Ставьте like и читайте!

CĪŅĀ PAR SKAISTU AUGUMU: KRIOLIPOLĪZE, KĀ LOKĀLĀS LIPOSAKCIJAS ALTERNATĪVA

28.11.2017, 3ade.lv

CĪŅĀ PAR SKAISTU AUGUMU: KRIOLIPOLĪZE, KĀ LOKĀLĀS LIPOSAKCIJAS ALTERNATĪVA

Neviens netīko pus dzīvi pavadīt trenažieru zālē, aprobežojot sevi ar brokoļiem un kāroto vīna glāzi aizstājot ar litriem tīra ūdens – pat tad, ja mērķis ir beidzot panākt savu sapņu augumu. Šajā brīdī varētu ar nožēlu nopūsties. Taču ikviens no mums vēlas rast līdzsvaru starp veselīgo un patīkamo. Bez šaubām, neviena no mūsdienu metodēm nenostrādās, pie piena kokteiļa uzgraužot klāt baltmaizi. Ja esi sportiska, pieturies pie veselīgā uztura dogmām, taču tai pat laikā kājas slēp zem gariem svārkiem, savukārt liekos kilogramus uz augšstilbiem un vidukļa – zem oversize kleitām, kriolipolīzes metode, kas Latvijai vēl pagaidām ir jaunums, ļaus tikt vaļā no tauku nogulumiem bez sāpēm un sarežģījumiem.

Teju pirms 7 gadiem, jeb precīzāk, 2010. gada septembrī FDA tika akceptēta CoolSculpting procedūra nevēlamo tauku nogulumu mazināšanai bez operācijas. Metodes pamatā ir iedarbība uz taukiem caur to atdzesēšanu, veicinot pakāpenisku tauku slāņa biezuma samazināšanu. Apkārtējie audi (āda, muskuļi, nervi, asinsvadi) bojāti netiek.

PAR METODI STĀSTA ĀRSTS, PROFESORS JĀNIS ĶĪSIS.

 

Kam kriolipolīze ieteicama?

Tās pielietojuma diapazons ir ļoti plašs. Kriolipolīze ir ķermeņa pilnveidošana atbilstoši ideāliem un papildus līdzeklis kompleksā svara normalizācijas pasākumos. Grūti kontrolējamu zonu (vēdera, augšdelmu mugurpuses) terapija. Kā arī terapijas iespējas tiem, kuriem nav iespējas kādu organisku defektu dēļ pietiekoši kustēties, vingrot - dažādu sirds slimību dēļ, locītavu bojājumiem – artrītiem, traumām; nātrenes, darba, fizisko aktivitāšu un svīšanas dēļ. Visbeidzot, tā palīdz labot arī citu metožu – plastiskās ķirurģijas, asimetrijas, tauku atsūkšanas – radītos defektus. 

 

Vai pareizi saprotam, ka procedūra vērsta konkrēti uz lokālu tauku nogulumu novēršanu... Tātad, samazināt svaru vai izārstēt aptaukošanos ar kriolipolīzes metodi neizdosies?

Tauki nogulsnējas tauku šūnās. Atkarība no metabolisma īpatnībām, ēšanas un fiziskām aktivitātēm, tas notiek ātrāk vai lēnāk, vai nenotiek vispār. Iedzimtību, kuras sekas ir vielmaiņas slimības jeb aptaukošanās, izārstēt nevar, toties var kontrolēt atsevišķus vielmaiņas etapus – piemēram, ēšanas paradumus, gremošanas trakta darbības efektivitāti, veicinot patēriņu ar fiziskām aktivitātēm, samazinot nepieciešamību pēc ēdiena ar eiforijas veicinātājiem.

Ir ārējie un iekšējie tauki. Kriolipolīze strādā ar redzamajiem taukiem, proti, ārējiem. Dažkārt, atbrīvojoties no šūnām, taukiem ir tendence uzkrāties pārējās, bet ne likvidētajās taukšūnās. Tāpēc pēc CoolSculpting procedūras asinīs esošie tauki ir jāpatērē un krasi jāsamazina to uzņemšana. Tādējādi rijīgās tauku cisternas ir samazinājušās, tiek redzami uzlabotas ne vien problemātiskās zonas, bet arī novērots svara samazinājums. 

 

Kas ir Coolsculpting® procedūras pamatā?

Tās pamatā ir selektīva zemas temperatūras (-11°C) pielietošana tauku šūnu dabīgas nāves (apoptozes) izsaukšanā 35-60 minūšu laikā. Taukšūnas paātrināti iet bojā dažu nedēļu līdz dažu mēnešu laikā, tās dabīgā veidā tiek sašķeltas, iznīcinātas un to saturs caur limfu, asinīm nonāk izvadsistēmās. Atšķirībā no neēšanas, kas tikai daļēji iztukšo taukšūnas un pastiprina šo šūnu veicināto bada sajūtu, krioprocedūras veic taukšūnu likvidāciju precīzi aplikācijas vietā.

Lokālais temperatūras samazinājums ar vienlaicīgu nelielu audu saspiešanu izraisa taukšūnu skābekļa badu (hipoksiju). Dzesēšana noved pie tā, ka ar taukiem pildītās šūnas zaudē izturību un izlaiž taukus uz āru. Ar taukiem pildītās šūnās tiek inducēts bojāejas signāls, un tās sadalās sīkākos fragmentos, kurus dabīgā iekaisuma procesā iznīcina audu makrofāgi. Rezultātās tas tiek izvadītas.

Tauku sašķelšanās aukstuma ietekmē notiek pakāpeniski 1-3 mēnešu laikā. Pirmie rezultāti novērojami 2-4 nedēļu laikā. Pakāpeniska taukaudu rezorbcija ļauj asinīm un limfātiskajai sistēmai tikt galā ar toksisku produktu izvadi, kas veidojas pēc šūnu bojāejas, tādēļ netiek pieļauta organisma intoksikācija, nav nepieciešamas papildu procedūras, piemēram, limfodrenāžas masāža un citas.

Neskaitāmie pētījumi rāda, ka CoolSculpting kriolipolīze ir efektīvāka par citām aparātu procedūrām vidēji par 22%.

 

Kādas prasības pacientam? 

Nosakāmi tauku nogulumi, normāla ķermeņa masa, regulāras fiziskās aktivitātes, pareizs uzturs... Procedūra veicama praktiski visiem, izņemot pacientiem ar aukstuma nātreni, aukstuma alerģiskām citām reakcijām. Pirms procedūras tiek izvērtēts veselības stāvoklis – kontrindikācijas procedūrai un pacienta vēlmes. Tiek veikta pacienta fotografēšana 8 pozīcijās. Pacientam tiek nozīmēti izmeklējumi, kas raksturo vielmaiņu. Tad vēl nepieciešama dietologa konsultācija. 

 

Kuras no zonām kriolipolīzes metodei tiek pakļautas?

Visi ārējie tauki, kas saņemami krokā: mugura, rokas, gurnu iekšpuse, tauku krunkas zem ceļgaliem, «galifē» zonas, pēcpuse, pleci. 

 

Vai pēc procedūras pacients var ķerties klāt pie savām ikdienas lietām uzreiz? Vai nepieciešama rehabilitācija?

Pacients var turpināt ikdienas aktivitātes uzreiz, bez speciāla pārejas perioda. Ja tauku ir ļoti maz – iespējams tiks skarti nervu gali, kas var tikt daļēji traumēti un tāpēc sāpēt. Sāpes tiek kontrolētas ar analgētiķiem. 

 

Kādi rezultāti sagaidāmi?

Aplikācijas vietās 1-3 mēnešu laikā izzūd tauku šūnas, izmainās konkrētās zonas forma. Pilnībā ievērojot rekomendācijas, samazinās svars.

Tauku kroka samazinās par 3-5 cm. Vēlāk šīs šūnas ar jaunām aizstātas netiek, tāpēc procedūras efekts ir noturīgs.

 

Ieteikumi kriolipolīzes pēcprocedūras periodam?

Vispirms nepadoties bojā ejošo šūnu hormonu aicinājumam pieēsties. Jāpalielina fiziskā aktivitāte, lai likvidētu pakāpeniski aizejošos taukus vai jāsamazina uzņemamos. Kā arī dietologa padomi dod iespēju precizēt ēšanas paradumus un nepieciešamo fiziskās aktivitātes apjomu. 

 

Ar ko aparāts Coolsculpting® atšķiras no tā ciltsbrāļiem? 

Galvenā atšķirība ir ļoti precīza spēja pievadīt aukstumu vai aizvadīt siltumu uzdotajā aukstuma režīmā nemainīgi 35-60 min. konkrētiem taukaudiem. CoolSculpting patentētā tehnoloģija nodrošina automātisku iekārtas atslēgšanos, ja tiek piefiksētas temperatūras maiņas, tāpēc par apsaldēšanu vai rētām nav jāuztraucas. Procedūras laikā netiek skarti blakus esošie audi, asinsvadi vai nervi, un tā ir piemērota dažādām problēmzonām – augšstilbiem, rokām, vēderam, sāniem, mugurai, pat dubultzodam.

 

Cena un seansu skaits?

Skaits saistās ar uzkrātās ,,bagātības" apjomu. Viena seansa laikā var likvidēt taukšūnas aplicējamajā vietā līdz 50%.

Kurss sastāv no 2-4 seansiem. Cenu diapazons – no 400-700 eiro par vienas zonas kursu. Sīkāk par CoolSculpting procedūru un atbilstību tai var uzzināt klīnikas mājas lapā vai piesakoties vizītei turpat lapas apakšā. 

 

Firsa Sadovņikova iela 20, A ieeja, 4.st., 413.kab. LV-1003

dermatologs.com | info@dermatologs.com | +371 28699111

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs