Ставьте like и читайте!

Japāņu principi. Vabi, sabi un sibui. Dabīgums, vienkāršums un neuzbāzība

05.09.2018, 3ade.lv

Japāņu principi. Vabi, sabi un sibui. Dabīgums, vienkāršums un neuzbāzība

Uz daudzpakāpju un sarežģītas kopšanas fona pastāvēja un pastāv Japānas kosmētika. Dabiskums, vienkāršoti skaistuma standarti un enerģētisks līdzsvars – galvenie japāņu sevis kopšanas principi, kas, pēc ekspertu domām, kļūs arvien vairāk pieprasīti ārpus valsts. Japāņiem ir unikāla kultūra un ne mazāk unikāla skaistuma uztvere. Japāņu estētika atspoguļo kopējo priekšstatu par skaistuma kanoniem, kas sevī iekļauj vabi – funkcionalitāte (skaists ir tikai tas, ko lieto praksē), sabi – skaistuma zudums (skaistumam japāņu gaumē jānes sevī laika zīmogs), sibui, kas rod atspulgu pieticībā (greznība un tās demonstrācija – tā ir pagātne), un jūgen – dziļa noslēpumainība un izsmalcinātība.

Šie ideāli kļuva par bāzi un pamatu estētiskajām normām, kas Japānā tiek uzskatītas par lieliskām un kam piemīt gaume. Četri jēdzieni, bez kuriem mēģināt izprast japāņu kultūru ir bezjēdzīgi. Tradicionālajā japāņu estētikā sabi, vabi, sibui un jūgen nosaka skaistā būtību, veidojot pamatkoncepciju, kas attiecas uz harmoniju, mieru un līdzsvaru.

Visa Japānas kultūras tradīcija būvēta uz minimālisma principa. Visas lietas pilda konkrētu funkciju, nav nekas, kas novērstu uzmanību. Pēc šī principa arī tiek radīta visa Japānas premium kosmētika – nekā lieka.

Diemžēl, Japānas kosmētika, tāpat kā visa Āzijas kosmētika, nomākta dažādām klišejām. Par galveno no tām var uzskatīt daudzpakāpju kopšanu, kas, ko tur slēpt, atbaida eiropietes. 5-7 produkti no rīta un tikpat soļu vakarā – un jums būs geišas porcelāna seja... Patiesībā daudz lielāku nozīmi japānietes piešķir ādas attīrīšanai. Tas arī ir galvenais noslēpums skaistai caurspīdīgai ādai. Serumi, maskas un pat dienas krēmi – tie var būt, bet var arī nebūt katru dienu. Viss atkarīgs no problēmām un uzdevumiem. Ja ar ādu viss kārtībā – neviena japāniete neliks kārtu kārtām visu, kas ir uz vannas istabas plauktiem. Kaut arī uz plauktiem vienmēr ir visa kā gana.

Attīrīšanas būtība ir divu posmu mazgāšanā: sākumā jāizšķīdina meikaps ar vienu līdzekli, pēc tam tas jānomazgā ar citu. Dubultās attīrīšanas koncepcija ir patiesa par visiem 100% no ķīmijas redzesloka: sākumā izšķīdinām pigmentu, pēc tam nomazgājam to un netīro tauku slāni, kas aizsprostojis poras.

Otrs profesionāls japāņu kopšanas trumpis – dot vaļu rokām. Profesionāliem zīmoliem ir detalizētas rekomendācijas, vai tā ir masāžas demonstrācija, lai uzturētu sejas muskuļu tonusu; cīnītos ar grumbām, ādas noslīdēšanu, pārlieku taukainību, iekaisumiem un melnajiem punktiņiem. Tie ir pirmie, kas pastāstīs par „silto kopšanu” un „auksto kopšanu”, lai nomierinātu ķermeni un prātu; par ūdens masāžām, kas uzlādē ādu ar enerģiju, un daudz ko citu. Darbību vienkāršums un rituālu pieejamība. Nav nekādu sarežģītu kompleksu procesu, papildu grūtību vietā – aktīvi komponenti. Grūtības ir tikai vienā – japāņu kaligrāfija. Tāpēc profesionāli zīmoli pilnībā atklāj savus sastāvus. Ja gribat būt pārliecināti, ka pērkat cienīgu produktu – pārliecinieties, ka zīmols ieguvis Japānas Veselības ministrijas aprobāciju. Ne katram kosmētikas ražotājam Japānā, pat ar milzīgām zināšanām bioķīmijas jomā un darba pieredzi industrijā, izdodas iegūt Japānas Veselības ministrijas aprobāciju. Tāda aprobācija no Japānas valdības puses kompānijas produkciju pārceļ pavisam citā līmenī. Turklāt, iegūt oficiālu statusu var tikai uzņēmums, kuram ir sava pētnieciskā laboratorija un mūsdienīga ražošanas bāze. Vienīgais ar Japānas VM aprobāciju Baltijas teritorijā ir zīmols La Sincere.

Ar delikātumu slaveni arī kosmētikas līdzekļu aromāti – vienmēr izsmalcināti un neuzbāzīgi, bet tekstūra viegla, kas ātri uzsūcas.

Sastāvu izstrādājis profesors Riuko Higuči, vadošais speciālists Japānā par nano- un biotehnoloģiju izmantošanu kosmetoloģijā, izmantojot ne tikai ķīmiski aktīvas vielas, bet arī unikālus dabīgus komponentus, kam, kā uzskata profesors, piemīt neaizstājamas īpašības ādas kopšanas procesā. Šo līdzekļu bāze ir nevis ūdens, bet geli, kas pēc fizioloģiskās formas līdzīgi ādas starpšūnu vietām un ir ideāli bioloģiski aktīvo vielu pavadoņi. Geli notur ievērojamu skaitu lipofīlo sistēmu bez emulgatoru pievienošanas. Veicina ūdens izgarošanas procesu normalizāciju, netraucē skābekļa piekļuvei, lietojot pilnībā izslēgts komedogēnais efekts. Preparātu izgatavošana tiek kontrolēta katrā posmā ar japāņu rūpīgumu. Par premium šo kosmētiku padara pilnīga dažādu konservantu, aromatizatoru, krāsvielu utt. neesamība. Savukārt līdzekļi satur unikālu augu ekstraktu, vitamīnu un aminoskābju kombināciju un vērtīgo skvalānu (100% piesātināta eļļa), par ko šobrīd tik daudz runā. Tā patiešām ir vienīgā eļļa, kas iekļūst ādā, neradot plēvīti, un ļauj ādai elpot.

Skvalāna eļļa La Sincere līdzekļos – dziļūdens haizivs aknu eļļa, kas ir daudz vērtīgāka nekā augu eļļa.

Ir līnija, kas sastāv no zelta un platīna no nanokoloīdiem. Iekļūstot epidermas slāņos, dārgmetālu mikrodaļiņas veicina šūnu dalīšanās normalizāciju. Izpilda reģenerācijas procesu, kas ir ļoti efektīvs nobriedušai un novecojošai ādai.

 

KOPŠANAS LIKUMI

Aplūkot, pieskarties, pajautāt.

Pieejiet pie spoguļa un paskatieties uz sevi. Tāda esat šodien. Paceliet zodu uz augšu. Tāda bijāt pirms 10 gadiem. Nolaidiet zodu uz leju. Tāda būsiet pēc 10 gadiem.

Tagad novērtējiet, vai jūsu sejas līnijas ir simetriskas. Ja jūs, piemēram, pamanījāt, ka kreisās acs kaktiņš ir zemāk nekā labās, tas nozīmē, ka sejas kreisā puse ir noslīdējusi. Savest kārtībā „nogurušos” muskuļus jūs varat pat visvienkāršākajā veidā: apzināti košļājiet uz to pusi. Atcerieties, ka simetrija - ir viena no skaistuma galvenajām sastāvdaļām. Retāk aplūkojiet skaistuļu fotogrāfijas glancētos žurnālos un biežāk izpētiet savu atspulgu spogulī.

Atbrīvojieties no liekās kosmētikas

Diez vai ar šo uzdevumu jūs tiksiet galā patstāvīgi. Vērsieties pie ārsta kosmetologa. Veiciet kopā rūpīgu kosmētikas revīziju un atstājiet tikai tos līdzekļus, kas patiešām der jūsu ādai. Pārlieka kopšana ir daudz bīstamāka nekā pilnīgs tās trūkums. Līdzekļi jālieto saprātīgā daudzumā un tikai tajos gadījumos, ja tie patiešām nepieciešami. „Nepārbarojiet” savu ādu un neslēpiet to zem biezas kosmētikas kārtas.

Kļūstiet par savu personīgo kosmetologu

Dodiet vaļu rokām – aktīvāk darbojieties ar plaukstām un pirkstiem. Ja kosmētikas līdzekli sasildīt rokās, tas aktīvāk iekļūs ādā un tā efektivitāte dubultosies. Spiežot rokas pie sejas, jūs ļausiet kosmētikai un jūsu ķermeņa siltumam darboties kopā, un tie padarīs ādu daudz gludāku.

Sarīkojiet ādai badošanos

Dodiet savai ādai atpūsties kaut vai reizi nedēļā, pilnībā atsakoties no kosmētikas – gan dekoratīvās, gan kopjošās. Piespiedu „badošanās” paaugstina ādas dabīgo spēju atveseļoties.

Kopiet kaklu

Ideāla seja un nokarājies kakls – nav retums. Izmantojiet kakla kopšanai speciālus krēmus ar augstu kolagēna un elastīna saturu, īpaši ja jums pāri 30. Nedomājiet, ka krēmi rokām un sejai šajā gadījumā derēs.

Reizi nedēļā lietojiet maskas

Maskas vienkāršums – visvērtīgākais kopšanā. Ja pa rokai nav profesionāla maska – pagatavojiet to pati. Tam nepieciešama tikai kokvilnas salvete, minerālūdens, losjons. Sasildiet seju dušā vai vienkārši paturiet uz sejas siltu dvieli. Tas ļaus atvērt poras un sagatavot seju maskai. Pēc tam kokvilnas salveti samitriniet minerālūdenī, izspiediet uz tās dāsnu porciju losjona un uzlieciet salveti uz sejas, atstājot uz 3-5 minūtēm.

 

 Kosmētikas līdzekļi rūpējas par epidermu (ādas ārējo slāni), bet jūs ar masāžas palīdzību nostiprināt dermu (pašu ādu). Bezjēdzīgi kopt epidermu, ja vienlaicīgi nerūpējas par dermu.

 Neiespējami cerēt uz skaistu ādu, tostarp pastāvīgi pārtiekot no „pārtikas atkritumiem”. Izpētiet pareiza uztura principus.

 

Oficiālais pārstāvis Baltijā: La-Sincere Baltia ja Finlandia Kivisilla4 /

Tartu mnt.7, Tallinn, Estonia Tālr. +372 569 967 10 /

lasincere.baltia@gmail.com

www.la-sincere.ee / www.la-sincere.eu

komentāri

  • Reklāmkarogs