Ставьте like и читайте!

JAUNĀKIE SKAISTUMA MĪTI un Dakteres Orasmae – Mederes atklāsmes

01.01.2022, Almaza Pirha

JAUNĀKIE SKAISTUMA MĪTI un Dakteres Orasmae – Mederes atklāsmes

20 gadu prakses, 2 grāmatas un kopš grāmatas “Skaistuma mīti” izdošanas jau pagājuši 7 gadi. Visa patiesība par botoksu, cilmes šūnām, organisko kosmētiku un daudz ko citu, kā arī zīmolam MEDER BEAUTY SCIENCE 10 gadu.

Neskatoties uz to, ka zinātne ir spērusi nozīmīgus soļus uz priekšu un daudzi mīti ir izkliedēti, sievietes joprojām turpina tiem ticēt. Mīti rodas gan informācijas trūkuma dēļ, gan no nespējas to pareizi izmantot. Ar skaistuma maldiem cilvēki saskaras visur, pat tie, kuri ir ļoti attālināti saistīti ar skaistumkopšanas nozari. Un tas ir lieliski, ka mēs varam izkliedēt dažus no tiem žurnāla BEUATY CLOUD lapās kopā ar ekspertu kosmetologu Tiinu Orasmae-Mederi.

Vairākums tic šiem mītiem, un tas ir pilnīgi veltīgi.

Vai es drīkstu sajaukt dažādus krēmus vienu ar otru?

Krēmu sajaukšanas prakse ir ļoti izplatīta - šādā veidā kāds mēģina izveidot savu „ideālo krēmu”, pievienojot krēmam nepieciešamās sastāvdaļas. Kāds seko draugu padomam, kāds tikai eksperimentē. Kāpēc tā darīt nebūtu ieteicams?

  • Ikviens, kurš vismaz nedaudz ir gatavojis ēdienu, zina, ka dažādu mērču un eļļu sajaukšanas rezultātā ne vienmēr iegūst labu mērci. Ja viss būtu tik vienkārši, tad nebūtu vajadzīgas sarežģītas receptes ar sastāvdaļu sildīšanu un iztvaikošanu, pievienojot vienu sastāvdaļu sākumā, bet otru - beigās. Pat vienkārši skāba krējuma sajaukšana ar majonēzi ne vienmēr rada vēlamo “krēmveida”konsistenci, dažreiz gala rezultātā sanāk tikai atslāņojusies masa. Ar kosmētiku viss ir vēl sarežģītāk, lai gan rezultātu ir grūtāk novērtēt.
  • Jebkurš krēms ir emulsija, kurai piemīt noteiktas ķīmiskās īpašības. Lai veiksmīgi tās sajauktu, jums ir jāsaprot cik saderīgas ir emulsijas. Cik labi savā starpā ir gatavas savienoties tauku frakcijas? Vai ir iespējams vienmērīgs sastāvdaļu sadalījums, tās samaisot, vai tomēr ne? Jūs piekritīsiet, ka atbildes uz šiem jautājumiem jūs nesaņemsiet bez aprīkojuma palīdzības, un, ja runa nav par trim krēmiem, kas izgatavoti, par pamatu ņemot vienu bāzes emulsiju, ar nelielām krāsas un smaržu izmaiņām (kādēļ, lai mēs iegādātos trīs gandrīz identiskus krēmus?), tad maz ticams, ka gala rezultātā jūs iegūsiet kaut ko kvalitatīvu.
  • Krēmu un emulsiju sastāvā ietilpst dažādas aktīvās sastāvdaļas, kas var mijiedarboties, ja tās tiek sajauktas. Iespējams, jūs atceraties no skolas laika ķīmijas mācību stundām, kad divas vielas mijiedarbojas, tās mainās un rezultātā rodas jaunas vielas - šīs reakcijas produkti. E vitamīns, kas atrodas barojoša, reģenerējoša krēma sastāvā, savienojoties ar glikolskābi, kas, savukārt, atrodama ādu balinoša krēma sastāvā, diezgan apkaunojoši aizies bojā un vairs nespēs radīt atjaunojošu iedarbību uz ādu. Laigan arī skābei neklāsies vieglāk, un eksperimenta rezultātā iegūtais krēms ādu gaišāku arī nepadarīs.
  • Un visbeidzot, sajaukšanas procesā, ja neizmantojat ķīmiskos traukus, cimdus un telpa nav aprīkota ar tvaiku nosūcēju un dezinfekcijas iekārtām, jūs noteikti bagātināsiet jauno produktu ar veselu kompleksu baktērijām un sēnītēm, kas labprāt pamielosies un sāks vairoties jaunajā barotnē.

Secinājums - labāk ir uzticēties kosmetologam un izmantot viņa ieteiktos līdzekļus, lieki netērējot laiku eksperimentu veikšanai mājās.

 

Vai ir lietderīgi sejai veikt kontrastdušu un atdzesēt to ar ledus gabaliņiem?

Kontrastduša  vai „ledus duša” ar ledus gabaliņiem, protams, rada pamošanās sajūtu, ātri uzlabo ādas tonusu un pat palīdz sašaurināt poras - jo šādi ādas aizsargmehānismi reaģē uz krasu temperatūras maiņu. Kontrasttemperatūras  iedarbības rezultātā tiek uzlabota asinsrite ādas mazajos asinsvados, aktivizēta nervu sistēma. Aukstuma receptori un receptori, kas reaģē uz karstumu, izsludina vispārēju trauksmi un stimulē vielu izdalīšanos, kas aizsargā ādu no pārkaršanas vai pārmērīgas atdzišanas. Diemžēl tas nebūt nav noderīgi ikvienam, un daudziem tas pat var būt kaitīgi. Nekādā gadījumā nevajadzētu pakļaut ādu tādām ekstremālām darbībām, ja jums ir trausli vai bojāti asinsvadi – proti, ja Jums ir tendence uz apsārtumu, kuperozi vai (īpaši!) rosacea, tad seja jāmazgā tikai ar ūdeni istabas temperatūrā.

Šī metode arī nav piemērota cilvēkiem, kam ir nosliece uz sausu ādu - šādu temperatūras maiņu triecienu dēļ ādas barjeras funkcija cieš un āda kļūst vēl sausāka un jutīgāka.

Alerģijas slimniekiem un cilvēkiem ar paaugstinātu jutību pret kontrastējošu iedarbību var rasties alerģiskas reakcijas pazīmes: nieze, apsārtums un pat izsitumi. Lieta tāda, ka paaugstināta temperatūras receptoru aktivitāte bieži noved pie tādu vielu atbrīvošanās, kas rada alerģisku reakciju veidošanos.

Es iesaku izmantot kontrastdušu, ledus gabaliņus un kontrastkompreses tikai kā “ātrās palīdzības metodi”, ja nav kontrindikāciju - ja jums ir veselīga vai taukaina tipa āda, nav bojājumu vai alerģiju pazīmju, bet jums ir nepieciešams izskatīties svaigi un modri.

Protams, šī ir klasiska metode, lai atsvaidzinātu jūsu seju pēc raudāšanas vai pēc kārtīgas ballītes, ilgas gulēšanas vai gluži otrādi, pēc bezmiega nakts. Bet nedariet to katru rītu, saudzējiet savu ādu! Turklāt atcerieties, ka ir maskas, kas veiksmīgi mazina pietūkumu un uzlabo asinsriti, stiprinot nevis bojājot asinsvadus, nomierinot, nevis kairinot ādu!

Zem kāda veida krēma āda neelpo?

Principā ādai nevajadzētu elpot - tai nav plaušu, tā saņem skābekli no iekšpuses, nevis no ārpuses. Kad mēs sakām: "āda neelpo," visbiežāk ar to mēs saprotam, ka ādas virsma ir pārklāta ar plēvi, kas aiztur iztvaikošanu un mijiedarbību ar ārpasauli. Šāda  „siltumnīcefekta” rezultātā viegli veidojas pinnes, attīstās infekcijas procesi, un sausa tipa āda var kļūt vēl jutīgāka un sausāka. Šādas īpašības piemīt minerāleļļai, vazelīnam, lanolīnam, dažām blīvām augu eļļām, kuru sastāvā ir piesātinātās taukskābes (kokosriekstu, kakao sviesta).

Šīs sastāvdaļas tiek izmantotas bojātas ādas kopšanai - patiesībā tās rada mākslīgu aizsargplēvi, ar kuras palīdzību ādas struktūra atgūstas. Bet veselīgai ādai tie, protams, nav vajadzīgi, un taukainai - pilnīgi kontrindicēti. Ja jums ir raksturīga sausa sejas āda, tad laiku pa laikam varat izmantot šādus blīvus līdzekļus, piemēram, ilgu lidojumu laikā vai aukstās dienās, ja plānojat pavadīt daudz laika ārpus mājas.

 

Drošs, jo dabisks un otrādi?

Kosmētikas dabiskums un drošība ir jēdzieni, kas savā starpā nav cieši saistīti. Pastāv lieliski, pilnīgi droši līdzekļi bērnu ādas kopšanai, kuru pamatā ir minerāleļļa ar pievienotiem sintētiskiem konservantiem un emulgatoriem. Tajā pašā laikā jūs varat sastapties ar pilnīgi dabisku maisījumu, kura pamatā ir aktīvas ēteriskās eļļas, kas var izraisīt alerģisku reakciju vai ādas kairinājumu, jo īpaši, ja nepievēršat uzmanību lietošanas noteikumiem (neskatoties uz to, ka es vienmēr sīki un smalki izskaidroju saviem klientiem, kā lietot vannai paredzētos produktus, kuru sastāvā ir aļģes un ēteriskās eļļas, man regulāri bija jāsaskaras ar situāciju, kur kādam no mājiniekiem bija nepatīkamas reakcijas, lietojot produktus, jo viņi nebija saņēmuši ieteikumus, bet tikai atraduši vannas istabā skaistu pudeli!).

Alerģiskas reakcijas varbūtība, sastopoties ar dabisku sastāvdaļu, nav mazāk iespējama kā ar sintētisku sastāvdaļu.

Vai āda var pierast pie krēma?

Ļoti bieži rodas jautājums, vai āda var pierast pie krēma. Es teiktu, ka āda ne tik daudz kā pierod pie krēma, bet, ka  kādā brīdī tas ādai vairs nav nepieciešams. Ja jūs lietojat matējošu krēmu taukainai ādai, tad noteiktā periodā āda kļūs mazāk taukaina, jo tiek ietekmēti tauku dziedzeri.

Kad mēs izmantojam līdzekļus, kas regulē pigmentāciju, nav nepieciešams tos lietot mūžīgi - pēc vajadzīgā efekta sasniegšanas mēs vienkārši pārejam aizsardzības fāzē.

Taču ir līdzekļi, kurus var izmantot gadiem - tie ir augstas kvalitātes attīrošie līdzekļi, antioksidantu serumi un koncentrāti, aizsargkrēmi, kas pielāgoti individuālām un pastāvīgām ādas īpašībām - piemēram, palielinātas ādas jutības gadījumā, nav nepieciešamības nomainīt nomierinošu aizsargkrēmu ar „stimulējošu” un otrādi.

 

Akne un uzturs – vai tiem ir tieša saikne?

Ilgu laiku pārliecība „ja jums ir pinnes - jums ir nepieciešama diēta” bija izplatīta ne tikai pacientu lokā, bet arī ārstu lokā. Neskatoties uz to, ka kopumā nebija iespējams atrast „pinnes produktus”, daudzi ārsti ieteica atteikties no ceptiem, taukainiem, sāļiem, kūpinātiem, saldiem ēdieniem un noteikti no šokolādes. Jāatzīmē, ka daudzi pacienti, kas sekoja šiem padomiem, apstiprināja, ka diētas stingras ievērošanas rezultātā ir manāmi uzlabojumi. Kāda gan ir zinātniskā nostāja? Acīmredzot patiesība ir "kaut kur pa vidu." Nē, paši produkti, acīmredzot, nevar būt aknes attīstības cēlonis. Tomēr, tas, ko mēs tagad zinām par mikrobiomu, iespējams, var izskaidrot saikni starp akni un kūpinātu gaļu un šokolādi.

Pašreiz pētnieki bieži runā par "zarnu-ādas-smadzeņu asi" (gut-skin-brain axis), tas ir, par zarnu un ādas  mikrobiomas saistību un mijiedarbību uz ādas stāvokli, zarnām un pat smadzenēm. Pārspīlējot ar saldajiem ēdieniem,  kūpinājumiem, ceptiem ēdieniem un citiem ierastajiem "Rietumu diētas" ēdieniem, zarnās veidojas labvelīgi apstākļi īpašām mikroflorām, kas savukārt padara dzīvi vieglāku dažiem patogēniem mikrobiem uz ādas virsmas un, savukārt, apgrūtina - mikroorganismiem, kas aizsargā ādu. Turklāt ar taukiem, cukuru, dažādām garšvielām piesātināts ēdiens var stimulēt ne tikai svīšanu (atcerieties, kā izspiežas uz pieres sviedri, kad esat apēduši kaut ko pikantu!), bet arī tauku dziedzeru darbību, un tas veicina aknes attīstību.

Nesenie pētījumi ir parādījuši, ka dažās kopienās akne vispār nav zināma (tika pētīti pusaudži, kas dzīvo dažās tropu salās), bet citās - gandrīz visur. Tagad daudzi pētnieki atzīst, ka, tajās vietās, kur western food tradīcijas ir bieži sastopamas, pinnes ir sastopamas biežāk un tās ir grūtāk dziedināmas, bet, sekojot „austrumu” vai Vidusjūras diētai, pinnes ir mazāk izplatītas un viegāk ārstējamas.

“Anti-akne uztura” pamatprincipi ir šādi: mazāk saldumu, mazāk pilnpiena produktu, daudz svaigu dārzeņu un augļu, ierobežots sarkanās gaļas patēriņš, bieža zivju un jūras produktu (neapstrādāta, tvaicēta vai cepta) lietošana, maz maizes un konditorejas izstrādājumu; daudz garšvielas, piemēram, kurkuma, safrāns, krustnagliņas, kanēlis, aromātiskie garšaugi un maz sāls un piparu. Bet piena produkti, skābēti kāposti, tofu siers, miso zupa - visi ir labi zarnām un līdz ar to arī mūsu ādai.

 

 

komentāri

  • Reklāmkarogs