Ставьте like и читайте!

Ideāls plāns IDEĀLAM ĶERMENIM

14.04.2020, 3ade.lv

Ideāls plāns IDEĀLAM ĶERMENIM

Ideāls plāns IDEĀLAM ĶERMENIM

Visiem zināms fakts, ka notievēt 30 gadu vecumā ir grūtāk nekā 20, bet vēl grūtāk – 40 gados. Ar vārdu ‘’tievēt’’ – mēs saprotam nevis tieši tievuma jēdzienu, bet drīzāk runājam par to, kā iegūt savu ideālo svaru, kā mums var palīdzēt speciālisti, kādam ir jābūt uzturam, cik daudz jānodarbojas ar sportu un kādas procedūras, bet galvenais, kādā secībā spēs atvieglot ceļu uz MŪSU IDEĀLO ĶERMENI.

Autore: UZTURA SPECIĀLISTE DR. GUNA HAVENSONE NO ESTĒTISKĀS MEDICĪNAS KLĪNIKAS «4.DIMENSIJA» UN «ANTI-AGING INSTITUTE» UN ĶERMEŅA ESTĒTIKAS SPECIĀLISTE IEVA GRĪNBERGA NO «ANTI-AGING INSTITUTE».Paliekot vecākiem, zaudēt pat divus kilogramus — tas jau ir varoņdarbs. Turklāt pēc 35–40 gadu sasniegšanas, sievietes ļoti bieži pieņemas svarā, pat ja viņas nav mainījušas ēšanas paradumus vai dzīvesveidu. Kādēļ ir tāda netaisnība un ar ko tā ir saistīta?


G.H. Tas ir saistīts ar novecošanās procesu. Paliekot vecākiem, ne tikai ārēji — spogulī redzamām krunciņām, bet arī iekšējie procesi, kas liecina par novecošanos, (reğenerācija — šūnu atjaunošanās un vielmaiņa – šūnu spēja iegūt enerğiju un izejvielas) kļūst gausāki. Vēl šajā vecuma posmā sievietes organismā cikliskās svārstības jeb menstruālais cikls kļūst mazāk līdzsvarots. Bet mēs parasti lieliski izskatāmies un jūtamies, ja visas organisma sistēmas strādā kā pulksteņa mehānisms — precīzi, līdzsvaroti.

Lai iegūtu vēlamo rezultātu, jums būs jāveido stabils pamats no vairākiem komponentiem: pareiza uztura un dzīvesveida, veselības stāvokļa kontroles, sporta nodarbībām, kā arī rūpēm par savu ķermeni. Ar ko ieteiktu sākt Jūs... kāds speciālists būtu jāapmeklē pirmais?


G.H. Ja nu gada skaitlis tuvojas 40, es ieteiktu sākt ar pašreizējā veselības stāvokļa izvērtēšanu. Nav noslēpums, ka iepriekšējo gadu laikā jau ir uzkrājušies epiģenētiskie faktori (dzīves veida un vides faktori, kuri ietekmē mūsu ģenētiku) un vidēji ap 40 gadu vecumu, organismā esošie gēni sāk mūs ietekmēt — rodas veselības līdzsvara traucējumi, piemēram, attīstās kairinātas zarnas sindroms, metaboliskais sindroms, dislipidēmija — nopietnāku slimību priekšvēstneši. Savlaicīgi diagnosticējot šos stāvokļus, un tos koriģējot, izdodas atgūt veselīgu līdzsvaru un attālināt “šūpulī ielikto” ģenētiku. Ja Jums ir tikai 30 gadu, un esat savā zenītā, tad vajag fiksēt esošo veselības stāvokli, citiem vārdiem sakot, iegūt individuālus, objektīvus datus par savu veselību, lai turpmāk varētu monitorēt novecošanas procesus un attālināt individuālo ”kritisko punktu”. Mūsdienu zinātniskie sasniegumi katram ļauj jau šodien realizēt personalizētu pieeju.

Pirmās konsultācijas laikā es apkopoju dzīvesveida un veselības stāvokļa analīzi, veicu antropometriskos mērījumus (svars, augums, apkārtmēri, ja nepieciešams BIA-ķermeņa uzbūves testu), vizuāli novērtēju zemādas tauku kroku biezumu, celulītu un ādas stāvokli (raupjumu, asinsvadus, pigmentus), veicu ādas elastības testu, ja tiek plānotas manipulācijas, pēc kurām rezultāti manifestējas 1-3 mēnešu laikā, veicu fotouzņēmumus. Pēc tam izveidoju problēmas risinājuma plānu — uzturs, sports, masāža, ādas kopšana mājās un procedūru plāns klīnikā. Protams, informēju klientu par procedūras norisi, sasniedzamajiem rezultātiem un izmaksām.


I.G. Konsultācijas laikā klients izstāsta par savu problēmu vai norāda uz problēmzonām. Pirms jebkuru procedūru uzsākšanas, tiek noskaidrots pacienta veselības stāvoklis (dažādas saslimšanas, medikamenti, kuri tiek lietoti, iepriekš veiktās operācijas, sievietēm īpašu uzmanību pievēršam ginekoloģiskai veselībai), kā arī izvērtējam kontrindikācijas dažādām aparātu metodēm (piemēram, ja ir kardiostimulatori, problēmas ar vairogdziedzeri, kuras ierobežo dažu procedūru veikšanu). Pacientam tiek veikti mērījumi, uzņemtas fotogrāfijas, kā arī sastādīts individuāls procedūru plāns, lai sasniegtu iecerētos mērķus.Kas ietilpst Jūsu konsultācijā: individuāla diēta, nosūtīšana uz noteiktām pārbaudēm (diagnostiku), ēšanas paradumu veidošana?

G.H. Pirmkārt, tā ir diagnostika, tad, uztura stratēģijas izvēle ar mērķi atgūt vai normalizēt vielmaiņu, lai klients turpmāk veselīgi ēdot un sportojot, var uzturēt optimālu svaru. Es neatbalstu ātro diētu risinājumus, kuri netiek pielāgoti individuāli katram klientam un ilgtermiņā izjauc trauslo vielmaiņas līdzsvaru.Es pareizi saprotu, ka Jūsu ieteikumi neaprobežojas tikai ar uztura plāna sastādīšanu... Jūs varat arī nosūtīt pie gastroenterologa, endokrinologa, ginekologa...?

G.H. Jā, šie ir populārākie trīs speciālisti, ar kuriem sadarbojamies, vēl gribu pieminēt arī dermatologu un fizioterapeitu. Mēs uzņemam pārtiku caur gremošanas traktu, vielmaiņu regulē dziedzeru “orķestris”, sievietes veselībā nozīmīga loma ir reproduktīvajai sistēmai, āda ir lielākais orgāns, ķermeņa vingrumu un formu nosaka muskuļi, āda ir tikai virskārta.Kāds ir procedūru nozīmēšanas algoritms: piemēram, drenāža, problēmzonu korekcija, tonizēšana?

G.H. Jā, tieši šādā secībā, taču kādam nepieciešama tikai drenāža. Piemēram, jaunai, tvirtai ādai ar I-II stadijas celulītu — lieliska izvēle būs vakuummasāža vai LPG, hidromasāža un ietīšanās procedūras, vai šo procedūru kombinācija. Ja bieži un regulāri nodarbojas ar sportu, tad iesakām mehānisko limfasdrenāžu, pretcelulīta masāžas vai endosfēras terapiju. Savukārt, ja ādai trūkst tvirtuma, priekšroka jādod radioviļņu procedūrām, tādām kā Velashape masāžai vai Exilis procedūrai, Deka platformai utt. Uz tauku nogulsnēm iedarbojamies ar dāžadiem US veidiem vai krioterapiju.

I.G. Cilvēkam jāapzinās, ka gadiem uzkrātais liekais svars, pazemināts ādas tonuss, izteikts celulīts un citas estētiskas problēmas būs sarežģīti likvidēt vienlaicīgi īsā laika periodā, tādēļ vienmēr izvērtējam prioritātes.

Ko jūsu klīnikas piedāvā ķermeņa tauku lokālai korekcijai?

I.G. Iespējas ir plašas, izmantojam dažādus fizikālos faktorus — gan siltuma, gan aukstuma iedarbību, vibrācijas efektu, elektromagnētiskā lauka terapiju, uc. Pēdējā laika jaunums ir Cooltech Cocoon jaunākās paaudzes kriolipolīze, kuras procesā tauku slānis tiek sasaldēts — neinvazīva, neatgriezeniska taukaudu daļas likvidēšana. Šī ir inovatīva metode, kuras pamatā ir precīza un kontrolēta taukaudu atdzesēšana, kas rada tauku šūnu daļu fizioloģisku bojāeju un nevēlamo ķermeņa tauku nogulšņu samazināšanos par 20-30% jau pēc pirmās procedūras. Atšķirībā no līdzīgiem aparātiem, Cooltech ir aprīkots ar divām manipulām (pamatiekārta), kas ļauj veikt procedūru divām dažādām ķermeņa daļām, neatkarīgi no parametriem. Katrai manipulai ir liels dzesēšanas laukums, kas vienas procedūras laikā ļauj apstrādāt ievērojamu ķermeņa zonu.

 EMSculpt — augstas intensitātes elektromagnēts muskuļu tonizēšanai, taukaudu mazināšanai, Exilis — metode, kuras pamatā ir radiofrekvence, Ultrashape Power — fokusēta ultraskaņa, Vella Shape II un III — radiofrekven- ces un vakuuma iedarbība, infrasarkanais starojums un masāžas rullīši, enCurve Lutronic — īpašas iedabības radiofrekvence, kā arī jau labi pazīstamas procedūras — kavitācija, lipolīze, manuālā liposāža un citas.

 

Pastāstiet lūdzu par EMSculpt. Tas ir absolūts jaunums Latvijā. Vai tiešām iespējams, ka pēc 4 procedūrām varēs droši uzvilkt peldkostīmu un doties uz pludmali bez pareo?


G.H. Iegaumējiet — ķermeņa siluetu nosaka muskuļi, jo āda balstās uz muskuļiem, neviena tehnoloģija nevarēs padarīt ādu tvirtu un novērst gravitācijas ietekmi, ja to nebalstīs muskuļi.

Vai nu paši saviem spēkiem svīdīsiet sporta zālē, nostiprinot sēžas muskuļus, vēdera muskulatūru un tricepsus, vai mūsdienās ir iespēja doties uz klīniku un izmēģināt EMSculpt. Primāri šīs tehnoloģijas pamatā ir iedarbība uz muskuļiem, nevis taukiem. Ja zemādas tauku daudzums ir neliels, tad jūs iegūsiet lieliskus rezultātus, tomēr, ja tauku polsterītis ir par biezu, jauniegūto vēdera presi neieraudzīsiet!I.G. Procedūra tiešām sniedz ievērojamus rezultātus un tā ir unikāla, jo samērā īsā laika posmā (4 procedūras divu nedēļu laikā) un bez ievērojama diskomforta, tiek panākti lieliski rezultāti. Manuprāt, tā ir pirmā tik spēcīga procedūra muskuļu tonizēšanai un reljefa uzlabošanai, kā arī lokālai taukaudu samazināšanai. Procedūru veic vēdera zonai, sēžas zonai, rokām un apakšstilbiem. Tās ilgums ir 30 minūtes, kuras laikā tiek veiktas ~20000 piespiedu muskuļu saraušanās jeb kontrakcijas kā rezultātā muskuļu šķiedru apjoms tiek ievērojami palielināts un patērējot lielu enerģijas daudzumu, samazinās taukaudi. Īpaši gribu izcelt, ka pareizi saraujoties vēdera muskulatūrai, bieži mainās stājas un pozas tips, piemēram, vīrieši apgalvo, ka nevarot “izgāzt” vēderu, sievietēm izteikti samazinās vidukļa līnija, kļūst slaidāks siluets, “paceļas” sēžas muskulatūra, tiek tonizēti tricepsa muskuļi. Ja pacientam praktiski nav tauku slāņa, tad muskulatūras reljefs (gaidītā “sešpaka”) būs vizuāli pamanāmi jau pēc pirmās procedūras reizes. Procedūra noteikti iepriecienās sievietes pēc bērniņa piedzimšanas, kā arī dāmas pēc menopauzes, ar lēnāku vielmaiņu, un arī ļoti sportiskus cilvēkus, kuri mērķtiecīgi vēlas sasniegt izteiktu muskulatūru. EMSculpt procedūras apvienojumā ar sporta aktivitātēm un veselīgu uzturu noteikti palīdzēs sagatavoties pludmales sezonai.

Sievietes biežāk ir pieradušas problēmas risināt lokāli: kājas, rokas, vēders... Cik pareiza ir šāda pieeja?

I.G. Ir iespējams izvēlēties arī šādu pieeju, jo visiem nav laika un vēlmes apmeklēt skaistumkopšanas salonu vairākas reizes mēnesī, tomēr uzskatu, ka uzsākot tievēšanu vai problēmzonu samazināšanu, ir nepieciešamas dažas pamatprocedūras kursa veidā, kuras aktivizēs vielmaiņu, uzlabos mikrocirkulāciju, limfas un venozo atteci, kas savukārt pastiprinās un veicinās jebkuru citu procedūru labāku rezultātu (limfodrenāža, LPG masāža, vakuummašāža).

 Tomēr, bieži tiek izmantota arī lokāla pieeja un tas nav nepareizi — piemēram, fiziski aktīviem cilvēkiem bez liekā svara problēmām, kuriem neizdodas ar sporta palīdzību tikt vaļā no kādas lokālas zonas, vai kuri vēlas uzlabot ādas tonusu, izcelt muskuļu reljefu.


G.H. Mūsu klīniku ķermeņa estētikas speciālistu rīcībā ir skulpturējošas tehnoloģijas, kas skulpturē gan muskuļus, gan samazina zemādas tauku slāni, gan padara ādu tvirtu un nodrošina neinvazīvu liftingu.

Var iegūt lieliskus rezultātus, pielāgojot individuāli katram klientam procedūru klāstu. Jo pasaulē, vēl aizvien, nav radīta viena brīnumprocedūra.

 

 


Adrese: Baznīcas iela 18, Rīga, Latvija
Tālrunis: +371 25 41 81 81, +371 67 84 77 18
E-pasts: info@antiaging.lv

www.antiaging.lvPulkveža Brieža iela 15, Rīga, Latvija
Tālrunis: +371 26623624, +371 67016716
Otrais stāvs tālr. +371 67016721, +371 26655577

E-pasts: 4@dimensija.lv

www.dimensija.lv

komentāri