Ставьте like и читайте!

NERETI klienta sejā spoguļojas speciālista NEKOMPETENCE

07.05.2018, 3ade.lv

NERETI klienta sejā spoguļojas speciālista NEKOMPETENCE

Kosmētiķis un kosmetologs – ja jums joprojām šķiet, ka šie termini ir sinonīmi vienai un tai pašai profesijai vai nevainīga vārdu saspēle, tādā gadījumā par neparedzamu rezultātu nav jābrīnās.  Tad kāda īsti ir atšķirība un kas ir katra speciālista kompetencē? Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties? Kurš gan atbildes uz šiem jautājumiem zina labāk par Nelliju Janaus, Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas (LKKA)  prezidenti – viņas nevainojamā āriene var būt piemērs jebkuram skaistuma jomas speciālistam. Citādi kurpnieks bez kurpēm vien sanāk.

Autors: Margarita Meļņikova

Janaus kundze, kā un pēc kādiem kritērijiem jūs ieteiktu izvēlēties savu kosmētiķi?

Sieviete pēc padoma, visdrīzāk, vērsīsies pie draudzenes vai kolēģes. Uzzinās, kādas procedūras viņai veic un kur strādā viņas kosmētiķe. Tikai jāatceras – kas der vienai, var nederēt otrai. Ieejot kabinetā, neatkarīgi no tā, vai tā ir pašnodarbināta vai salonā strādājoša persona, būs tikai normāli pajautāt, kur redzams viņas kosmētiķes sertifikāts. Jo kosmētiķis ir ārstniecības persona, un atļauju praktizēt specialitātē sniedz tikai un vienīgi valsts sertifikāts. Tas ir pirmais uzticības rādītājs, ka šis cilvēks tiešām ir profesionālis, ieguvis profesionālo vidējo izglītību kosmetoloģijā un veiks šo procedūru, nekaitējot klientam. Pavērojiet, kādi ir higiēniskie apstākļi un cik droša ir vide, kurā atrodaties. Dažos salonos, līdzās profesionāļiem ar izglītību un sertifi kātiem, rosās «speciālisti», kas sevi pozicionē kā sejas vai ķermeņa estētiķus.

Patiesībā viņi ir amatieri, kas jauc skaistumkopšanas darba tirgu, piedāvājot it kā tādus pašus kosmētiskos pakalpojumus, nereti par zemākām cenām. Viņi ir apguvuši profesionālās pilnveides programmu (160 stundas), kas nedod profesionālās kompetences novērtējumu, tas ir, nepiešķir kosmētiķa kvalifi kāciju. Skaistumkopšanas praksē svarīga ir speciālista un klienta kompetence un atbildība. Speciālista – sniegt kvalitatīvu un drošu pakalpojumu, nepārkāpjot savas kompetences robežas, klienta – izvēlēties, kuram uzticēties, saprast, ka prioritāte ir drošums un kvalitāte nevis «lētāka cena».

Diemžēl šodien brīvā tirgus apstākļos masveidā sāk ievest kosmētiku, piedāvā dažnedažādākās skaistuma injekcijas. Izplatītāji mēģina šos produktus pārdot, aicinot pie sevis uz apmācībām un izsniedzot sertifi kātu par to, ka prasmes rīkoties ar šo produktu esi apguvis. Tomēr mulsina jau vien tas fakts, ka daļa šo apmācības organizatoru nemaz nejautā, kas tu esi: ārsts vai kosmētiķis, vai nemediķis. Šādā veidā daudzi cilvēki divās stundās kļūst par «profesionāļiem».
Tas vēlāk veicina bezatbildīgu kompetenču robežu pārkāpšanu, mudina «špricēt uz nebēdu», jo tas ir tik ienesīgi. Par reālu kaitējumu klienta veselībai un arī skaistumam reti kurš tāds «špricētājs» aizdomājas. Kā rāda prakse, neprofesionālis, kam zināšanu ir mazāk, dara to droši – cerēdams, ka varbūt izdosies, būs labi tāpat.

Kādas procedūras tad ir tās, ko kosmētiķim veikt nav atļauts?

Vispirms jau jāsaka, ka kosmētiķa profesionālās darbības lauks ir gana plašs. To nosaka profesijas standarts. Kosmētiķis veic sejas ādas un ķermeņa kopšanas daudzveidīgas manuālās un elektroprocedūras. Kosmētiķis kopj, bet ārsts ārstē ādu. Tik vienkārši! Ārstam (kosmetologam) ir profesionālā augstākā medicīniskā izglītība, kosmētiķim – profesionālā vidējā izglītība kosmetoloģijā. Katram ir savas profesionālās kompetences robežas, ko nedrīkst pārkāpt. Kosmētiķa kompetencē neietilpst botoksa injekcijas, pildvielas jeb filleri, mezodiegi, spēcīgas iedarbības pīlingi utt. Vārdu sakot, viņam nav tiesību veikt medicīniska rakstura procedūras.

Kā par ādu rūpējaties jūs pati?

Kā uzturēt dabisko skaistumu – tas ir pašas sievietes rokās. Jāprot sevi disciplinēt, katru vakaru jārūpējas, lai āda var brīvi elpot. Elementārākā higiēna, tik vienkārši! Varu atļauties izvēlēties labas kvalitātes kosmētiku, lai gan tas nav noteicošais, pēdējos gadus ādas kopšanas manuālās metodes papildinu ar elektroprocedūrām. Taču arī tas ir otršķirīgi. Primārais ir dzīvesveids, pozitīva attieksme pret dzīvi, pasaules uztvere, saviem gadiem atbilstošas fi ziskās aktivitātes, labs miegs, veselīgs ēdiens. Uzskatu, ka katras sievietes pienākums ir uzturēt mātes dabas dāvāto, cik ilgi vien tev atļauts.

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs