Ставьте like и читайте!

Neķirurģiska ādas nostiepšana bez rehabilitācijas perioda. Par Thermage CRT metodiku stāsta dermatoloģe Jeļena

08.12.2018, 3ade.lv

Neķirurģiska ādas nostiepšana bez rehabilitācijas perioda. Par Thermage CRT metodiku stāsta dermatoloģe Jeļena
PIRMS/ PĒC

Pasaules Veselības organizācijas dati rāda, ka pašlaik par jaunu uzskata cilvēku līdz 44 gadu vecumam, bet vidēja vecuma – līdz 54 gadiem. Tas ir saistīts ar dzīves ilguma pagarināšanos. Bet, lai šajos jaunības gados izskatītos patiešām labi, jāpieliek ne mazums pūļu. Pirmais, kas nodod mūsu vecumu, ir seja un ādas stāvoklis. Novecošanas process skar ne tikai ādas struktūras vizuālās izmaiņas sīku grumbu veidā. Novecošana notiek visos līmeņos: kaulu skeletā, kas maina muskuļu struktūru, tauku uzkrājumos, ādā, saišu aparātā. Ar mūsdienu kosmetoloģiju var iedarboties uz visiem līmeņiem.

Par Thermage CRT metodiku, kas nodrošina ādas nostiepšanu bez ķirurģiskas iejaukšanās un rehabilitācijas perioda, stāsta klīnikas ERA ESTHETIC dermatoloģe Jeļena Rutkovska.

 

 Dermatoloģe Jeļena Rutkovska


Autore: Almaza Pirha

Kādas problēmas termāža var risināt?

 Thermage - patentēts ASV izcelsmes izstrādājums veiksmīgi cīnās ar ādas novecošanos. Tā ir unikāla termoliftinga metode, kas ļauj nostiprināt ādas karkasu, padarīt to biezāku, panākt liftinga efektu 1 procedūras laikā.


Kas notiek ar ādu procedūras laikā? Tas ir tikai liftings vai arī ādas kvalitātes uzlabošanās?

Procedūras laikā tiek sakarsēti audi, vecais kolagēns sadalās un tiek stimulēta jauna kolagēna veidošanās. Atjaunojoties kolagēna šķiedrām ādas karkasā – dermā, mainās arī ādas kvalitāte. Dermālā slāņa uzlabošanās rada liftinga efektu. Āda nostiepjas un kļūst gludāka un blīvāka.

Kolagēna šķiedru veidošanās ādā ir ilgs process. Laika gaitā tas kļūst lēnāks. Bet Thermage spēj rosināt neokolagēna sintēzi mākslīgā veidā – iedarbojoties ar radiofrekvenci. Procedūras laikā fibroblasti saņem signālu un uzsāk kolagēna un elastīna sintēzi. Turpmākais kolagēna veidošanās process notiek dabīgā veidā, un tas ir kumulatīvs. Tāpēc liftinga efekts redzams vairākus mēnešu pēc procedūras un pakāpeniski pastiprinās pusgada vai pat gada laikā. Pēc procedūras izskatīsieties par pieciem gadiem jaunāka. Un saglabāsiet individualitāti, jo atjaunināšana ar Thermage nemaina mīmiku un sejas vaibstus. Tā ir galvenā procedūras priekšrocība.

 
Kā izskatās jūsu ideālais vidēji statistiskais pacients? Vai tas ir 35-40 gadu vecumā ar gravitācijas ptozes pazīmēm, taukainu ādu, pirmajām novecošanās pazīmēm – grumbām?

Procedūru var veikt no 30-35 gadu vecuma. No 30 tie, kam sākas augšējā plakstiņa gravitācijas proze, bet no 35 gadiem, ja ir visas sejas gravitācijas ptoze. Kopumā termāžas procedūras indikācijas ir ādas vītuma pazīmes, elastības un turgora pazemināšanās. Nav jēgas gaidīt radikālas vecuma izmaiņas un tikai tad veikt šo procedūru. Ja pacients ir vecāks par 65 gadiem, mēs viņam termāžu nepiedāvāsim, jo nevaram garantēt, ka spēsim stimulēt fibroblastus un kolagēna izstrādi. Bez šiem procesiem nebūs liftinga efekta.

PIRMS

PĒC

Thermage metodika ir oficiāla apstiprināta, to izmanto kopš 2002. gada 72 valstīs.


Reizēm redzu sievietes, kas vēlas mainīt savu ārieni, bet nav jābūt ārstam, lai saprastu, ka vispirms ir jāmainās pašai, jāmaina uzturs un ieradumi. Vai ir reizes, kad ar termāžu vien nepietiek?

Bez šaubām, dzīvesveids un veselības stāvoklis atsaucas uz pacienta ādas stāvokli, ietekmē pretnovecošanās procedūru efektivitāti. Paaugstināts asinsspiediens, nieru problēmas, kas izsauc tūskas, ļoti sarežģī liftinga efektu. Pacientiem ar tādām problēmām vispirms iesakām papildu procedūras, lai uzlabotu limfas teci. Arī smēķēšana ir faktors, kas paātrina ādas novecošanos. Vislielāko kaitējumu smēķēšana nodara epidermai – ādas virsējam slānim. Bet Thermage iedarbojas uz dziļajiem slāņiem, tās karkasu – dermu. Tāpēc smēķētajiem ar termāžas procedūrām vien būs par maz.

Es iesaku iziet bioerevitalizācijas vai plazmoliftinga kursu, kas uzlabos epidermas stāvokli, piešķirs ādai starojumu. Šīs procedūras var veikt 2-3 nedēļas pēc termāžas, kad sākas kolagēna atjaunošanās process.

Liekais svars būtiski ietekmē vecuma izmaiņas sejā. Bet termāža ir piemērota arī šiem pacientiem – nostiprināt ādas karkasu ir noderīgi visiem, taču papildus vēlamas lipolītiķu injekcijas, kas sašķeļ tauku slāni – piemēram, dubultzoda, vaigu apvidū. Tādā gadījumā ieteicams lipolītiķu kurss (vidēji 3-4 procedūras vienu mēnesi ar nedēļas intervālu), bet pēc tam var veikt termāžu. Starp citu, procedūra ir piemērota arī pēc strauja svara zuduma, ja sāk nokarāties āda – termāža var samazināt vai likvidēt nelielu ādas nokarāšanos.

Pirms

Pēc

 

Cik ilgs ir procedūras efekts?

Efekta ilgums ir atkarīgs no pacienta dzīvesveida un veselības stāvokļa. Vidēji tie ir 2-3 gadi. Reizēm atkārtota procedūra jāveic tikai pēc 5 gadiem. Tas ir ļoti individuāls process.


Laika gaitā muskuļi un virspusējais tauku slānis, kas sagrupēts atsevišķās paketēs, vairs neatrodas vietā, kur tiem anatomiski jābūt. Kādai jābūt kompleksai atjaunošanai? Ar ko sākt: ar termāžu, injekciju metodikām un tad pāriet pie aparātiem vai otrādi?

Bez šaubām, ar termāžu vienmēr nepietiek, lai novērstu visas novecošanās pazīmes. Taču apvienojums ar injekciju metodikām dod labus rezultātus. Ja procedūru vajag papildināt ar filleru injekcijām, lai izceltu sejas reljefu, tad to var darīt jau dažas nedēļas pēc termāžas. Tas pats attiecas uz biorevitalizāciju, PRP procedūrām (piemēram, smēķētājiem). Savukārt lipolītiķu injekcijas gan ieteicamas pirms termāžas procedūras mēneša kursa veidā.

Vai iespējama arī zonāla termāža? Vai to var darīt atsevišķi sejai, ķermenim vai, piemēram, kaklam?

Jā, termāžu var veikt pa zonām. Var apstrādāt plakstus, pieri, divas trešdaļas sejas, vēderu, roku, kāju iekšpuses un tml. Acu zonai un citām sejas zonām vajadzīgi īpaši vienreizlietojami uzgaļi, kas vada siltuma enerģiju. Tas arī nosaka procedūras augstās cenas.

Pirms

PēcVai termāža ir piemērota, ja pacientam ir biodegradējamie vai liftinga diegi?


 Ja diegi ir ielikti nesen, tad termāžu nav jēgas veikt, jo diegus liek tāpēc, lai stimulētu sava kolagēna izstrādi un nostieptu ādu. Ja pēc diegu procedūras ir pagājis kāds laiks – ne mazāk par 6 mēnešiem, bet labāk gads –, tad var veikt termāžas procedūru.


Vai filleri un botokss nav šķērslis?

Filleri un botokss nav šķērslis procedūrai, bet jāpaiet 3-4 mēnešiem pēc filleru ievadīšanas, lai varētu veikt termāžu. Bet labāk darīt otrādi – sākt ar termāžu un pēc tam ievadīt fillerus.

Jeruzalemes iela 2/4, Rīga , +371 25 71 11 17
Jūras iela 23/25, Jūrmala, Baltic Beach Hotel & SPA (SPA centra 2. stāvā), +371 20 51 11 13
info@eraesthetic.lv
www.eraesthetic.lv

 

 

 

 

Žurnālu pārdošanas vietu saraksts: www.presesserviss.lv
Beauty Cloud var iegādāties arī profesionālās kosmētikas veikalos Rīgā.
Beauty market, Blaumaņa 8
Skaistuma fabrika N1, Stabu 13
Beautyfor, Brīvības 103
Beautyfor, Marijas 14
Beautyfor, Tērbatas 38
Beautyfor, Republikas laukums 3-24
Skaistumkopšanas aprīkojuma salons Beautyfor, Dārzciema ielā 91
Salonline, Maskavas iela 14

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!
Abonementa cena 4 numuriem - 20 EUR. 

___ 

Rudens 2018
№ 5
Uz vāka: Anna Barinova
Idejas autore: Almaza Pirha
Foto: Andrejs Losevičs (osy.lv)
Retušēšana – Kristīna Augstmane
Mati – Diāna Greiža (BraidsD), WoW Beauty Lounge
Make-up - Nora Kosjana, WoW Beauty Lounge
Apģērbs - IMAGEHOUSE (WAME OF SHAME) un no Annas Barinovas personīgās garderobes

 

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs