Ставьте like и читайте!

Kas ir biorevitalizācija

05.08.2013, Zanda

Kas ir biorevitalizācija

Man vakar kāda paziņa pajautāja: Kas ir biorevitalizācija? Daudz par to dzirdēts, bet tā arī nesaprotu, kas tas ir?

Tad nu tā, biorevitalizācija  - tā ir atjaunojoša procedūra, kas tiek veikta ar intradermālajām injekcijām un daļēji modificētu vai nemodificētu hialuronskābi. Ar tās palīdzību tiek aizpildīta dermas slāņa starpšūnu matrica, un pateicoties tam tiek stimulēta fibroblastu (saistaudi, kas veicina elastīna un kolagēna veidošanos) izstrādāšanās.

Biorevitalizācijas iespējas: novecojošas, "nogurušas" ādas liftings; intensīva, dziļa, ilgstoša mitrināšana; krunku profilakse un sīko mīmisko krunciņu likvidēšana; ādas reabilitācija pēc dažādām kosmetoloģiskajām procedūrām, kā arī pēc fotobojājumiem; ādas sagatavošana saules iedarbībai; rētaudu korekcija pēc akne ārstēšanas.

 

Biorevitalizācijas procedūra domāta sievietēm virs 35, tomēr mūsdienās, ņemot vērā "agresīvo" apkārtējo vidi, šīs procedūras sniegtās iespējas izmanto arvien gados jaunākas pacientes.

Visbiežāk apstrādājamās zonas: seja, kakls, dekoltē un pat plaukstu virspuse. Šo procedūru var veikt jebkurai ķermeņa zonai, tomēr parasti tas tiek darīts tieši redzamajās ķermeņa zonās.

 

Procedūras efekti:  

1. Mitrināšana. Hialuronskābe, kas tiek izmantota šai procedūrai, pati par sevi ir ar ļoti augstu hidrodinamisko apjomu un tieši tāpēc diezgan ilgu laiku satur lielu daudzumu ūdens molekulas. Tādējādi tā pilda sava veida "mitruma rezerves" funkciju ādai un uz ādas trugoru iedarbojas, kā labs mitrinātājs.

2. Dermas starpšūnu matricas aizpildīšana. Dermas fibroplasti satur receptorus, kas ir selektīvi hialuronskābei. Kad tā tiek ievadīta un savienojas ar šiem receptoriem, tad koncentrējas ap fibroplastiem. Tādējādi notiek optimāla starpšūnu vides atjaunošana, kas labvēlīgi ietekmē fibroplastu migrāciju un stimulē to sintēzi.

3. Antioksidanta un ilgstoša aizsardzība. Hialuronskābe, kā mums visiem zināms, oksidatīvā stresa laikā dezaktivē brīvos radikāļus, tas ir veido sava veida "molekulārās lamatas". Katru sekundi ādā, lielā daudzumā, notiek jaunu aktīvu skābekļa formu veidošanās, kas izraisa gan pašu šūnu, gan starpšūnu matricas bojājumus. Hialuronskābes ievadīšana novērš šādu aktīvo formu veidošanos uz ilgu laiku.

4. Pretiekaisuma un dziedējoša iedarbība. Hialuronskābe neļauj veidoties iekaisumus veicinošiem citokīniem un interleikīniem un tieši šis fakts ir noteicošais, lai veidotu labvēlīgus apstākļus ādas atjaunošanās procesiem.

 

Kontrindikācijas:

Lai kā arī jums kāds censtos iestāstīt, ka biorevitalizācijai nav kontrindikāciju - neticiet. To ir maz, bet tās ir:

- onkoloģiskās saslimšanas, iekaisumi un saasinātas infekciju saslimšanas;

- individuāla preparāta (šajā gadījumā - hialuronskābes) nepanesamība;

- ādas saslimšanas, iekaisumi apstrādājamajās zonās.

 

Lai izvairītos no nevēlamām procedūras sekām, ārstam vispirms jūs jāizmeklē. Jānoskaidro vai nav alerģiskas reakcijas un jāizveido detalizēta anamnēze.

Ir daudz dažādu biorevitalizācijas programmu un pareizās programmas izvēle atkarīga no daudziem faktoriem: vecuma, vēlamā efekta, problēmas, ko jāatrisina ar šīs procedūras palīdzību. Lai nepieļautu kļūdas, pirms uzsākt procedūru, konsultējaties ar ārstu un arī pašu procedūru veiciet tikai pie profesionāļiem.

 

Un esiet skaistas!

 

 

komentāri