Ставьте like и читайте!

CI ENERĢIJAS SAGLABĀŠANA UN PALIELINĀŠANA

11.01.2021, 3ade.lv

CI ENERĢIJAS SAGLABĀŠANA UN PALIELINĀŠANA

CI ENERĢIJAS SAGLABĀŠANA UN PALIELINĀŠANA

Prevencija 

Senajā Ķīnā pacients ārstam maksāja tikai tādos gadījumos, ja nesaslima. Tieši tādēļ ārsts veltīja visas pūles pacienta profilaktiskai ārstēšanai. Šādu ārsta un pacienta attiecību mijiedarbību mūsdienās ir grūti iedomāties pat Ķīnā, nemaz nerunājot par Rietumu pasauli. Mums atliek tikai saglabāt un izmantot senās receptes, lai novērstu mūsdienu slimības.


Autore: TRADICIONĀLĀS ĶĪNIEŠU MEDICĪNAS SPECIĀLISTE ZUMRATA ABIĻEVA


Cilvēks var saslimt no stresa, pārslodzes darbā, ārējo klimatisko faktoru (vēja, aukstuma, sausuma, vasaras svelmes, karstuma, mitruma) ietekmes, ja tie ir pārmērīgi un pēkšņas dabas. To jums pateiks ikviens austrumu un rietumu ārsts. Taču tradicionālās ķīniešu medicīnas (TĶM) ārsts skaidro: «Tas viss izjauc CI plūsmu pa mūsu ķermeņa meridiānām un noved pie slimībām.»

CI ir dzīvības enerģija, kas caurstrāvo ikvienu telpas milimetru. Kad CI brīvi un harmoniski cirkulē caur visu mūsu ķermeni — mēs esam veseli.
Mums ir iedzimts CI rezervju daudzums un enerģija, kas ķermenī ienāk no ārējās vides. Iedzimto spēku — JUAŅ CI — mēs saņemam jau ieņemšanas brīdī, vienu reizi. Mums to dod vecāki — tik daudz, cik viņi spēj dot. Šīs pirmatnējās, iedzimtās enerģijas daudzums un kvalitāte būs atkarīga no viņu veselības stāvokļa un no viņu ģenētikas. JUAŅ CI iespējams tikai patērēt un tas vairs nepapildinās. Šī enerģija uzkrājas nierēs, un tā var izsīkt nepareiza dzīvesveida dēļ. Tādēļ ir svarīgi to izmantot apdomīgi, jo no tās ir atkarīga cilvēka fiziskā veselība un paredzamais dzīves ilgums.


Ārējais CI mūsu ķermenī iekļūst kopā ar ieelpoto gaisu, pārtiku un ūdeni. Ja tas no ārpuses ienāk pietiekamā daudzumā, tiek iztērēts mazāks iedzimtās enerģijas daudzums, tādējādi mēs saglabājam un stiprinām savu veselību.


CON CI — enerģija, kas rodas no gaisa, tiek pārstrādāta plaušās un uzkrājas krūškurvī. No tās ir atkarīgs elpošanas dziļums, balss stiprums, mūsu ekstremitāšu aktivitāte. VEI CI — tā ir mūsu aizsargenerģija, mūsu imunitāte. Tā veidojas gremošanas laikā un cirkulē, aizsargājot ķermeni. Tā gluži kā sega apņem mūsu ādu, muskuļus, iekšējos orgānus, novērš ārējo patogēnu iekļūšanu mūsu ķermenī, regulē ķermeņa temperatūru, un no tās ir atkarīgs mūsu kustību spēks un ātrums. Patiesībā tā ir kā vairogs, kas aizsargā no ārpasaules.

"VEI CI iespējams aktivizēt, katru dienu 3‐5 minūtes viegli masējot visu ķermenim, no perifērijas līdz centram: pēdas, kājas no visām pusēm, rokas, vēderu, krūtis, muguru. Līdzīgu efektu sniedz ķermeņa norīvēšana ar raupju dvieli vai pēršanās pirtī. Un, protams, daudzveidīgi sildīšanās un ietīšanās rituāli: guaša masāža, Tuina masāža, uguns masāža, akmens terapija (masāža ar sakarsētiem akmeņiem). Ikvienam zināmā akupunktūra, moksoterapija, «bankas» (visu veidu)."
 
IN CI — enerģija, kas nonāk mūsu ķermenī ar pārtiku un ūdeni, gremošanas laikā veidojas liesā un kuņģī, nonāk asinīs, pārvietojas pa asinsvadiem un baro mūsu iekšējos orgānus, lai tie spētu pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas. Mēs sakām «vāja imunitāte». Maz pozitīva CI — tā saka tradicionālā Ķīnas medicīna. Papildus standarta profilakses aizsardzības pasākumu veikšanai, piedāvāju jums vairākas viegli īstenojamas un praksē darbojošās profilaktiskas tradicionālās ķīniešu medicīnas metodes.

***

Pretvīrusu un pretmikrobu aizsargājošu efektu iespējams panākt, ar vērmeles cigāra SILDĪŠANU vai ķīniešu atraktilis auga izmantošanu. Šo paņēmienu izmanto lielākā daļa tradicionālās ķīniešu medicīnas slimnīcas atipiskas pneimonijas ārstēšanā.
Ķīniešu tradicionālās medicīnas ārsta vadībā, atbilstoši ķermeņa uzbūves īpatnībām, tiek izvēlēts atbilstošs tējas dzēriens IMUNITĀTES UZLABOŠANAI.

MEŽROZĪŠU TĒJA: ēdamkaroti kaltētu mežrozīšu augļu aplej ar 1 l karsta 60-80°С ūdens (augstākā temperatūrā tiek iznīcināti vitamīni), atstāj ievilkties 6-7 stundas, vislabāk termosā. Tad to nokāš un pusglāzi uzlējuma dzer 3-4 reizes dienā divas nedēļas. Saaukstēšanās gadījumā mežrozīšu uzlējumam var pievienot medu, ingveru (tējkarotes galiņu).

PIENEŅU IEVĀRĪJUMS kā PRETDRUDŽA LĪDZEKLIS. Pienenes, ko mēs uzskatām par bezvērtīgu nezāli, Ķīnas tradicionālās medicīnas speciālisti dēvē par «Eiropas žeņšeņu». Noskalo 400 g pieneņu ziedu un uzlej divas glāzes ūdens, 20 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad noņem no uguns un atstāj diennakti ievilkties. Nākamajā dienā izkāš, ziedus izmet. Novārījumam pievieno 1 kg cukura un 3 citronus, kas samalti gaļas mašīnā. Vāra 50 minūtes. Karsto ievārījumu lej sterilizētās burkās, atdzesē, uzglabā ledusskapī. Lieto, pievienojot 1 tējkaroti glāzei karsta ūdens.

IZĀRSTĒT SAAUKSTĒŠANOS palīdzēs 20 g ķiploka, kas uz pusstundu iemērkts 200 ml ūdenī, pēc tam vāra uz lēnas uguns 1 stundu. Nedaudz atdzesē un pievieno 20 g medu. Dienas laikā izdzeriet šķidrumu siltā veidā 3 reizes, kursa ilgums ir 3 dienas. Šo šķidrumu var pilināt arī degunā — 2 pilienus 2 reizes dienā.

PROFILAKSES NOLŪKĀ stikla burciņā ievietojiet 200 g rīvētu svaigu mārrutku, uzlieciet vāciņu un ielieciet ledusskapī. Katru rītu izņemiet burciņu no ledusskapja, atveriet to un 3 reizes dziļi ieelpojiet. Burkas saturs pietiks veselam gadam.

komentāri