Ставьте like и читайте!

Jaungada dekors

18.11.2017, 3ade.lv

Jaungada dekors

Ticu, ka kāds noteikti jau izstudējis 125 veidus, kā radīt svētku rotājumu savām rokām. Taču tā noteikti neesmu es. Reiz mēģināju izveidot vainagus pati. Tomēr pēc palīgrīku, materiālu, rotājumu, sveču iegādes sapratu, ka naudu tērēju nepārdomāti. Prieka gaidīšanas laiks jau no tā nemazinās!

Magnolijas zieds (foto Signe Meirane)

ponderosa_and_thyme

Ziedu Sēta

Magnolijas zieds

Bloombouquet

 

Adventes vainaga simbolika ir interesanta. Kāds uzskata, ka, liekot vainagā sveces,mēs vairojam gaismu pasaulē. Forma un 4 lielās sveces, balstoties uz avotiem, simbolizē apaļo zemes formu un 4 debespuses, 4 pasaules stihijas. Vainags apļa veidā tiek pieņemts kā bezgalīga, mūžīga dzīve, egļu zari – pati šī dzīve un auglība, sveces – gaisma, ar kuru tiek apspīdēta visa mūsu dzīve uz Zemes. Ar laiku sarkano un balto sveču krāsu aizstāja ar violetām un rozā svecēm - liturģisko dievkalpojumu krāsām. Rozā krāsa apzīmē trešo svētdienu un to sauc par «Priecājieties».

 

Vainagu rotā ar četrām svecēm, par godu Adventei - Ziemassvētku gaidīšanas laikam, kas sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Šajā laikā no egļu zariem pītā adventes vainagā tiek dedzinātas četras sveces, kuras tiek pakāpeniski iedegtas gaidīšanas nedēļas svētdienās. 

Ziedu Sēta

 

Vācu teologs Johans Hinrihs Viherns no ratu riteņa izveidojis vainagu ar 23 svecēm, lai parādītu bāreņu patversmes bērniem, cik ilgi jāgaida līdz Ziemassvētkiem. Vainagā licis 12 mazās sarkanās svecītes, un 4 baltās. Tās bija pirmssvētku Adventes dienas, un bērni, katru dienu iededzinot pa svecītei, varēja noprast, cik dienas līdz Ziemassvētkiem atlicis.

Magnolijas zieds

 

 

 

komentāri

  • Reklāmkarogs