Ставьте like и читайте!

KĀPĒC JŪSU SKAPĪ IR MILZUM DAUDZ NEIZTEIKSMĪGU LIETU... UN KĀ TO NOVĒRST?

08.04.2019, Almaza Pirha

KĀPĒC JŪSU SKAPĪ IR MILZUM DAUDZ NEIZTEIKSMĪGU LIETU... UN KĀ TO NOVĒRST?
HÖGL SS2019/ TC SPICE/ Pateicoties 50-to gadu stila ikonai Odrijai Hepbernai, visas pasaules meitenes burtiski iemīlējās kurpēs ar papēdi ''glāzīte". Kopš tā laika kitten-heels vairākkārtīgi atgriezās modē, kas nav nekāds brīnums, jo vēl nav izgudrotas citas tik pat ērtas un sievišķīgas kurpes.

Pirms 10 gadiem, kad vēl tikai biju sava stila meklējumos, mani pārņēma ideja par kapsulas garderobi. Toreiz man tas šķita kā  absolūti universāls risinājums. Tiekot skaidrībā par savām  vajadzībām un vēlmēm modes lauciņā, nopirku daudz labas un dārgas lietas, bet skapis joprojām bija pārpildīts ar dažādiem apģērba gabaliem, tajā bija daudz atsevišķu kapsulu, kuras nebija saderīgas savā starpā un tikai kaitināja. Apģērbu bija daudz, bet vilkt mugurā joprojām nebija ko.

Pēc tam, es nolēmu, ka nepieciešams atbrīvoties no visa liekā, sakārtot visas vajadzīgās lietas, izvēlēties pēc principa -  "mazāk, bet labāk". Un es atkal atgriezos pie domas par vienotu — bāzes garderobi. Man izdevās to samērā ātri arī īstenot. Tikai tas nesniedza man gaidīto gandarījumu... tas bija kļuvis sistemātisks, līdz ar to arī  garlaicīgs. Savu pievilcību zaudēja arī vispārpieņemtais saraksts par to "kā vajag, kā būtu jābūt" no raidījuma "Modes spriedums".

Vēlāk es mēģināju sekot tendencēm, bet sapratu, ka sāku zaudēt savu individualitāti. Un atkal, skapis pārvērtās par bezjēdzīgu viendienīšu glabātuvi.

Skaidrs taču, ka klasiskās bikses un bēšas krāsas laiviņas var noderēt biroja darbiniekam un dažkārt pat jaunajām māmiņām. Un arī trencis ar gaišziliem džinsiem. Taču vai iespējams, ka šīs lietas kļūst par bāzi ikdienas garderobei? Protams, ka nē. Bāze — tās nav lietas, tā  ir to kombinācija. Lai bāze atbilstu savam mērķim un to varētu izmantot, veidojot jebkurus  tēla salikumus, ņemot vērā jūsu dzīves veidu un stilu,  visām lietām savā starpā ir jābūt ideāli saderīgām. Bet, lai varētu izveidot atbilstoši saderīgus tēlus, jāmācās pareizi iegādāties lietas. Kā?

Aizmirstiet par...

SPONTĀNU IEPIRKŠANOS

Iedomājieties, ka nejauši esat nonākusi tirdzniecības centrā...

Nav svarīgi, kāda iemesla dēļ. Bet, tas ir fakts, jūs esat šeit. Un atskāršat, ka esat jau pie kases un pārdevēja laipnā balstiņā Jums jautā:  '' Vai Jums palīdzēt?"

"Jā, palīdziet man, lūdzu saprast, kā tas ir sanācis, ka, šīs neizteiksmīgās kurpes, kleitas, žaketes, kas neapšaubāmi ir ļoti labas kvalitātes un, iespējams, pat modernas, atrodas kasē un jāmaksā par tām ir man?''

Un šim pirkumam nav neviena objektīva pamatojuma vai iemesla. Vienkārši tajā brīdī bija tāds noskaņojums... Un pelēkā jaciņa, divdesmit piektā pēc kārtas, starp citu, jau atkal tiks noglabāta skapja plauktos, lai krātu putekļus.

Aizmirstiet par...

ĀTRO IEPIRKŠANOS

Vēl sliktāk, ja jums ir atvēlētas tikai 20 minūtes, lai iepirktos. Iemesls pat nav svarīgs... tāpēc, ka veikali drīz tiks slēgti, bet jums pēkšņi radusies nepieciešamība pēc jaunas kleitas vai kurpēm... Vai tāpēc, ka bērns ir bērnu rotaļu laukumā, bet vīrs gaida automašīnā un katra veikalā pavadītā minūte ir no svara.

Viss, kas trāpījies pa rokai, nu ir jūsu iepirkuma groziņā, bet pa ceļam uz kasi saprotat, ka tūlīt jūs nopirksiet lietas, kas jums, godīgi sakot, ne visai patīk. Un, visticamāk, jūs šīs drēbes nekad vairs arī neuzvilksiet. Tomēr galvā tikšķ laika deglis. Un jūs esat kā uzvarētāja pie finiša līnijas...

Aizmirstiet par...

HAOTISKU IEPIRKŠANOS

Gadās, ka, ejot iepirkties uz tirdzniecības centru, jūs negaidīti skatlogā ievērojat fantastisku apģērba salikumu. Bet, pirms lūdzat pārdevējai to iesaiņot, jūs tomēr nolemjat izvēlētos apģērba gabalus, pielaikot.  Jūs taču atceraties – nekādu spontānu pirkumu!!!

Un tad izrādās, ka kaut kas no šī izvēlētā tēla jums izskatās lieliski, bet kāda no detaļām nerada pārliecību par tās iederīgumu jūsu  garderobē un īsti nav jēgas to iegādāties. Jūs sev svēti nosolāties nākamajā nedēļā nopirkt šai vientuļajai lietiņai kaut ko pieskaņotu un harmonisku. Bet, kā parasti, tā tik un tā karājas skapī bez sava lieliskā pārīša un arī bez jūsu uzmanības.

Galu galā jūs esat izveidojusi apģērbu komplektu, kas absolūti nav saskaņojami viens ar otru un tos ir neiespējami valkāt komplektā. 

NEVEIKSMĪGAS IEPIRKŠANĀS APBURTAIS LOKS. Vai atpazīstat sevi?

Es izlasīju kāda stilista pateiktu frāzi "Gatavojieties iet iepirkties kā pēc receptes". Kā tas ir? Tā, it kā jūs ejat pirkt produktus, kādai sarežģītai receptei. Bez improvizācijas, bruņojušies ne tikai ar maku, bet arī skaidri zināt savu izvēlēto tēlu, precīzu lietu sarakstu,un, protams, ar fantastisku noskaņojumu. Iepirkšanās ir jāizbauda!

HÖGL SS2019/ TC SPICE.

Droši varat izmēģināt pavasara tendences jau tagad: moderni apavi ar līdzenu zoli lieliski iederēsies ofisa darbinieku stilā.

Austrijas apavi HÖGL tiek izgatavoti tikai no dabīgiem materiāliem: āda, zamšāda, nubuks, velūrs. Ražošanas procesā uzņēmums aktīvi izmanto jaunākās inovatīvās tehnoloģijas.

Pēc garās, pelēkās ziemas jo īpaši gribas košas krāsas, kas ir modē šajā pavasarī. Pat tad, ja eksperimentēt nav īsti jūsu garā, iegādājoties košas krāsas loferus jūs būsiet trāpījuši desmitniekā, atdzīvinot savu melnbalto tēlu un ievērojot jaunākās tendences. 

 

komentāri