Ставьте like и читайте!

Plasmolifting™. Mezokokteilis injekciju jaunavām.

10.04.2018, 3ade.lv

Plasmolifting™. Mezokokteilis injekciju jaunavām.

PRP tehnoloģijas jau vairāk kā 20 gadus izmanto, lai paātrinātu rētu reģenerāciju žokļa-sejas ķirurģijā, kā terapiju pie ādas slimībām, ortopēdijā un sirds-asinsvadu ķirurģijā, traumatoloģijā, ginekoloģijā, uroloģijā, sporta medicīnā, kā arī stomatoloģijā.
Agrāk no asinīm ieguva ar trombocītiem bagātinātu plazmu tikai gela veidā, tiecoties sasniegt audu sadzīšanas procesa paātrināšanos pēc traumām vai operācijām.Plazmoliftinga (PlasmoliftingTM) tehnoloģijas izstrādnes priekšvēstnesis bija pētījums, ko 2003. gadā veica R. Zarudijs un R. Ahmerovs, kuru mērķis bija izpētīt trombocitārās autoloģiskās plazmas injekciju formas izmantošanu, lai ārstētu iekaisuma slimības un atrofi skos procesus pēcoperāciju periodā, kā arī pie fotonovecošanas. Šis pētījums bija pirmais solis uz novatoriskas tehnoloģijas radīšanu, kas vēlāk ieguva nosaukumu Plazmoliftings (PlasmoliftingTM). 

Autore: Almaza Pirha

Pirmā zinātniskā publikācija par jaunas injekcijas formas izmantošanu, kas bagāta ar plazmas trombocītiem, ko izstrādāja profesors, dr. med. R. Ahmerovs un med. zin. kand. R. Zarudijs, parādījās 2005. gada 31. maijā. Agrāk autohemoterapiju izmantoja kosmetoloģijā vispārējai organisma atjaunināšanai un cīņā ar akni.

dr. med. R. Ahmerovs

Tiesa, tajā bija virkne maldu: asins ievadīšana nemainītā veidā (ar zemu trombocītu sastāvu) praktiski nerosināja reģeneratīvos procesus un neizrādīja iedarbību uz orgānu un organisma sistēmu funkcionēšanu. Plasmolifting™ atšķiras ar to, ka paredz TbaP (trombocītiem bagātas plazmas) šķidras formas injekcijas. Tieši Krievijas ārsti pasaulē pirmie ieguva šo trombocītiem bagātas plazmas formu. Viņu uzdevums bija samazināt traumatismu līdz minimumam, veicot procedūru.

 

Šo autoru metodi izmanto visādi, tostarp ar daudz dārgāku aparatūru un izejmateriāliem, kas būtībā  neietekmē procedūras rezultātu. Pirms vairākiem gadiem plazmolift ings kļuva par kosmetoloģisku sensāciju. Taču ļoti strauji apauga ar visādām baumām... Par tām mēs runāsim ar ārsti Olgu Korotkovu, kura ieviesa šo metodiku Latvijas medicīnas centrā NOFRETE.

 

Olga Korotkova, ārste dermatoveneroloģe, kosmetoloģe, triholoģe, kompānijas Plasmolift ingTM vadošā speciāliste, autoloģiskā gela izstrādātāja

Olga, pastāstiet, kam paredzēta procedūra un vai tā spējīga atjaunināt tā, kā solīts daudzajās publikācijās?

Ja mēs runājam par kosmetoloģiju – tad tā ir bāzes kosmetoloģija. Procedūra nav paredzēta radikālai atjaunināšanai. Šis ir darbs ar ādas kvalitāti. Un es iesaku to tā saucamajām injekciju jaunavām, kas tā vai cita iemesla dēļ negrib injicēt sintētiskos preparātus. Plazmoliftings ir drošs, nealerģisks. Jaunība ir jūsu pašu asinīs. Tostarp plazmoliftings ir savienojams ar jebkuru citu estētiskās korekcijas procedūru.

Kur slēpjas šīs metodes īpašības?

Mēs neiestigām augšanas faktorā un trombocītos. Plazma – tas ir orgāns, un manipulācijas ar to līdzīgas autotransplantācijai, visi procesi, kas tajā notiek, ir multistrukturāli. Katram pacientam ir atšķirīgs kurss, tāpēc ka ir individuāla audu bioloģiskās atbildes pakāpe un dažāds defi cīta stāvoklis. Tieši tāpēc mēs novērtējam plazmā gan olbaltumvielas, gan aminoskābes, uz kurām, godīgi sakot, viss būvējas, kā arī makro-, mikroelementus, vitamīnus un hormonus. Plazma pēc būtības ir ideāls mezokokteilis.

Pastāv viedoklis, ka tā ir ārkārtīgi un nepamatoti dārga procedūra...

Pēc idejas tai nebūtu jābūt dārgai. Pats dārgākais tajā – intelektuālais darbs un ārsta pieredze. Jebkurā gadījumā Plasmolifting™ izstrādātāji dara visu, lai tā kļūtu pieejama, pirmkārt, tāpēc, ka kosmetoloģija ir tikai neliela joma, kur tiek izmantota plazma. Uz mūsu kušetes bieži vien atrodas bērni, onkoslimnieki, cilvēki pēc nopietnām traumām. Mūsu uzdevums – padarīt procedūru viņiem pieejamu. Es strādāju ar dažādām aparatūrām, protams, tā ir ārsta personīgā darīšana, ar kādu zīmolu strādāt. Svarīgi ievērot tehniskos centrifūgas un termostata parametrus, lai iegūtu nepieciešamo produktu.

Procedūra balstīta uz asiņu izmantošanu, kas paņemtas no pacienta vēnas. Asinis speciālā mēģenē no karstumizturīga stikla ievieto centrifūgā, kur notiek ar trombocītiem bagātinātas plazmas atdalīšana caurspīdīgā kārtā. Tieši šo plazmu ievada zem ādas. Plazma spējīga aktivizēt šūnas, normalizēt audu elpošanu, stimulēt kolagēna un elastīna sintēzi.

 

Kādas analīzes jāveic pirms procedūras?

Asins klīniskā un bioķīmiskā analīze, kā arī analīzes uz HIV, hepatīta un citu infekcijas slimību marķieriem.

Vai šai metodei ir pretindikācija?

Tās ir smagas un sistemātiskas slimības saasināšanās stadijā. Mēs iesakām nākt uz procedūru, kad esat veseli. Tad trombocītu un olbaltumvielu līmenis jūsu asinīs būs augstāks un procedūra būs daudz efektīvāka.

Cik procedūras nepieciešamas, lai iegūtu rezultātu?

Pozitīvu efektu jūs pamanīsiet jau pēc pirmās procedūras. Taču parasti kursā ir 4 procedūras. Tiesa, intervāls visiem dažāds. sievietēm 30-45 gados tās ir divas nedēļas. dāmām pēc klimaksa atbilde uz procedūru notiek nedaudz vēlāk, un intervāls ir 3 nedēļas. 

Procedūras laikā pacientam tiek paņemts no 9 līdz 36 ml asiņu (atkarībā no nozīmes). Tik neievērojams asins zudums nekādi negatīvi neietekmē pacienta pašsajūtu un nerada traucējumus pilnvērtīgai organisma funkcionēšanai.

Vai tiek veikta atsāpināšana pirms procedūrām?

Es uzstāju uz procedūru bez enestēzijas. Tad es redzu audus, asinsvadus, ādas atbildi. Var taču paciest 6 minūtes? 

Plasmolifting™ aktīvi izmanto pie plikpaurības, neatkarīgi no tās iemesliem?

Šī metode ir viena no visefektīvākajām pasaulē, lai ārstētu matu izkrišanu. Alternatīvas tai šajā jomā nav. Mēs nevaram sniegt simtprocentīgu garantiju, bet ar pārliecību sakām par metodes efektivitāti 60-80% gadījumu. Pietiek ar divām procedūrām, lai jūs ieraudzītu rezultātu.

Un efekts nostiprinās uz visiem laikiem?

Nē, jūs redzēsiet rezultātu pusotru divus gadus, pēc tam kurss būs jāatkārto.

Ko vēl jūs akcentētu?

Estētisko ginekoloģiju. Mēs panācām satriecošus rezultātus šajā jomā.


Bieži vien plazmoliftingu salīdzina ar biorevitalizāciju un mezoterapiju.

Tā nav alternatīva – procedūras nav līdzvērtīgas. Plazmas injekcijas notiek dažādi. Pastāv vairākas autoloģiskas plazmas formas. Pēdējā laikā PlasmoliftingTM (plazmoliftings) metode ir evolucionējusi. Parādījušās jaunas autoloģiskās asins plazmas formas. Tas padarīja to daudz ērtāku un daudzfunkcionālāku.

Plasmolifting native – natīva (dabiska, īsta) trombocitārās autoplazmas forma, tā, kuru mēs iegūstam parastas centrifugēšanas rezultātā. Ar šīs formas palīdzību mēs piegādājam augšanas faktorus.

Plasmolifting Viscosae – daudz vijīgāka plazmas forma, iegūstam īpaša termiskās apstrādes režīma rezultātā. Šī forma vizuāli ne ar ko neatšķiras no natīvā, un ir tāda pati šķidra konsistence. Pēc sastāva un īpašībām Plasmolifting Viscosae būtiski atšķiras: fibrīns tādā formā ir jau denaturēts, bet olbaltumvielas vēl ne. Šī forma tiek izmantota mīksto audo armēšanai (apvidū zem acīm, žokļa, vaigu, kakla) un olbaltumvielu defi cīta piepildīšanai. Tas nepieciešams jaunu šūnu sintēzei.

Plasmolifting Gel – gels, kas sastāv no denaturētām pacienta asins olbaltumvielām. Jaunās pieejas īpatnība ir tāda, ka tehnoloģija dod iespēju pagatavot jebkāda blīvuma un plastikas gelu. Plasmolifting Gel var pēc īpašībām analoģisku padarīt gan ar bifāzajiem preparātiem, gan ar monofāzajiem. Bet saskaņā ar citām plazmas formām – sniedz tam nepieciešamās bioloģiski aktīvās īpašības vai pastiprina lietošanas rezultātu, pagarina tā noturību. Mēs iegūstam no pacienta asins plazmas uzreiz vairākus līdzekļus ārstēšanai un korekcijai. Tehnoloģijas dod iespēju izgatavot fillerus ar tādām īpašībām, kādas nepieciešamas konkrētam pacientam. Ārsts var regulēt preparāta blīvumu, plastiskumu un bioloģisko aktivitāti. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams iepirkt visu sintētisko fi lleru sēriju un uzglabāt to līdz vajadzīgajam brīdim. Jebkurā momentā var pagatavot tik daudz un tādus fi llerus, kādi nepieciešami.

Indikācijas:

 • ādas vecuma izmaiņas (hrononovecošana).
 • ādas stāvokļa pasliktināšanas pēc insolācijas (fotonovecošana).
 • akne un postakne.
 • jutīga, stresaina āda.
 • dermatoloģiskas slimības (atopiskais dermatīts, psoriāze, ekzēma).
 • celulīts.

PlasmoliftingTM procedūras efekts:

 • Samazinās mīmiskās grumbas.
 • Palēninās novecošanas procesi.
 • Paaugstinās sejas turgors, uzlabojas ādas reljefs.
 • Tiek novērsta hiperpigmentācija, fotonovecošanas pazīmes.
 • Aknes ārstēšana, postaknes samazināšanās.
 • Tūskas, zilumu samazināšanās zem acīm.
 • Uzlabojas sejas krāsa.
 • Tiek novērsta ādas lobīšanās, sausums, nieze.
 • Mikroplaisu sadzīšana. Ādas vietējās imunitātes paaugstināšana.
 • Apelsīna miziņas efekta samazināšana.

Dakter, pastāstiet par jauno reģeneratīvo kosmētiku, kuras iedarbība arī balstās uz cilvēka plazmu.

Runa ir par mājas sēriju, kas radīta, izmantojot unikālu Cell-Friendly Tech R tehnoloģiju un ir ar šūnām draudzīgu vidi, kas stabilizē un saglabā unikālās olbaltumvielu augšanas faktoru īpašības plazmas pacientam.

Krēms PlasmoliftingTM – individuāls bioinženierisks kosmētiskais līdzeklis. Formula izstrādāta Itālijas laboratorijā LuxPharma s.r.l. profesora Renata Ahmerova, Plasmolifting tehnoloģijas izstrādātāja, vadībā.

Krēma PlasmoliftingTM sastāvā ir elementi, kam piemīt atjauninošas īpašības: pacienta personīgā plazma, īsie peptīdi, kas nodrošina vielu iekļūšanu dažādos ādas slāņos un aktivizē ārpusšūnu matriksu, augšanas faktori, kas stimulē audu reģenerācijas procesus, mazmolekulāras aminoskābes, kas nokļūst dermā, iekļaujas. Krēma iedarbības laiks – 2 nedēļas. 

www.nofrete.lv

E. Melngaiļa iela 5, Rīga, LV-1010

+ 371 67 812 778

+371 26827243

komentāri

 • Reklāmkarogs
 • Reklāmkarogs