Ставьте like и читайте!

Rūtiņa. Pārliecinošs uzbrukums sievietes garderobei

11.03.2018, 3ade.lv

Rūtiņa. Pārliecinošs uzbrukums sievietes garderobei

Rūtis - lietišķas, drosmīgas, svinīgas, respektablas, krāsainas, melnbaltas, mazas, lielas, taisnas un pa diagonāli – tās var būt jebkādas, bet tikai ne vecmodīgas. Pasaulē pastāv mūžīgās vērtības, un rūts ir viena no tām.

Šķiet, ka rūtains audums bijis modē vienmēr, tik reizēm ieņēmis vadošās aktuālo druku pozīcijas, savukārt citreiz nedaudz piekāpās.

AUTORE: Natālija Bataraga, mākslas kritiķe un stiliste

Pastāv uzskats, ka rūts parādījās pateicoties franču pilsētas Vichy audējiem – tieši tur tika izgudrots aust audeklu, savijot baltos un krāsainos pavedienus (sākotnēji izmantotas tikai divas krāsas - sarkanā vai zilā). Vietās, kur krāsainie pavedieni tiek likti viens uz otru, tiek iegūta spilgta rūtiņa, bet kur tie sakrustojas ar balto - neitrāla.

Iegūtais "Vichy" audums tika izmantots sadzīves priekšmetos, mēbeļu izgatavošanā, bet vēlāk rūtainie audumi pārklejojuši uz apģērbu.

Pastāv arī otra versija, ka izgudrojuši un popularizējuši rūtaino zīmējumu Skotijas vīrieši. Skotu kilts bez rūtaina auduma tagad nav iedomājama. Tomēr šī versija nav pārliecinoša. Arheoloģisko izrakumu laikā Ēģiptē, zinātnieki atklājuši seno mūmiju, kas bijusi ietīta rūtainā savanā. Lai gan ir pilnīgi skaidrs, ka tieši Skotijā bija radušies daudzi rūts veidi ar nosaukumu tartāns. Katram tartānam ir sava krāsu palete, un katram Skotijas klanam bija savs tartāna zīmējums un krāsa.

 

Pazīstams vēsturisks fakts - Senajā Romā bija sastopamas rūtainās togas, savukārt Japānas samurajiem no rūtaina auduma tika izgatavots kimono.

Uz freskām un gravējumiem, kas palikuši no Bizantijas mantojuma, sastopams zīmējums lielu kvadrātu un rombu veidā, uz kura bijuši izvietoti dzīvnieku attēli. Ar kvadrātiem un rombiem bija pazīstami arī senajā Krievzemē.

 

Tāpēc ir grūti izdarīt secinājumus, ar ko viss sākās. To izgatavoja dažādos laikos, dažādās vietās, un, lai noteiktu, kad viss bija aizsācies, nu ir nereāli. Jo, kā jau tas tradicionāli notiek, valsts, cilvēki vai dizaineri jebkādu sasniegumu cenšas piesavināties sev.

 

Ņemot vērā to, ka vēsture tiek nepārtraukti pārrakstīta, nav īsti nozīmes, kurš izgudroja kārtaino audumu un kad. Svarīgākais ir tas, ka šodien dizaineri savās kolekcijās izmanto dažādas rūtainā zīmējuma variācijas un paiet garām šim modes kārdinājumam ir vienkārši neiespējami -  atliek noskaidrot šīs modes aktuālitātes nianses.

 

Šosezon rūtains var būt viss, ieskaitot vakarkleitu. Rūtiņas moduļa, tās krāsas un auduma faktūras izvēle ir ārkārtīgi plaša. Ja vēlaties, var valkāt mohēras mēteli ar lielu rūti, vai arī asimetrisku žaketi no smalkas vilnas ar smalku rūti. Variāciju, tāpat kā kombināciju, ir lērums. Rūts ar rūti, rūts ar caurspīdīgu krāsainu audumu – viss būs aktuāli, netriviāli un eleganti. Pievērsiet īpašu uzmanību Vichy rūtīm, "vārnu kājiņām", tartānam un "Velsas princim", kā arī Pepitas rūtij – pagarinātam rūtainam modelim. Tas ir pārbagāts ar visvisādām sprogām un izgreznos jebkuru modeli. Interesantie kvadrātiņi noteikti piesaistīs skatienus un neatstās tā valkātāju nepamanītu.

Ņemot vērā to, ka rūtaino modeļu variāciju ir daudz, un tās visas ir daudzveidīgas, tajās ir vismaz divas krāsas, bet visbiežāk pat vairāk, katra sieviete var piemeklēt tieši sev piemētrotāko rūtaino apdruku un krāsu paleti.

Klasisks raksts ar pareizi piemeklētu modeli spēj padarīt augumu slaidāku. Ne mazāk svarīgs ir izvēlētā raksta lielums. Ja tas viss tiek ņemts vērā, iespējams panākt nevainojamu tēlu. Pretējā gadījumā var vizuāli pieņemties svarā vai pat sabojāt visu. Taču tas nenozīmē, ka kurpulentām sievietēm rūtaina apdruka ir liegta. Tā kā rūtiņa ļauj pafantazēt, vienā apģērbā mēs izmantojam dažādus rūts virzienus, tādējādi radot interesantus un oriģinālus attēlus.

Pirmkārt, tie ir brīvi, aktuāli modeļi "minimālisma" stilā, kuros zīmējums atklājas maksimāli pilnīgi. Tajā pašā laikā dizaineri aktīvi izmanto druku modeļos ar aktuāliem daudzslāņu drapējumiem. Kopā ar tiem klasiskais drukājums veido komplicētu un neparastu siluetu un tēlu kopumā.

Šosezon kā vēl nekad ir populāri rūtainie mēteļi. Tie var būt dažādu stilu: no brīva, kas atgādina halātu, līdz augumam pieguļošam, ar jostu. Īpaši efektīvi izskatās, ja rūts saskan ar jūsu matu krāsu. Kombinējiet vairākus rūts tipus vienā tēlā, velciet rūtaino mēteli, zem tā – bītleni vai rūtainu džemperi. Un tas nebūs par traku! Neaizmirstiet par kontrastējošu, melnbaltu rūtiņu. Uz biroju, lietišķu tikšanos, neoficiālu pasākumu un pat balli – rūtiņa ir aktuāla vienmēr un visur!

 

NATALIYA BATARAGA

instagram @konyakhina

KONYAKHINA@MAIL.RU

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs