Ставьте like и читайте!

Kāzu plānošana: mūsdienu tradīcijas

22.02.2016, Jevgenija Šube

Kāzu plānošana: mūsdienu tradīcijas

 

Uzsākot savu satraucošāko dzīves notikuma plānošanu, ikviena sieviete to iztēlojas, kā paša skaistākā esenci, un, bez šaubām, viņa vēlas ņemt vērā ikvienu niansi un nepalaist garām nevienu sīkumu, kas attālinātu šo dienu no iztēlotā ideāla. Un lai arī mēs visas esam meitenes, tomēr šajā jautājumā esam dažādas. Ja viena jau kopš bērnības iztēlojas savas kāzas  precīzās detaļās, tad cita, izstaigājot izstādes un pāršķirstot žurnālus apjūk piedāvātajā tematiku, dekorāciju un krāsu daudzumā...

Skaidrs, ka vēršoties kāzu aģentūrā, līgavai atliks vien «nobaudīt saldo ēdienu», taču pat profesionālim būs vieglāk, ja līdzi ņemsiet savu vēlmju sarakstu. Arī kāzas iet roku rokā ar laiku, tādēļ esam apkopojuši aktuālāko jautājumu tendences, kuras, iespējams, iedvesmos jūs dažādām idejām.

 

Stils

Ja jūsu plānošana sākas no baltas lapas, un jūs neesat atkarīgi no kādiem konkrētiem apstākļiem, tad kāzu stils kļūs par pirmo un noteicošo soli. Pat izvēloties kāzu aģentūru, jūs pamanīsiet, ka noformējumā ikvienai no tām ir nolasāms savs rokraksts. Jo visbiežāk tās sadarbojas ar vieniem un tiem pašiem dekorētājiem, vai arī pašu aģentūru dibinātāji vienlaikus ir arī dekorētāji. Protams, jebkura jūsu vēlme tiks īstenota, taču pieturoties pie sava noformēšanas stila – piemēram, konservatīvs un klasisks stils, kā Granatevents un Daces Miezītes «Kāzu aģentūra», vai pretēji – brīvs un radošs, kā Caramel Events Riga, bannté, Chocolate Events, Mint Deco.

 

Kāzu stili nu jau ir ļoti daudz un dažādi – lauku (rustic), bohēmisks (bohemian), retro (vintage), vecināts šiks (shabby chic), meža (wood wedding), arī dažādi tematiskie, kā piemēram, «Alise brīnumzemē»... un pašlaik visiecienītākais – botāniskais stils, kurā ziedus aizvieto ar zaļiem augiem – papardēm, palmu lapām, sukulentiem, eikalipta virtenēm, kā arī plaši tiek izmantotas putnu spalvas... Krāsu palete ir maksimāli dabīga – zaļš, balts, ziloņkauls, bēšs, pelēks, tumši zils.

 

 

Lieliski iedvesmas avoti sava ideālā stila meklējumos būs portāli:  greenweddingshoes.comtheknot.comstylemepretty.comrusticweddingchic.combrides.comligavam.lv, savukārt platforma pinterest.com kļūs par brīnumnūjiņu savu kāzu «mūdborda» veidošanā, ar kuru jūs dosieties pie organizētajiem.

 

Organizēšana

Vai organizēt pašiem, vai tomēr vērsties pēc profesionāļu pakalpojumiem? Ja jums ir visi nepieciešamie resursi, proti – pietiekošs brīvā laika daudzums, iemaņas organizēšanā, aktīvi radinieki un draugi, un jūs esat iedvesmas un radošām iedejām pilni — tad gatavošanās kļūs par vēl vienu patīkamu pieredzi jūsu dzīvē. Toties, visu uzticot aģentūrai, jūs varēsiet atslābināties, vērojot, kā tiek īstenoti jūsu sapņi...

Organizētāji parūpēsies par tādiem sīkumiem, par kuriem jūs varētu nezināt vai vienkārši palaist garām. Piemēram, vienādas,interesantas zeķes līgavaiņa draugiem, jūsu kāzu tēmturis sociālajiem tīkliem, personīgais logo, interesanti suvenīri viesiem, jūsu bērnības vai kopīgo bilžu «galerija», kāzu salmiņi kokteiļiem, ēdienkartes kartiņas un daudzi citi «knifiņi», kas ir aģentūru «krājkasītēs».

 

Un pirmskāzu vakarā, tai vietā, lai lauzītu galvu par to, vai viss ir izdarīts, jūs varēsiet apmeklēt relaksējošu masāžu, un organizētaji obligāti parūpēsies, piezvanot, uzmundrinot, un nokontrolējot, lai jūs dotos pie miera laicīgi!

 

 

Ja jūs tomēr sliecaties pie patstāvīgas kāzu organizēšanas, tad precos.lv mājas lapa kalpos jums par īsto gidu un plānotāju. Izņemot visu iespējamo kāzu pakalpojumu sarakstu ar atsauksmēm, lapai ir arī tā sauktais «to do list» un budžeta kalkulators.

 

Vieta

Jebkurā aģentūrā jums pajautās, vai vēlaties svinēt laimīgo notikumu divas dienas, vai jums būs gana ar vienu? Pēdējā laikā jaunie pāri aizvien biežāk dod priekšroku otrajam variantam. Un tamnenoliedzami ir savi plusi! Pirmkārt, tas dod lielākubrīvību kāzu svinību vietas izvēlē, jo vienīgais jautājums, kas būtu jāatrisina, ir transports, kas nogādās viesus uz mājām, nedomājot par guļamvietām, kas nereti ierobežo. 

Otrkārt, nākamā diena mēdz būt diezgan nogurdinoša pašam pārim. Turklāt, svinot vienu dienu, tas palielina iespējas, ka viesi neaizies gulēt pārak ātri un izklaidēsies līdz pēdējam.

 

Runājot par pašu svinību vietu, būtu vērts pieminēt pasakainās muižas un pilis, kuras mūsu valstī ir gana daudz, tajās pat bez krāšņām dekorācijāmkāzas izskatīsies grezni. Taču vai jūs zināt, cik iecienīts ir kļuvis industriālais šiks? Un, neskaitot mākslas galerijas un foto studijas, rupjo celtņu sienās mūsdienās tiek organizēti arī pasākumi, tai skaitā kāzas. Piemēram, Dzelzceļa muzejs, Tabakas fabrika, Dizaina fabrika... pāri ir saskatījuši šarmu ne tikai svinēt šādās ēkās, bet arī laulāties uz to jumtiem.

 

 

Diena

Aizvien biežāk kāzas tiek rīkotas darba dienā. Un ne velti tā, jo tas dod daudz vairāk izredžu, ka ikviens jūsu izvēlētais pakalpojumu sniedzējs būs pieejams – fotogrāfs, dekorētājs, florists, un galu galā kāzu aģentūra un arī pati vieta. Otrkārt, darba dienās arī cenas lielākajai daļai pakalpojumu ir zemākas kābrīvdienās. Savukārt, viesiem noteikti nesagādās problēmas izbrīvēt šo dienu priekš tik svarīga notikuma. Turklāt, ja tā ir ceturtdiena vai piektdiena, priekšā viņus sagaida vēl divas oficiālas brīvdienas!

 

  

Krāsas

Par gaumi nestrīdas, jo īpaši, ja runa ir par mūžā svarīgāko dienu, taču mode uz kāzu krāsām tomēr pastāv. Divas ieprieksējās sezonas kāzas rotāja tumša, dziļa marsala krāsa, taču nu ir pienācis laiks dot tai mazliet atpūtas. Gaidāmā kāzu sezona solāsbūt rozā kvarca un debeszilā tonī. Kā arī par modīgām kāzu krāsām kļūs: pelēk-lillā, persiks, «kafija ar ledu», perlamutra zila, svinīgi sarkana (fiesta), dziļi zila, pieklusināti zaļa.

 

 

 

Pušķis

Kāzu pušķi jau labu laiku ir tranformējušies no nevainojamās, apaļās rožu bumbiņas - apjomīgos, drosmīgos, radošos un asimetriskos pušķos.  Tie var sastāvēt uzreiz no vairākiem neredzēto ziedu veidiem, vai otrādāk –  no pļavas puķēm vai tikai no lapām. Un, par laimi, mums meistaru ar zelta rokām netrūkst: Inbloom, Magnolijas zieds, Do more Deco, Dizaina parks – ir spējīgi uzburt tādu pušķi, no kura noteikti būs žēl šķirties, metot savām draudzenēm.

 

inbloom

inbloom

 

Fotosesija

Izskatās, ka līgavas un līgavaiņi ir iecienījušifotogrāfēties pirms laulību ceremonijas...Jo fotosesijai atvēlētais laiks pieder tikai viņiem – nekur negaida izsalkušie viesi, nesteidzina vedēji, līgavai ir tikko izveidots meikaps un frizūra. Turklāt tās būs pāris stundas, ko varēsiet «nosvinēt» divi vien (neskaitot fotogrāfu), jo visu atlikušo dienu jums apkārt būs draugi un radinieki.

 

 

Ne mazāk populāri ir «love story» foto un video. Līgavainis un līgava kādu laiku pirms kāzām sarīko skaistu fotosesiju vai uzņem nelielu kino par savu mīlas stāstu.

 

 Dabīgo saldumu galds

 Jau kļuvis par tradīciju, taču neveselīgo saldumu galds sāk zaudēt savu popularitāti – makarūnu un kapkeiku vietā nāk ogas, smūtiji un dabīgā limonāde.

 

 

Tradīcijas

Mūsdienās kāzas katrs rīko kā vēlas, un  tradīciju neesamība nevienam vairs nešķiet dīvaina. Protams, nebūt nav jāatsakās no tām pavisam, baidoties izkaskaīties vecmodīgiem, taču otra galejība – ievērot pilnīgi visas, lai izdabātu radiniekiem un padarītu dienu notikumiem bagatāku... Reizēm, lai paspētu izbraukāt 7 tiltus, brīvdabas un citus muzejus, līgavai ir jāceļas ap 5-6 no rīta! Esiet drošas, emocijas arī bez tā sitīs augstu vilni! Kāpēc lai neļautu sev izgulēties, un bez steigas izbaudīt ikminūtīti tās mīlestības un brīnuma, ko dekorētaji, floristi un citas fejas būs izveidojuši speciāli jums...

 

 

 Foto: Pinterest.com, greenweddingshoes.com

 

komentāri