Ставьте like и читайте!

Mūsdienu virokozās ārstēšanas metodes. Krioskleroterapija ar CLaCS

02.06.2017, Almaza Pirha

Mūsdienu virokozās ārstēšanas metodes. Krioskleroterapija ar CLaCS

Pēc daudzu uzskata «ārstēt varikozi» vēl arvien nozīmē «gulties bez skalpeļa», pēc kā, savukārt, nepieciešama ilgstoša rehabilitācija. Taču mūsdienu medicīna ir spērusi milzu soli uz priekšu, un ārstēšana nu ir iespējama arī bez operācijas.

Viena no mūsdienīgākajām estētiskās fleboloģijas metodēm šobrīd ir kriotehnoloģijas, proti, krioterapija ar lāzeru (CLaCS) un krioskleroterapija.

Šīs metodes ļauj noņemt retikulārās varikozās vēnas un asinsvadu zvaigznītes bez izteiktām sāpēm.

Statistika pauž, ka industriāli attīstītās valstīs no varikozo saslimšanas kājās cieš 25-35% sieviešu un 10-20% vīriešu. Savukārt līdz ārsta kabinetam nonāk tikai retie. Būtisks slimnieku skaits vizīti pie flebologa – speciālista vēnu slimību diagnostikā un ārstēšanā - novilcina līdz pēdējam, tādējādi arī izraisot komplikācijas un venozās čūlas.

Šāda vieglprātība var izmaksāt dārgi. Protams, pastāv arī varikozes vieglās formas – par 90% kosmētiska rakstura – kam obligāta ārstēšana nav nepieciešama. Un tādu ir ap 50%. Taču pastāv tādas vēnu ārstēšanas formas, kas var apdraudēt ar darbspējas un veselības zudumu.


Dr. Sandra Prāve

CrioLaser – lāzeru ģenerators

ClaCS metodi izstrādājis pazīstamais brazīļu flebologs Kasuo Mijake. Šobrīd šī inovatīvā metode gūst arvien plašāku uzmanību visā pasaulē.

Dr.Prāve: ClaCS metode – kriolāzers+krioskleroterapija: kombinēta lāzera un skleroterapetiska varikozo vēnu ārstēšana, kā sklerozantu pielietojot 75% glikozes šķīdumu. Metodes pamatā ir termiska iedarbība uz bojāto vēnu ar lāzeru, tādējādi izraisot tās spazmu. Tālāk uz jau iewer redzamā vēnaā tiek ievadīta sklerozējoša viela. Savukārt aukstums jeb kreoterapija ļauj mazināt pacienta sāpes.

Šāds darbību kopums uz varikozo vēnu ļauj panākt maksimālu efektu. Savukārt blakusparādību – pigmentācijas, asinsvadu tīkla – rašanās iespēja ir būtiski mazāka.

Ar ClaCS metodi vēnu ārstēšana iespējama jebkurā laikā, pat vasarā!

Dr.Prāve: Vēl viena metodes priekšrocība ir tā, ka nav nepieciešams valkāt kompresijas zeķes. Tāpat nepastāv striktu ierobežojumu fiziskās slodzes ziņā, un ierastie treniņi nav jāatceļ. Pacienta dzīves ritms paliek gandrīz nemainīgs.

Procedūras gaita

Pirms ārstēšanas uzsākšanas pacients tiek iepazīstināts ar procedūras īpatnībām, iespējamiem sarežģījumiem, rezultātiem, kas sagaidāmi uzreiz pēc procedūras, un kas sagaidāms pēc dažām nedēļām vai mēnešiem.

Pirmā vizīte ar pacientu paredz iepazīšanos ar pacientu un viņa slimības vēsturi, problēmas pakāpes noteikšanai tiek veikta vēnu apskate un izmeklēšana ar ultraskaņu. Dažos varikozās saslimšanas veidos sklepoterapijas pielietojums vēlamo efektu nesniegs un ir iespējams saslimšanas recidīvs, kuru iespējams savlaicīgi novērst.

Procedūras ilgums aizņem 30-40 minūtes, pēc kā pacients var doties mājās. Lāzera pozitīvais aspekts ir tas, ka tas nav traumatisks, sniedz kosmētisku iedarbību, ir vienkārši lietojams un drošs.

Vēl labākam rezultātam jāņem vērā, ka ārstēšanu ar lāzeru nepieciešams veikt specializētā klīnikā, kur līdzās šai metodei tiek pielietoti citi nebūt ne efektīvāki, taču dažos gadījumos pat vēlamāki ārstēšanas veidi.

Labākiem ārstēšanas rezultātiem kompetenti speciālisti mēdz kombinēt vairākus ārstēšanas veidus.

Jūnijā 20% atlaide CLaCs skleroterapijai

Ar tieši Jums piemērotākās metodes izvēli ļaus tikt skaidrībā klātienes konsultācija pie flebologa.

Risinājums atkarīgs ne jau tikai no saslimšanas stadijas, bet arī jūsu nostājas un gatavības ārstēties. Šim lēmumam jābūt atrunātam un kārtīgi apdomātam. Interesējieties pie sava flebologa. Vēlam veiksmi!

Konsultācijas cena: lazermedicinasklinika.lv

Lāzermedicīnas klīnika, Kokneses prospektā 18A, Rīga

  • Darba dienas – no 9.00 līdz 19.00
  • Sestdienās -  no 9.00 līdz 17.00
  • Svētdiena - brīvdiena
  • +371 67 374 747
  • +371 67 374 744
  • +371 67 315 316
  • +371 67 610 217

Dr.Mauriņa vēnu centrs, Kalnciema iela 33, Rīga

  • darba dienās no 9:00 – 19:00;
  • Se. un Sv. - slēgts.

 

 

komentāri

  • Reklāmkarogs