" /> Kā atbrīvoties no grumbām uz pieres? 10 ieteikumi, neizmantojot "botoksu". | 3ade.lv

Ставьте like и читайте!

Kā atbrīvoties no grumbām uz pieres? 10 ieteikumi, neizmantojot "botoksu".

11.07.2023, 3ade.lv

Kā atbrīvoties no grumbām uz pieres? 10 ieteikumi, neizmantojot

Kā atbrīvoties no grumbām uz pieres?
10 ieteikumi, neizmantojot "botoksu".

Dažus cilvēkus padara trakus dinamiskas grumbas uz pieres. Taču citus īpaši nemulsina grumbu veidošanās deguna augšdaļā starp acīm, kuras iespējams noslēpt, piemēram, ar garu poniju. Bet absolūti nevienu neizdaiļo statiskas horizontālas grumbas. Tās ir pamanāmas pat tad, ja seja atrodas miera stāvoklī. Tās var radīt citiem priekšstatu, ka esat dusmīga personība. 

Par galvenajiem iemesliem, kādēļ uz pieres parādās grumbas, tiek uzskatīta ģenētika, kolagēna trūkums un plāna āda. Taču uz pieres izveidojušās dziļas grumbas atspoguļo dzīvesveida apstākļus: neveselīgu uzturu, stresu un kaitīgus ieradumus.

Ātrākais ceļš, kā atbrīvoties no grumbām uz pieres ir botulīntoksīna terapija. Pāris injekcijas un jūsu piere atkal būs gluda.

Taču pastāv arī cits veids, tas ir laikietilpīgāks.Taču izvēlei ir jābūt vienmēr, vai ne? Ticiet man, ievērojot disciplīnu, iespējams dabiskā ceļā atbrīvoties no grumbām uz pieres.


AUTORE: ALMAZA PIRHA


1. SAGLABĀJIET MIERU

Izvērtējot visas iespējamās grumbu novēršanas metodes uz pieres, vēlos sākt tieši ar stresu. Hronisks stress var izraisīt grumbu veidošanos, jo galvenais stresa hormons — kortizols — samazina kolagēna ražošanu. Nav kolagēna — nav ādas elastības. Īpaši tas izpaužas zonās, kur āda jau tāpat ir plāna un tauku slāņa praktiski nav. Tā ir piere.
Tam visam pievienosim sejas mīmiskās izpausmes, ko varam novērot stresa situācijās, piemēram, uzacu saraukšana, kas noved pie padziļinātu grumbu veidošanās uz pieres (tām ir skaists nosaukums — 11 lines), uz deguna starp uzacīm un ap acīm. Pat pēc vairākām botulīna toksīna injekcijām muskuļu aktīvajos punktos, vēlme un ieradums saraukt pieri var saglabāties, jo tas ir veids, kā jūs izrādat savu neapmierinātību un reaģējat uz stresu — saraucot degunu vai acis. Šeit varam pieskaitīt arī muskuļu sasprindzinājumu, ko rada acu spazmas vai migrēna, kas stimulē grumbu veidošanos uz pieres.
Stress un magnija deficīts veido apburto loku. Stress var palielināt magnija zudumu, izraisot magnija deficītu; un, savukārt, magnija deficīts var palielināt organisma uzņēmību pret stresu. Pētījumi liecina, ka Mg deficīts traucē šūnu vielmaiņu, kas ietekmē novecošanās procesus un grumbu veidošanos.

Zinātnieki, pamatojoties uz epidemioloģiskajiem, šūnu un molekulārajiem datiem, norāda, ka Mg deficīta koriģēšanu ar uztura palīdzību, var izmantot kā vienkāršu un lētu risinājumu, kas veicina veselīgāku novecošanos un ar vecumu saistītu izmaiņu novēršanu.
Diemžēl nepastāv tādas medicīniskas procedūras, kas varētu novērst stresa izraisītu ādas novecošanos, taču pietiekams daudzums miega, veselīgs uzturs un regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt tikt galā ar stresu un novērst ādas novecošanās procesu pasliktināšanos.
Kā preventīvi pasākumi stresa mazināšanai var kalpot ikdienas rīta meditācija, elpošanas un stājas vingrinājumi (stress var radīt izmaiņas ķermeņa noturēšanā).

Iekļaujiet savā rutīnā pretstresa preparātus. Mēs nerunājam par antidepresantiem, bet par lieliski relaksējošo Tulsi tēju vai augu uzlējumiem. Visbiežāk lietotie augi stresa un trauksmes mazināšanai ir lavanda, baldriāna sakne, kurkuma, kumelīte, ashwagandha un asinszāle.
Magnija pārslu vanna ir relaksējoša, palīdz mazināt stresu un nemieru, efektīvi cīnās pret bezmiegu un uzlabo miega kvalitāti. Pārslas mazina fizisko spriedzi, novērš muskuļu nospriegojumu un spazmas, mazina galvassāpes, kā arī diskomfortu muskuļos un locītavās.


2. NEPAREIZI IERADUMI

Kā jau rakstījām iepriekš, pie šādiem mīmikas ieradumiem pieskaitāma, piemēram, nekontrolēta šķielēšana. Par grumbu veidošanos uz pieres var kalpot arī nepareizs
ķermeņa stāvoklis darba laikā, neērts galvas stāvoklis miega laikā un pat nepareizs spilvens. Galds un krēsls ar regulējamu augstumu, zīda spilvendrānas un ergonomisks spilvens, objektīvi runājot, jūsu problēmu globāli neatrisinās, taču arī nepasliktinās.3. IZMANTOJIET MITRINOŠUS LĪDZEKĻUS UN KOMPONENTUS

Sausu ādu izraisa vairāki iemesli, tostarp nepareiza sejas mazgāšana, agresīvu ķīmisko vielu iedarbība, zems mitruma līmenis apkārtējā vidē un telpās, kur mēs pavadām lielāko daļu sava laika, kā arī tādas saslimšanas kā atopiskais dermatīts. Ir zināms, ka sausa āda padara smalkās līnijas un grumbiņas redzamākas.

Mitrinošo līdzekļu izvēle ir jāpielāgo atbilstoši jūsu vajadzībām. Impulsīvi iegādāties krēmu ar uzrakstu "supermitrinošs” ir nepareiza stratēģija. Izvēloties mitrinošus sejas līdzekļus, jāņem vērā tādas ādas īpatnības kā akne, ādas lobīšanās, hiperkeratoze, nieze vai ādas jutīgums.
Mitrinošos līdzekļus iedala vairākās kategorijās, un to funkcijas ir novērst ūdens zudumu ādā, uzņemt ūdeni un mazināt ādas lobīšanos.

Okluzālie ādas mitrinātāji (tie veido ādas plēvīti), izveidojot aizsargbarjeru, novērš ūdens iztvaikošanu vai samazina transepidermālo ūdens zudumu no ādas. Piemēram, vazelīns, skvalāns, augu eļļas, jo īpaši kokosriekstu un vīnogu kauliņu eļļa, keramīdi un daži silikoni.
Svarīgi ir arī savienojumi, kas pievelk un saista ūdeni. Taču tas iespējams tikai tad, ja telpā ir augsts mitruma līmenis. Pretējā gadījumā, gluži otrādi, tie izvada ūdeni no dziļākajiem epidermas un dermas slāņiem.

Pēdējos gados, zinātne par mitrinošo līdzekļu izstrādi, ir ievērojami progresējusi, labāk izprotot ādas barjeras struktūru un funkcijas. Tā rezultātā mūsdienu ādas mitrinošie līdzekļi bieži apvieno sastāvdaļas ar dažādiem darbības mehānismiem.

Alfa hidroksi skābes (AHA), piemēram, glikolskābe un pienskābe, ir labi ādas mitrināšanas līdzekļi. Urīnviela veicina ūdens uzsūkšanos ādas ragaslānī un palielina citu lokāli lietojamo preparātu iekļūšanu ādā. Glicerīns ir vēl viens plaši izmantots mitrinošs līdzeklis un tiek izmantots daudzos ādas kopšanas līdzekļos. Tas ne tikai piesaista un notur ūdeni, bet arī atjauno ādas aizsargbarjeru. Un, protams, hialuronskābe, ko arvien biežāk sastopam krēmu sastāvos. Neskatoties uz to, ka hialuronskābes triumfa gājiens ilgst jau aptuveni 20 gadus, daudzi eksperti uzskata, ka tas ir tikai sākums. Jaunas ķīmiskās modifikācijas padarīs šo kosmētikas un medicīnas sastāvdaļu vēl plašāk pieejamāku. Ir zināms, ka HA spēj noturēt un piesaistīt ūdeni. Hialuronskābes vairāku izmēru formula nodrošina ādas virsmas un tās dziļāko slāņu mitrināšanu. Taču vēl svarīgāks ir fakts, ka, uzklājot HA uz ādas, tā stimulē ādas šūnas uzsākt HA dabisko ražošanu.

Diemžēl hialuronskābe ādā saglabājas neilgu laiku, no vairākām stundām līdz diennaktij. Tā sadalās divos veidos: brīvo radikāļu iedarbības rezultātā un hialuronidāzes enzīma ietekmē. Ar katru gadu ādas atjaunošanās spējas samazinās. Par to liecina ādas dehidratācija, smalko līniju un krunciņu parādīšanās. Tāpēc ieteicams rūpēties par hialuronskābes bioloģisko ražošanas procesu saglabāšanu un aizsargāt tās daudzumu pašā ādā, palēninot un izvairoties no tās agrīnas sadalīšanās.

Biokomponentiem, jo īpaši augu ekstraktiem un izolētiem augu savienojumiem, ir arvien lielāka nozīme dažādu ādas problēmu risināšanā. To apstiprina daudzi neatkarīgi pētījumi. Kliņģerīšu ekstrakts ir pierādījis savas ādu savelkošās spējas, kas zināmas arī kā liftinga efekts, vienlaikus palielinot ādas mitrināšanu.
Limnantes sēklu eļļas sastāvs ir bagātāks ar mononepiesātinātajām taukskābēm nekā olīveļļas, un tā ir arī nozīmīgs omega-6 un omega-3 avots. Tā aktivizē muskuļu šķiedras un uzlabo ādas elastību.

Un lakricas lapu ekstrakts saglabā ādā mitrumu, palielina hialuronskābes ražošanu un piedalās keramīdu biosintēzē no keratinocītiem. Enoksolons, kas iegūts no Ķīnas lakricas auga saknes, inhibē hialuronidāzes enzīmu, kas noārda hialuronskābi, kas, savukārt samazina hialuronskābes sadalīšanos ādā par vairāk nekā 50%. Sausas ādas problēma skar miljoniem cilvēku un var nopietni ietekmēt dzīves kvalitāti. Vienkāršākais veids kā samazināt simptomus, tostarp arī mazināt un novērst grumbu rašanos uz pieres, ir mitrinošu krēmu lietošana.


4. MEKLĒJIET KOSMĒTIKAS SASTĀVĀ ĪPAŠUS PRETGRUMBU KOMPONENTUS

Bieži vien pirmais pretgrumbu produktu sarakstā ir retinols. Ja esat jaunāka par 30 gadiem, tad varat par to aizmirst. Tas padarīs jūsu ādu plānāku pirms laika. Tā vietā izvēlieties sejai vieglu ķīmisko pīlingu ar skābēm. Šis ir vēl viens iemesls, lai pievērstu uzmanību alfa hidroksi skābēm (AHA: glikolskābe, citronskābe un pienskābe) — tās palielina šūnu vielmaiņu un stimulē kolagēna ražošanu, kas laika gaitā samazina grumbu un smalko līniju parādīšanos. Zemā koncentrācijā tās atrodamas bezrecepšu sejas attīrīšanas līdzekļos un mājās izmantojamos pīlingos vai lielākā koncentrācijā — ķīmiskajos pīlingos, kurus jums nozīmēs dermatologs. Ieguldiet antioksidantos, piemēram, C vitamīnā, kas palīdz aizsargāt ādu no brīvo radikāļu radītajiem bojājumiem un palielina kolagēna līmeni ādā.

Šajā ziņā labs un mūsdienīgs niacinamīds ir B3 vitamīna forma, kas, cita starpā, uzlabo ādas elastību un saglabā mitrumu ādā.
Peptīdi, kas sastāv no aminoskābēm, ir kolagēna celtniecības bloki un var stimulēt kolagēna ražošanu, izlīdzinot grumbas un uzlabojot ādas tvirtumu.
Bet pēc četrsdesmit gadu sasniegšanas, par vienu no spēcīgākajām sastāvdaļām cīņā pret grumbām, tiek uzskatīts retinols. Tas veicina ādas šūnu atjaunošanos un stimulē kolagēna un elastīna ražošanu, kas, savukārt samazina smalko līniju un grumbu parādīšanos.
Tomēr zemas koncentrācijas retinola pretgrumbu krēmu priekšrocības parasti ir minimālas un īslaicīgas, jo krēmi ir kosmētikas produkti, kuru efektivitāte netiek stingri testēta. Vislabāk ir vērsties pie sava kosmetologa, kurš izrakstīs jums retinola krēmu.


5. PAREIZI LIETOJIET SAULES AIZSARGKRĒMU

Atrodoties ārā, saules ultravioletais starojums rada ādas bojājumus, paātrinot kolagēna noārdīšanos un pastiprinot novecošanās pazīmes.
Pētījumu rezultāti atkārtoti norāda par saules aizsarglīdzekļu lietošanas priekšrocībām, samazinot ne tikai ādas vēža risku, bet arī ādas novecošanos. Jums vajadzētu izvēlēties plaša spektra saules aizsarglīdzekli ar SPF 30 vai augstāku, lai nodrošinātu aizsardzību pret saules staru kaitīgo iedarbību. Pierei tas nepieciešams visvairāk, jo tā vienmēr ir redzama. Bet nez kāpēc mēs bieži par pieri aizmirstam.


6. ATMETIET SMĒĶĒŠANU

Jau sen ir pierādīts, ka smēķēšana ir kaitīga ādai. Nikotīns samazina skābekļa un barības vielu piekļūšanu ādas šūnām, kas paātrina ādas novecošanos un izraisa
grumbiņu priekšlaicīgu parādīšanos. Kādā nelielā pētījumā, bet bieži citētā profesionālajā medicīnas literatūrā, tika atklāts, ka smēķēšana padara ādu mazāk elastīgu, īpaši uz pieres, ietekmējot dermas un epidermas biezumu un blīvumu.
Pētījumi liecina, ka smēķēšana izraisa kolagēna, elastīgo šķiedru un proteoglikānu (komplekso olbaltumvielu) degradāciju un ādas saistaudu vielmaiņas traucējumus.


7. LIETOJIET UZTURĀ KOLAGĒNU

Novecojot, mēs zaudējam kolagēnu, un tas var padarīt redzamākas smalkās līnijas un grumbiņas. Kolagēns ir dabiska olbaltumviela, kas uztur ādas elastību. Mēs zinām, ka kolagēna uzņemšana ar uztura bagātinātāju, kaut arī nedaudz, bet tomēr kalpo kā atbalsts mūsu organismam. Mūsdienās daudzi augstas kvalitātes pētījumi apstiprina kolagēna lietošanas priekšrocības.
Lietojot kolagēnu vidēji trīs mēnešus, uzlabojas ādas elastība un tiek nodorošināta tās mitrināšana. Šiem uztura bagātinātājiem ir organismu stimulējoša iedarbība un tas sāk ražot kolagēnu patstāvīgi. Turklāt kolagēna uztura bagātinātāji var veicināt citu olbaltumvielu ražošanu, tostarp elastīna un fibrilīna, kas palīdz strukturēt ādu.


8. APARĀTU PROCEDŪRAS

Medicīnas iestādes un klīnikas piedāvā milzum daudz aparātu metožu procedūras. Bet ne visas ir piemērotas jūsu pierei.

Ja pieres un deniņu zonā manāmi novērojams apjoma zudums vai arī jūsu uzacis ir noslīdējušas, jums varētu palīdzēt vairākas ultraskaņas liftinga procedūras HIFU vai viena procedūra ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņas aparātu ULTHERAPY (angl. High Intensity Focused Ultrasound, HIFU). Aparāts spēj iedarboties uz dziļākajiem ādas slāņiem, kas iepriekš bija iespējams tikai ķirurgam. Dermatologs, iedarbojoties SMAS līmenī, nostiprina ādas karkasu ar ultraskaņas viļņiem, nodrošinot redzamu ādas atjaunošanos.

Latvijā ļoti populāra un pieejama ir frakcionētā lāzera slīpēšana (CO2, erbija, diožu lāzers), kas uzlabo ādas kopējo tekstūru un toni. Augstas temperatūras iedarbības rezultātā notiek daudzlīmeņu ādas slāņu iznīcināšana, kur ar lāzera palīdzību tiek noņemts ādas virsējais slānis. Procedūra stimulē kolagēna un elastīna pastiprinātu ražošanu. Āda pēc slīpēšanas kļūst elastīga un blīva. Rezultāti parādās pakāpeniski, tiek izlīdzināts ādas mikroreljefs un novērstas estētiskās nepilnības.

Frakcionētās radiofrekvences aparāti ir pierādījuši savu efektivitāti cīņā ar sīkajām krunciņām uz pieres, ādas izlīdzināšanu un savilkšanu. Visu RF aparātu kopīgā īpatnība ir to "vienaldzība" pret apstrādājamās zonas ādas krāsu. Procedūras ar RF aparātu var vienlīdz droši veikt jebkurai ādas krāsai atšķirībā no procedūrām ar lāzera iedarbību. Daži aparāti sasilda audus līdz temperatūrai virs 60 grādiem, taču šāda temperatūras iedarbība ilgst mazāk par sekundi un elektrods atrodas nekustīgi RF enerģijas pārnešanas laikā uz audiem. Citi aparāti, pie kuriem var pieskaitīt lielāko daļu bipolāro RF, uzsilda ādu līdz 40-45 grādu temperatūrai, taču tad RF enerģijas iedarbība ir ilgāka (minūtēs), un iedarbības galvenais mērķis ir saglabāt augstu efektīvo temperatūru audos. Enerģija, kā spēcīga siltuma plūsma, pārkarsē zemādas (dermālo) slāni. Organisms reaģē uz termiskiem ievainojumiem, kā brūču dzīšanas gadījumā. Piemēram, viena procedūra ar THERMAGE aparātu ievērojami palielina jauna kolagēna, elastīna un hialuronskābes veidošanos, padarot ādu blīvāku.9. SEJAS FITNESS UN PAŠMASĀŽA

Mūsdienās populārāki par kosmetologiem ir tikai sejas fitnesa instruktori. Viņu sociālo mediju kontiem ir miljoniem sekotāju. Viņu rīkotie maratoni un maksas kursi tiek izķerti kā karstas smalkmaizītes.
Arī mēs paši esam sejas fitnesa lietpratēji. Bet jāsaka godīgi, ka tā nepalīdz pret visām problēmām, kā arī ne visiem tā ir vienlīdz iedarbīga. Turklāt daudzi vingrinājumi sejai var pat situāciju pasliktināt. Diemžēl ir pieejams diezgan ierobežots skaits neatkarīgu pētījumu par sejas vingrinājumu iedarbību. Taču tādi pastāv un mēs varam izdarīt vispārīgus secinājumus.

Mūsu seja ir līdzīga sarežģītam muskuļšķiedru tīklam zem elastīga ādas slāņa. Sejas vingrinājumos izpildāmo kustību laikā mūsu āda tiek nostiepta, kā rezultātā tā atslābinās nevis tiek savilkta.

Tādēļ mēs no sirds iesakām apgūt vingrinājumu kompleksu pie kvalificēta speciālista. Tā sauktais sejas fitness var palīdzēt vai arī var nepalīdzēt sasniegt vēlamos rezultātus, taču tas uzlabo asinsriti, kā rezultātā jūsu sejai tiek piegādāts vairāk skābekļa un barības vielu. Sejas vingrinājumi var stiprināt un tonizēt sejas muskuļus, mazināt muskuļu pietūkumu un hipertonusu. Vertikālās un šķērseniskās grumbas uz pieres, uz deguna starp uzacīm gandrīz vienmēr ir saistītas ar muskuļu hipertonusu sejas augšdaļā. Piere ar grumbām ir spriedzes ķīlniece, kas rodas no muguras trapecveida muskuļu sasprindzinājuma, saspringtas pakauša daļas (spēcīgākais kakla saīsinājums), galvas ādas sasprindzinājuma (sukraniālā aponeiroze), kas rada milzīgu spiedienu no augšas. Par grumbu veidošanos pieres zonā ir atbildīgi arī pieres muskulis, procerus muskulis (lepnības muskulis) un uzacu savilcējmuskulis (pāra muskulis).

Un atcerieties, ka jebkuras darbības panākumu atslēga ir regularitāte un neatlaidība. 30 minūšu ilga sejas vingrinājumu vai pašmasāžas programma katru dienu vai pārdienas 20 nedēļu garumā, var uzlabot jūsu sejas izskatu, kaut arī tās būs nenozīmīgas pārmaiņas.


10. FIBROBLASTI

SPRS-terapija ir unikāla ādas šūnu atjaunošanas programma, kuras pamatā ir cilvēka fibroblastu izmantošana. Šī procedūra Latvijā nav pārbaudīta un netiek veikta. Bet tas nebūt nenozīmē, ka jūs to nevarat veikt ārpus Latvijas. Pēc kultivēto fibroblastu ievadīšanas apstrādājamā zonā, palielinās dermas šūnu skaits, pieaug organisma patstāvīga kolagēna sintēze, tiek atjaunota mikrocirkulācija, stimulēti vielmaiņas procesi un asinsrite.

Šīs metodes augstā efektivitāte ir pamatota ar implantēto dzīvo šūnu spēju ilgstoši (8-9 mēnešus) ražot jauneklīgai ādai raksturīgas bioloģiski aktīvas vielas: palielinās ādas izturība un elastība, tiek iegūts liftinga efekts.

SPRS-terapijas procedūru komplekss ļauj iegūt savus fibroblastus no jebkura vecuma pacienta neliela (4 mm) ādas laukuma, izpētīt to morfo-funkcionālās īpašības (bāze, pēc kuras tiek veidota individuāla SPRS programma), pieaudzēt šīs šūnas terapijai nepieciešamajā daudzumā un izveidot pacienta fibroblastu kriobanku nākotnei.


11. NEIROMODULATORI

Ja esat gatava iet uz visu banku, tad ir pienācis laiks iepazīties ar neiromodulatoriem. Tā šodien tiek dēvēts botulīna toksīns.
Neiromodulatori ir piemēroti, lai samazinātu “vārnu kājiņu” parādīšanos, grumbas uz pieres un starp uzacīm, kā arī paceltu uzacis un paplašinātu acs formu.
Šādu preparātu galvenā sastāvdaļa ir botulīna toksīns, kas bloķē nervu signālus un atslābina sejas muskuļus.


Dermatoloģes Olgas Zaikovskas KOMENTĀRS

“Latvijā ir reģistrēti tikai divi preparāti, kas tiek izmantoti estētiskos nolūkos. Jaunu preparātu reģistrēšana jaunā valstī ir diezgan sarežģīta un dārga. Uzņēmumiem tas ir vienkārši neizdevīgi – mums nav tik milzīgs noieta tirgus. Vēsturiski tā ir sagadījies, ka pie mums ir Dysport (Ipsen, Francija) un Vistabel (Allergan, ASV).
Vistabel ir tas pats Botox. Ražotājam ir tiesības katrā jaunā valstī vai reģionā nosaukt preparātu atšķirīgi. Jautājums ir tikai par aktīvo vienību skaitu un oficiāli reģistrēto ievadīšanas zonu daudzumu.”

Pieres grumbu ārstēšana ar neiromodulatoriem ir smalks vidusceļš starp grumbu mīkstināšanu un pievilcīgas uzacu formas un augstuma saglabāšanu. Taču neiromodulatori palīdz ne tikai mīkstināt krunciņas un izlīdzināt ādu, bet arī novērš grumbu padziļināšanos, tādēļ arī bieži tiek izmantots termins “atjaunošana”.
Pacienti bieži jautā, kādā vecumā uzsākt ārstēšanu ar botulīntoksīnu, un patiesībā, katram šis vecums var atšķirties. Jaunākiem cilvēkiem, kuriem jau var novērot agrīnas grumbu veidošanās pazīmes, neiromodulatora injekcijas var izmantot mazās devās, lai novērstu vai samazinātu grumbu dziļumu.
Taču vairākos pētījumos ir skaidri pierādīts, ka mazās devas nāksies palielināt... katru gadu.


Jāatzīmē, ka tradicionāli sejas augšdaļa tikusi uzskatīta par galveno zonu, kur ārstēšanai tiek izmantoti neiromodulatori, taču nu jau ne pirmo gadu piere ir kļuvusi par progresīvāku zonu ārstēšanai ar filleriem. Injicējamās pildvielas var izmantot, lai palielinātu deniņu apjomu, piešķirtu uzacīm izteiktāku formu un konturētu pieri.
Šīs metodes var izmantot atsevišķi vai kopā, secīgi vai vienlaicīgi, lai atjaunotu atsevišķas vai vairākas sejas zonas. Kopumā šī sērija nodrošina metožu prakstisku bāzi ārstiem, kuri vēlas veikt drošas un efektīvas estētiskās procedūras, izmantojot multimodālu pieeju.

Pēdējā laikā par iekārojamu un populāru procedūru, lai izlīdzinātu uzacu mediālo kompleksu un atjaunotu pieres un deniņu formu, ir kļuvusi sejas augšdaļas kombinētā terapija ar neiromodulatoriem un atšķaidītas hialuronskābes (HA) filleriem.
Der atgādināt, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem, botulīna toksīns un filleri (biomateriāli) tiek izmantoti estētiskajā medicīnā kā ārstnieciski diagnosticējoša metode, ko veic medicīnas praksē. Šīs injekcijas var veikt ārsti (dermatologi, plastikas ķirurgi, neirologi, neiroķirurgi, oftalmologi vai kosmetologi), kuri ir saņēmuši Latvijas Ārstu biedrības sadarbībā ar Latvijas Estētiskās medicīnas asociāciju (LEMA) izsniegtu sertifikātu par metodēm M63, M64 " Biomateriālu pielietojums estētiskajā medicīnā".

Par to, vai jūsu speciālistam ir atbilstoša kosmētisko procedūru un kosmētisko injekciju veikšanas sagatavotība, varat pārbaudīt medicīnas reģistrā https://registri.vi.gov.lv/rap 


Interesanti, ka pēc neiromodulatoru procedūras ārsti iesaka šajā dienā atturēties no spēcīgām emocijām, lai preparāts nemigrētu uz citām zonām. Kāds neliels pētījums, kurā piedalījās 22 sievietes, parādīja pavisam citus rezultātus. Pusei no eksperimenta dalībniecēm tika lūgts pēc injekcijas vingrināt sejas muskuļus četras stundas; otrai pusei — "nekustināt" seju. Viņām bija jāveic pieres ādas pacelšana un uzacu saraukšana (savelkot uzacis) trīs piegājienos 40 atkārtojumu reizes ik pēc 10 minūtēm. Sešus mēnešus vēlāk, kad ārstēšanas efekts bija izzudis, dalībnieces tika pārbaudītas atkārtoti. Šoreiz eksperimenta dalībnieces tika samainītas vietām: tās, kurām pagājušajā reizē bija jāveic sejas vingrinājumi, tagad seju nevingrināja, bet pārējās dalībnieces veica sejas vingrinājumus. 

Gan dermatologi, gan arī eksperimenta dalībnieces atzina, ka grumbas uz pieres samazinājās 2-3 dienas pēc procedūras veikšanas, ja pēc injekcijām tika veikti sejas vingrinājumi, salīdzinājumā ar 3-4 dienām bez vingrinājumu veikšanas. Pēc 2 nedēļu perioda pēc injekciju veikšanas nebija vērojama procedūras efekta atšķirība starp tām dalībniecēm, kuras bija veikušas sejas vingrinājumus un tām, kuras tos neveica. Tāpat netika novērots atšķirīgs botulīntoksīna iedarbības laiks. Pētījuma rezultātā, 68% dalībnieču uzskata, ka sejas vingrinājumi palīdz ātrāk atslābināt muskuļus un samazināt grumbas.

 

Avots:

Visērtāk ir abonēt! Sūtiet vārdu «Abonements» uz info@3ade.lv un mēs ar Jums sazināsimies!

komentāri