Ставьте like и читайте!

Esmu sajūsmā par Lilijas Kolinsas uzacīm, tomēr man tādu nekad nebūs. Jeb mana pieredze, krāsojot uzacis ar hennu

24.02.2018, Almaza Pirha

Esmu sajūsmā par Lilijas Kolinsas uzacīm, tomēr man tādu nekad nebūs. Jeb mana pieredze, krāsojot uzacis ar hennu

Tieši tā, vērojot šīs jaunās daiļavas uzacis, ikreiz nākas sapņaini nopūsties. Šādas reiz bijušas arī man… Bet manām vienaudzēm vēl joprojām, kas ir vēl bēdīgāk.

Savā dzīvē esmu izmēģinājusi neskaitāmus līdzekļus uzacīm, par cik savējās neveiksmīgi izplūkāju un tagad cenšos reanimēt. Vietām ir kailumi, kas neaizaug, lai vai kā necenstos tās atdzīvināt.

Esmu izmēģinājusi gan mikropigmentāciju, gan desmitiem zīmuļu uzacīm, ķīmisko krāsošanu un tagad arī krāsošanu ar hennu. Puspermanentā procedūra šķita par progresīvu risinājumu un bija apmierinājusi manu minimālistisko rutīnu un skaistuma filosofiju.

Nevēlējos rakstīt atsauksmi, par cik pieredze nav no tām veiksmīgākajām. Tad vēlējos uzrakstīt opusu, par cik mani Stories instagramā izraisīja karstas diskusijas.

Rezultātā nolēmu sakoncentrēt uzmanību hennas sastāvam un iespējām.

Tātad... Uzacu krāsošanu ar hennu sauc par biotatuāžu. Bio, acīmredzot tāpēc, ka ar hennu, tatuāža, jo uz ilgu laiku. Taču ne pirmais, ne arī otrais apgalvojums nav aksioma.

Hennas ārstnieciskās īpašības ir pierādītas. Tomēr, kā mēs labi zinām, henna apveltīta ar specifisku krāsu. Ja mati un uzacis krāsotu tīrā veidā, rezultātā iegūtu amizantu vara toni. Tāpēc ražotāji liek klāt dažādas sastāvdaļas. Viens no tiem - konservants 2,4-diaminofenoksietanols, kas tiek likts matu krāsām, uzacu un skropstu krāsvielām. Tieši šis komponents padara krāsošanas procesu par kontrolējamu. Bet tai pat laikā izraisa alerģijas un ādas niezi. Iespējams, ir kancerogēns.

Vēl sastāvā sastopami silikona polimēri, retāk spirts un minerāleļļas. Man vienai šķiet, ka šie visi nav hennas atvasinājumi?

Vārdu sakot, henna uzacīm – palīgkomponentu izlase. Un piedēklis BIO izmantots ne visai pareizi.

Parasti pulveris tiek jaukts ar ūdeni, H2O. Par oksidantu kalpo O2 skābeklis. 

Otra atšķirības zīme, ar ko hennas ražotājs mēdz žonglēt – noturīgs rezultāts uz ādas (no šī izriet arī vārda tatuāža daiļrunīgais pielietojums). Kad krāsa no manas ādas nogāja jau pēc 2 dienām (jāsaka, ka biju neticami priecīga, tācu par to nedaudz vēlāk), sāku studēt atsauksmes. Ja ņem vērā tikai subjektīvās atsauksmes, krāsviela uz ādas saglabājas ne vairāk par 4-5 dienām. Principā tāpat, kā jebkura cita krāsviela. Turklāt pirmās 24 stundas krāsu nedrīkst nomazgāt no ādas. Tiklīdz uz ādas nokļūst ūdens, krāsa sāk iet nost visai ātri. Objektivitātes labad jāatzīmē, ka uz matiņiem āda turas ilgi.

Krāsas intensitāti iespējams regulēt ar slāņiem: klājam vienu slāni, tas izžūst, tālāk klājam nākamo. Taču ilglaicību tas neietekmē.

Jūs jautāsiet, kāpēc par varītēm tiecos tikt no krāsas vaļā? Tam bija divi iemesli. Krāsošanas produktiem ar hennu pamatā ir vairāki toņi. Es palūdzu silti brūno – matu tonī. Diemžēl, rezultātā ieguvu vēso, gandrīz melno. Vai arī tumši brūno. Labi zinu, ka tas šobrīd ir modē. Tomēr uzstāju uz krāsu, kas ir pietuvināta manai dabiskajai. Tiku mierināta, ka tumšais tonis noies nost. Tas nogāja no ādas, taču ne no matiem... Uzacis nācās ik pa laikam iekrāsot ar uzacīm pieskaņotām acu ēnām.

Otrs moments, kas mani samulsināja vēl vairāk – ar hennu apstrādātā zona ik pa brīdim niezēja. Pirmās trīs dienas. Kā mēdz niezēt galvas āda pēc matu krāsošanas. Matu krāsu, kā ne reizi vien esmu pieminējusi, sastāvā ir PPD, kas ir šīs niezes izraisītājs. Parafenilēndiamīns (PPD) ir viena no matu krāsās visbiežāk izplatītākajām sastāvdaļām, un tās uzdevums ir nostiprināt iegūto krāsošanas rezultātu uz ilgāku laiku.

Kurš no komponentiem izraisa niezi matu hennas sastāvā – nav ne jausmas, šķiet, ka pati henna. Tāpēc strikti iesaku 24 stundas pirms procedūras veikt testu uz alerģiju. Parādoties apsārtumam, niezei vai citai reakcijai, krāsa jānotīra ar vates plāksnīti, kas samērcēta ūdeņraža peroksīdā.

Ja uzacis ir neatgriezeniski izplūkātas, ar kailajiem plankumiem un rētām, negaidiet, ka ar hennu panāksiet nevainojamu formu, kļūstot par permanentu risinājumu uz 2-3 nedēļām. Šajā gadījumā vislabākais ir uzacu zīmulis un ota. Tomēr... Lai gan šī procedūra mani neiepriecināja, neņemšot apgalvot, ka jums tā nav vajadzīga. Ja jūsu uzacis nav izravētas ārā, henna ļaus panākt nevainojamu rezultātu.

Ja ir noveicies un uzacis ir biezas, forma ir piekoriģēta, rezultātā visdrīzāk panāksiet pūkainas uzacis (jo henna, līdzīgi šampūnam, atver vaļā matu zvīņas, padarot tās porainas, proti pūkainas), košā tonī, kuras nāksiet krāsot ik pēc 2-3 nedēļām, taču pēc drošības tehnikas noteikumiem ne biežāk, kā reizi 3 nedēļās.

Irīnas Ronītes, praktizējošas meistares, treneres, studiju tīkla «Dalila lashes» dibinātājas un direktores komentārs.

«Visdrīzāk, esiet saskārusies ar nelāgu pieredzi. Mēdz pagadīties tādi meistari, kas neprot piemeklēt pareizu matu toni, nepareizi jauc hennu, aplami ar to rīkojas vai uzacis zīmē ar trafaretu, toties klientam šķiet, ka tā nu ir pareizi.

Henna – tā ir krāsviela, kas pēc savas būtības ne ar ko neatšķiras no ķīmiskās. Tā tik tiešām vislabāk iekrāso ādu un ir ilgnoturīgāka. Tomēr krāsviela iekļūst dziļi epidermas slānī un to attīra jau limfa. Proti šī krāsviela iziet caur asinīm. Tāpēc iesaku izvēlēties kvalitāti.

Kvalitatīvas hennas nav daudz un tā ir dārga. Es pati strādāju ar hennu, kas ir maksimāli dabīga. Meistari to nemīl, par cik tā veido tikko manāmu toni. Procedūra ietver septiņus dažādus preparātus: sākot ar skrubi un šampūnu, līdz krēmam uz kratīna pamata, kas aizver mata struktūru.

Pēc matu krāsošanas ar hennu ieteicama speciāla kopšana. Par cik henna ādu sausina, ir noteikti jālieto eļļas. Tāpēc daudz kas balstās ne tikai uz hennas sastāvdaļām, bet gan prasmi ar to strādāt un nodrošināt klientu ar atbilstošām rekomendācijām».

 

 

 

 

 

 

 

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs