Ставьте like и читайте!

KO APĒST un KO UZDZERT: veselīgu matu sardzē. Intervija ar trihologu Jevgeniju Karasevu

04.01.2018, 3ade.lv

KO APĒST un KO UZDZERT: veselīgu matu sardzē.  Intervija ar trihologu Jevgeniju Karasevu

Mūsu ģimenes ārsts, apskatot meitu pirms vairākiem gadiem, izteica frāzi: „Slimam cilvēkam nevar būt tik skaisti mati". Un uzreiz ap sirdi kļuva vieglāk. Daudzus gadus dzīvoju ar domu, ka, ja reiz mati ir skaisti, tātad ar organismu viss kārtībā. Tas man ir sava veida indikators. Taču, ja mati sāk mērķtiecīgi izkrist, blāvot, lūzt – tas ir iemesls vērsties pie trihologa, nevis mainīt šampūnu.

Par to, kā ataudzēt bizi līdz viduklim, kam nepieciešams kondicionieris, kur slēpjas dadžu eļļas viltība un, protams, ko tādu apēst matu veselībai. Ar to tikt skaidrībā mums palīdzēs ārsts-dermatologs Jevgenijs Karasevs (Krievija).

Autore: Almaza Pirha

 

Ārsts-dermatologs, Jevgenijs Karasevs (Krievija). Ārsts-dermatologs, medicīnas zinātņu kandidāts, „Plastiskās ķirurģijas un fundamentālās kosmetoloģijas" docents. OTK rubrikas zinātniskais eksperts programmas „Dobroje utro" ietvaros Krievijas sabiedriskās televīzijas Pirmajā kanālā.

 

Dakter, no fizioloģiskā viedokļa puses, organisms noveco un kopā ar to arī mūsu mati. Valda uzskats, ka mūsu matu attīstības aktīvākais periods ir 16-18 gadi. Tas nozīmē, ka pēc 18 gadiem sākas folikulu bojāeja, un vai šo procesu var kaut kā palēnināt?

Protams. Jābauda veselīgs dzīves veids, racionāls uzturs un vismaz vienu reizi gadā jāveic profilakse folikulu degradācijai ar ārējiem trīsfāzu preparātiem.

 

Vai matu krāsa ietekmē dzīvotspēju? Vai tiesa, ka, ja agri nosirmo, tad ir izredzes saglabāt, kaut arī sirmus, bet biezus matus?

Noteiktas neapšaubāmas korelācijas par šo tēmu nav, bet jautājums interesants – būs jāizpēta.

 

Kāpēc vispār cilvēki nosirmo, un no kā atkarīgs agrs sirmums?

Melanocīti – šūnas, kas izstrādā matu krāsvielu, ir nervu audu atvasinājums. Tāpēc tiem kaitīgs ir stress un slikts uzturs. Tie ir pamatiemesli agrīnam sirmumam.

 

Strauju matu zudumu var izraisīt vesela virkne faktoru. Un saprotams, ka tikt skaidrībā ar problēmu ir spējīgs tikai speciālists pēc testiem un analīzēm. Pastāv viedoklis, ka mati izkrīt pēc stresa. Šodien paner-vozēji, bet rīt mati „sāk birt"? 

Dažreiz emocionāla vai fiziska spriedze var novest pie matu zuduma. Tā ir nopietna problēma vairumam cilvēku, un to viņi noteikti vēlas izlabot. Tostarp, matu augšanas cikla dēļ, cilvēki bieži vien sāk zaudēt matus vairākas nedēļas vai pat mēnešus pēc stresainajiem notikumiem, un matu izkrišana var turpināties vēl vairākus mēnešus pēc tiem. Par laimi, mati ataug no jauna pēc tam, kad stresa avots ir novērsts.

 

Dakter, ja neaug skropstas, uzacis. Vai ir kāda iespēja atjaunot uzacu augšanu, kas izraustītas agrā jaunībā? Varbūt dadžu eļļa? Dodiet iespēju!

Uzacu un skropstu augšanai var traucēt banāls vitamīnu trūkums, tāpēc uzturam jābūt sabalansētam. Papildus var lietot vitamīnus, īpaši A, B, C un E. Lai augtu uzacis, kā arī jebkurš cits mats, nepieciešams kalcijs un cinks. Parūpējieties par to, lai šos elementus jūsu organisms saņemtu pietiekamā daudzumā.

Kopt uzacis var ar dažādu eļļu palīdzību, labas atsauksmes nopelnījusi mandeļu eļļa. Tā satur lielu daudzumu E vitamīna un veicina uzacu un skropstu augšanu, padarot tās biezākas. Tās vērtība ir tajā, ka to var lietot jebkuram ādas un matu tipam. Mandeļu eļļa tiek uzklāta ar vates disku palīdzību uz 30-40 minūtēm. Regulāra lietošana – ātras augšanas ķīla.

KĀ ARĪ JŪS VARAT PAGATAVOT MAISĪJUMU NO TRĪS INGREDI-ENTIEM: PERSIKU EĻĻA 1 TĒJK. + MANDEĻU EĻĻA 1 TĒJK. + JULANG-JULANG 1 PILE. IEZIEDIET AR ŠO MAISĪJUMU MATIŅUS UN ĀDU DIVAS-TRĪS REIZES NEDĒĻĀ, BET PĀRĒJĀS DIENĀS IZMANTOJIET PARASTO MANDEĻU EĻĻU.

 

Vai ir nepieciešami kondicionieri, maskas, eļļas matiem?

Protams, īpaši sausiem matiem. Mitriniet matus no iekšpuses un ārpuses – dzeriet daudz tīra ūdens; lietojiet pārtikā avokado (tas satur derīgas viegli apgūstamas taukskābes un palīdz cīnīties ar nervozitāti un stresiem); lietojiet mitrinošas un barojošas maskas gan matiem, gan arī galvas ādai.

Ar gadiem mati kļūst daudz poraināki, un tas nozīmē – zaudē spīdumu un elastīgumu, kļūst līdzīgi stieplei. Centieties pēc iespējas retāk tos pakļaut termiskām „mokām" – žāvēt ar fēnu, izmantot matu skruļļotāju vai taisnotāju. Neeksperimentējiet ar radikālām procedūrām – tādām kā laminēšana vai ķīmiskie ilgviļņi. Tā vietā kopšanai izmantojiet argāna vai Marokas eļļu. Šīs eļļas var uzklāt tieši uz matiem vai arī pievienot jebkuriem matu kopšanas līdzekļiem.

 

Vai taisnība, ka regulāri apgriežot matu galiņus, tie ātrāk aug?

Nav tiesa. Pamats matu galiņu, kam ir nosliece uz šķelšanos, veselībai ir attiecīgā to kopšanā. Tādu matu mazgāšanai ieteicams izmantot atjaunojošus šampūnus, kas bagātināti ar keramīdiem, keratīnu, zīda proteīniem. Nokļūstot uz cirtām, šīs daļiņas aizpilda bojātās vietas un izlīdzina mata virsmu. Nākamais solis – kondicioniera vai balzama uzklāšana, kura sastāvā vēlami dabīgi komponenti: kokosa, bambusa, žeņšeņa, hibiska ekstrakts, jojobas un karitē eļļa. Nomazgājot mazgāšanas līdzekli, vajag censties visas kustības veikt matu augšanas virzienā, lai lieku reizi netraumētu kutikulas zvīņas.

Pēdējais posms – uzklāt uz matu galiņiem speciālu nenomazgājamu kopšanas līdzekli, kas baro, mīkstina un izlīdzina virsējo kārtu. To lietošanas rezultātā ievērojami uzlabojas matu ārējais izskats, tie iegūst spīdumu, izskatās daudz gludāki un akurātāki.

Ir vērts izvēlēties līdzekļus ar UV-filtriem un termo-aizsardzību – tas ļaus aizsargāt matus no agresīvas ārējās iedarbības. Keramīdi, zīda proteīni, dabīgas eļļas tādas kosmētikas sastāvā palīdzēs atjaunot matus no iekšpuses, atvieglos ķemmēšanu un padarīs cirtas daudz maigākas. Nenomazgājamie mitrinošie līdzekļi var būt fluīdu, serumu, vieglu krēmu, esenču veidā.

 

Vai ir kāds brīnumains veids, kā ataudzēt garus matus? "Zirgu šampūns", mezoterapija, akupunktūra, BADi?

Ir. Trihologa vai kosmetologa-dermatologa konsultācija. Nevajag nodarboties ar pašdarbību. Universālas receptes nav. Nepieciešama individuāla, ko Jums palīdzēs izstrādāt speciālists.

 

Dakter, eksistē vesels uzskaitījums produktu, ko ieteicams lietot matu skaistumam un veselībai. Kādi no tiem ir pamata?

Uztura pamata kritērijs, kas paredzēts matu augšanas pastiprināšanai, ir sabalansētība. Visvairāk noderīgie produkti, kas palīdz stimulēt matu augšanu, ir piena produkti, liesa gaļa, zivis un jūras produkti, graudaugu kultūras, olas, lapu dārzeņi un ogas (piemēram, mellenes).

DEKО3PILL izstrādāts kā intensīvās terapijas līdzeklis cīņai ar alopēciju (patoloģisku matu izkrišanu). Pamatā jauns bioaktīvs komplekss ar vitamīniem un amino-skābēm. Šīs inovatīvās izstrādnes unikalitāte ir trīs komponentu sajaukumā: oleanola skābe, biotinīls-tripeptīds un apigenīns.

 

Nosauciet Jūsu personīgo līdzekļu topu, lai uzturētu matus skaistus un veselus.

Vislabākā savienība šeit – tā ir vienlaicīga paralēla pielietošana – triholoģiski nozīmīga barošana (un dažu BADu), mezo- vai plazmaterapija un ārējais trīsfāžu preparāts DEKOPILL no kompānijas Charismo (Dallasa, ASV). Par pēdējo ir vērts runāt atsevišķi, jo tas ir kosmētiķis un tam nav nepieciešama recepte.

 

 www.roksana-beauty.lv

+371 672 97670, +371 295 30369

roksana@apollo.lv

 

 

Avots: žurnāls BEAUTY CLOUD

 

 

 

komentāri

  • Reklāmkarogs