Ставьте like и читайте!

Kādus džemperus vilksim šoziem? Populārākie trendi

06.01.2016, Jevgenija Šube

Kādus džemperus vilksim šoziem? Populārākie trendi

Priekšā mūs gaida vismaz divi, kā tik ne visi četri, auksti mēneši, kad ģērbšanās situāciju glābj vienīgi tas fakts, ka atkal, kārtējo sezonu modē ir adītas lietas, proti džemperi. Protams, modes mākslinieki «neizgudro riteni»  no jauna, bet tikai variē dažādā kontekstā, demonstrējot mums, ka vilkt mugurā siltu  «vecmāmiņas» džemperi – nebūt nav garlaicīgi, bet gan stilīgi un pat aizraujoši. Jo īpaši tagad, kad tos var kombinēt pat ar vakarkleitām. Diemžēl, tehnoloģiju progress vēl nav ticis līdz tam līmenim, kad plāns apģērbs var vienlaicīgi būt arī silts – dizaineri darīja to, kas ir viņu spēkos un padarīja ļoti siltu apģērbu par ļoti modīgu! Turklāt, tas neattiecas tikai uz šo apģērba veidu, bet tai skaitā uz vatētiem svārkiem un kleitām, vilnas biksēm un žaketēm, biezām zeķubiksēm, kažokādas vestēm, lielām šallēm utt., taču šodien par to nerunāsim... Aplūkosim, kādās interpretācijās dizaineri piedāvā mums valkāt džemperus šoziem.

Raksti

Šāds džemperis vienmēr izskatās interesanti, reizēm pat nedaudz komiski. Īpaši «ziemīgi», protams, izskatās ziemeļu ornamenti. Bet tās var būt arī strīpas, augu motīvi, pumpas, zosu kājiņas, rūtis, viss, kas vien ir iespējams – galvenais šīs sezonas «triks»  –  ir kombinēt tos ar citiem, tik pat jautriem printiem,  rakstiem un biezām, «ziemīgam» faktūrām. 

Kā arī nebaidieties no daudzām apģērba kārtām un krāsām, droši velciet rakstainu džemperi ar rūtainām biksēm, papildinot ar čūskādas imitācijas spilgtas krāsas somiņu. Stilīgi, bet pats galvenais – silti!

Stella Jean

Dries Von Noten, Markus Lupfer, Max Mara

Miu Miu

Liela apkakle

Džemperi ar lielām apkaklēm nu jau otro sezonu nepamet modes mēles un tiek aktīvi pozicionēti kā trendi. Mums atliek vien izbaudīt, cik tie ir silti un ērti ( ņemot vērā, ka dažkārt pat nav nepieciešama šalle) un cerēt, ka šis trends būs mums līdzās vēl ilgu laiku. Šis lakoniskais džempera veids ir kombinējams gandrīz ar jebkādu citu apģērbu – vai nu tie būtu zīmuļsvārki, vai dažādu piegriezumu bikses, kiloti, vai «panēsāti» džinsi. 

Toties, lai izskatītos «modīgāk» , pie džinsiem var pievilkt klāt šī džempera oversize variantu – brīvu, ar lielāku apkakli un garākām piedurknēm, savukārt pie augstā vidukļa svārkiem – tieši otrādāk, nedaudz saīsinātu.

Stella Jean, Ralph Lauren, Stella Jean

Dries Von Noten, Rag&Bone

Pagarināti

Vēl viens ārkārtīgi tīkams trends, kurā viennozīmīgi «nevilks uz krustiem» (par ko būs priecīga mamma) – pagarināti džemperi. Īpaši populāri ir kļuvis – vilkt tos pie svārkiem, turklāt absolūti jebkādiem: zīmuļsvārkiem, minisvārkiem, kuplajiem, garajiem. 

Modes piekritējas ir iecienījušas vilkt šī džempera brīvākus, rupja adījuma, variantus, tai skaitā kardigānus, virs smalkām zīda un mežģīņu kleitām un topiņiem, nedaudz atkailinot plecu, un demonstrējot mežģīņu lencīti vai maliņu, kā arī kombinēt tos ar mežģīņu svārkiem. Kontrasts vēl vairāk pasvītro sievišķību.

 Vera Wang, Max Mara, Valentino

Kardigāni

Šāds «vecmāmiņas» džemperis ar pogām no sezonas sezonā nenodod savas pozīcijas. Modes piekritēji ir pēc nopelniem novērtējuši adītus kardigānus, piesavinot savā garderobē uz ilgiem gadiem. Nav brīnums, jo ir tik tiešām ērti –  vienkārši uzmest šo silto apģērbu sev virsū, pogas atstājot vaļā, neslēpjot to, kas ir uzvilkts apakšā. 

Ar adītu kardigānu nu jau var aizvietot pat žaketi, velkot to ar zīmuļsvārkiem un blūzi. To var vilk arī kā kleitu, izceļot vidukli ar siksnu vai atstājot brīvi, bet ar nosacījumu, ka kardigāns tiešām ir pietiekoši garš!

Max Mara, Ralph Lauren

Marco De Vincenzo, Temperley London, Christopher Kane

Izšūti 

Kas gan vēl varētu piešķirt džemperim nedaudz humora, izņemot printus un rakstus? Visdažādākie dekoratīvie elementi: kristāliņi, fliteri, šņores, striķi, bārkstis, dažādas uzšuves utt. Un jo krāsaināk, jo labak! Protams, tie var būt arī mierīgāki un smalkāki varianti, kas būs piemēroti svinīgākiem pasākumiem. Piespraudiet vienkrāsainam džemperim spīdīgu brošu –lūk jums vakara variants! Vai piešujiet džemperim, kurš šķiet garlaicīgs, pašdarinātus bārkšu pušķīšus (uztaisīt kurus ir diezgan vienkārši) un esiet trendā!

Christopher Kane

Dries Von Noten, Markus Lupfer, Max Mara

Sportiski

Patīk, ja tērpā ir daļiņa no sporta? Varat papildināt savu svītšotu kolekciju arī ar mājīgu, izpildītu sportiskā stilā, džemperi. Ģeometrija, spilgtas, kontrastainas krāsas, precīzas līnijas – tas viss var apvienoties vienā džemperī, kas lieliski papildinās jūsu ziemas krosenes.

Parsons MFA, Decorialab knitwear

Marcus Lupfer, Rag&Bone, Chloe

Valentino, Vera Wang

Forma

Neierobežojiet sevi ar džemperiem – dizaineri piedāvā daudz interesantu adītu izstrādājumu variantus. Vestes, pončo, apmetņus, asimetriskas kleitas...Nevarat atrast sev piemērotu variantu veikalu plauktos? Iedvesmojieties un ņemiet rokās adamadatas! Nemākat vai nav laika? Īstenojiet savas visneparastākās fantāzijas, pasūtot pie adītājas. Un ja adīta kleita ar vienu piedurkni pēkšņi apniks – varēsiet uzadīt klāt otru, varbūt pat cita krasā.

Marco De Vincenzo, Parsons MFA, Marcus Lupfer

Stella Jean, Chloe, Ralpf Lauren

Stella McCartney

Klasika

Nu un, protams, pēc ekstravagances devas var uzvilkt kaut ko pieklusinātāku. Galu galā, ja darbā jums ir noteikts dresskods, diez vai varat izpausties ar trendu dažādību. Ieturēts kašmira svīterītis vai neitrālas krāsas vilnas džemperis ar ierasto bižu rakstu noteikti neizies no modes. Priecē, ka šādus džemperus var kombinēt ar visu un vilkt gandrīz jebkurā vietā un dienas laikā, mainot tēlus, ar aksesuāru un rotu palīdzību.

Max Mara

Vera Wang, Markus Lupfer

foto: pinterest.com, vogue.co.uk

komentāri