Ставьте like и читайте!

SKAISTUMA VITAMĪNS

23.03.2020, Almaza Pirha

SKAISTUMA VITAMĪNS

 

 

C vitamīns ir viens no populārākajiem vitamīniem — ilgdzīvotājs skaistumkopšanas tirgū ar pierādītu efektu. Skaistumkopšanas nozarē tas ir viens no pieciem galvenajiem “skaistuma vitamīniem”. Jāatzīst, ka tam ir plašs darbības spektrs: stimulē kolagēna sintēzi, un tas ir īpaši piemērots nobriedušai, novecojošai ādai. Tam ir izteikta balinoša iedarbība, jo tas bloķē melanīna veidošanos, tāpēc kosmētika, kuras sastāvā ir C vitamīns, ieteicama gan jau esošu pigmentācijas plankumu korekcijai, gan jaunu novēršanai. Un, protams, C vitamīns ir spēcīgs antioksidants, tas palēnina novecošanās procesu, uzlabo ādas aizsargfunkcijas un stiprina epidermas barjeru.


AUTORE: JEVGENIJA PETROVA, MIMIKO VEIKALU TĪKLA UN INTERNETVEIKALA MIMIKO.LV DIBINĀTĀJA

C VITAMĪNS ir vispazīstamākais vitamīns, ja runājam par tā saucamajiem antioksidantiem — vielām, kas spēj saistīt brīvos radikāļus, apturot šūnu novecošanās procesu. Vēl nesen C vitamīns bija tādu produktu sastāvdaļa, kas paredzēti tikai nobriedušai ādai. Taču tagad to aktīvi izmanto kosmētikai vecuma grupā līdz 30 gadiem, jo tā iedarbojas uz ādas reljefu, attiecīgi — tās ir akne, poru un pat striju atstātās pēdas. Bet, iespējams, vispievilcīgākā C vitamīna īpašība ir spēja acumirklī piešķirt ādai mirdzumu, starojumu un radīt liftinga efektu.


KĀ IZVĒLĒTIES?

Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, – koncentrācijai. Veikalu plauktos mēs varam atrast līdzekļus, kur C vitamīna koncentrācija ir no 5% līdz pat 20%. Augstāka koncentrācija var izraisīt ādas reakciju, un tāpēc labāk to atstāt kosmetologa ziņā salona procedūrām. Ir vērts pievērst uzmanību produktiem, kuru koncentrācija ir no 10 līdz 20%. Virkne pētījumu liecina, ka visefektīvāk C vitamīns iekļūst ādā, ja tā koncentrācija ir 20%. C vitamīns visaktīvāk darbojas skābā vidē, tāpēc izvēlētā produkta pH līmenim jābūt no 2,8 līdz 3,5. Ņemot vērā, ka C vitamīna molekula ir ļoti trausla, ir svarīgi, lai produkta sastāvā būtu arī E vitamīns, ferulīnskābe un cinks.

E VITAMĪNS – IDEĀLS PĀRĪ AR ATVASINĀTU ASKORBĪNSKĀBI.

 

KĀDS IR C VITAMĪNS?

Mēdz būt trīs veidu C vitamīns. Tāpēc ir jāsaprot, kura no vielām ir jūsu iegādātā kosmētikas līdzekļa sastāvā. Šīs vielas var būt: askorbīnskābe (Ascorbic Acid, L-Ascorbic Acid), etilaskorbīnskābe (Ethylated Ascorbic Acid, Ethyl Ascorbic Acid, 3-O-Ethyl Ascorbate) vai atvasinātās askorbīnskābes (Ascorbyl Palmitate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Ascorbyl Glucoside, Sodium Ascorbyl Phosphate, Magnesium Ascorbyl Phosphate un citas).
Vispopulārākā ir L-askorbīnskābe (LAA), un par tās galveno priekšrocību tiek uzskatīta tās augstā caurlaidība. Pārējās divas formas labi iekļūst dziļākajos ādas slāņos un ir efektīvas, ja Ph līmenis ir neitrāls (tas ir, neizraisa kairinājumu). Ar C vitamīnu un tā atvasinājumiem viss ir ļoti vienkārši — tos var kombinēt ar visiem komponentiem, izņemot tos, kas skābā vidē zaudē efektivitāti. Piemēram, peptīdiem. Tie strukturāli mainās pie galējām pH vērtībām.

Uz iepakojuma jābūt norādītam: aktīvās vielas forma, saturs procentos un pH līmenis.

KĀ IZMANTOT?

Nepastāv tādu ierobežojumu, kad lietot kosmētiku ar C vitamīnu — no rīta vai vakarā. Daudzi serumi un krēmi labi iedarbojas no rītiem. Bet, ja vitamīna forma ir aktīva (L-ascorbic) un tam ir augsta koncentrācija (apmēram 20%), tad ir vērts šādus līdzekļus lietot arī vakaros, īpaši, ja to tekstūra ir taukaina/blīva, un jūs izmantojat liposomās iekapsulētu C vitamīnu, kas saules gaismas iedarbībā ātri oksidējas, veidojot brīvos radikāļus.

Lietojot kosmētiku ar aktīvajām C vitamīna formām, vienmēr lietojiet saules aizsargkrēmu!

Dr. Kristīnes Azarjanas, dermatologa, komentārs: "Visi ir dzirdējuši par šādu slimību, kā cinga. Savulaik tā bija masveida saslimšana. Tā izpaudās kā smaga anēmija, zobu izkrišana, kaulu un skrimšļu noārdīša‑ nās. Un tas bija tieši saistīts ar C vitamīna trūkumu. Kolagēns, saistaudu galvenā olbaltumviela, kas ir cīpslu, skrimšļu, kaulu, ādas un asinsvadu sastāvdaļa, nespēj izveidot spēcīgas šķiedru struktūras bez askor‑ bīnskābes līdzdalības. Bez C vitamīna kolagēna sintēze nav iespējama. C vitamīna defi cīts jāpapildina ar pārtikas produktiem. Ir svarīgi, lai mums uz galda vienmēr būtu svaigi dār‑ zeņi, zaļumi, augļi un ogas. Tiesa, reizēm nākas ķerties klāt arī pārtikas piedevām, jo, paliekot vecākam, šūnu aktivitāte, kas sintezē kolagēnu, samazinās. Tas ir da‑ bisks process, kas ieprogrammēts ģenētiski. Ar uzturu vien nebūs līdzēts, tādēļ palīdzība būs jāmeklē uztura bagātinātāju veidā. Bet, šie preventīvie pasākumi negarantē, ka tieši āda iegūs nepieciešamo C vitamīna daudzumu. Tas nozīmē, ka ieteicams izmantot kosmētikos līdzekļus, kuru sastā‑ vā ir C vitamīns — vislabāk serumus. Šādu līdzekļu izmantošana sniedz tūlītēju efektu, āda kļūst svaiga, mirdzoša. Kosmētiku, kuras sastāvā ir C vitamīns, īpaši novērtēs cilvēki, kas daudz laika pa‑ vada birojos, pie datora, bez dienas gaismas, kā arī smēķētāji."

 

MIZON REAL VITAMIN C AMPOULE — KONCENTRĒTS SERUMS AR 19% C VITAMĪNA SATURU (ASCORBIC ACID).

Mazumtirgotāju vispārdotākais serums. Salīdzinoši lēts un vienlaicīgi spēcīgs: jau pēc pirmās uzklāšanas reizes būs pamanāms tā pulējošais, izlīdzinošais un balinošais efekts. Ieteicams lietot kursa veidā- 1 reizi dienā, vakaros, 30 dienas. Serums ir pieejams tumši brūnas krāsas caurspīdīgā plastmasas pudelītē ar pipetes dozatoru, lai to būtu ērtāk lietot. Atcerieties, ja lietošanas laikā serums maina krāsu (oksidēts C vitamīns piešķir gelam brūnu nokrāsu), tas nozīmē, ka tas ir zaudējis savas iedarbības spējas un noteikti jāizmet.


Sastāvs: Propanediol, Propylene Car‑ bonate, Ascorbic Acid (19%), 2,3‑Bu‑ tanediol, Dimethyl Isosorbide, Arbutin, Orange Peel Oil, Limonene, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Adenosine.


Mizon Real Vitamin C Ampoule seruma sastāvā nav ūdens. Kā zināms, galvenā LAA savienojuma problēma ir tā, ka tas viegli oksidējas, ja to atšķaida ar ūdeni, tas nav stabils.

GANDRĪZ UZREIZ JŪS IEVĒROSIET:

• VASARAS RAIBUMU BALINĀŠANU

• VESELĪGU MIRDZUMU

• TONUSU UN LIFTINGU

 

REGULĀRI LIETOJOT:

• Stimulē kolagēna ražošanu dermā,

• Cīnās ar visām fotonovecošanās izpausmēm: ādas sabiezējumiem un raupjumu, pigmentācijas plankumiem,

• Veicina ādas balināšanu un atjauno tās mirdzumu. |

 

NOPIRKT ---> 

www.mimiko.lv

+371 23476688

VEIKALI RĪGĀ:

Mimiko Deglava: Deglava iela 110, +371 2484 2873

Mimiko Imanta: Slokas iela 115, +371 2347 6688

Mimiko Centrs: Grostonas iela 1, +371 2892 84

komentāri