Ставьте like и читайте!

I-PRF ar trombocītiem bagātinātā fibrīna metode – progresīva, efektīva un droša, ar audu reģenerējošu efektu.

03.04.2020, 3ade.lv

I-PRF ar trombocītiem bagātinātā fibrīna metode – progresīva, efektīva un droša, ar audu reģenerējošu efektu.

I-PRF

ar trombocītiem bagātinātā fibrīna metode – progresīva, efektīva un droša, ar audu reģenerējošu efektu. 

Mūsdienās ir palielinājusies interese pēc tādām dabiskām ārstnieciskām manipulācijām, kas spēj efektīvi sekmēt un paātrināt audu reģenerācijas procesus, tajā pat laikā neradot nekādus negatīvus blakusefektus.

Autore: DR. AIVA PAKULE

2001. gadā Dr. Joseph Choukroun (Francija) iepazīstina pasauli ar A-PRF – advancēto jeb progresīvo, ar trombocītiem bagātinātā fibrīna metodi, kas tiek plaši izmantota, lai ierosinātu un paātrinātu mīksto un cieto audu dzīšanas procesus. 2014. gadā, 13 gadus vēlāk, Dr. Joseph Choukroun un viņa komanda, sadarbojoties ar FORM laboratoriju Frankfurtē un Research Lab Clarion ASV, Starptautiskajā augšanas faktoru simpozijā, Parīzē, prezentē I-PRF (injicējamu, ar trombocītiem bagātinātu fibrīnu) — progresīvu, efektīvu un drošu metodi, ar audu reģenerējošu efektu.


Šo metodi ar lieliskiem rezultātiem pielieto jebkurā ārstniecības jomā, kur nepieciešams reģenerēt vai sadziedēt audus.

Kopš 2014.gada augusta, Latvijā šo I-PRF metodi izmanto zobārsti, traumatologi, kosmetologi-dermatologi, brūču speciālisti, trihologi, akupunktūras medicīnas speciālisti. Metode uzrāda izcilus rezultātus arī ginekoloģijā un veterinārajā medicīnā.

Šīs tehnoloģijas ieviešanas pionieri Latvijā ir uzņēmums PRF Klīnika.KAS TAD IR I-PRF METODES PAMATĀ, KĀ TĀ DARBOJAS UN KĀDAS IR GALVENĀS ATŠĶIRĪBAS NO PRP (AR TROMBOCĪTIEM BAGĀTINĀTA PLAZMA)?


Daudzu gadu gaitā tika piedāvātas vairākas atšķirīgas metodes pacienta asiņu noņemšanai. Divas populārākās metodes – ar trombocītiem bagātinātā PLAZMA (PRP) un ar trombocītiem bagātināts FIBRĪNS (PRF). Šīm metodēm kopīgs ir tas, ka abu procedūru veikšanai ir nepieciešama asins parauga noņemšana un centrifugēšana. Apjukumu rada fakts, ka “tautā” abas procedūras tiek sauktas par “plazmas injekcijām”, kas nav īsti pareizi.

Pirmkārt, I-PRF ir asins šūnu koncentrāts, kas nesatur plazmu. I-PRF sastāv no centrifugācijas procesā (zems apgriezienu skaits un centrifugācijas ilgums 700 rpm/ 5min) aktivizētiem trombocītiem, leikocītiem (50% un vairāk), cilmes šūnām (no perifērās asinsrites) un fibrīna. Fibrīns ir kā trīsdimensionāla, elastīga matrica, kas satur šīs aktivizētās asins šūnas, kuras pakāpeniski – līdz pat 28 dienām, izdala augšanas faktorus, tādējādi nodrošinot stabilus, ilgtermiņa reģenerācijas procesus. Asins paraugs tiek ņemts mēģenē BEZ antikoagulanta, un tiek uzreiz centrifugēts. Preparāts ir pilnīgi dabisks, un tā joprojām ir galvenā atšķirība no visām citām produktu grupām, kuras tiek veidotas, izmantojot paša pacienta asins bāzi.


Trombocīti var izdalīt augšanas faktorus lielā daudzumā tikai pēc fizioloģiskas asins sarecēšanas.


Pārāk neuzsverot procesa tehnisko daļu, PRP tiek iegūts, pievienojot savāktajām asinīm antikoagulantu (lai nerastos fibrīna pavedieni) un pēc tam to centrifugējot. Materiālu, pēc sākotnējās rotācijas, atdala un ievieto citā mēģenē bez antikoagulanta un atkal rotē centrifūgā. Antikoagulantu ietekmē tiek bremzēti asins recēšanas procesi un, attiecīgi, aktivizēto trombocītu un leikocītu daudzums ir niecīgs, no kā izriet, ka augšanas faktori pēc injekcijas tiek izdalīti salīdzinoši mazākā daudzumā un ļoti īsā laika periodā (visaugstākā aktivitāte 15-60 min pēc procedūras).

PRP ir trombocītu koncentrāts, kas sastāv no aktivizētiem trombocītiem, nedaudz leikocītiem (0-50%) un plazmas. Augstais apgriezienu skaits un centrifugācijas ilgums pilnībā izslēdz cilmes šūnu klātbūtni un samazina leikocītu daudzumu plazmā.


Recēšanas veids tieši ietekmē fibrīna struktūru un bioloģiskās īpašības. Fizioloģiskā ceļā sarecējis fibrīna receklis satur vairāk leikocītus.


Tieši aktivizētie neitrofilie leikocīti izdala VEGF (asinsvadu endoteliālo augšanas faktoru), kas nodrošina jaunu asinsvadu saaugšanu (angioģenēzi), kas ir reģenerācijas procesu pamatā.I-PRF ZOBĀRSTNIECĪBĀ


Zobārstniecībā, veicot I-PRF injekcijas, tiek sabiezināta smagana, veicināta atsegtu zobu kakliņu slēgšanās (ataudzēta smagana), tādējādi, likvidējot zobu jutīgumu.

Ar I-PRF injekcijām tiek ārstēti ap zobiem esošie audi (periodonts), samazinot smaganu kabatu dziļumu un veicinot kaulaudu atjaunošanos. Veiksmīgi rezultāti sasniegti arī deniņu-žokļa locītavas un periimplantīta ārstēšanā.

A-PRF (membrānas) tiek izmantotas kaula un mīksto audu ataudzēšanas operācijās (sinus lifts, kaula vai smaganu ataudzēšana).I-PRF TRAUMATOLOĢIJĀ


Izmantojot I-PRF traumatoloģijā, tiek veicināta skrimšļaudu un saistaudu reģenerācija un defektu dzīšana. Visbiežākās indikācijas ir osteoartrīti un artrozes, osteohondropātijas, saišu bojājumi, bursīti, tendinīti, laterālais epikondilīts, hronisks rotatoru manžetes plīsums. Medicīniskie pētījumi, kā arī jau 5 gadu ilgā pieredze traumatoloģijā, ir pierādījusi, ka I-PRF injekcijas šiem pacientiem efektīvi mazina sāpes, atjauno bojātos audus un funkciju, nodrošina dzīšanas procesu un ilgtermiņa rezultātus.I-PRF GINEKOLOĢIJĀ


Kā atzīst vadošie Latvijas ginekologi – šī ir unikāla metode, kas ļauj ar bioloģiskiem materiāliem vienlaicīgi reģenerēt bojātos audus un aizpildīt defektus, kā arī estētiski uzlabot intīmās zonas skaistumu. Ar I-PRF metodes palīdzību tiek uzlabota sievietes dzīves kvalitāte un labsajūta visos dzīves periodos – gan pēcdzemdību periodā, gan menopauzē!I-PRF KOSMETOLOĢIJĀ

Novecošanās process ir ādas šūnu atjaunošanās ātruma samazināšanās, tāpēc gandrīz katra sieviete sapņo par reģenerācijas paātrināšanu, izmantojot dažādas metodes. Izvēloties ar organismu bioloģiski saderīgus preparātus, kosmetologi arvien vairāk atzīst PRF metodi.

Pirms pāris gadiem, DR Cleopatra Nacopoulos (Grieķija), izstrādāja un prezentēja dabīgo I-PRF filleru metodi – “Cleopatra technique”, kas tiek iegūta centrifugējot pacienta asinis dažādos režīmos. Tos apvienojot, iegūstam eksudātu ar reģeneratīvām un apjomu radošām, un uzturošām īpašībām.

 


Pēc 2 procedūrām

 I-PRF INDIKĀCIJAS ESTĒTISKAJĀ MEDICĪNĀ: 

• Procedūra nodrošina ādas biostimulāciju (mitruma līmeņa atjaunošanu, elastības un krāsas uzlabošanu, grumbiņu mazināšanu un izlīdzināšanu), aknes izraisītu ādas bojājumu mazināšanu aktīvajā stadijā, rētaudu piepildīšanu, izlīdzināšanu.

• I-PRF metodi, kombinējot ar dažādām rejuvenācijas procedūrām (vidēji dziļi pīlingi, lāzerķirurģija, frakcionētā radiofrekvence u.c.) ievērojami paātrināsies audu dzīšana un atjaunošanās.

• Veicot I-PRF injekcijas rētu vietās pēc operācijām, traumām vai apdegumiem, tiek praktiski panākta to izlīdzināšana, stimulējot fibroblastus, nodrošinot dabiskā elastīna, kolagēna un hialuronskābes sintēzi.

• Metodi izmanto celulīta ārstēšanā un striju mazināšanā.

• Triholoģijā, veicot I-PRF injekcijas galvas matainajā daļā, tiek pastiprināta sīpoliņa apasiņošana, kas, savukārt, nodrošina pastiprinātu keratinocītu sintēzi, kā rezultātā tiek stimulēta jaunu matu augšana un esošais mats kļūst spīdīgāks un elastīgāks.


Jebkurā no iepriekš minētajām jomām, I-PRF injekcijas ir jāveic kursa veidā – 3 līdz 4 reizes ar mēneša intervālu, tad 1 atkārtota procedūra pēc 3 mēnešiem. Neskatoties uz to, ka I-PRF procedūra neaizņem daudz laika, kā arī ir vienkārša un ērta gan ārstam, gan pacientam, lai sasniegtu gaidāmo efektu un saglabātu ilgstošu rezultātu, pirms kursa uzsākšanas jāizvērtē asins aina, īpašu uzmanību pievēršot D vitamīna līmenim un zema blīvuma holesterīnam.


I-PRF metode ir brīnumlīdzeklis, bet jāņem vērā, ka rezultāts ir atkarīgs no pacienta asins sastāva un motivācijas, kā arī dzīves veida.

Pēc injekcijām iegūtais rezultāts saglabājas atbilstoši dabiskajam novecošanās procesam.

Mīļi gaidīti pie mums PRF Klīnikā!

 

Sīkāka informācija par estētiskās medicīnas un kosmetoloģijas jauninājumiem mājas lapā
www.prfklinika.lv

Adrese: Tallinas iela 49-2, Rīga, LV-1012
Tel. +371 29115512, +371 29277906
info@prfklinika.lv

komentāri