Ставьте like и читайте!

SKAISTUMA PILINĀMĀS SISTĒMAS DARVINA DABISKĀS ATLASES KOMERCIĀLS INSTRUMENTS

23.03.2020, Almaza Pirha

SKAISTUMA PILINĀMĀS SISTĒMAS DARVINA DABISKĀS ATLASES KOMERCIĀLS INSTRUMENTS

Vitamīnus plaši izmanto kosmetoloģijā, tie ir labi izpētīti, to molekulas ir mazas un veiksmīgi spēj iekļūt ādā, nodrošinot virkni pozitīvu iedarbību. Tomēr pēdējos gados arvien vairāk izplatās mīts par nepieciešamību pastāvīgi lietot vitamīnus kā uztura bagātinātājus, lai koriģētu vai novērstu novecošanos un jebkādas estētiskas problēmas. Jāatzīmē, ka tas ir ļoti tālu no patiesības — visās valstīs, kur tiek pieņemta uz pierādījumiem balstītas medicīnas koncepcija, ārsti neiesaka dzert vitamīnus “tāpat vien” un nozīmē tos tikai tad, ja tiek atklāts reāls noteikta vitamīna defi cīts, balstoties uz veiktajām asins analīzēm. Turklāt vitamīni tiek nozīmēti tikai tajās situācijās, ja novērojama medicīniska nepieciešamība pēc noteiktiem vitamīniem — piemēram, folijskābi izraksta grūtniecības laikā. Neskatoties uz to, šis mīts ir pietiekami iesakņojies, un pēdējos gados klīnikās un skaistumkopšanas salonos ir pat parādījies tāds pakalpojums kā vitamīnu šķīdumu intravenoza ievadīšana vai “skaistuma pilināmās sistēmas’’.

Autore: DR. TĪNA ORASMAE-MEDER

“Skaistuma pilināmās sistēmas” — no medicīnas viedokļa stāsts ir diezgan mežonīgs, neskatoties uz tā izplatību daudzās pasaules valstīs.

Es pat nemēģināšu būt pieklājīga šajā situācijā. Jebkuras vielas intravenoza ievadīšana bez medicīniskas nepieciešamības, tikai “novecošanās novēršanai” — darbība, kurai nav zinātniska pamatojuma un tā, ļoti iespējams, nākotnē var kaitēt jūsu veselībai. Pēdējās pāris desmitgadēs ir veikti daudzi pētījumi par vitamīnu lietošanas lietderību profi laktiskos nolūkos, un rezultāti ir nepārprotami: veselam cilvēkam, kurš spēj normāli uzņemt pārtiku, nav nepieciešams papildus uzņemt vitamīnus un minerālvielas. Jebkuras pasaules valsts ofi ciālās veselības aprūpes nostāja, gluži tāpat kā PVO, skan tieši tā: vitamīnus un minerālvielas ieteicams nozīmēt tikai diagnosticēta šo vielu trūkuma gadījumā.

SUŅI REJ, KARAVĀNA IET TĀLĀK

Medicīnas praksē ļoti reti tiek praktizēta vitamīnu un minerālvielu intravenoza ievadīšana. Izņēmums var būt smagas distrofi jas apstākļi, vielmaiņas slimības, kuru laikā ķermenis neuzsūc nepieciešamās vielas vai arī tās tiek ātri izvadītas, spēku izsīkums onkoloģisko saslimšanu laikā — kā redzat, diagnoze “bailes no novecošanās” nav iekļauta šajā sarakstā.

Varētu šķist, kas tur tik sevišķs? Ievada sistēmu un pacients ir laimīgs — viņam tika dota cerība un dāvāta pārliecība par nākotni, bet cik gan laimīgs ir pats speciālists! Nekas nav jādara, uzpildi sistēmu, ievadi adatu un viss, suņi rej — karavāna iet tālāk. Medmāsas slimnīcās dienas laikā šādas manipulācijas veic desmitiem reižu, neviens viņas par to ar zeltu neapber, bet estētiskajā praksē, kā mēs redzam, šādas vienkāršas darbības ir labi atalgotas. Arī izmantoto līdzekļu izmaksas ir gandrīz vienlīdzīgas nullei — sistēma, dažas ampulas, pudele ar šķīdumu. Pasaka, nevis ieraksts klīnikas pakalpojumu sarakstā.

Patiesībā tas nav tik droši, kā varētu šķist. Pat ūdenī šķīstoši vitamīni, kas neuzkrājas organismā, var kaitēt veselībai. Piemēram, ir zināms, ka smēķētājiem nav ieteicams lietot E vitamīnu, jo tas palielina plaušu vēža attīstības risku. Ir reģistrēti diezgan daudzi akūti nierakmeņu slimības gadījumi, tai skaitā arī tādi, kad bijusi nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, kur pēc šādām “skaistuma pilināmajām sistēmām” tiek izņemti ne tikai akmeņi urīnvadā, bet arī pašas nieru bļodiņas. Iespējama koagulācijas traucējumu attīstība, sirds ritma traucējumi, kas rodas, reaģējot uz pārmērīgu kalcija jonu daudzumu. Kalcija un magnija savienojums var radīt asinsvadu bojājumus šķīduma ievadīšanas laikā.

 

Pirms gandrīz desmit gadiem tika publicēts pētījums, kurā vairāk nekā divdesmit gadu laikā piedalījās gandrīz 40 000 sieviešu Amerikas Savienotajās Valstīs. Viens no negaidītākajiem statistikas rezultātiem skaidri parādīja, ka sievietēm vecumā pēc sešdesmit, kuras regulāri lietoja vitamīnu un minerālvielu piedevas bez ārsta norādījuma, mirstība bija AUGSTĀKA nekā tāda paša vecuma sievietēm, kuras nekad nebija lietojušas vitamīnus — un runa ir par tādiem bieži lietojamiem vitamīniem, kā B6, folijskābe, magnijs, cinks un multivitamīnu kompleksi.

https://www.livescience.com / 16481-vitamins-increase-women-risk-dying-research-fi nds. html

 

NO NEMIRSTĪBAS LĪDZ SLIMNĪCAS GULTAI — VIENS SOLIS

Kopumā klīniku galvenais arguments, kas stimulē “skaistuma pilināmās sistēmas”, ir atsauce uz slavenībām, kuras izmanto šo metodi. Man gribas jautāt: kāds jau ir redzējis nemirstīgu kinozvaigzni vai miljardieri? Es vēl neesmu un baidos, ka man nebūs ar viņiem jātiekas. Pagaidām, slavenības, tāpat kā mēs, noveco, slimo un mirst — tā iekārtots reālajā dzīvē. Vitamīnu megadevas nepadarīs jūs mūžīgi jaunus vai nemirstīgus. Gluži pretēji, šādi eksperimenti var beigties slimnīcas gultā. Nav neviena publicēta zinātniskā darba, kas ticami apstiprinātu “IV vitamīnu terapiju” un citu šīs “ārstēšanas” veidu labvēlīgo iedarbību. Nekur pasaulē šī terapija nav ofi ciāli ieteikta, to nekompensē apdrošināšanas kompānijas. Ja tas jūs nepārliecina, es nezinu, kas vēl spēs pārliecināt. Varbūt mums vajadzētu uzskatīt “skaistuma pilināmās sistēmas” par Darvina dabiskās atlases komerciālu instrumentu. |

 

komentāri