Ставьте like и читайте!

No sveša pleca. Vīriešu krekls sievietes skapī.

28.05.2018, 3ade.lv

No sveša pleca. Vīriešu krekls sievietes skapī.

Neraugoties uz modes tendenču kaleidoskopu, kas nomaina viena otru ātrāk nekā gadalaiki, paliek lietas, kas no modes kaprīzēm ir neatkarīgas. Vīriešu krekls - viens no visveiksmīgākajiem izgudrojumiem cilvēces dailajai pusei.

AUTORE: Natālija Bataraga, mākslas kritiķe un stiliste

Tas veiksmīgi integrējies demokrātiskā casual stilā, ir lielisks apvienojumā ar klasiskiem garderobes elementiem un lietišķu kostīmu, piedāvājot neskaitāmas aktuālā tēla variācijas katrai dienai.

Pirmo "atļauju" vīriešu garderobes elementu lietošanai sievietēm deva lieliskā Koko Šanele. Tieši viņa ietērpa cilvēces daiļo pusi biksēs un tādējādi deva tai tiesības uz vienlīdzību. Emancipācija paveica savu, tagad krekls ir universāls apģērbs gan vīriešiem, gan sievietēm.

Turpmākā notikumu attīstība bijusi gaužām dabiska: lielāko modes dizaineru vadībā sievietes turpināja apgūt tos garderobes priekšmetus, kas vēl nesen tika uzskatīti par tabu. No pirmā acu uzmetiena triviālais krekls līdz pat šai dienai stilistiem un dizaineriem sniedz iespēju izpausties.

 Baltā krekla vēsture aizsākās ar vīriešu apakšveļu. Senie romieši valkāja krekliem līdzīgu apģērbu zem togas. Renesanses laikmentā vīriešu krekli kļuva pieprasīti, itāļu meistaru šūtie mežģīņu krekli izraisīja sajūsmu un apbrīnu. Kreklu apkakles bija neticami masīvas. Mežģīnes tautā tika iemīlētas tik ļoti, ka interese par tām neizzuda līdz pat XVII gs. Trīsdesmit gadu kara laikā tika noslēgts pat tā sauktais "mežģīņu miers", lai militārpersonas varētu pienācīgi savest savus kreklus kārtībā.

Lietišķās blūzes nāca pasaulē XVIII gadsimtā. Šādi krekli tika vilkti cauri galvai, pogas bija tikai augšpusē, apkakle - stāvoša. Un vēl aizvien krekls tika uzskatīts par apakšveļu. XIX gs. krekli sāka vairāk līdzināties pašreizējiem klasisko kreklu modeļiem un joprojām bija balti. XX gadsimtā vīriešu kreklu šūšanai sāka izmantot rūtainu un strīpainu audumu. Parādījās dažādu krāsu modeļi, tai pat laikā apkakle un manžetes palika baltas, tādējādi demonstrējot tā valkātāja tīrību. Tas tika darīts, lai nemazgātu blūzi pārāk bieži pilnībā.

Ja jūs vēlaties panākt lietišķu, formālu stilu, velkam mugurā blūzi ar pieguļoša piegriezuma lietišķiem zīmuļsvārkiem vai klasiskām biksēm. Kreklu savelkam, atpogājam vaļā dažas augšējās pogas, apvienojam tēlu ar apaviem uz augsta papēža un jebkuriem lietišķā stila aksesuāriem.

Nepiespiestam tēlam velkam mugurā vīrieša kreklu uz krekla bez piedurknēm un papildinām ansambli ar īsiem šortiem vai svārkiem. Apavi var būt jebkādi, atkarībā no situācijas. Derēs gan atvērtas sandales bez papēža, gan apavi ar spicu papēdi. Papildinām tēlu ar dažādiem aksesuāriem. Piemēram rotājumiem etniskā stilā - aligatora vai pitona ādas jostu ar masīvu sprādzi, pītu rokassomu, smagnējām koka aprocēm vai krellēm. Dodiet vaļu fantāzijai!

Vīriešu krekls lieliski izskatīsies ar džinsiem, džinsa šortiem un svārkiem. Apakšā var pavilkt t-kreklu, atpogājot vaļā augšējās pogas, kājās lieliski izskatīsies gan kurpes, gan sporta apavi. Šis tēls ļauj manevrēt - jūs varat valkāt kreklu sakārtotu (vienā pusē vai abām) vai izlaistu, kā arī papildināt apģērbu ar bārkstainu somu, rupju ādas siksnu vai lakatu.

Rūtains krekls ir nekļūdīga izvēle tendēmā ar jūsu iemīļotākajiem džinsiem, komplektā ar t-krekliem, vestēm un vīriešu cepurēm. Stilīgam pilsētnieces tēlam nekas labāks vēl nav izdomāts! Tajā pašā aktuālajā poprepertuārā nāk klāt krekli no praktiska un universāla džinsa auduma. Džinsu krekli izskatās lieliski ne tikai komplektos no džinsa auduma, tie perfekti saskan ar ādu, zamšādu, kleitām un svārkiem no gaisīga auduma, kas ir lielisks papildinājums izvēlētajam tēlam.

Vīriešu krekls var noderēt arī romantiskam randiņam. To var vilkt uz kleitas vai zem tās, pirmajā gadījumā kreklu pogas nav jāpogā ciet, pietiek sasiet mezglu jostasvietā no apakšējiem galiem.

Vēl to var nēsāt otrādi vai ar iespaidīgu izgriezumu aizmugurē. Sieviešu atjautība tieksmē pašizpausties robežas nezin! Nebaidieties eksperimentēt!

NATALIYA BATARAGA

instagram @konyakhina

KONYAKHINA@MAIL.RU

 

komentāri

  • Reklāmkarogs
  • Reklāmkarogs