Ставьте like и читайте!

Ieelpot sievieti. 16 aromāti no Les Exclusifs de Chanel

03.10.2017, 3ade.lv

Ieelpot sievieti. 16 aromāti no Les Exclusifs de Chanel

Pavisam nesen Rīgā tika atklāts leģendārā Chanel ekskluzīvās kosmētikas korneris. Tikai un vienīgi šeit vienkopus iespējams atrast retākos un limitētākos zīmola produktus. Iepazīšanos iesāku ar aromātu Les Exclusifs de Chanel sēriju. Lai gan iepriekš zināms priekšstats par Chanel 5, Chance un Coco Mademoiselle jau bija izveidojies, starp to fanēm bijusi neesmu. Un par to, ka Chanel 5 obligāti jābūt katras sievietes kolekcijā, mani nav spējuši pārliecināt pat neskaitāmo parfimērijas meistarklašu lektori.

Les Exclusifs de Chanel sērija startējusi 2007.gadā ar sešiem aromātiem: Coromandel, 28 La Pausa, Bel Respiro, №18, 31, rue Cambon, Eau de Cologne. Vēlāk tiem nākuši klāt vēl 6 aromāti. Šobrīd kolekcija uzskaita nu jau 16 aromātus – 200 un 75 ml tilpumā.

Kornera konsultantes Tatjanas Jeremkinas leģendu pavadībā mēģināju „saklausīt” katru no tiem. Četri kolekcijas parfīmi tika radīti Šaneles dzīves laikā. Pārējie – nu jau Modes nama parfimēru fantāzijas.

Lielāko daļu aromātu radījis leģendāro Chanel №5 autors Ernests Bo, krievu izcelsmes francūzis. Pārējie – Olivjē un Žaka Polža nopelni.

16 aromatu kolekciju tradicionāli iedala 4 nosacītās daļās - tie ataino leģendārā dizainera iedvesmas avotus visos dzīves aspektos.

Piemēram, Bel Respiro, kas tulkojumā ir «skaista elpa», stāsta par Šaneles vasarnīcu, kurā viņa mēdza aicināt savus pasaulslavenos draugus: starp tiem bijuši Pikasso, Igors Stravinskis, Djagiļevs un Kokto. Nams ar bēšām sienām un melniem rāmjiem, kas  drīz vien saaudzis ar nosaukumu «Koko rieksts», atgādina par pavasari, tajā salasāma viegla brīze, nupat nopļautas zāles aromāts, pirmās narcises, kas stiepjas pretī saulei.

 

Plašākai publikai aromāts 31 Rue Cambon tika prezentēts 2007.gadā, tas iemieso seno Parīzi ar tās leģendāro un romantisko dvēseli. Nav grūti uzminēt, ka nosaukums aizgūts no Šaneles pirmā veikala, kas tika atklāts 1921.gadā Rū Kambona ielā. Īriss, melnais pipars, bergamote – kā noprotat, šis aromāts ir izteikti pikants.

 

Jersey - aromāts velta odu trikotāžas audumam džērsijam, ko Šanele savulaik arī popularizējusi. Pirms viņas šis raupjais audums tika uzskatīts vienīgi par zemākās šķiras cilvēkiem piemērotu. Gabriela ar tā palīdzību padarījusi sievietes tēlu elegantu un aristokrātisku. Smalku un vienlaikus omulīgu.

 

Cuir de Russie tika palaists 1927.gadā: aromāts, kas atauš atmiņā izjādes pa plašajiem laukiem, sajaukts ar gaišās tabakas un zābaku aromātu. Ladāns, balzāmiskās notis un sarkanais kadiķis. Šajā izteikti spēcīga aromāta raksturā jūtami divējādie sievišķības noslēpumi.

  

Beige. «Bēšais - tas ir mans slēpnis, jo tas ir tik dabisks,» - teikusi Mademoiselle Šanele. Ādas krāsa un elegances krāsa. Medus, frēzija, frangipani un vilkābele.

 

Misia - viens no jaunākajiem līnijas aromātiem. Misī bijusi Šaneles labākā draudzene. "Sievietei ir viss, taču Misī iemieso visas sievietes," rakstīja Šanele. Patiesībā tas arī ir Misī Sērtas personības - veiksmīgas, turīgas, dāsnas, vienmēr gatavas sniegt palīdzības roku - izvērstais apraksts. Pusi no savas dzīves viņa pavadījusi vīriešu apskāvienos. Otru pusi - izrādēs un mākslas izstādes. Ar to arī skaidrojama aizkulišu smarža: teatrālais grims, lūpu krāsa, pulveris un milzīgs sarkano rožu pušķis.

 

Pēc skaita 16. kolekcijas aromāts BOY – iesauka, kas cieši saaugusi ar Artūru Keipelu - izskatīgo brunetu, kas mīlēja valkāt ūsas un individuāli šūtus tvīda uzvalkus. Viņš kļuva ne tikai par Koko visas dzīves mīlu - viņš bija pirmais, kas noticēja Gabrielas vienreizējam talantam. Ar līdzekļiem, ko viņš ieguldīja Šaneles pirmajā Parīzes veikaliņā, pasaule par Koko arī uzzināja. Starp citu, Gabriela, vienmēr cenšoties būt neatkarīga, atdevusi visu līdz pēdējam centam.

 

Un, visbeidzot, mans absolūtais favorīts - Gardenia, gluži kā baltu ziedu klēpis. Gardēnija, mioza, vaniļa - treknas krēmveida notis. Kritiķi to uzskata par neveiksmīgu un Parfimērijas nama necienīgu, tai pat laikā miljoniem sieviešu izvēlas tieši viņu.

 

Izstudējot aromātus kopā ar zīmola menedžeri Jūliju Romanovsku (abas pēc horoskopa esam dvīnes), varu apgalvot – ja arī jūs pēc horoskopa esiet dvīne, šī smarža jums noteikti ies pie sirds. Jo īpaši, ja pirms lietošanas, pielietosiet Chanel Fresh Body Cream mitrinošo ķermeņa krēmu, kas parfimērijas smaržu padarīs vēl izteiktāku.

 

Rīga, Dzirnavu iela 67, KRISTIANA, TC Galleria Rīga

 

komentāri

  • Reklāmkarogs