Ставьте like и читайте!

Nekā lieka jeb dabiskuma kurss

18.07.2020, 3ade.lv

Nekā lieka jeb dabiskuma kurss

Bija brīdis, kad es jutu vajadzību veikt iespaidīgas pretnovecošanās procedūras. «Filleri — lūk, risinājums!», es nodomāju. Patiesībā, tāpat kā miljoniem sieviešu, man šķita, ka es izskatīšos jaunāka, ja vaigu kauli kļūs apjomīgāki un augstāki. Un tad, es atcerējos, ka līdz 30 gadu vecumam centos atbrīvoties no apaļajiem vaigiem… un tagad iekritušie vaigi, smalkie sejas vaibsti man nešķiet kā vecuma marķieri… Es saprotu, ka meitene ar rozā vaigiem izskatās skaisti un veselīgi. Bet, ja, piemēram, es gribu izskatīties kā Keita Mosa, Odrija Totū vai Melānija Lorona, kādām metodēm man vajadzētu pievērst uzmanību? Pēc atbildēm, es devos uz Maskavu, protams, virtuāli, pie klīnikas «Profesionālis» līdzdibinātājas un galvenās ārstes, dakteres Aļonas Saromickajas.

Autore: Almaza Pirha 

AĻONA SAROMICKAJA — dermatoloģe, kosmetoloģe, federālā un starptautiskā injekciju tehnikas, lāzera un kvantu tehnoloģiju trenere. Ekspertu kompetence: botulīnterapija, lāzermedicīna, rētu patoloģijas terapija, kontūrplastika kā metode defektu novēršanai.


Dakter, beidzot modē atgriezies dabiskums. Bet estētiskajā medi‑ cīnā un kosmetoloģijā šī tendence, drīzāk vēlamo pasniedz kā patiesību. Šķiet, ka tagad, lai sasniegtu dabiskumu, jums jāveic vēl vairāk procedūru. Bet kā ir ar audu fizioloģiju un to rezervēm?

 Protams, jums ir taisnība. Mums ir audu rezerves potenciāls, un audiem ir noteikta kapacitāte, tas ir, audi nespēj uzņemt vairāk kā tas reāli iespējams. Attiecīgi, iepriekš novērotā tendence — jo vairāk, jo jaunāka — neko labu nav devusi. Jo audi tiek izstaipīti. Nepieciešams prasmīgi rīkoties ar pacienta apjomu palielināšanu, neveidot liekus apjomus, bet nostiprināt ādu. Tāpēc ir svarīgi runāt par pareizu rezultātu. Vizītes laikā es vienmēr lūdzu pacientus parādīt savas fotogrāfi jas pirms 10 gadiem un aprakstīt, kādu efektu viņi vēlētos sasniegt. Mēs necenšamies padarīt cilvēku citādāku, mēs vēlamies atjaunot audu resursus — izveidot labāku sevis versiju.


Tātad, teiksim… 30 gadi, 3‑4 reizes gadā biorevitalizācija, 2 reizes gadā «disports», lūpu korekcija, nedaudz fillera vaigu kaulu apjomam, izmantots «Radiesse» — tikai tādēļ, lai padarītu zoda līniju izteiksmīgāku. Protams, 2‑3 PRX‑T33 tipa pīlinga kursi gadā, no aparātu procedūrām — nekas īpašs… tikai RF un lāzerepilācija vaigiem un virslūpai. Un mājās katru dienu sejas maskas, pači, pīlingi… Ļoti dabiska, jaunavīga seja. Bet, kas ar to notiks pēc 10 gadiem pie šāda veida aktivitātēm?

Atcerieties, ka visi uzlabojumi jāveic pēc to nepieciešamības. Procedūru veikšanai jāatbilst noteiktai pacienta problēmai. Neeksistē pamata un vispārēji protokoli. Estētiskā medicīna kļūst personalizēta. Ja pacientam nav savas atbalsta struktūras, mēs varam koriģēt vaigu kaulus, lai izveidotu balstu un karkasu, koriģēt zodu, kas noturētu slīdošos audus. Bet nākotnes vārdā vai prevencijas nolūkos, es to neieteiktu darīt. Ja ārsta pieeja atjaunošanas procesam būs vērsta uz novecošanās profi lakses bāzes veidošanu, tikai tad būs iespējams saglabāt ilgstošu rezultātu. Šis arī ir «ageless» jēdziens — kad pacienti saglabā jaunību. Un mani priecē tas, ka gados jauni pacienti šodien ierodas ar lūgumu: kā es varu saglabāt to, kas man ir. Tāpēc mani pacienti «saglabājas» uz ļoti ilgu laiku.


Tāds smalks moments — pareizi akcenti un harmoniskas proporcijas. Kā es varu noteikt, ka ārsts, pie kura es vēršos, tiks galā ar šo sejas harmonijas izveidi? Jo estētiskā kosmetoloģija ir gan māksla, gan atbildība…

Uzmanība jāpievērš ne tikai diplomiem, kas atbilst ārsta attiecīgajai kvalifi kācijai un darba pieredzei, bet arī ārsta izskatam. Es uzskatu, ka estētiskās medicīnas ārsti a priori izplata noteiktu dzīvesveidu ar sava izskata starpniecību. Ja ārsts pats nespēj padarīt savu izskatu harmonisku, tad viņš nespēs palīdzēt arī saviem pacientiem. Pajautājiet sev, vai ārsts var palīdzēt jums izārstēt akni, ja pats cieš no šīs problēmas? Vai varat paļauties uz dabisku rezultātu, ja kosmetologa sejā vērojamas hiperkorekcijas pazīmes? Tas norāda uz viņa izkropļoto uztveri par izskatu, skaistuma izjūtu, dabiskumu. Estētiskās medicīnas ārstam nav jānēsā vizītkarte kabatā. Viņa seja — tā ir viņa vizītkarte. Tāpēc pievērsiet uzmanību tam, cik adekvāti izskatās kosmetologs.

Krievijā un Baltijā sievietēm ir īpašs sejas tips — meitene ar rozā vaigiem — tas ir skaistuma un veselības rādītājs. Bet, ja, piemēram, es gribu izskatīties kā Keita Mosa, Odrija Totū vai Melānija Lorona, kādām metodēm man vajadzētu pievērst uzmanību?

 Protams, atbilstoši apjomi — tā ir jaunība. Un pārmērīgi apjomi — vienmēr padara vecāku. Problēmas spoguļattēls — sejas skeletonizācija — sejas apjoms samazinās, vaigi iekrīt, deniņu zonā parādās iedobumi. Maigu sejas vaibstu un līniju vietā mēs redzam iekritušu, stūrainu seju, kas pat gados jaunas sievietes padara vecākas. Tādēļ ir jāievēro tā robeža, kad apjomu palielināšana aizēno visus vecuma biomarķierus. Nepieciešams pievērst uzmanību tiem zaudētajiem apjomiem, kas sejai piešķir jauneklīgumu. Pastāv tāds jēdziens kā TELA — zemādas tauku slānis (iedomāsimies marmelādi), kas «pārpludina» visu seju. Šie jaunie taukaudi ir raksturīgi bērniem, pateicoties zemādas taukaudiem, bērnu sejas izskatās kā vienots substrāts bez konturēšanas un iedobumiem. Tātad, ja ir šī jaunā TELA, zemādas šūnaudi, kas kā marmelāde pārlīst pāri audiem, seja izskatās jaunavīga. Un mūsu uzdevums ar injekcijas kontūrplastikas palīdzību ir atjaunot zaudētos apjomus, kas atbilst Baby Face koncepcijai.


Un kāda ir Jūsu attieksme pret «Biša» tauku spilventiņu noņemšanu? Gan ķirurģiski, gan ar lipolītiķu palīdzību. Jo bieži gadās, ka 25 gadu vecumā pacients lūdz tos noņemt, bet 40 gadu vecumā — atgriezt.

 Es esmu par operāciju atbilstoši indikācijām, ja pacientam ir pārmērīgi liels «Biša» tauku spilventiņu apjoms, kas padara smagākus arī audus, tad, protams, ķirurģiska iejaukšanās palīdzēs apturēt gravitācijas ptozi un radīt izsmalcinātāku sejas izskatu. Bieži vien, gados jauni pacienti, kas seko modes tendencēm, vēršas pēc ķirurģiskas palīdzības «Biša» tauku spilventiņu noņemšanai pat bez īpašām indikācijām, tādējādi provocējot sejas skeletonizāciju, kas rada harmoniska ārējā izskata izmaiņas.

Es gandrīz visiem ārstiem uzdodu vienu jautājumu: vai strādāt ar pacientu nepieciešams tad, kad viņam nav sūdzību, vai tad, kad viss ir slikti? Acīmredzot, ka stresa apstākļos dažas procedū‑ ras vienkārši neiedarbojas vai to iedarbība nav pilnīga…

Kad pacienta stāvoklis ir slikts, tas ir ne tikai stresa, bet arī dekompensācijas rezultāts, pacienta organisms atrodas defi cīta stāvoklī… Attiecīgi, es vienmēr veicu pārbaudi, izveidoju iekšējo metabolonu (metabolisma posmu secība), identifi cēju pacienta organisma problemātiskās zonas, noskaidroju hormonālos traucējumus, vitamīnu, mikro un makroelementu līdzsvaru, lai novērstu radušos defi cītus. Ir pilnīgi bezjēdzīgi piemērot stimulācijas paņēmienus, ja pacientam ir dekompensācija. Visi reģenerācijas procesi tiks kavēti. Un neokolaģenēzes process vienkārši paliks «sastingušā» fāzē. Visi procesi, kas notiek cilvēka organismā, ir bioķīmisko reakciju kaskāde. Un šīs ārsta izraisītās kaskādes efektivitāte un iznākums būs atkarīgs no tā, cik ļoti izteikts defi cīta stāvoklis ir pacientam.

Estētiskās medicīnas ārstam nav jānēsā vizītkarte kabatā. Viņa seja — tā ir viņa vizītkarte. Tāpēc pievērsiet uzmanību tam, cik adekvāti izskatās kosmetologs.

Vai jūs uzskatāt, ka vispirms būtu jāatjauno ādas reģeneratīvais potenciāls, tas ir, jātiek galā ar ādas kvalitātes problēmu?

 Protams! Pēc pārbaudes ir nepieciešams atjaunot ādas reģeneratīvo potenciālu, tas ir, visu, kas uzlabo audu elpošanu, uzlabot šūnu eksfoliāciju: sākot ar viegliem pīlingiem, Hydrafacial un analogiem, beidzot ar RF tehnoloģijām. Kā lāzera ķirurģijas speciālists es saviem pacientiem izvēlos tās procedūras, kas pakāpeniski un maigi uzlabo ādas kvalitātes rādītājus. Mans personīgais tops: neablatīvā frakcionētā fototermolīze, piemēram, Clear & Brilliant — ļoti maiga atjaunošana ar lāzera palīdzību, dermālā izlīdzināšana. Pēc tam adatu RF vienlaikus ar biorevitalizāciju. Līdz 35 gadu vecumam — hialuronskābe tīrā veidā. Pēc tam ķeramies klāt hialuronskābei kopā ar vitamīniem un aminoskābēm. Un, protams, galvenie neinvazīva SMAS liftinga favorīti ir altera un termāža.


Dakter, bieži vien pacients botulīnterapiju uzskata par pēdējo iespēju, kad pirms tam jau izmēģināts viss iespējamais. Jūs sludināt, ja tā var teikt, profilaktisku botulīnterapiju. Kādus objektīvus iemeslus var uzskatīt par korekcijas indikācijām? Un kurā vecumā šī korekcija ir pamatota un droša? Jo pirmās pazīmes visbiežāk parādās jau 25 gadu vecumā.

 Es uzskatu profi laktisko botulīnterapiju par efektīvu. Jo īpaši gados jauniem pacientiem, kuriem ir muskuļu hipertonuss vai nosliece uz depresīvu sejas izteiksmes modeli, botulīnterapija novērš agrīnu strukturālu novecošanos. Saskaņā ar franču plastiskā ķirurga Kloda Le Luarna izstrādāto novecošanās strukturālās teorijas Face Recurve koncepciju, novēršot depresīvās sejas izteiksmes modeli, tiek samazināta slodze uz mīmikas sejas muskuļu stiprinājuma punktu ar kaulu, tādējādi novēršot ar vecumu saistītu galvaskausa kaulu rotāciju. Un mēs zinām, ka gadu gaitā galvaskausa kauli maina savu stāvokli, notiek robežu paplašināšanās, paplašinās arī orbītas, apakšējā žokļa stūri izlīdzinās. Galvenais iemesls ir kaulu un skrimšļu atrofi ja, un pastāvīgs depresoru spiediens uz muskuļu un kaulu stiprinājuma punktu. Tātad profi laktiskā botulīnterapija palīdz saglabāt un atjaunot sejas anatomiskās struktūras tādā veidā, lai tā būtu pēc iespējas (cik nu tas ir iespējams) tuvāk jauneklīgai sejas struktūrai. 

 

Avots: Žurnāls Beauty Cloud

Lai abonētu žurnālu Beauty Cloud, jāpmaksā 3 žurnāla numuru abonements 2020.gadam - 18 eiro.

Ailē «maksājuma mērķis» jānorāda « BEAUTY CLOUD ABONEMENTS nr. 12-14 un jūsu precīza piegādes adrese».

Rekvizīti: SIA «I&A group», Reģ. Nr.: 40003837924; Konta numurs: LV86PARX0017008730001

Ar laba vēlējumiem, žurnāla Beauty Cloud redakcija

 

komentāri