Ставьте like и читайте!

LAI PATIKTU SEV UN APKĀRTĒJIEM

07.04.2020, 3ade.lv

LAI PATIKTU SEV UN APKĀRTĒJIEM

LAI PATIKTU SEV UN APKĀRTĒJIEM


Pēdējās desmitgades laikā ir ievērojami palielinājusies interese par pretnovecošanās medicīnu un it īpaši pretnovecošanās kosmetoloģiju. Pieaug cilvēku vēlme pēc iespējas ilgāk saglabāt veselību un būt aktīviem, izskatīties skaistiem un jauniem. Visbeidzot ir radusies sapratne, ka skaistums un jaunība “nāk no iekšienes”.
Kosmetoloģiskajā vizītē pie ārsta, organisma vielmaiņas un hormonālā līdzsvara koriģēšanas konsultācijās un pretnovecošanās medicīnā, uz jautājumu: “Kādas ir jūsu vēlmes un cerības?”, daudzi atbild, ka vēlas skaisti novecot.

Autore: GINEKOLOGS-ENDOKRINOLOGS, KOSMETOLOGS, DR. JURIJS MARAKŠINS (KRIEVIJA)


Ir radītas neskaitāmas novecošanās teorijas, bet līdz šim ikdienas praksē visbiežāk izmanto galvenās — fizioloģiskā, oksidatīvā stresa teorija un eksogēnā teorija. Kā ginekologs-endokrinologs un kosmetologs, es izmantoju visas šīs trīs, savstarpēji papildinošās teorijas.

Saskaņā ar M. Dilmana novecošanās fizioloģisko teoriju, tā ir iepriekš noteikta, un to izraisa hormonālas izmaiņas un traucējumi. Turklāt zinātnieks pieņēma, ka organismam ir bioloģiskais pulkstenis, kas skaita dzīves laiku no dzimšanas līdz nāvei. Noteiktā brīdī šis pulkstenis izraisa destruktīvus procesus organismā, tas ir, novecošanos. Bet mūsu preventīvajām darbībām dzīves laikā vajadzētu aizsākties jau daudz agrāk pirms pamanītas jau pirmās izmaiņas. Mūsu uzdevums ir palaist pulksteni atpakaļskaitīšanas gaitā.STARPDISCIPLINĀRA PIEEJA


Saskaņā ar jaunākajiem priekšstatiem, āda ir no hormoniem atkarīgs orgāns, gan no hormoniem producējošs orgāns. Par laimi, mūsdienu kosmetoloģija un plastiskā ķirurģija šodien nav iedomājama bez endokrinoloģijas, tāpēc vairumam kosmētisko problēmu, risinājums var būt efektīvs tikai starpnozaru pieejas ietvaros. Ir svarīgi saprast sekojošo: tāpat kā viena un tā pati slimība dažādiem cilvēkiem izpaužas atšķirīgi, nav standartizētu kosmētisko procedūru, kas būtu vienlīdz efektīvas visiem.

Vizītes laikā, apskatot pacienta ķermeni, ķermeņa un sejas ādu, ar zināmu pārliecību var noteikt daudzas endokrinoloģiskas diagnozes. Piemēram, sausa āda un gļotāda, grumbu parādīšanās, matu izkrišana, ķermeņa aromāts (jā, pacients ir jāosta), var liecināt par olnīcu funkcijas un estrogēna, galvenā skaistuma hormona, līmeņa samazināšanos vai vairogdziedzera funkcijas samazināšanos. Tumši un raupji elkoņi, papilomas uz kakla, liekais svars stāsta par iegūto rezistenci pret insulīnu, tas ir, par šūnas nepietiekamu reakciju uz insulīnu. Nosūtot uz laboratorijas izmeklējumu veikšanu, mēs varam apstiprināt savus pieņēmumus. Bet svarīgākas ir ar vecumu saistīto izmaiņu klīniskās izpausmes. Nevar ārstēt analīzes.SIEVIETEI JĀPATĪK PAŠAI SEV UN APKĀRTĒJIEM

Kosmetoloģija ir brīnišķīga zinātne, kas ārstu prasmīgajās rokās spēj paveikt brīnumus, izdzēšot novecošanās marķierus sejā un ķermenī. Un katrai sievietei jebkurā vecumā ir ļoti svarīgi uzlabot savu izskatu un saglabāt pievilcību. Sievietei vajadzētu patikt spogulī redzamajam atspulgam un arī apkārtējiem vīriešiem.


Satiekoties, katrs cilvēks neapzināti sāk nolasīt un noteikt jaunā paziņas vecumu. Mitrināta un vienmērīga toņa tīra āda, biezi, spīdīgi mati, krāšņas, mitrinātas lūpas, atvērts skatiens — tās visas ir reproduktīvās veselības un jauneklīga vecuma pazīmes, kuras PVO ir identificējusi sievietēm līdz 44 gadu vecumam.


Neskatoties uz to, ka novecošana ir nepielūdzams process, pēdējie zinātnes sasniegumi dažādās jomās ir ļāvuši pagarināt dzīves ilgumu. Bet vēl gadsimta sākumā sievietes neizdzīvoja pat līdz menopauzei.

Seja ir redzamākā cilvēka ķermeņa daļa, un novecošanās pazīmes ir īpaši pamanāmas. Novecošana ir ilgs, pakāpenisks organisma audu involūcijas process un organisma funkciju traucējumu rašanās, kas atspoguļojas sejas ādā. Sāk parādīties grumbas, seja zaudē apjomu, vai arī notiek pārmērīga taukaudu infiltrācija ar taukiem — tā atspoguļojas vecuma radītās izmaiņas. Notiek apjoma atkārtota sadale un seja “tiecas” uz leju.

Paši pacienti bieži vien precīzi nosaka zonas vai sejas defektus, kurus viņi vēlētos labot. Tas vienādi attiecas uz jebkuru vecuma kategoriju. Tomēr šīs pazīmes reti ir patiesais savas ārienes neapmierinātības iemesls. Tikai vienas grumbiņas vai krokas korekcija neatrisinās problēmu kopumā. Ir vajadzīga kompleksa novērtēšana un pakāpeniska pieeja vecuma radīto izmaiņu profilaksei vai sejas vaibstu uzlabošanai un paspilgtināšanai.


Ar vecumu saistītas sejas izmaiņas, tādas kā, noslīdējušas uzacis, maisiņi zem acīm, vaigu kaulu un sejas vidējās trešdaļas noslīdēšana, slikta ādas kvalitāte, padara seju nogurušu, skumju vai pat dusmīgu, kad uzacu un zoda muskuļi nonāk pastāvīgā sasprindzinājumā.


Šādiem pacientiem jāpaskaidro, ka sejas āda balstās uz sazarotu saišu sistēmu, kas seju sadala tauku segmentos un piestiprina pie galvaskausa kauliem. Ar vecumu saites mēdz izstiepties, kas, starp citu, ir tieši, atkarīgs no estrogēna līmeņa. Ādas turgora samazināšanās un dziļu deguna — lūpu kroku veidošanās rodas muskuļu tonusa samazināšanās dēļ, ko nodrošina testosterons utt. Tieši daudzu hormonu trūkums atstāj savas pēdas novecojošā sejā. Un mūsu uzdevums ir veikt preventīvus pasākumus, lai novērstu novecošanās pazīmes un marķierus, saglabājot veselīgas sejas izskatu vēl daudzus gadus, izmantojot metodes, kas uzturēs problemātiskās zonas.

Kādas metodes var izmantot, lai atrisinātu šīs ilgtermiņa kompleksās programmas? Viens no šādiem instrumentiem ir hialuronskābes bāzes filleris, kur, izmantojot speciālu līdzekli, tas tiek stabilizēts pret ātru sadalīšanos audos, kas ļauj fillerim ilgstoši saglabāties audos, atbalstot saišu aparātu vai papildinot zaudēto apjomu.


KĀDAM JĀBŪT FILLERIM?Lai uzlabotu ādas kvalitāti, mirdzumu un mitrināšanu, izmanto hialuronskābi bez stabilizējošiem līdzekļiem. Filleru tirgus ir milzīgs. Un šeit jums jāsaprot, ka filleru ievadīšana — tā ir materiāla implantēšana zemādas taukaudos, injekcija virskaula vai dziļajos tauku segmentos, lai papildinātu apjomu vai skulpturētu seju. Tāpēc manipulācijas jāveic apmācītam medicīnas personālam un jāizmanto filleris, kura rezultāta paredzamība, drošība un pilnīga bioloģiskā savienojamība ir ievērības cienīga.

Ir arī svarīgi, lai izmantotā filleru līnija iedarbotos uz ādas kvalitāti, atbilstu jebkura vecuma prasībām, tajā pašā laikā būtu ekonomiska un sniegtu pacientam prieku procedūras laikā un apmierinātību ar gala rezultātu.Oficiālais izplatītājs:
Hema Grupa SIA
Adrese: Dārzciema iela 60, 317. kabinets, Rīga, Latvija, LV-1073
tālr.: +371 66066174,

+371 22085630, +371 27513122
info@vyon.lv

komentāri