Ставьте like и читайте!

HIFU-LIFTINGS – jauna metode ādas atjaunošanai ar ultraskaņas palīdzību

08.01.2018, 3ade.lv

HIFU-LIFTINGS  – jauna metode ādas atjaunošanai ar ultraskaņas palīdzību

Katrs vēlas pēc iespējas ilgāk saglabāt savu skaistumu un jaunību, tostarp ne jau katrs ir gatavs ar savu problēmu vērsties pie plastikas ķirurga un izlemt par labu operācijai. Par laimi, pasaulē ir zināmas un plaši tiek izmantotas daudzas metodes, kas ļauj uzturēt ādas stāvokli ar bezinvazīvu tehnoloģiju palīdzību. Protams, pie tādām ir piesaistīta gan profesionāļu, gan parastu patērētāju uzmanība.

Autore: Diāna Vinogradova, ārste-rezidente, kompānijas Vario sertificēta trenere

 

Viena no jaunajām tehnoloģijām ir HIFU-liftings (High Intensity Focused Ultrasound – angļu val.). Medicīnā augstas frekvences fokusētos ultraskaņas viļņus izmanto jau daudzus gadus, piemēram, lai sagrautu jaunveidojumus vai litotripsijai (akmeņu šķelšana nierēs bez ādas bojājumiem). Estētiskā medicīna nepalika novārtā.

Ultraskaņas SMAS liftings pasaulē ieguva milzīgu popularitāti, pateicoties savām priekšrocībām, salīdzinājumā ar ķirurģisku nostiepšanu. Šai procedūrai ir ievērojami mazāk ierobežojumu, īss atveseļošanās periods, maigi un dabiski rezultāti.

SMAS kārta (Superficial muscular aponeurotic system) – virspusējo muskuļu aponeirožu sistēma. SMAS sastāv no audiem, kas pārklāj sejas muskuļus un saista ar tiem dermu – ar tīkla palīdzību, kas sastāv no kolagēna un elastīna šķiedrām, taukaudiem, muskuļu šķiedrām.

HIFU iedarbība notiek SMAS līmenī, dziļajā un virsējā dermā ar trīs kārtridžu palīdzību, kas atbilstoši fokusē ultraskaņas viļņus 4,5 mm, 3 mm un 1,5 mm dziļumā. Rezultātā aprakstītajā dziļumā, bez ādas virsmas traumējuma un pārkaršanas, izveidojas, tā saucamie, termālās koagulācijas punkti (lokālā temperatūra šajos punktos – nedaudz augstāka par 60­°C). Tostarp aktīvi tiek stimulēti reģeneratīvie procesi audos, formējas jaunas kolagēna un elastīna šķiedras – nostiepjas sejas ovāls, uzlabojas ādas kvalitāte un blīvums.

Procedūras gaita

Procedūra ilgst 1-2 stundas, atkarībā no apstrādes zonas. Pirms procedūras virsma tiek sadalīta zonās, lai apstrādātu un izslēgtu apvidus, kas atrodas virs vairogdziedzera un virs virspusējiem nerviem. Pēc tam uz sagatavotās ādas tiek uzklāts kontaktgēls. Apstrāde notiek secīgi ar dažādu kārtridžu izmantošanu, atkarībā no ādas biezuma.

Pēc procedūras uz ādas var saglabāties viegls apsārtums un minimāls pietūkums vairākas stundas. Individuāli iespējams arī viegls jutīgums apstrādes zonā dažas tuvākās dienas. Tas pacientam netraucē uzreiz atgriezties pie savas ikdienas dzīves. Tostarp, divu nedēļu laikā nepieciešams izslēgt no sava grafika pirts, saunas apmeklējumu, sporta nodarbības pie augstas temperatūras un citas karstas procedūras. Galīgo efektu no procedūras var novērtēt pēc trīs mēnešiem, kad pāries reģeneratīvie pamatprocesi.

 

 

Pētījumi rāda, ka pat gadu pēc procedūras, audos var atrast jaunas kolagēna šķiedras.

Vai šī procedūra piemērota man?

Procedūru var veikt, ja parādās izteiktas novecošanas pazīmes, taču vislabākie rezultāti tiek sasniegti starp pacientiem vecumā ap 50 gadiem ar nelielu „lieko" ādu, kā arī bez īpaši izteiktas zemādas tauku kārtas.

Lai sasniegtu efektu, nepieciešama tikai viena procedūra, bet, saprotams, ka novecošanas procesus apturēt nav iespējams, tāpēc atkārtot iedarbību uz nepieciešamo zonu vajag jau pēc 3-6 mēnešiem.

Jāatceras, ka rezultāts atkarīgs no individuālām organisma īpatnībām un no audu spējas noreaģēt uz doto stimulu. Lielu lomu spēlē pareizs dzīves veids un sākotnējais ādas stāvoklis.

 

Ekskluzīvais pārstāvis Biotec Italia Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
info@vario.lv
www.vario.lv
Bruņinieku iela 21, Rīga, Latvija
Тālr.: +371 67321037, +371 29203285

komentāri

  • Reklāmkarogs