Ставьте like и читайте!

Sirma, neatbilstoši savam vecumam

17.02.2020, 3ade.lv

Sirma, neatbilstoši savam vecumam

KO NU LIEGTIES, SIRMI MATI IZSKATĀS PIEVILCĪGI 10 GADĪJUMOS NO 100: KAD MATI (UN VĒL LABĀK, JA ARĪ ACIS) IR DZĪVĪGI UN MIRDZOŠI, BET SIRMIE MATU PAVEDIENI — PLĀNI UN MĪKSTI (PARASTI TĀ NOSIRMO GAIŠMATAINĀS BALTIJAS VALSTU SIEVIETES). KAD MATI DABISKI IR CIETI KĀ STIEPLES, BET SIRMUMS — DĀRKS UN STIKLVEIDĪGS, DIEZ VAI TAS IZSKATĀS ESTĒTISKI. 

Ja sirmi mati nav modē, un pētījumi, kas pierāda, ka sudrabs matos ir labas veselības rādītājs, tomēr jums neceļ pašapziņu, atliek tikai veikt matu nivelēšanu vai kamufl āžu. Apsteidzot jūsu domas — šoreiz pie trihologa mēs nedosimies, jo visi šie plazmoliftingi un mezoterapijas nespēs mūs glābt no jau esošajiem sirmajiem matiem. Jāpiebilst, ka otrā procedūra stimulē mūsu veselīgo (pigmentēto) matu augšanu, pateicoties tam, sirmie mati tiek maskēti, un tas ļauj palēnināt jaunu sirmo matu parādīšanās procesu. Bet, ja jūs lasāt šo rakstu, tad problēma jau slēpjas zem cepures, vai ne?

KĀRLIS ALBUŽIS

 

Par to, kā prasmīgi noslēpt «dabas dāvanas», kad šķiet, ka nav ko sevišķi slēpt — par pāragru nosirmošanu runājām ar frizieri Kārli Albuži.

 Sarunājas: Margarita LatišonokaIr tik daudz šampūnu, toniku un vitamīnu sirmu matu «novēršanai», izstrādātas salonu procedūras un pat fiziski treniņi. Bet progress, šķiet, joprojām atrodas stagnācijas procesā: sirmos matus nevar izārstēt, var tikai novērst to rašanos vai nomaskēt tos. Kārli, ja runājam par maskēšanu — tad esam nokļuvuši pie pareizā adresāta. Vadoties no jūsu pieredzes — kā izskatās maskēšanas līdzekļu un kopšanas līdzekļu arsenāls sirmiem matiem, kurus jūs iesakāt saviem klientiem?

Mūsdienās ir patiešām daudz kamuflāžas līdzekļu sirmu matu maskēšanai, un mans padoms — izvēlēties līdzekli, ņemot vērā individuālās vēlmes, sirmo matu struktūru un krāsu. Cik daudz ir sirmo matu, cik tie ir cieti un cik dziļi šos sirmos matus nepieciešams paslēpt. Un, lai būtu ērti kopt tos mājas apstākļos. Ja mēs nolemjam sirmos matus nivelēt nevis demonstrēt, tad, pirmkārt, izvēlamies krāsošanu vai tonēšanu. Kā variants — sprejs, ar tā palīdzību sirmie mati saplūst ar dabīgo matu galveno masu. Visas citas metodes padara sirmos matus tikai izteiktākus, neslēpjot dabas spēles. Piemēram, šampūni un kondicionieri ar tonējošu efektu, kas izstrādāti īpaši sirmiem matiem. Tas būs risinājums tām dāmām un kungiem, kuriem jau ir gandrīz simtprocentīgi sirmi mati, turklāt tie vēl ir dzeltenīgi, kas izskatās ne visai skaisti. Ja to visu mēs pārvērstu sudrabaini baltā krāsā un piemeklētu griezumu atbilstoši stilam, tad rezultāts solās būt vairāk nekā pievilcīgs.

 

Dažkārt sirmie mati, dabas dīvainību dēļ, parādās gandrīz jau skolas solā. Kārli, vai šajā situācijā iespējams iztikt bez matu krāsošanas? Jo parasti tie ir tikai pāris sirmu matu.

Runājot atklāti, ar pāragru nosirmošanas faktu citādāk cīnīties nekādi nevar, kā vien ar tonēšanu un krāsošanu. Mūsdienās matu krāsu kvalitāte ir sasniegusi nepieredzēti augstu līmeni, tāpēc, ja jūs to darāt pareizi un regulāri, matiem nekas slikts nenotiks. Dažos gadījumos mēs varam iztikt bez permanentās krāsas izmantošanas, tiksim galā tikai ar tonēšanu.


Kādi matu griezumi, jūsuprāt, ir piemēroti meitenēm ar sirmiem matiem? Dažādi īsi matu griezumi? Bet varbūt ir iespējams kāds kompromiss, ja sieviete tomēr nav gatava šķirties no gariem matiem?


Prakse mums rāda citu ainu — ar vecuma iestāšanos, lai saglabātu elegantu un koptu izskatu, sievietēm matu garums būtu jāsaīsina. Ja sirmo matu kļūst vairāk un tas kļūst apgrūtinoši, tad var izvēlēties boba-karē griezumu. Simbiozē ar atbilstošu un pareizi piemeklētu matu krāsu, tēls ir nolemts komplimentu jūrai. Tomēr ir jāņem vērā, ka sirmajiem matiem notiek izmaiņas ne tiki pigmentā, bet arī matu struktūrā, tādēļ visi matu griezumi, diemžēl, nebūs realizējami.


Kādus toņus izvēlēties? Iesakiet krāsas vai tonējošos šampūnus, kuri nivelē pirmās sirmo matu parādīšanās izpausmes.


Valda zināms mīts, ka vislabāk sirmos matus aizkrāsot ar dabīgo matu toņa krāsu. Daļēja taisnība tur, protams, ir, lai gan mūsdienu matu krāsām ir pa spēkam tikt galā ar jebkuru problēmu un pielāgoties jebkuram spektram. Ja sirmo matu kļūst vairāk, labāk izvēlēties gaišos toņus to maskēšanai. Viens no variantiem — izvēlētajam matu krāsojumam papildus izbalināt šķipsnas.


Kā būtu jākopj mati starp biežām krāsošanas reizēm?

 
Bez šaubām, tai jābūt intensīvai — ja mati tiek bieži un pareizi krāsoti, tad ļoti svarīgi ir arī pienācīgi par tiem rūpēties — par krāsas noturību un matu struktūras saglabāšanu. Nevajadzētu aizrauties ar sprejiem un matu lakām pie matu saknēm, jo to regulāra lietošana ir ne tikai finansiāli neizdevīga, bet ilgtermiņā tā var radīt ne visai pozitīvas sekas.


Vai šajā gadījumā matu krāsa bez amonjaka spēs nokrāsot arī sirmos matus? Noturīgās matu krāsas padara, jau tā cieto matu struktūru, vēl cietāku.

 Tie visi ir mīti. Profesionālo matu krāsu sastāvos, kas paredzētas sirmo matu krāsošanai, jau būs sastāvdaļas, kas nepadarīs matus cietākus, bet gluži pretēji — mīkstinās tos. Ir uzņēmumi, kas lepojas ar to, ka spēj sirmiem matiem piešķirt dabiski krāsotu matu stāvokli. Šodien daudzām matu krāsām sastāvā nav amonjaka, kas ļauj iedarbojas uz matiem iespējami maigi un saudzējoši. Tonējošā matu krāsa, iedarbosies saudzīgāk, taču ne vienmēr mēs varēsim sasniegt vēlamo rezultātu.


 Ko darīt vīriešiem, kurus satrauc sirmo matu parādīšanās?

Man personīgais viedoklis — vīrietim vispār nevajadzētu satraukties par sirmajiem matiem. Iespējams, tādā gadījumā ir labāk vērsties pie psihologa, nevis nākt uz salonu. Ja nu tomēr komentēju šo jautājumu kā profesionālis, tad vīrieši var priecāties, jo ir pieejamas matu krāsas paredzētas tieši vīriešu matiem — tās iedarbojas uzreiz, un, ja tās 100% nenokrāso visus matus, tad lieliski noder kā kamuflāža. Nav jāuztraucas, ja kāds ievēros, ka krāsojat matus. Ir tonējošās krāsas, kas lieliski aizkrāso sirmos matus, neizkropļojot matu dabisko krāsu to mazgāšanas reizēs, un nepadarot matu toni siltāku, kas vēl vairāk norāda, ka mati tiek krāsoti. Ja sirmie mati netraucē, bet gribas tiem piešķirt cēlāku izskatu, tad var izmantot arī šampūnu sirmiem matiem, kas radīs baltu dižciltīgu sirmumu.Kā būtu jāmaina matu fēnu un matu veidotāju izmantošana, kad sākam kopt sirmus matus? Tagad nepieciešams aizsargāt matus vēl rūpīgāk. Kādas izmaiņas notiek matu kopšanā mājas apstākļos?

Laikam sliktākais nav tas, ko mēs darām mājās, bet gan uz ielas. Mata pigments — tā ir ne tikai estētika, bet arī matu struktūras aizsardzība pret ultravioleto starojumu. Ultravioletie stari atstarojas no dabīgā pigmenta, un tādējādi aizsargā matu. Bet, ja pigmenta nav, ultravioletie stari iekļūst visā matu struktūrā. Tas ir īpaši bīstami tieši siltajās zemēs — mats kļūst plāns. Žāvēšanai ar fēnu noderēs eļļiņa — tās sastāvā esošais silikons lieliski aizsargās matus no termiskās iedarbības.

Kopumā ir vērts izvēlēties intensīvu mitrināšanu, savukārt, ja sirmie mati vēl arī ir cieti, tad, ir vērts padomāt par mīkstinošiem un barojošiem līdzekļiem.

Ja mēs ieskatāmies tuvākā nākotnē — kādi jauninājumi sirmu matu kopšanā virmo gaisā jau tagad?

Attīstītajās valstīs, pie kurām, cerams, ka piederam arī mēs, cenšas domāt par to, ko mēs atstājam pēc sevis, radot produktu līniju un pat krāsu, kas gandrīz 100% sastāv no dabīgām izejvielām. Mainīsies arī pieeja sirmiem matiem. Mēs varēsim pilnībā aizmirst par to, ka nodaram kaitējumu matiem, tos krāsojot. Šampūns, kondicionieris, maska + vismaz viens ieveidošanas līdzeklis — šis pilnvērtīgai kopšanai ir pilnīgi pietiekami.

komentāri