Ставьте like и читайте!

Kā veidot savu Blogu

10.02.2012, Администратор Админ

Kā veidot savu Blogu.

  1. 1.Reģistrēties.
  2. 2.Ieejot KABINETĀ redzēsiet izvēlni:

BLOGS/Rakstu arhīvs/ Foto albumi/Draugi/Favorīti/Pēdējie komentāri.

  1. 3.Ja jums svarīgi, kā izskatās jūsu personīgais profils, izvietojiet fotogrāfijas un informāciju par sevi. Portāla ideja: būt reāliem.
  2. 4.Varat veidot savu Blogu, Foto albumus, Aicināt draugus un favorītus, komentēt, rakstīt ziņas viens otram.
  3. 5.Lai veidotu rakstus un piezīmes, vajadzēs:

5.1. KABINETĀ ieiet lappusē BLOGS.

5.2. Jāizvēlas publikācijas veids (Blogs, intervija...)

5.3. Jāizvēlas vajadzīgā Rubrika.

5.4. Jāizvēlas vajadzīgā Apakšrubrika.

5.5. Virsraksts jāsāk ar lielo burtu un ne vairāk kā 70 rakstu zīmes .

5.6. Izveidot tekstu. Šrifts un izmērs veidojas automātiski, atbilstoši mājas lapas dizainam. Tekstu var formatēt izmantojot pasvītrošanu, kursīvu vai „boldu”. Formatēšanas funkcijas veidotas vienkārša, maksimāli pietuvinātas WORDam.

5.7. Ja izmantojat svešu tekstu, noteikti norādiet avotu, no kura teksts vai tā daļa paņemta. Vienkārši rakstā ierakstiet saiti.

5.8. Ja vēlaties fotogrāfiju ievietot tekstā, ar peli apzīmējiet fotogrāfijas vietu un teksta redaktora izvēlnē nospiediet pogu „ievietot fotogrāfiju” (zils kvadrātiņš, 3šais no labās). Ievietot var arī vairākas fotogrāfijas dažādās teksta vietās. Ja tās nav jūsu radītas fotogrāfijas, tad nepieciešams norādīt fotogrāfiju avotu!!

5.9. Fotogrāfiju apjoms rakstā un slaiderī var būt līdz 8Mb. Ievietojot fotogrāfijas, jums tiks piedāvāta fotogrāfiju automātiska rediģēšana. Fotogrāfijai jābūt ne mazākai kā 550 x 403 pikseļi.  

5.10.    Pēc teksta uzrakstīšanas varat pievienot video. Lai to izdarītu, klikšķiniet uz loga „pievienot video”. Video tiks ielikts nokopējot saiti no Youtube.

5.11.    Tālāk nepieciešams ievadīt raksta atslēgvārdus. Visiem atslēgvārdiem jābūt nenoteiksmē. Piemēram, materiāls par balinātu matu kopšanu, atslēgvārdi varētu būt sekojoši: Padomi, Blondīnes, Kopšana, Balināti mati, Anna Groziņa.

5.12.    Visi atslēgvārdi tiek rakstīti aiz komata un ar lielo burtu. Izņēmums – vārdu savienojumi – Balināti mati.

5.13.    Pašus pieprasītākos atslēgvārdus var apskatīties : http://wordstat.yandex.ru/ vai https://adwords.google.com/o/Targeting/Explorer?__u=1000000000&;__c=1000000000&ideaRequestType=KEYWORD_IDEAS#search.none

Piemēram vārdu „Mati” jautā 100 000 cilvēku, bet vārdu savienojumu „Balināti mati” tikai 5 000. Tātad izvēlamies „Mati”

5.14.    Nākamais solis – slaidera (fotogrāfijas raksta augšdaļā) fotogrāfiju ielāde. Attēliem jābūt labas kvalitātes.    

5.15.    Vislabāk izmantot horizontālas 4/3 izmēra fotogrāfijas. Fotogrāfiju izmēru jāizvēlas ne mazāku kā 550x403 pikseļi. Pretējā gadījumā sānos būs redzamas melnas līnijas.

5.16.    Katru fotogrāfiju jāparaksta, citādi arī slaiderī nebūs attēla paraksts.

5.17.    Pirms publikācijas materiālu variet pārbaudīt kā raksts izskatīsies kopumā, vai saglabājiet to melnrakstā un publicējat, kad būs pienācis īstais brīdis.

  1. 6.Variet veidot albumus, kas kalpos par fotogrāfiju arhīvu jūsu nākamajiem rakstiem, vai var kļūt pieejamas citiem lietotājiem.
  2. 7.Jebkurš reģistrēts 3ade.lv lietotājs, aplūkojot fotogrāfiju, var to novērtēt un ieiet lietotāja personīgajā albumā, lai uzmanīgi aplūkotu visas fotogrāfijas un rakstus, ja vien jūs to atļausiet. Tas izdarāms UZSTĀDĪJUMOS, nosakot savu konfidencialitātes līmeni.
  3. 8.Jūs variet „ielādēt” līdz 100 fotogrāfijām. Albumus veido sekojoši. Atrodoties KABINETĀ, klikšķiniet uz izvēlni „Foto albumi”. Izvēlieties dzelteno logu „Izveidot foto albumu”. Nosauciet to un nosakiet piekļuves līmeni.