Ставьте like и читайте!

Eiropas Ziemassvētku tirdziņu ceļvedis

15.11.2017, 3ade.lv

Eiropas Ziemassvētku tirdziņu ceļvedis

Stortorget julmarknad – Stokholma, Zviedrija

Ziemassvētku tirdziņš Stokholmas vecpilsētā, mums, Latvijas iedzīvotājiem, jau ir kļuvis par labu tradīciju. Nakts uz prāmja un esi klāt - Stortorget julmarknad, kas atrodas Stokholmas vecpilsētas centrā, pilsētas laukumā. Tas ir vecākais Ziemassvētku tirgus Zviedrijā, atklāts 1837. gadā. 40 kompakti sarkani stendi, saldais glogs (karstvīna zviedru alternatīva), tradicionālie vietējo amatnieku suvenīri. Iesakām nobaudīt tradicionālos Ziemassvētku maizes izstrādājumus: pepparkakor (ingvera cepumi) un saffransbullar (smalkmaizītes ar safrānu).

 

Christkindelsmärik – Strasbūra, Francija

Vecākais Ziemassvētku gadatirgus Eiropā. Strasbūras Christkindelsmärik ir pazīstams arī kā Marché de l'Enfant Jesus. Darbojas jau kopš 1570. gada. 300 šalē ir sadalīti 11 tematiskajos ciematos ap visu pilsētas centru. Tirgus pamatdarbība norisinās Katedrāles laukumā. Tas piedāvā plašu rokdarbu klāstu, rotājumus un sezonālos gardumus.

Ziemassvētku prieki paredz vin chaud (jā, jau atkal karstvīns!), bredelē cepumus ar dažādām garšām: rieksti, apelsīns, kanēlis, pralinē. Īsti kulinārijas brīnumi - choucroute (marinēti kāposti) un baeckeoffe sautējums. Bon appétit!

 

Dresdner Striezelmarkt – Drēzdene, Vācija

Vācijā vecākais Ziemassvētku gadatirgus Drēzdenē ir gandrīz 600 gadus vecs. 250 stendos, kur amatnieki no vairākiem reģioniem piedāvā savus izstrādājumus zem pasaules lielākās Ziemassvētku arkas. Bērnus sagaida izklaides parks ar leļļu teātri, karuseli un dzelzceļu.

 

Christkindlesmarkt – Nirnberga, Vācija

Nirnbergas Christkindlesmarkt ik gadu pulcē 2 miljonus cilvēku. Viesus sagaida 180 sarkanbalti stendi, kas izvietoti vecpilsētas centrālajā laukumā.

Šeit tevi cienās ar melleņu karstvīnu, Heidelbeer Glühwein. Kā arī, protams, daudz un dažādām tradicionālajām delikatesēm, piemēram, Nürnberger Lebkuchen (piparkūkām šokolādē) un leģendārajām grilētajām Nirnbergas desiņām. Tās tiek pasniegtas vairākos gabalos, un to pagatavošanas recepte ir noslēpumā tīta jau kopš 1497.gadā.

 

Tivoli Gardens – Kopenhāgena, Dānija

Šis gadatirgus, ļoti iespējams, mūsu sarakstā ir viens no mājīgākajiem. Atrodas vienā no vecākajiem atrakciju parkiem pasaulē, Tivoli Gardens. Dekorēts ar Ziemassvētku eglītēm un apgaismots ar tūkstoš laternām, Tivoli gadatirgu caurvij grauzdētu mandeķu aromāts. Pasakainās ainavas svarīgākais akcents – slidotava uz aizsaluša ezera. Nepamet sajūta, ka esi nokļuvis pasakā par labo tantiņu Ziemu.

Dodies pastaigā ar karstvīna glāzi gar stendiem ar vietējo amatnieku darinājumiem. Un, ja esi izsalkusi, nogaršo pāris pankūkas ar ievārījumu un cukuru.

Taču noteikti atstāj vietu tradicionālajam ēdienam Tivoli - sviestmaizei ar ceptu cūkgaļu un sarkanajiem kāpostiem. Tomēr brīdinām, ka pēc šādas maltītes nebūs viegli vizināties ar 80 metrus augsto Star Flyer karuseli, no kura paveras lielisks skats uz Kopenhāgenu.

 

Christkindlmarkt – Zalcburga, Austrija

95 stendi pie viduslaiku pils sienām sadalīti sešos blokos. Šeit pārdošanā pieejams viss, sākot ar ziediem un tekstilizstrādājumiem līdz rokdarbiem, rotaļlietām un eglīšu rotājumiem. Seko Christkindlmarkt raksturīgajam aromātam - grauzdētām mandelēm. Deguns nogādās tevi tieši uz pārtikas bloku. Cepti kastaņi, svaigi cepti āboli un piparkūku sirdis. Par slaidu augumu nāksies jāaizmirst.

 

Vecpilsētas laukums - Prāga, Čehija

Ziemassvētku gars ikkatrā pilsētas nostūrī. Ja runā par Ziemassvētku tirdziņiem, Prāga ir etalons. Svētku tirdziņi pilsētā ir vairāki, un galvenais no tiem atrodas vecpilsētā. Rindas ar koka stendiem vijas ap milzīgo Ziemassvētku eglīti. Šeit pieejami šādai vietai tradicionāli suvenīri: rotaslietas, sveces, stikla izstrādājumi un koka rotaļlietas.

Ēdienu stendos piedāvā tradicionālās čehu maltītes: šarnīrs, asins desa, un vesela virkne ar Ziemassvētku gardumiem. Slāpes remdē ar atsvaidzinošu medus vīnu.

 

Sv. Katrīnas laukums Beļģijā

Noteikti paķer līdzi cimdus un siltas zeķes – tevi gaida Ziemassvētku slidotava. Briseles Ziemassvētku gadatirgus Plaisirs d'Hiver ("Ziemas brīnumi") - tie ir 240 koka šalē, kurus apskatīt nepagūsi pat vairākās stundās. Tas stiepjas no Grand Place līdz Sv. Katrīnas laukumam.

Rokām darinātas sveces, bērnu rotaļlietas, ādas izstrādājumi un Ziemassvētku dāvanas. Tomēr par unikālu to padara tieši tradicionālā Beļģijas virtuve: vafeles, šokolāde, mīdijas, tradicionālās desas, siers un maize. Un, protams, friti! Dzēriens - kvalitatīvs tumšais alus, kā arī noteikti izmēģini vietējo karstvīna versiju - Vin Chaud.

Vēl tevi sagaida panorāmas rats, karuseļi un milzu slidkalni.

 

Mercado de Navidad – Madride, Spānija

Uz La Plaza Mayor galvenā laukuma tevi sagaida temperamentīgākais un krāsainākais gadatirgus. 140 stendos pulcētas neparastas figūras, kas attēlo Ziemassvētku ainas. Vēl šeit pārdošanā pieejami izjokošanas komplekti - Visu nevainīgo dienai (kaut kas līdzīgs 1.aprīlim) - šajā dienā madridieši viens otru izjoko. Esi uzmanīga!

 

San Gregorio Armeno street – Neapole, Itālija

Burvīgā Neapoles iela, San Gregorio Armēnija, Ziemassvētku dienā atdzīvojas. Līdz ar viņu - arī neskaitāmie Ziemassvētku suvenīru veikali. Savas Ziemassvētku ainavas veidošana ir kļuvusi par vietējo tradīciju. Šim nolūkam tiek izmantots viss: Jēzus un Madonnas figūras līdzās sīkiem picu tirgotājiem, eksotiskiem dzīvniekiem un daudzām slavenām karikatūrām.

Savu neparasto ainu izveido arī tu. Un pēc tam nobaudi tradicionālo Neapoles Ziemassvētku delikatesi: rokoko cepumus, susamilli cepumus un grauzdētas striffoli bumbas.

komentāri

  • Reklāmkarogs