Ставьте like и читайте!

Mēneša atradums – mizon peptīdi

03.07.2018, Almaza Pirha

Mēneša atradums – mizon peptīdi

 Šodien kosmētika ar peptīdiem sastāvā ir viens no perspektīvākajiem anti-age virzieniem kosmetoloģijā. Esmu pārliecināta, ka ikvienai no jums gan jau kaut viens peptīdus saturošs produkts atradīsies. Bet ko šie izslavenie peptīdi īsti nozīmē… vai to jūs zināt?

Lai atsegtu šo tēmu, iesāku ar grāmatu "Skaistuma zinātne", kuru sarakstījis  lielisks tendems - ārsti Tiina Orasmae-Meder un Oksana Šatrova. Mans pirmais secinājums - peptīds ir tikpat pilnvērtīga kosmētikas sastāvdaļā kā, teiksim, makadāmijas eļļa, ap kuru var tikt būvēts viss produkta koncepts. Tomēr atšķirībā no vairuma augu izcelsmes un ķīmiski sintezētām sastāvdaļām peptīdi ne tikai iejaucas ādā notiekošajos  procesos, bet arī pārrestartē fizioloģiskos procesus, atgriežot tiem dabisko tempu, kas ir raksturīgi jaunai un veselai ādai.

Mūsdienu kosmētikā izmantoto peptīdu ir jau vairāki simti ... pastāv signālizējošie, remodelējošie, ir peptīdi-miorelaksanti, kas praktiski spēj paralizēt muskuļus līdzīgi "botoksam". Lai vai kā, tie visi pilda sava veida "sms" lomu - signālizē šūnām par sabrukumu, trūkumu, iznīcināšanu, tādējādi nosūtot komandu – nāc un dari kaut ko lietas labā!

***

No grāmatas: "Peptīdi ir proteīnu molekulas, kas sastāv no neliela savstarpēji savienota  aminoskābju skaita. Ja aminoskābes ir vairāk nekā 50, šādu molekulu sauc par proteīnu; ja aminoskābju ir mazāk nekā 50, tad tas ir peptīds. Dažreiz tos sauc arī par oligopeptīdiem (no latīņu val. oligo, "mazliet"), tādējādi akcentējot faktu, ka savienojumā ir maz aminoskābju. Kosmetoloģijā visbiežāk tiek lietoti nelieli peptīdi, kas satur mazāk nekā 10 aminoskābju.

Lai gan peptīdi ir ļoti maza izmēra, nokļūšanai ādā tiem ir nepieciešami palīgi: tiek izmantotas taukskābes, kas tiek piestiprinātas pie peptīdu ķēdes. Izmantojot lipīdu asti, peptīdi "izspiežas" caur ādas raga slāni un dziļi iesūcas iekšā, kur tie realizē savu misiju.

Lielākā daļa peptīdu - molekulas ir diezgan kaprīzas un trauslas. Tās ir jutīgas pret pH, zaudē aktivitāti skābju un retinoīdu klātbūtnē, tās iznīcina brīvie radikāļi un ādas dziļo slāņu fermenti. Tādēļ līdzekļus, kas satur peptīdus, vislabāk lietot kopā ar piemērotiem līdzekļiem ādas attīrīšanai un sagatavošanai.

Svarīgi atcerēties, ka peptīdi neizskatās kā tradicionālās kosmētikas sastāvdaļas, tās ir viegli iznīcināt vai sabojāt. Bieži vien efekta neesamība pēc peptīdus saturošo preparātu lietošanas skaidrojama ar to nepareizu lietošanu vai tehnologu pieļautām kļūdām formulas izstrādē. Teorētiski, ņemot par pamatu desmitiem aminoskābju, iespējams izveidot miljoniem dažādu kombināciju. Tomēr lietu sarežģī fakts, ka vienas un tās pašas aminoskābes, izvietotas citā secībā, var sniegt krasi atšķirīgu iedarbību: pamainiet tikai divas no tām – taukus sašķeļošs peptīds pārvērtīsies anti-age eliksīrā!"

Stimulējošie peptīdi var uzlabot ādas šūnu spēju sintezēt tai nepieciešamās vielas. Biotehnoloģiskie peptīdi-matrikini, iekļūstot ādā, sniedz izteikti stimulējošu iedarbību un liek šūnām atmosties. Antiglikacionie peptīdi, "izārdot" cukurotās šuves, salīmē kolagēna šķiedras. Peptīdi - miorelaksanti spēj samazināt sejas muskuļu mobilitāti. Nereti tos  dēvē par peptīdiem ar botoksa iedarbību. Opioīdu peptīdi - peptīdi, kutu efekts ir līdzīgs opija iedarbībai. Dažkārt tos sauc par "laimīgas ādas peptīdiem". Tie samazina ādas receptoru jutību pret sāpēm, temperatūras izmaiņām, ķīmiskām manipulācijām, padara ādu daudz mazāk jutīgu un novērš alerģisko reakciju attīstību.

Šā mēneša atradums - MIZON PEPTIDE 500 - augsti koncentrēts serums ar peptīdiem sastāvā. No nosaukuma šķiet, ka flakonā esošie peptīdi ir 500. Tomēr nē, mazāk. Lai gan saskaņā ar anotāciju - 45% no sastāva veido peptīdi.

Peptīdu seruma augstā koncentrācija stimulē elastīna un kolagēna sintēzi, kas ir ļoti svarīgi sejas ādas liftingam. Sastāvā: Vara tripeptīds-1, oligopeptīds-1, palmitoīls-pentapeptīds-4, acetil-heksapeptīds-8, pentapeptīds-13, hialuronskābe, beta-glikāns.

Vara tripeptīds-1 sniedz ādai nepārspējamus labumus: stiprina epidermas augšējo slāni, palielina tvirtumu un elastību; Izlīdzina mīmiskās grumbas un padara gludāku ādas virsmu; samazina vecuma izraisīto epidermas pigmentāciju; labvēlīgi ietekmē elastīna sintēzes stimulāciju, palielina starpšūnu matricas blīvumu.

Acetil-heksapeptīds-8 (miorelaksants) ir speciāli izstrādāts, lai apkarotu sejas grumbas, efektīvi samazinātu grumbu veidošanos uz kakla un ap acīm. Ir pierādīts, ka šis peptīds ne tikai efektīvi samazina esošās grumbiņas, bet arī novērš jaunu grumbu veidošanos. Peptīds atslābina muskuļus, panākot tūlītēju rezultātu – grumbu skaita samazināšanos.

Palmitoil-pentapeptīds-4 stimulē fibroblastu darbību, aktivizē kolagēna un elastīna atjaunošanas procesu, uzlabo ādas toni un kvalitāti, kā arī palīdz izlīdzināt smalkas vecuma grumbas.

Lietot pirms sava iecienītā sejas krēma uzklāšanas - 2-4 pilieni uz attīrītas sejas ādas 2-3 mēnešu garumā.

Vēl svarīgi, ka tas nesatur mākslīgās krāsvielas, aromatizētājus un parabēnus.

 

Sērijā atrodami vēl divi produkti. MIZON Original Leather Energy HYALURONIC ACID 100 (hialuronskābes saturs serumā ir 50%), kuru regulāri lietojot, pateicoties dermālās matricas struktūras stiprināšanai, ievērojami paaugstinās ādas turgors un elastība, ievērojami samazinās grumbiņu dziļums un izlīdzinās ādas reljefs. Sastāvs ietver arī lipīdu komponentus, keramīdu un Coppertripeptide® , kam piemīt spēja atjaunot ādas cilmes šūnu vitalitāti.

Savukārt MIZON Original Skin Energy Collagen 100 - 90% kolagēna serums ar piesātinātu jūras kolagēnu sastāvā, kas sniedz fantastisku liftinga efektu. B5 vitamīns sniegs jūsu ādai elastību, savukārt peptīdu komplekss – rūpēsies par jaunības saglabāšanu.

Šie serumi ne tikai novērš ādas novecošanos, bet arī, pateicoties dabiskām sastāvdaļām (avenes, arnikas zieda, vērmeles, kāpuru un portulaka ekstraktam), aizsargā ādu no nelabvēlīgo faktoru negatīvās ietekmes.

Tik tiešām, jaunas grumbiņas mums nepavisam nav vajadzīgas – sākumā jātiek vaļā no esošajām.

Nopērkams ---> vai --->

Cena: 29,99

komentāri