Ставьте like и читайте!

JAUNĀS PAAUDZES INJICĒJAMIE PREPARĀTI ĶERMENIM NO GALVAS LĪDZ PAPĒŽIEM

25.04.2022, 3ade.lv

JAUNĀS PAAUDZES INJICĒJAMIE PREPARĀTI ĶERMENIM  NO GALVAS LĪDZ PAPĒŽIEM

JAUNĀS PAAUDZES INJICĒJAMIE PREPARĀTI ĶERMENIM
NO GALVAS LĪDZ PAPĒŽIEM

Dermālie filleri tiek izmantoti galvenokārt grumbu likvidēšanai un korekcijai uz sejas, liftinga efektam, lūpu apjoma palielināšanai. Taču šos preparātus var izmantot, lai koriģētu arī citas zonas. Piemēram, lai izlīdzinātu krunciņas dekoltē zonā, atjaunotu apjomu elkoņu un ceļgalu zonā, lai mazinātu ādas novecošanās pazīmes un ļenganas ādas parādīšanos. Lai aizpildītu krunciņas un ausu ļipiņu krokas, padarītu jauneklīgākas plaukstu virmas un pat gurnu liftinga efekta sasniegšanai.


Autore: Almaza Pirha
Eksperte: Dr. med. Kristīne Azarjana, dermatoloģe, Azaryan Medical Clinic īpašniece un galvenais ārsts

Dr. med. Kristīne Azarjana, dermatoloģe, Azaryan Medical Clinic īpašniece un galvenais ārsts

Arvien lielāku interesi rada neķirurģiskas un mazinvazīvas injekciju procedūras. Gan kā korekcijas metode, gan problēmu novēršanai, gan arī ķermeņa ādas novecošanās profilaksei. Ja tā drīkst jautāt — kuras zonas ir vispopulārākās?

Popularitāti joprojām saglabā sejas zonas novecošanās pazīmju korekcija, nākamās ir kakla un dekoltē zonas. Tām seko ausu ļipiņas, plaukstu virsmas un zona starp krūtīm. Šodien mēs varam novērot pieaugošu pieprasījumu pēc tādām zonām kā roku iekšējās virsmas (tricepss), zona virs ceļgaliem, vēdera zona un pat sēžamvieta.Vai es saprotu pareizi — katras problēmas risināšanai izmanto dažādus preparātus?

Pilnīgi pareizi. Tie atšķiras gan pēc konkrētā mērķa, gan principiāli pēc sastāva. Tie ir preparāti, kuru pamatā ir hialuronskābe, polipienskābe, kalcija hidroksiapatīts, polikaprolaktons un kolagēnu saturoši preparāti. Dažus preparātus izmanto nelielu apjomu papildināšanai, dažus – mitrināšanai un izskata uzlabošanai, citus — attiecīgā kolagēna tipa ražošanas stimulēšanai un saistaudu veidošanās nodrošināšanai.

Mūsdienās ir kļuvis iespējams pārveidot ķermeņa aprises un konturēt plašas tā zonas, izmantojot preparātus. Piemēram, polikaprolaktons ir viens no retajiem preparātiem, ko izmanto ķermeņa kontūrplastikā, veidojot nevainojamu roku un gurnu iekšējo virsmu kontūras, koriģējot ceļgalu, elkoņu formu, savelkot vēdera un sēžamvietas ādu.
Polipienskābi (PLA) veiksmīgi izmanto, lai koriģētu augšstilbu un sēžamvietas mīkstos audus (stimulē kolagēna dabisku ražošanu un fibroblastu proliferāciju organismā).
Ādas dabiski ražotais kolagēns palīdz atjaunot tās iekšējo struktūru un formu. Ievadītā pildviela «iesūcas» audos un laika gaitā veido jaunas formas. Tas nozīmē, ka rezultāti nebūs pamanāmi acumirklī, taču, kad tie kļūst acīmredzami, tie izskatās pārliecinoši un reālistiski.

Ņemot vērā, ka šāda ārstēšana stimulē jauna kolagēna ražošanu, rezultāti saglabājas ilgāk nekā divus gadus, kas ir daudz ilgāk nekā izmantojot parastos fillerus uz HA bāzes. Gribu piebilst, ka lielākā daļa metožu, kas tiek pielietotas ar konkrētajiem, tirgū pieejamajiem preparātiem ķermeņa zonu korekcijai, ir off lable — tas ir, tās nav reģistrētas. Tāpēc atkārtoti uzsvēršu — vienmēr noskaidrojiet kāds preparāts tiks ievadīts un kādas būs sekas, ja procedūra nenoritēs kā plānots. Antidots ir pieejams tikai preparātiem, kuru pamatā ir HA. Turklāt ārstam noteikti jāzina ievadīšanas algoritms, jo lielāko daļu preparātu nedrīkst ievadīt «vienu virs otra».Ne visi ārsti ir gatavi pētīt pacientu ceļgalus un elkoņus. Arī par ausu ļipiņām ne vienmēr ir ērti runāt...

Šādā situācijā svarīgs ir «patiesības mirklis». Es uzskatu, ka ārsta pienākums ir runāt ar pacientu par tām ķermeņa zonām, kuras būtu nepieciešams un iespējams koriģēt, taču tas jādara ļoti delikāti. Ļoti svarīgi ir laicīgi uzsākt problēmzonu apstrādāšanu. Ja novecošanās procesa ietekmē ādas zonas ir ievērojami mainījušās, pēc tam būs diezgan grūti atgriezt to iepriekšējo izskatu un atjaunot tvirtumu.

Jāņem vērā pacienta vispārējais veselības stāvoklis, viņa fiziskā forma, muskuļu stāvoklis. Nebūs iespējams sasniegt labus rezultātus tajās zonās, kur nebūs muskuļu tonusa. Ja pacients vēlas veikt ceļgala zonas, bicepsa, vēdera zonas korekciju, izmantojot injicējamos preparātus, tad kopumā viņam jābūt labā formā.
Ja runājam par ķermeņa zonām, tad vispiemērotākie pacienti ir vecumā no 25 līdz 45 gadiem, kuru ķermeņa svars ir tuvu ideālam. Taču ar procedūrām sejai, dekoltē un kaklam viss ir vienkāršāk. Bet arī šeit svarīgi nepalaist garām īsto brīdi.Teiksim, pēc injekciju veikšanas lūpu zonā, ir palicis nedaudz HA preparāts. Vai to var injicēt ausu ļipiņās?

To var darīt, ja nav nepieciešams lielāks apjoms. Preparāti, kas paredzēti lūpu korekcijai arī blīvuma ziņā ir atbilstoši, lai tos izmantotu ausu ļipiņu korekcijai. Es jums atklāšu noslēpumu, tieši tā mēs arī bieži darām — atrodam pareizo pielietojumu preparāta pārpalikumam. Bet būsim godīgi, ķermeņa korekcija — tie ir pavisam citi apjomi un pavisam citi cipari.Ar filleriem jūs varat padarīt ausu ļipiņas jauneklīgākas, pilnīgākas, gludākas. Bet kā likvidēt krokas pie ausīm, kas veidojušās no SMAS noslīdēšanas?

Nu diez vai es centīšos jauneklīgākas padarīt tikai ausu ļipiņas, pat ja pacients vērsies tikai ar šādu lūgumu. Ir jānovērtē deniņu-vaigu zonas stāvoklis. Tieši šo zonu korekcija palīdzēs sasniegt noteiktu liftinga efektu, kā rezultātā pieauss krokas kļūs mazāk izteiktas.
Vai, Jūsuprāt, ir kādas efektīvākas procedūras par injekcijām augstākminēto zonu korekcijai?

Dažreiz nākas apvienot injekcijas ar aparātu metodēm — radiofrekvences frakcionēto liftingu vai frakcionēto neablatīvo lāzerterapiju.
Labus roku un augšstilbu iekšējās virsmas, ceļgalu un elkoņu liftinga rezultātus var sasniegt, izmantojot radiofrekvences frakcionēto terapiju. Radiofrekvenci mēs varam izmantot gandrīz jebkuras ķermeņa daļas korekcijai, kur vērojama ādas tvirtuma samazināšanās.

Fotoatjaunošana, fokusētas ultraskaņas aparāti un neablatīvie lāzeri labi iedarbojas uz kakla un dekoltē zonu.
Kopumā aparātmetožu iedarbība palīdz nostiprināt, stimulēt kolagēna ražošanu un uzlabot ādas vispārējo stāvokli jebkurā ķermeņa zonā praktiski bez rehabilitācijas perioda.

Nedrīkst aizmirst arī par botulīna toksīnu, kas jau sen tiek izmantots procedūrām kakla zonai platizmas atslābināšanai, kas arī velk seju «uz leju».

Runājot par ķermeņa tauku depozītiem, kas pirms liftinga procedūrām būtu jālikvidē, iedarbīga var būt gan diēta, gan lipolītiķu ievadīšana, gan kriolipolīze.
Protams, ja āda ir tik ļengana, ka to nav iespējams savilkt ar neinvazīvām metodēm, tā lai būtu redzami uzlabojumi, visefektīvākais ādas pievilkšanas veids ir ķirurģiskā metode. Vislabākos rezultātus var sasniegt, kombinējot ķirurģiskos un neķirurģiskos risinājumus, lai ārstētu vairākas novecojošas sejas un ķermeņa modalitātes: tekstūru, apjomu un elastības zudumu.
Jākonsultējas noteikti tikai ar sertificētiem ārstiem, kuri praktizē savas kompetences ietvaros un kuriem ir liela pieredze un zināšanas par konkrēto ārstēšanas taktiku. Jo jebkura kosmētiskā manipulācija var radīt potenciālu risku veselībai.

AVOTS: BEAUTY CLOUD

 

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!

Pārdošanas vietas -->

komentāri