Ставьте like и читайте!

Gatavība Nr.1. Jeb kuri komponenti kosmētikas sastāvā spēj pasargāt no piesārņotā gaisa.

25.04.2018, 3ade.lv

Gatavība Nr.1. Jeb kuri komponenti kosmētikas sastāvā spēj pasargāt no piesārņotā gaisa.

Pirmā ziņa ir laba. Lai gan Latvija, līdzās Igaunijai, nav iekļauta tīrāko valstu piecniekā, viss nav tik slikti, jo gaiss Latvijā kopumā ir diezgan tīrs.

Ja jūsu darbs vai dzīvesvieta atrodas pilsētas centrā, logu, automašīnas un mūžam pelēko aizkaru mazgāšana ir kļuvusi par ikdienu. Tas ir, tā teikt, ilustratīvs piemērs tam, kas nosēžas uz mūsu ādas. No šī uz skaistuma radara parādījies jauns ienaidnieks - netīrumi. Kosmētikas līdzekļu ražotāji sākuši piedāvāt mums ādas kopšanas līdzekļus ar uzrakstiem detox.

Mēs neņēmām to par nopietnu līdz brīdim, kad Intelligent Beauty kongresā no galvenās kosmētikas atmaskotājas Tīnas Orasmae-Meder neizdzirdēju – vajag! Detox kosmētikas iegāde nav plika iegriba.

Ražotājuzņēmumu minētie stresa faktori ir neskaitāmi. Tās ir gan izplūdes gāzes, gaisa kondicionēšana un globālā sasilšana, baktērijas, kas atrodas slēgtās ēkās un sabiedriskajā transportā un pat zilā gaisma no monitora ekrāniem. Pēc ekspertu domām, tas viss negatīvi ietekmē mūs un jo īpaši mūsu ādu. Starp citu, zilie ekrāni izrādījušies visnekaitīgākie. Savukārt infrasarkanais starojums, gluži pretēji, tika iekļauts melnajā sarakstā.

Kā palīdzēt ādai elpot?

Katru reizi, atgriežoties mājās, jānomazgā ne tikai rokas, bet arī seja. Nevelciet garumā ar kosmētikas noņemšanu līdz vēlam vakaram. Pa veselu dienu kosmētikā uzsūcas miljoniem daļiņu, putekļu, pelnu, kvēpu un toksisko sveķu maisījumu, tādējādi aizsprostojot poras un bojājot epidermas barjeru - pirmo slāni, kura uzdevums ir aizsargāt ādu no ārējām ietekmēm.

Saskaņā ar Journal of Investigative Dermatology, autoritatīvā izdevuma kosmetoloģijas un dermatoloģijas jomā pētījumu, piesārņotais gaiss izraisa arī ādas pigmentācijas traucējumus.

Vides ietekme uz ādu var savairot milzīgu brīvo radikāļu daudzumu. Kas īsti ir šie brīvie radikāļi?

Visas molekulas sastāv no niecīgām negatīvi uzlādētām daļiņām. Tos sauc par elektroniem. Elektroni "dzīvo pāros", radot līdzsvaru un nodrošinot molekulu stabilitāti.

Kad normāla stabila laimīga molekula skābekļa ietekmē zaudē vienu no elektroniem, tā oksidējas un kļūst par brīvo radikāli.

Zaudējot elektronu, molekula nezin, kā tikt ar šo katastrofu galā. Zaudētais elektrons atstāj "caurumu", un molekula mēģina par varītēm to salabot. Bārene molekula kļūst nestabila, ļoti agresīva un bīstama, nēsājas pa ķermeni, to terorizējot, uzbrūkot šūnām, izjaucot membrānas un DNS, un iesaistoties ķīmiskās reakcijās.

Tādēļ cīņa ar šādiem bojājumiem ar antioksidantu palīdzību ļauj saglabāt jūsu imūnsistēmu. Samazināt brīvo radikāļu radīto kaitējumu ļaus īpaša diēta, kas bagātināta ar antioksidantus saturošiem produktiem.

Trīs galvenie antioksidanti-vitamīni ir beta karotīns, C vitamīns un E vitamīns. Tie atrodami košu krāsu augļos un dārzeņos, un jo īpaši augļos violetā, zilā, sarkanā, oranžā un dzeltenā krāsā. Labs dabisko antioksidantu indikators ir dārzeņu un augļu mizas un mīkstuma krāsa. Jo spožāks, piesātinātāks tonis, jo augstākas produkta antioksidējošās īpašības. Nekādas maģijas – tikai un vienīgi ķīmija. Sacensībās līderē violetais! Violeto ogu šķīvis stabilizē asinsspiedienu, palīdz samazināt nepareizā holesterīna līmeni, piemīt pretiekaisuma iedarbība un alkohola iedarbības samazināšana. Nemaz nerunājot par to, ka tas labvēlīgi ietekmē ādas reģeneratīvos procesus.

Runājot par kosmētisko ādas kopšanu, šajā ziņā antioksidanti ir neaizstājami.

Galvenie antioksidanti kosmētikā pēc Dr. Tīnas Orasmae-Meder versijas:

 • Astaksantīns
 • Ascorbyl TIP
 • Koenzīms Q10
 • Resveratrols
 • Melleņu antocianīni
 • Nanohloropsisa ekstrakts
 • Alvejas flavonoīdi
 • Malvas antociāni
 • E vitamīns
 • Naktssveces antioksidantu komplekss
 • Karnozīnskābe (rozmarīna ekstrakts)
 • Vakara tamarindas antioksidantu komplekss
 • Alfa-lipoīnskābe
 • Dzintara skābe

 

 

Un pēdējā lieta, kas būtu jāatceras – vēdināt telpas. Saskaņā ar nesenajiem pētījumiem, gaisa plūsma telpās bieži vien ir daudzreiz netīrāka nekā uz ielas. Slikti vēdināmās telpās iedarbība uz ādu nebūt nav mazāka, kā, teiksim, šosejas vidū.

Nevajag daudz: tikai gulēt ar atvērtu logu, vēdināt telpas un pastaigāties - saprotams, ne gar rūpnīcas žogu.

komentāri

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs