Ставьте like и читайте!

Līdz 28. oktobrim. Pirmā Rīgas biennāle tuvojas izskaņai.

17.10.2018, 3ade.lv

Līdz 28. oktobrim. Pirmā Rīgas biennāle tuvojas izskaņai.

Šī gada vasaras viena no apspriestākajām un apmeklētākajām mākslas pieturām Eiropā neapšaubāmi bija Rīga, tā kā pirmo reizi norisinājās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle.  Biennāles nosaukums "Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt" gana zīmīgi arī atgādina, ka tās noslēgums nav tālu - svētdien, 28. oktobrī, izstādes durvis tiks slēgtas atlikušajām septiņām biennāles norises vietām. Lai pagūtu un iepazītu izstādē iekļauto 141 mākslas darbu, no kuriem liela daļa ir radīti īpaši RIBOCA1, biennāles organizatori aicina neatlikt izstādes apmeklējumu uz pēdējo nedēļu.

Noslēdzošās biennāles norises dienas var izvērsties par izaicinājumu uztvert un rāmi aplūkot izstādi, jo īpaši ņemot vērā, ka, tuvojoties noslēguma dienai, apmeklētāju interese arvien pieaug. Turklāt, lai iepazītu visus izstādītos darbus, būtu jāieplāno divas dienas - vadošās grieķu izcelsmes kuratores Katerinas Gregos un biennāles dibinātājas un komisāres Agnijas Mirgorodskas vadībā ir sapulcēti 104 mākslinieki, kas papildus ekspozīcijām iekļautajiem darbiem ir radījuši arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas pilsētvidē.

Lai izstādes apmeklējums būtu iespējami patīkams un jēgpilni uztverams, organizatori atgādina, ka no ceturtdienas līdz svētdienai izstāde ir apskatāma līdz pat plkst. 20.00. Tāpat apmeklētāju ērtībai izstāde būs atvērta pēdējā nedēļā arī pirmdien un otrdien no plkst. 11.00 līdz plkst. 20.00.

Papildus divās atlikušajās biennāles norises nedēļās aicina apmeklēt biennāles publiskās programmas noslēdzošos pasākumus, kas tieši vai pastarpināti komentē un reflektē par biennāles tēmu vai māksliniekiem. Tā piemēram, piektdien 19. oktobrī plkst. 13.00 tiks noslēgts RIBOCA Academy lekciju cikls, kurā iecerēta tikšanās ar RIBOCA1 izstādes dizaina veidotājiem Mihaelu Radesku (Mihaela Radescu) un Tilmanu Ventlandu (Tilman Wendland), kuri dalīsies savā pieredzē  par savām sadarbībām ar dažādiem kuratoriem, producentiem un grafikas dizaineriem, runās par tehniskiem izaicinājumiem un savām darba metodēm.

Savukārt svētdien, 21. oktobrī plkst. 17.00 Kristapa Morberga rezidencē, Z.A.Meierovica bulvārī 12, norisināsies rakstnieka Paula Bankovska lasījums vācu mākslinieces Henrikes Naumanes instalācijā Eirotika, kuras pamatā ir eiroremonta parādība. Pēc tam, plkst. 19.00, sekos koncerts laikmetīgā džeza mūziķu trio sastāvā ar Kārli Auziņu (saksofons), Matīsu Čudaru (ģitāra) un Ivaru Arutjunjanu (bungas). 

Noslēdzošajā nedēļā interesenti aicināti izmantot unikālu iespēju padziļināti uzzināt par biennāles izstādes koncepciju un pievienoties pirmās biennāles kuratores Katerinas Gregos vadītajām ekskursijām angļu valodā sekojošos datumos:

- otrdien, 23. oktobrī, plkst. 18.00 Mākslas centrā Zuzeum

- trešdien, 24. oktobrī, plkst. 18.00 Kristapa Morberga rezidencē

- ceturtdien, 25. oktobrī, plkst. 18.00 Sporta2 kvartālā

- piektdien, 26. oktobrī, plkst. 13.00 Bijušās tekstilrūpnīcas Boļševička teritorijā

- sestdien, 27. oktobrī, plkst. 18.00 LU bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā

- svētdien, 28. okobrī,  plkst. 13.00 Andrejsalā.

Dalība ekskursijās ar derīgu biennāles izstādes biļeti.

Līdz svētdienai, 28. oktobrim, Rīgas biennāles izstādi iespējams aplūkot Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā (Kronvalda bulvāris 4, Rīga), Kristapa Morberga rezidencē (Z.A.Meierovica bulvāris 12, Rīga), Andrejsalā (Andrejostas iela 29, Rīga), bijušajā tekstilrūpnīcā Boļševička (Ganību dambis 30, Rīga), Sporta2 kvartālā (Sporta iela 2, Rīga; ieeja no Hanzas ielas 10), mākslas centrā Zuzeum (Lāčplēša iela 101, Rīga) un Kaņepes Kultūras centrā (Skolas iela 15, Rīga).

Plašāk par noslēguma programmu atradīsiet: rigabiennial.com, Facebook/RigaBiennial, bet informāciju par izstādi, māksliniekiem, norises vietām un pasākumiem ir ērti apskatāma interneta saitē digital.rigabiennial.com

 

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs