Ставьте like и читайте!

Botoks

30.01.2012, Almaza Pirha

Botoks
Neatgriezīs jaunību, bet palīdzēs izskatīties jaunākai

 

 

 

 

Grumbas uz pieres – horizontālas vai vertikālas var parādīties arī 20 gados. Mēs viebjamies, dusmojamies, sasprindzinām seju, kustinām uzacis, mainām mīmiku. Atceros, kad man bija 17 manas draudzenes mamma viņai sita pa pieri ar vārdiem: „Liene, nevaiksti pieri, vēlāk pati mocīsies.” Mamma jau sliktus padomus nesniegs, un mammai bija taisnība. Neskatoties uz jaunību – no pārlieku izteiksmīgas mīmikas jau 22 gados viņai starp uzacīm bija dziļa rieva. Tiesa gan pirms 10 gadiem mēs nezinājām, kas ir botoks....


Kāpēc vajadzīgas botulotoksīna injekcijas?

Botoks nepadara ādu jaunāku vai elastīgāku. Atslābinot atsevišķus muskuļus botulīna injekcijas atrisina galveno problēmu – atbrīvo no mīmiskajām krunciņām un apvienojoties ar citām metodikām, novērš arī dziļās krunkas. Šodien botoks veiksmīgi tiek savienots ar mezoterapiju un krunku aizpildīšanu ar filleriem. Tādējādi problēma tiek risināta kompleksi. „Nofiksējot” sejas zonu ar botoksu – jūs to „ārstējat”. Tad, ja ir dziļās krunkas aizpilda ar filleriem, kuru pamatā ir hialuronskābe. Savukārt blāva nedzīva āda tiek ārstēta ar mezoterapiju. Bet sejas ovālu koriģē RF liftings.

Krievijā botoksu izmanto jau no 1997.gada. Taču Francijā tikai kopš 2003.gada, lai gan tieši Francija vienmēr uzskatīta par skaistuma etalonu.

Līdz pat šodienai botulotoksīnu oficiāli atļauts lietot tikai pieres zonai un zonai starp uzacīm. Taču kosmetologi izdabājot saviem klientiem „caurdur” gan acu zonu, gan koriģē sejas ovālu. Cik tas ir labi vai slikti – lai paliek uz kosmetologu sirdsapziņas.

Pats par sevi preparāts nav bīstams un attiecīgā laika periodā izvadās no organisma. Tieši tas ir iemesls, kāpēc šis procedūras jāveic regulāri. Periodiskums ir individuāls. Kādreiz tika saukti 10-12 mēnešu termiņi. Tagad pierādīts, ka jo organisms veselāks, jo ātrāk preparāts mūs „pamet”. Šinī etapā starp daudzajiem botoksa pētniekiem izcēlušies strīdi. Ir pētījumi, kas apliecina, ka dažādu iemeslu dēļ katras nākošās procedūras iedarbība ir arvien īslaicīgāka. Tas notiek tāpēc, ka preparāts pēc būtības ir inde, bet organisms ar to cīnoties izstrādā imunitāti. Eksistē arī pretēja versija, ka ar gadiem muskulis tāpat kļūst arvien vājāks un vājāks, tādēļ arī injekcijas nepieciešamas arvien retāk.

Nezinu vai botoks tiešām jāuztver kā inde, taču gaidīt brīnumu, kas saglabāsies uz daudziem gadiem arī ir veltīgi. Jebkurā gadījumā, tā ir regulāra procedūra, kas pieprasa atkārtotas injekcijas 2 reizes 12-14 mēnešu periodā.


Sagaidāmais rezultāts

Kā saka mana draudzene: “...man ir tikai divi varianti – botoksa injekcijas vai plastiskā operācijas. Pagaidām es izvēlos injekcijas.” 

Atrunāt viņu no šīm procedūrām man nenāk ne prātā. Ir cilvēki, kas prot racionāli izmantot medicīnas brīnumus – nepārspīlējot, bet vienkārši noslaukot savas vecuma izmaiņas. Rezultātā mēs redzam skaistu, pārliecinātu par sevi sievieti.

Taču tik pat lielā mērā es sajūsminos par sievietēm kuras prot novecot dabīgi. Ir tādas, kurām krunciņas piestāv, daba izkārtojusi tā, ka viņām nekas nenokarājas, nepaliek blāvs un neizteiksmīgs. Diemžēl ne katram tas lemts...


Akmens piere

Reklāmas rullīši sludina, ka pēc botoks injekcijām seja nezaudē savu dabīgo izteiksmīgumu. Nuuu, nezinu. Jā jūs kā līdz šim variet smaidīt un viebties. Taču ne tik izteiksmīgi. Lai ko arī neteiktu, botoks padara seju mazkustīgu. Jo tieši tāds jau ir procedūras mērķis – atslābināt muskuļus un neļaut tiem kustēties, neļaut veidot jaunas krunciņas.

Uzsākot botoks injekcijas apstrādājiet tikai vienu sejas zonu, pretējā gadījumā jūsu seja kļūs nedzīva un apkārtējiem jūsu emocijas būs jālasa no acīm. Ja jūs tomēr esiet nolēmuši labot uzreiz vairākas sejas zonas, dariet to pakāpeniski. Kopā ar kosmetologu sastādiet procedūru grafiku.

Silti iesaku šīs procedūras veikt tikai pie pārbaudītiem, pieredzējušiem speciālistiem!!! Kosmetologs, bet atbilstošas meistarības var jūs atstāt pilnīgi bez mīmikas. Vai vēl ļaunāk, var padarīt jūsu seju asimetrisku, vai novācot krunkas no pieres centra liks pastiprināti darboties sānu muskuļiem.

Esiet gatavas, ka ar katru nākamo procedūru, jūs ne tikai kļūsiet jaunākas, bet kļūsiet arī ārēji „savādākas”. Es vienmēr pamanu, kad manas paziņas iziet kārtējo botoksa seansu. Šīs apkārtējiem gandrīz nepamanāmās izmaiņas var radīt diskomfortu jums pašai.


Sāpīgi? Nesāpīgi!

Botoksa ievadīšana ir sāpīga, taču paciešama procedūra. Injekcijas tiek veiktas ar mikro adatu. Šad tad kosmetologi izmanto anestezējošu krēmu. Tad gan par sāpēm var aizmirst.


Kontrindikācijas

Procedūru nav ieteicams veikt grūtniecības, laktācijas un menstruāciju laikā.

Kā arī, ja ir:

Miastēnija  (pastiprināts muskuļu vājums);

Dažādas asins saslimšanas;

Ādas iekaisums apstrādājamajā zonā;

Plaušu slimības;

Antibiotiku un citu zāļu lietošanas periodā.


Kāds preparāts labāks?

Botoks, tāpat kā vārdi džips, kseroks, pampers – tas ir vispārējs apzīmējums. Visas botulotoksīna A tipa injekcijas sauc par botoksu. Ptiesībā Botox – tas kompānijas Allergan (ASV) šinī nozarē pirmatklājēju - preparāta nosaukums

Preparātu Botoks, Disport (Francija) un Xeomin (Vācija) darbības pamatā ir viens un tas pats A tipa botulotoksīns. Efekts no tiem ir vienāds – muskuļu atslābums, spēja izlīdzināt ādu un likvidēt mīmiskās krunkas. Visi preparāti tiek lietoti jau gadiem ilgi un praksē pārbaudīti. Tomēr cenas tiem nedaudz atšķiras.


Darvas karote

Jebkurai metodei var būt arī nepatīkamā puse. Pēdējie pētījumi rāda, ka katra nākamā procedūra var kļūt mazāk efektīva par iepriekšējo. Organisms izstrādājot antivielas, aizsargā muskuļus no toksīna.

Tāpat ir arī pētījumi, kas apliecina, ka regulāra botulotoksīna lietošana vienā un tajā pašā zonā var veicināt ādas barjerfunkciju un mikrocirkulācijas traucējumus. Lai gan ja procedūras tiek pārtrauktas, veicot reabilitācijas kursu –āda ātri atjaunojas un atgūst iepriekšējo tonusu un cirkulāciju.

Botoksa injekciju drošība arī ir salīdzinoša. Mūsdienās ar vien vairāk informācijas liecina, ka šī procedūra tomēr var radīt kaitējumu veselībai. Un to veicina ne tikai preparāta sastāvs, bet vairāk cilvēciskais faktors un ārstu nolaidība.

Īsāk sakot – mīnusi ir. Taču cik lielā mērā tie pārspēj visus plusus – jālemj jums. Tirgus šobrīd ir pārsātināts ar veselībai bīstamiem krēmiem, maskām...nerunājot nemaz par preparātiem, ko injicējam zem ādas.

Uzdodiet šos jautājumus savam kosmetologam. Tas būs improvizēts prof atbilstības eksāmens. Ja speciālists nespēj pastāstīt par visiem plusiem un mīnusiem, tad tas nav nekāds speciālists, bet reklāmas aģents ar šļirci!

Katra kļūda var radīt nopietnas sekas: pietūkuši plakstiņi, nolaistas uzacis vai augšējie plakstiņi, dubultošanās acīs, galvas sāpes, asinsizplūdums injekcijas vietā, sejas asimetrija vai alerģija. Kļūda parasti ir mediķa vainas dēļ – pārsniegta deva, nepareiza produkta uzglabāšana, nervu galu aizskaršana utt.


Dzīve pēc injekcijas

 Pēc pareizas injekcijas jūs noteikti kļūsiet pievilcīgāka, vismaz savās acīs. Taču tagad jūsu dzīve būs pakārtota botoksa injekcijām. Kāpēc? Pirmais un visvienkāršākais iemesls – psiholoģisks pieradums. Jūsu ārējais izskats ievērojami uzlabosies un būs grūti iedomāties savu izskatu bez botoksa. Šeit galvenais nepārforsēt un atcerēties, ka viss labs, kas ar mēru. Bieži vien cilvēks jau pēc 2-3 mēnešiem skrien uz atkārtotu procedūru. Un ne tāpēc, ka radusies nepieciešamība pēc tās, bet tāpēc, ka radušās bailes no krunciņām. Kontrolējiet sevi. Botoks – tās nav pusdienu pārtraukuma injekcijas. Saudzējiet sevi un ievērojiet ārsta kosmetologa norādījumus.


Izmantojot botoksa injekcijas jāievēro sekojoši noteikumi:

5 stundas pēc injekcijas jāieņem tikai vertikāls stāvoklis (arī veļu gludināt nedrīkst).

Pirmās 24 stundas nepieciešams pēc iespējas vairāk sasprindzināt mīmiskos muskuļus (vaibstīt ģīmīšus)  .

Neaiztikt injekciju vietas ar rokām.

Pirmo nedēļu aizmirstiet par sejas masāžu, pīlingu skrubēšanu. Pēc iespējas izvairieties no šīm procedūrām, un procedūrām kas veicina asinsriti. Neko sliktu tās protams neizdarīs, taču preparāts daudz ātrāk izvadīsies no organisma.

Pirmās 10 dienas izvairieties no pirts, karstas vannas un stipras svīšanas.

Uz laiku būs jāpārtrauc lietot alkoholu, analgētiķus un antibiotikas.

Ja ir pieradums gulēt ar degunu spilvenā, tas būs jāmaina.

komentāri

  • Reklāmkarogs