Ставьте like и читайте!

Olga Dvorjadkina – Dieva līmenis. Izvēloties starp matu krāsu un kvalitāti – izvēlies kvalitāti!

01.06.2017, Almaza Pirha

Olga Dvorjadkina – Dieva līmenis. Izvēloties starp matu krāsu un kvalitāti – izvēlies kvalitāti!

Lai izskatītos lieliski bildē, daudz nav jādara. Fotokorektors uzlabos sejas toni, mati gūs mirdzumu, savukārt acis – no bērnības loloto debess zilo toni. Dzīvē viss ir daudz prozaiskāk. Lai izpelnītos komplimentus – nāksies vien piepūlēties.

Šoreiz mūsu sarunu biedrs ir friziermeistare, starptautiskā mēroga meistare Olga Dvorjadkina, ar kuru padiskutējām ne vien par aktualitātēm, bet arī pareizu matu kopšanu.

Olga Dvorjadkina: Stiliste. Friziere-modelētāja. Akadēmijas DOLORES radošās komandas biedrs. Starptautiskā mēroga meistare. Pasniedz akadēmijā DOLORES no 1997.gada.

Rīgā jūs ciemojaties, lai WELLA International studijā nodemonstrētu savu jaunāko frizūru kolekciju. Kas par jūsu iedvesmas mūzu kļuva šoreiz?

Romantika un sievišķība – tas, kā, vērojot pēdējo gadu tendences, mums ir tik ļoti pietrūcis. Sievišķība, dabiskums, romantisms sievietēm imponējis vienmēr neatkarīgi no tā, ko diktē mode. Tas, ko redzam skatēs un tas, ar kādām vēlmēm uz salonu nāk sieviete – stāsti, kas visbiežāk nemaz nekrustojas. Sieviete vēlas izskatīties pievilcīgi, retāk izaicināt – taču vienmēr palikt pamanīta.

Mūsu kolekcijā sievišķība tika akcentēta ar spilgtu niansi – vijolīšu krāsu matos. Taču būtiski ir nepārforsēt, uzķerot šo tendenci burtiskā nozīmē. Vasarā, kad iespējams ir viss – nelielās devās šī maigā palete harmoniski izskatīsies pat konservatīvām dāmām.

Akadēmijas DOLORES komandas un Wella International Riga studijas treneru kopdarbs.

Neraugoties uz to, ka stilisti vienbalsīgi sludina par aktualitāšu neesamību, meitenes vēl aizvien krīt galējībās, pārtopot no brunetēm blondīnēs un otrādi.

Iesaku izvēlēties tehnikas, kas ļauj panākt saulē izbalējušu matu efektu. Toņi - maksimāli dabiski. Un pat tad, ja esi izvēlējusies izteiksmīgo platīna blondo - «atbrīvojies» no savas krāsas pamazām, matus pasaudzējot. Prakse rāda, ka strauja matu balināšana agrāk vai vēlāk noved pie tā, ka vēlāk šie apdegušie mati ir jāgriež nost. Tāpēc, izvēloties starp matu krāsu un kvalitāti, vienmēr izvēlies kvalitāti!

Vienā no manis vadītājām meistarklasēm matu balināšanā modelei bijām spiesti atteikt. Bija iepriekš skaidrs, ka viņas mati tik agresīvas manipulācijas nepārdzīvos. Rezultātā priekšroka tika dota griezumam. Un vai zināt, prasmīgs griezums paveic savu, un apkārtējie palika stāvā sajūsmā. Tas vēlreiz pierāda, ka izcila rezultāta formula ir veseli mati un tieši valkātājai piemērots griezums.

Runājot par radikālām pārvērtībām... Dažkārt, redzot klientu, tēls, ko vēlos realizēt, galvā ģenerējas pats par sevi. Taču meistars nedrīkst pieņemt lēmumu patstāvīgi. Sākumā ir jāņem vērā arī paša klienta vēlmes, un jau pēc tam var mēģināt piedāvāt savas interpretācijas. Bieži vien frizūras garums un virziens ir atkarīgs no valkātājas dzīvesveida.

Bez kādiem matu veidošanas produktiem nespējat iztikt darbā un ikdienā?

Jāatzīst, ka matu veidošanas produktu fans neesmu. Uzskatu, ka jo mazāk, jo labāk. Pirms matu ieveidošanas lietoju Wella Oil Reflections eļļu. Noslēdzošais akcents – matu laka. Tas arī būtu viss! Matu veidošanā ir ne tik svarīgs produktu, cik iemaņu arsenāls.

Pastāstiet, kā tad pareizai matu veidošanai izskatās?

Izžāvē matu saknes, atstāj galus nedaudz mitrus – pavisam nedaudz, lai pieskartoties tie ir auksti. Tālāk liec lietā apaļo suku vai pannu. Tas ļaus saglabāt matus veselīgi mirdzošus. Matu žāvēšana uz visiem 100% un tālākā to bendēšana ar fēnu – garants, ka mati tiks pārkarsēti un sabojāti.

Viena no manām draudzenēm ir pārliecināta, ka pareizi ir matus krāsot pēc iespējas retāk. Tāpēc krāsošanai izvēlas tonējošos šampūnus. Savukārt friziere apgalvo, ka uz krāsošanu jānāk ik pēc 4 nedēļām. Kurai no viņām ir taisnība un cik bieži mati tad būtu jākrāso?

Šobrīd, kā tas ir zināms, matu krāsa kļuvusi par palīginstrumentu. Mūsdienu krāsvielas ir bagātinātas ar kopjošiem komponentiem, tāpēc krāsošana matu kopšanas procesā kļuvusi par obligāto punktu nr.1. Kādai starp procedūrām pietiek ar 5-6 nedēļām. Citu ataugušas saknes sāk mulsināt jau pēc 3-4. Būtiskākais ir to darīt ar kvalitatīviem produktiem. Savas darbības laikā esmu izmēģinājusi neskaitāmus zīmolus. Paliku pie Wella Professionals: Koleston, Illumina, Color Touch… tam, ko ražo šis zīmols, konkurentu nepastāv.

Tonējošie šampūni ir neaizstājami blondīnēm un rudmatēm. Glancētais efekts pēc to lietošanas noiet jau pēc 2-3 mazgāšanas reizes. Savukārt īpašie produkti, kas ir lietojami vienreiz nedēļā, intervālu starp salona apmeklējumiem spēj paildzināt.

 

komentāri