Ставьте like и читайте!

Ko slēpj biorevitalizācija – redakcijas testēšana. Dienasgrāmata. 1.daļa

14.05.2015, 3ade.lv

Ko slēpj biorevitalizācija – redakcijas testēšana. Dienasgrāmata. 1.daļa

Sausums, pelēcīgums, savilkuma sajūta, ādas tonusa zudums – ar šīm problēmām saskaras neskaitāmas meitenes un sievietes, un pavasarī jo īpaši. Vitamīnu trūkums, klimata īpatnības – ar šiem faktoriem, kas ietekmē mūsu ādas stāvokli, par lielu nožēlu, cīnīties nav nemaz tik vienkārši. Palīgā nāk krēmi, maskas, kosmētiskās, toskait arī invazīvās procedūras.

Viena no populārākajām un daudzuprāt drošākajām procedūrām ir biorevitalizācija. Vai citiem vārdiem sakot – ādas atdzīvināšana. Tiesa, šodien šis jēdziens ir nedaudz plašāks.

Biorevitalizācija – metode, kuras pamatā ir intradermālās injekcijas ar hialuronskābes preparātiem.

Tajā pat laikā vārds „biorevitalizācija” sāka paplašināt savas nozīmes robežas un figurēt arī aparātu un kosmētisko metožu aprakstā. Tāpat var sastapt arī šīs procedūras alternatīvos nosaukumus: biorestrukturizācija, redermalizācija, reparācija utt.

Kas biorevitalizācija ir patiesībā?

Tās pamatā ir nedzīvnieciskas izcelsmes hialuronskābes ievade smalko grumbu korekcijai un hidrorezerves veidošanai ādā. Šim skābes tipam mūsu ādas struktūrā ir dominējošā loma – tā stimulē kolagēna izstrādi, baro ādu un aizsargā to no oksidējošo vielu iedarbības.

Zināms, ka hialuronskābe spēj aizturēt ādā šķidrumu. Viena molekula piesaista līdz pat 500 ūdens molekulām, un tas viss ar mērķi kontrolēt šķidruma līmeni audos. Ādas jaunību nodrošina tieši šī hialuronskābes mitrināšanas loma. Savukārt pirmās novecošanas pazīmes rodas tieši personīgās hialuronskābes daudzuma samazināšanās dēļ, kas ir atbildīgs par mitrināšanu, fibroblastu reproduktīvajām spējām un kolagēnu sintēzi.

Mūsdienās ne par speciālistu, ne par biorevitalizācijas preparātu trūkumu var neuztraukties. Kosmētiskie kabineti spēj piemeklēt preparātus pēc katra finansiālajām iespējām. Taču primāti ir jāvadās pēc ārsta profesionālisma.

Parasti procedūras tiek veiktas sejas, kakla, dekoltē zonām, rokām un apakšdelmiem. Preparāta blīvums ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, vecuma, ādas tipa un vēlamā efekta.

Biorevitalizācijas procedūru skaits un biežums ir atkarīgs no hialuronskābes (biorevitalizanta) blīvuma, problēmas nopietnības un pacienta vecuma. Vidēji nepieciešamas no 2 līdz 4 procedūrām ar 14-28 dienu intervālu. Kurss parasti tiek veikts reizi 6-12 mēnešos.

Biorevitalizācijas programmas mērķis – aizturēt novecošanas procesu ar aktīvās mitrināšanas palīdzību. Biežākie pacienti – cilvēki ar sausu un dehidrētu ādu, kā arī cilvēki, kuru ādai ir pazemināts turgors, kas saistīts ar ģenētiski pazeminātu kolagēna daudzumu. Nav būtiski, vai esat vīrietis vai sieviete, vai jums ir 25 vai 40 – procedūra efektīvi atjaunos pelēcīgu, nogurušu, ar stresiem nomāktu un neveselīgu smēķētāja ādu.

Taču ņemot vērā to, ka ar vecumu personīgā sintezējamā kolagēna un hialuronskābes daudzums pazeminās un atjaunot deficītu uz personīgo rezervju rēķina kļūst arvien grūtāk, pat pēc biorevitalizācijas procedūras «wow» efektu variet negaidīt. Šajā gadījumā būtu jāizvērtē nopietnākas procedūras: sākot ar vektora liftingu līdz plastikai.

Kā redzam – biorevitalizācijas procedūra nav «ilgi spēlējoša». Tieši tāpēc ir tik būtiski izprast tās principu un norises tehnoloģiju. Un jau pēc tam lemt par tās piemērotību jums.

Ir cilvēki, kas baidās no injekciju izraisītajiem zilumiem. Biorevitalizācijas «nospiedums» ir citādāks.

Mūsu redakcija aicina jūs iepazīt biorevitalizācijas procedūras reālo pieredzi. Tendēmā ar salonu VERDI mūsu lasītājai tiks veikts biorevitalizācijas kurss ar jaunākās paaudzes preparātu Neauvia Hydro Deluxe. Tās unikālā sastāva pamatā ir hialuronskābe (18 mg/ml) un 0,01% kalcija hidroksiopatīta.

Kalcija mikrodaļiņas (diametrā tikai 8 mikroni) aktīvi stimulē personīgā kolagēna izstrādi – atmodina šūnu fibroblastus, bet tie savukārt sāk aktīvi izstrādāt kolagēnu.

Nedēļu pirms procedūras mēs palūdzām mūsu «izmēģinātāju» nelietot aspirīnu, kā arī citus nesteroīdos pretiekaisuma preparātus.

Pēc procedūras ieteicams izvairīties no saunas, pirts, baseina apmeklējumiem, atrasties zem UV-stariem līdz 7 dienām.

Natālija Lubāne, 38 gadi 

«Procedūra aizņēma aptuveni stundu. To novadīja ārste Agnese Ruskule.

Sākums bija debešķīgs: maigs pīlings un masāža.

Taču drīz vien pienāca injekciju laiks, un ar to, ka dūrienu būs tik daudz, nerēķinājos. Viss tādēļ, ka zināšanas par revitalizāciju līdz šim bijušas gaužām skopas. Nodomāju, ka tie būs vien pāris dūrieni, ievadīs hialuronskābi un lieta ar to izbeigta.

Jā gan, biorevitalizācija paredz daudzus dūrienus, kas īpaši spilgti jūtami zonā ap acīm.

Pēc procedūras uz ādas parādījās iekaisums, taču ārste uzklāja nomierinošo masku un nepatīkamās sajūtas ātri vien izzuda. Nākamo vizīti man nozīmēja pēc 2 nedēļām, un devos novērtēt rezultātu spogulī. Šis bija pārsteigums numur 2. Visu seju klāja sīkas sarkanas papulas, kas izzuda tikai pēc divām dienām.

Diemžēl ar šādu efektu rēķinājusies nebiju, un uzreiz pēc vizītes pie kosmetologa devos uz darbu, kur ar savu ārieni mulsināju apkārtējos. Līdz ar to, ir vērts zināt un atcerēties, ka pēc biorevitalizācijas labāk nogaidīt mājās.

Sīkie zilumi zem acīm izgaisa vien trešajā dienā.

Neteiktu, ka novēroju radikālas izmaiņas. Taču nav arī vērts cerēt uz brīnumiem. Par rezultātu varēs spriest pēc trešās procedūras».

Nākamo dienasgrāmatu gaidiet pēc 22.maija.

komentāri