Ставьте like и читайте!

Naturopāte. Sausā masāža ar dabīga materiāla birsti #DRYBRUSHING

18.08.2021, 3ade.lv

Naturopāte. Sausā masāža ar dabīga materiāla birsti  #DRYBRUSHING

Naturopāte
Sausā masāža ar dabīga materiāla birsti
#DRYBRUSHING

Jūs, iespējams, jau esat pamanījuši, ka sauso biršu izmantošana atkal ir skaistuma viļņa virsotnē. Iespējams, tāpēc, ka ir vasara. Vai tāpēc, ka lēti un iedarbīgi; ekoloģiski un elementāri. Un tomēr šīs birstes kādam šķiet ļoti pievilcīgas, bet kādam nemaz ne. Daži cilvēki dod priekšroku, kaut arī dabīgu, bet cietu saru birstēm, sava ķermeņa masāžai. Citi šim mērķim izvēlas skrubjus, pīlingus un maigus sūkļus. Piemēram, kā es. Doma par masāžu ar sausu birsti man likās pilnīgi nepieņemama. Nekad neesmu sapratusi masāžas speciālistu simpātijas un sajūsmu par birstēm, kuras reizēm izsniedza kopā ar čībiņām, cepurītēm un peldmēteli, apmeklējot dārgu SPA salonu. Kas man lika pārdomāt?


AUTORE: ALMAZA PIRHA


Neskatoties uz visām leģendām par šīs birstes izgudrošanu jau sen senos laikos, populāra tā kļuva tikai nesen — apmēram pirms 30 gadiem, kad kāds somu ārsts saviem pacientiem kā ārstēšanas metodi faktiski noteica berzēšanas masāžu ar sauso birsti, lai palīdzētu attīrīt, atslāņot un stimulēt ādu.
Šis vienkāršais skaistumkopšanas aksesuārs strauji kļuva populārs. Lai gan līdz pat šai dienai nav veikti vērienīgi pētījumi par sausās birstes ietekmi uz ādu, to bieži iesaka naturopāti un skaistumkopšanas speciālisti. Turklāt šī prakse ir saņēmusi neskaitāmas uzslavas no slavenībām, blogeriem, influenceriem.RUNĀ, KA ĶERMEŅA SAUSĀ ATTĪRĪŠANA SPĒJ VISU

Patiesībā šai birstei ir divas funkcijas: atslāņot atmirušās šūnas no ādas virsmas un uzlabot asinsriti. Speciālisti iesaka rituālu veikt divas, trīs reizes nedēļā, noteiktā secībā un ar noteikta virziena kustībām uz pilnīgi sausas ādas.
Teikšu atklāti, es ilgi gatavojos pirms sausās birstes izmēģināšanas. Līdzīgi kā pirms pirmās apliešanās ar ledus aukstu ūdeni vai peldi āliņģī. Pirms sākat berzēšanas masāžu, ir svarīgi saprast tās iedarbības pamatprincipus. Pagāja zināms laiks, līdz sapratu, ka spēks šeit nespēlē noteicošo lomu. Drīzāk pati masāžas tehnika, regularitāte un noslēdzošais rituāls masāžas beigās.
Mehāniska ādas sausā attīrīšana divas reizes nedēļā nodrošinās mirdzumu un tā atstaros gaismu, kā rezultātā āda izskatīsies labāk, mirdzošāk un tai būs patīkami pieskarties. Attīrītās, mirdzošās ādas dēļ, arī celulīta vizuālās izpausmes būs mazāk pamanāmas. Bet tā ir tikai optiska ilūzija – nekas vairāk.Keratinocīti (epidermas šūnas) nobriest četras nedēļas, pirms cilvēks tos zaudē. Dienā mūsu ķermenis zaudē trīs miljardus ādas šūnas. Kļūstot vecākam, reģenerācija palēninās. Vecās šūnas uzkrājas uz ādas virsmas, tāpēc jaunu šūnu veidošana organismam prasa ilgāku laiku. Tāpēc tik svarīga ir pareiza ādas eksfoliācija, un tai vajadzētu kļūt par ikdienas rituālu. Pārmaiņus izmantojiet aktīvākas un maigākas, delikātākas procedūru metodes.

Ādas eksfoliācija ne tikai atbrīvo no pelēcīgā ādas toņa, bet arī samazina piņņu un pūtīšu daudzumu, un pat atbrīvo no ieaugušiem matiņiem. Jo atmirušo šūnu uzkrāšanās bieži rada liekā sebuma izdalīšanos un poru aizsprostošanos.
Mehāniska berzēšana ar sausu birsti paātrina asinsriti. Slikta asinsrite var izraisīt nepatīkamas sekas: sākot ar aukstām rokām un kājām, tūsku, nejutīgumu līdz pat vispārējai noguruma sajūtai.
Sejas masāža ar birsti var radīt kāroto vaigu sārtumu un mirdzumu, kas tiek panākts, paātrinoties asinsplūsmai un asinsritei. Pēc vieglas manipulācijas veikšanas āda kļūs sārta, tā izskatīsies mazliet pietūkusi, kas tai var piešķirt jauneklīgāku izskatu. Kā jau jūs noprotat — uz neilgu laiku. Ja jūs vēlaties veikt sejas pīlingu, izmantojiet saudzīgākus produktus un metodes, kas paredzētas īpaši šim nolūkam.

Bet tas vēl nav viss, jo regulāri veikta ādas sausā eksfoliācija palīdz jūsu ādai daudz efektīvāk absorbēt ķermeņa krēmu un serumu sastāvdaļas, un tas nozīmē, ka jūs ilgtermiņā ietaupīsiet naudu.
Sausā birste stimulē jušanas nervus, kas padara šo procedūru par uzmundrinošu rituālu. Šī iemesla dēļ vajadzētu iekļaut ādas berzēšanu savā ikrīta rutīnā.SABRUKUŠIE SAPŅI

Viens no iespējamiem ieguvumiem: sausā attīrīšana palielina limfas šķidruma atteci, tādējādi atbrīvojot organismu no toksīniem. Bet, kā apgalvo pieredzējuši speciālisti — šajā apgalvojumā nemaz nav tik daudz patiesības. Pirmkārt, jūsu ķermenis detoksikācijas procesu veic patstāvīgi — caur aknām un nierēm. Arī limfvadi atrodas dziļi zem ādas, bet sausā attīrīšana iedarbojas tikai uz ādas virsmu. Darbojoties ar birsti, pilnīgi nav nepieciešams, pat ir aizliegts mēģināt «iedarbināt» limfātisko sistēmu, radot spēcīgākas masāžas kustības. Limfas atteci visā ķermenī var stimulēt ar īpašu vingrinājumu palīdzību un muskuļu kontrakcijām. Bet nekādi ar birstes palīdzību.

URBAN VEDA


Sausā attīrīšana nepalīdzēs arī gremošanas uzlabošanai. Lai gan var palīdzēt vēdera uzpūšanās gadījumā. Jo vienmērīgas kustības pulksteņrādītāja virzienā jau
no pašas dzimšanas mums ir palīdzējušas atbrīvoties no gāzēm.
Nav nekādu pierādījumu tam, ka ādas sausā attīrīšana samazina celulītu vai kavē tā rašanos – šis apgalvojums nav zinātniski apstiprināts. Visticamāk, tas, ko cilvēki uzskata par celulīta samazināšanos, patiesībā ir tikai īslaicīga ādas apjoma palielināšanās, paātrinātas asinsrites dēļ.
Pārāk intensīva vai bieža berzēšana var radīt nelielas mikrotraumas, kairinājumu un ādas sausumu. Protams, masāža ar birsti nav ieteicama cilvēkiem ar jutīgu ādu vai tādām ādas slimībām kā ekzēma, psoriāze un dermatīts, jo tas var pasliktināt ādas stāvokli, kā arī izraisīt sāpīgu kairinājumu.

 RECHARGE IONI

Ādas eksfoliācija ne vienmēr ir vajadzīga, jo jauna āda
attīrās patstāvīgi. Tai nepieciešama palīdzība tikai pēc 30 gadu sasniegšanas.

LIĀNA BLAŽEVIČA, kosmetoloģe

«Eksfoliācija un īslaicīga asins apgādes palielināšanās — tas ir sausās birstes masāžas patiesais rezultāts. Ieguvumi — berzēšanas masāža stimulē nervu galus: izmantojot birsti no rīta, jūs sajutīsiet uzmundrinājumu. Tas palīdz arī pret «zosādas» veidošanos (folikulārā keratoze — pārragojušās epidermas mezglu veidošanās matu folikulu atverēs).
Diemžēl sausā masāža nespēs noārdīt tauku nogulsnes un ietekmēt muskuļu tonusu, jo nenotiek iedarbība uz taukaudiem un muskuļiem — sausās masāžas laikā birste darbojas tikai epidermas līmenī.

Atbrīvoties no celulīta un strijām arī neizdosies. Bet pateicoties tam, ka āda kļūst gludāka un labāk atstaro gaismu, ādas nelīdzenumi kļūs mazāk pamanāmi. Dažreiz sausā masāža ir ne tikai bezjēdzīga, bet arī kaitīga. Ādas eksfoliācija ne vienmēr ir vajadzīga, jo jauna āda attīrās patstāvīgi. Tai nepieciešama palīdzība tikai pēc 30 gadu sasniegšanas.
Masāža ir kontrindicēta cilvēkiem ar jebkādām dermatoloģiskām saslimšanām, vai tā ir ekzēma vai nātrene, varikozas vēnas vai nobrāzumi. Masāža tikai pastiprinās simptomus.

Iesaku pievērst uzmanību sausajam sejas pīlingam. Un tas ļoti atšķiras no ķermeņa pīlinga. Šai mājās veicamajai procedūrai tiek piemeklēta īpaša maiga birste ar dabīgiem sariem, kas atgādina kosmētikas otu, kas paredzēta tikai sejai. Izmantojot birsti, iedarbība būs daudz maigāka un drošāka nekā izmantojot mūsdienu sīkrīkus, piemēram, to pašu Clarisonic birsti vai skrubjus ar abrazīvām daļiņām.

KARMAMEJUJa uz sejas ir aktīvi iekaisuma procesi — brūces, kairinājumi, izsitumi, aknes pazīmes, ekzēma — tad es neiesaku veikt sauso sejas pīlingu. Īpaši jāuzmanās arī paaugstinātas jutības un sausas ādas īpašniecēm, kurām ir nosliece uz rozāciju — sausais pīlings var pasliktināt ādas stāvokli. Tāpēc pirms šīs procedūras veikšanas, labāk konsultēties ar savu kosmetologu. Apkopojot visu iepriekš minēto, es vēlos atzīmēt, ka dažiem cilvēkiem ir dabiski ļoti izturīga āda pret ārējiem kairinātājiem, un viņi var ļaunprātīgi izmantot šādas procedūras, kas neradīs paliekošas sekas. Bet tas nenozīmē, ka jums arī tāpat paveiksies. Ikdienas praksē es sastopos ar problemātisku, jutīgu ādu, kas zaudējusi elastību, vai ādu ar kuperozes un rozācijas pazīmēm. Un šādos gadījumos pēc birstes masāžas noteikti būs negatīvas sekas.

Tāpēc, ja kosmetologs izvēlas veikt kādu no procedūrām, viņš ir atbildīgs par sekām un vienmēr ņems vērā kontrindikācijas. Bet, ja paši iegādājamies kopšanas līdzekli izmantošanai mājās, tad, ne ražotājs, ne skaistuma blogeri, kas to reklamē, neuzņemas nekādu atbildību par pārmērīgas lietošanas sekām. Šajā gadījumā visa atbildība gulstas uz jums. Tāpēc situācijās, kad slavē un iesaka kādu līdzekli, atcerieties, ka mūsu āda atšķiras, un tas, kas der vienam, var nopietni kaitēt citam.»

 


Es parasti sāku ar kāju pēdām vai potītēm un virzos uz augšu ar garām, plūstošām kustībām. Tad mērķtiecīgi izpildu apļveida kustības pa visu ķermeni. Lai to izdarītu, birstei jābūt garam, labāk noņemamam rokturim. Masāža var būt jutīgāka vēdera, krūšu un kakla zonā, tādēļ nepieciešamības gadījumā, samaziniet spiedienu.
Pietiek ar dažām kustībām katrā zonā. Ja kāda ādas zona tiek masēta pārāk agresīvi, var tikt bojāta ādas integritāte un tas var radīt kairinājumu vai ādas asiņošanu.
Pēc berzēšanas procesa noteikti nomazgājieties siltā dušā un uzklājiet ādu mitrinošu līdzekli.

Birste jāizvēlas ar dabīgiem sariņiem no mežacūkas sariem, bambusa vai kokosa škiedras.

Kristīne Ennīte, FACEPRACTISE

«Sievietes ir dievietes, brīnišķīgās dvēseles, kas padara pasauli skaistāku, tai skaitā arī pašas sevi, meklējot arvien jaunas iespējas kā padarīt sevi jaunāku un skaistāku. Daudzas pat izvēlas riskēt, izmantojot nepārbaudītus līdzekļus vai procedūras, lai tikai rezultātā iegūtu brīnumu. Un brīnumi arī mēdz notikt, tikai man ir svarīgi, lai tas notiek droši.Sausā ķermeņa masāža ir brīnišķīgs veids kā pamodināt ķermeni un prātu no rīta, stimulējot limfas un asins plūsmu. Masāžu parasti veic visam ķermenim vai atsevišķām zonām ar birstīti vai masāžas cimdiņiem. Birste jāizvēlas ar dabīgiem sariņiem no mežacūkas sariem, bambusa vai kokosa škiedras. Savukārt, masāžas cimdiņi var būt no džutas, kaņepēm vai lina. Es pati izvēlos cimdiņus, jo tie ļauj izmantot abas rokas vienlaicīgi, paātrinot procesu. Sausai masāžai ir vairākas tehnikas. Asinsrites masāžu veic ar ātrām apļveida kustībām sirds virzienā. Pēc masāžas redzams viegls apsārtums un jūtams viegls kņudināšanas efekts uz ādas. Limfodrenāžas masāžu veic ar lēnām glaudošām kustībām, bez apļošanas. Kustības veic limfmezglu virzienā (kakla limfmezgli aiz atslēgas kauliem, padusēs, cirkšņos, zemceļu limfmezgli).

Svarīgs ir arī masāžas veikšanas laiks. Limfodrenāžas masāža jāveic pēc mazgāšanās, bet masāžu asinsritei var veikt jebkurā laikā».

komentāri