tiešām vēlamies? Jo patiesībā «nekaitīgā taisnošana» ir nekas cits, kā indīgā formaldehīda kontrolējamā deva – matu galvenais aktīvais ienaidnieks.

IZVĒLOS PALIKT SEV UZTICĪGA, SAGLABĀJOT MATU VESELO IZSKATU UN, ATKARĪBĀ NO OMAS, TRANSFORMĒT VĒLAMAJĀ FRIZŪRĀ. Tāpēc...

  • Nekad nerīvēju matus pēc to mazgāšanas dvielī, kā tas tiek darīts ar veļu. Tas matus bojā. Mitri mati ir elastīgi un viegli izstiepjas. Tie ir tikai viegli jānosusina un jāaptin dvielī. Starp citu, šim nolūkam radīti speciālie dvieļi no mīkstas mikrošķiedras, kas momentā un rūpīgi uzsūc mitrumu.
  • Vienmēr kontrolēju ūdens temperatūru. No karstā ūdens sebums strādā aktīvāk, un mati ātri vien kļūst nespodri. Savukārt auksts ūdens izmazgāt šampūnu pilnībā nespēj, un mati pēc fēnošanas kļūst blāvi.
  • Reizi nedēļā lietoju masku, kas klājama uz dvielī viegli nosusinātiem matiem, par cik mitrums maskas īpašību koncentrāciju samazina.
  • Lietoju arī veidošanas līdzekļus – tie matiem piešķir koptu izskatu.

TOPS 3

Balinātiem un bojātiem matiem 

MANS FAVORĪTS kopš tā palaišanas tirgū.

WELLA PROFESSIONALS atjaunojoša matu kopšanas premiālā līnija FUSION. Produktu pamatā – Silk Steel tehnoloģija, kas atjauno matus, piesātina ar zīda aminoskābēm, savukārt sastāvā esošie mikronizētie lipīdi mata kutikulu aizsargā no brīvajiem radikāļiem un mehāniskiem bojājumiem.

 

Matu atjaunošanas tēma manā dzīvē būs aktuāla vienmēr. Jo pilnībā izslēgt mehāniskos bojājumus un apkārtējās vides nelabvēlīgo ietekmi nav iespējams. Tomēr ar prasmīgu matu kopšanu iespējams matu ārējo izskatu ne tikai uzlabot, bet arī aizsargāt no tālākajiem bojājumiem. Tāpēc vienmēr gādāju, lai manā plauktā ir šis duets.

Fusion Intense Repair šampūns. Papildus attīrošām sastāvdaļām tā sastāvā iekļauti arī kondicionējoši elementi, kā arī «būvmateriāli»: lipīdi un zīda aminoskābes.

Cena: 250 ml 15.55 EUR

 

Fusion Intense Repair matu maska. Nogludina matu kutikulu, aizzīmogojot seruma aminoskābes no iekšpuses, padara matus gludus, aizsargā tos pret mehāniskajiem bojājumiem un lūšanas.

Cena: 150 ml 18.74 EUR

 

Sprogu un ilgviļņu veidošanai

Profesionālās matu kosmētikas zīmola SEBASTIAN klāstā, kurš, pēc maniem uzskatiem, ir radošākais no visiem zīmoliem, esmu atradusi visīstāko burvju nūjiņu sprogainiem matiem – Flexi Alg™ komplekts ar sarkano alģu ekstraktu, kas piešķir sprogām zemūdens augiem rasturīgo elastību un stājas pretī dabas stihiju ietekmei.

Karagināna ekstrakta, pantenola un glicerīna kombinācija nodrošina cirtainiem matiem elastību, izturību, mitrināšanu un anti-frizz efektu.

Ja savā ikdienā sprogu veidošanai izmanto termiskos palīgrīkus, noteikti izvēlies Twisted Elastic Cleanser un Twisted Elastic Detangler kombināciju, kā arī Twisted Curl Lifter Foam – mati kļūst elastīgi, spēcīgi, nepakļaujas mainīgiem laikapstākļiem un mitrumam.

Ja matu gali ir vāji un bojāti, šampūnu papildini ar Twisted Curl Magnifying Cream mitruma fiksācijai visas dienas garumā.

Krēms matu ieveidošanai TWISTED Curl Magnifying nogludina pūkainumu un matu sausumu, atdalot katru šķipsnu.

Cena: 145 ml 29.58 EUR

 

Attīrošs un mitrinošs šampūns TWISTED Elastic Cleanser, kas padara matus elastīgus un būtiski atvieglo to tālāko ieveidošanu.

Cena: 250 ml 28.16 EUR

 

Kondicionieris TWISTED Elastic Detangler ikdienas lietošanai, aiztur mitrumu un paaugstina elastību. Atvieglo matu veidošanu, padara cirtas elastīgas.

Cena: 250 ml 31.86 EUR

 

Taisnu un gludu matu efektam

Zīmols SYSTEM PROFESSIONAL pozicionē SMOOTHEN kolekciju kā intensīvi barojošu un matus nogludinošu. Lieliska tieši ar to, ka pēc šampūna un kondicioniera lietošanas mati nesaveļas, kļūst gludi un, attiecīgi, gludu matu efektu ir panākt daudz vienkāršāk.

SMOOTHEN šampūns raupjiem, veidošanai grūti pakļaujamiem un sausiem matiem. Lieliski nogludina viļņainus matus, kam trūkst kontroles un elastības, un reaģē uz paaugstinātu mitrumu.

Cena: 250 ml 26.21 EUR

 

Kondicionieris SMOOTHEN ikdienas matu kopšanai. Matu elastībai un samtainam maigumam ar anti-frizz efektu. Nogludina un kontrolē viļņainu un nepaklausīgu matu struktūru.

Cena: 250ml 34.57 EUR

 

Noslēdzošais akcents – SMOOTHEN Curl Definer krēmveida sprejs sprogām, kas padara tās elastīgas un rāmas. Apveltīts ar antistatisku un anti-frizz efektu. Var tikt izmantots maigiem ilgviļņiem kā stailinga bāze.

Cena: 200 ml 34.57 EUR

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs