Ставьте like и читайте!

Paplašināti kapilāri. Tuvojas kuperoze.

29.11.2012, Almaza Pirha

Paplašināti kapilāri. Tuvojas kuperoze.
Ieraudzīji sarkanus traipus uz sejas? Skriešus pie dermatologa!

Stindzinošs temats, es jums teikšu. Manā gadījumā - tie ir nelieli (diametrā līdz centimetram) traipi, kas uzrodas un pēc kāda laika pazūd, absolūti neskaidru iemeslu dēļ.

Esmu dzirdējusi vairākus rašanās iemeslus ... kāds šo parādību sauc par kuperozi, kāds cits izteica minējumu, ka esmu cilājusi smagumus, pēdējā vizīte pie dermatologa šķiet daudz precīzāk un saprotamāk visu izskaidroja.

Tātad…

Precizēsim, kas ir kuperoze. Tas ir sarkans asinsvadu tīklojums uz vaigiem, deguna un kājām. Problēmu izraisa asinsvadu vājums. Kā likums, kuperoze apdraud sievietes ar gaišu, plānu un jūtīgu ādu. Kuperoze sastopama 30-40% cilvēku.

Galvenais kuperozes rašanās iemesls ir aknu slimības, venozās atteces problēmas, zemādas tauku lipofibrozā disrofija, asins recēšanas problēmas, grūtniecība, kas bieži vien kļūst par kuperozes attīstības iemeslu.

Ārējie faktori tikai pastiprina to parādīšanos. Pie tādiem attiecina: ķirurģiskas traumas, pārlieka insolācija, solārija ļaunprātīga izmantošana, ādas apsaldēšana, pārlieka steroīdu lietošana, hormonālie preparāti, dziļš ādas pīlings, ass un karsts ēdiens, smēķēšana un alkohols.


Ko noskaidroju vizītē pie ārsta?

Kā jau minēju - mana problēma vēl nav kuperoze. Bet ja nesākšu jau tagad ievērot profilaktiskos mērus, tad "mirgojošie" asinsvadu traipi uz manas sejas pāraugs daudz lielākā un nopietnākā problēmā.

Ārsts dermatologs (viens no pazīstamākajiem mūsu pilsētā)  atzīmēja galvenos aspektus cīņai ar asinsvadiem.

  1. Nostiprināt asinsvadu sieniņas
  2. Pārskatīt savu ēdienkarti
  3. Pabarot un mitrināt ādu
  4. Izvērtēt nepieciešamās kosmētiskās procedūras.
  5. Vitamīnu terapija 

Labojam un iefiltrējam

1. Sākšu ar vieglāko - uzturs. Par pareizu uzturu ir runāts daudz. Galvenie principi: izvairīties no trekna, asa un karsta. Sievietei pēc iespējas jāsamazina sālītu produktu daudzums un sāls vispār, baltos miltus un sadus skābpiena un piena produktus.

2. Tālāk kosmētiskā aprūpe, kurai jābūt maksimāli saudzīgai. Galvenais nosacījums - maiga kopšana. Tas ir, izslēdzam abrazīvus skrubjus, stipras ierīvēšanas un visu, kas var traumēt ādu. Ja attīrīšana, tad maiga ar saudzīgu pīlingu, ja kosmētiskā procedūra tad vērsta uz mitrināšanu un barošanu.

Jāaizmirst par strauju temperatūras maiņu, ne pirti, ne kriosaunu, ne kontrastdušu.

3. Ādas barošana un mitrināšana - tas ir vēl viens atsevišķs raksts. Man ieteica pastiprināt ādas mitrināšanu ar iekšķīgi lietojamām gurķu eļļas kapsulām. Šāda profilakse jāveic 2 reizes gadā, 3-4 mēnešus (vasaras beigās, ziemā - apkures sezonas laikā vai pavasara sākumā). Ja āda ir stipri sausa, kapsulas saturu var pievienot jūsu ikdienas krēmam.

Gurķu eļļa palīdzēs noņemt nogurumu, uzlabot zemādas vielmaiņu, piešķirs ādai maksimālu elastību un palīdzēs noturēt tās dabīgo mitrumu. Īpaši piemērots nobriedušai ādai, novecošanas un atūdeņošanās novēršanai.

Gurķu eļļa neitralizēs arī brīvos radikāļus, tādējādi novēršot krunku rašanos un attālinās ādas novecošanu.


4. Lai nostiprinātu asinsvadu sieniņas man izrakstīja Pycnogenol - spēcīgu augu antioksidantu. Šis preparāts nav nekas cits, kā vien koncentrēts priežu mizas Pinus maritima ekstrakts. Tas nostiprina artēriju un kapilāru sieniņas, kā arī veicina ādas atjaunošanos. Tas iedarbojas uz vājajiem kapilāriem, nostiprina to kolagēnu struktūru, pastiprina C vitamīna iedarbību kapilāru membrānās. Piknogenols atjauno saistaudu elastību un noturību, kā arī palīdz attālināt ādas novecošanu.

Pycnogenol ar savām antioksidanta īpašībām ir 50 reizes efektīvāks par E vitamīnu un 20 reizes iedarbīgāks par C vitamīnu.

Jāatzīmē, ka lietojot šos preparātus, uzmanīgi jāseko, kā kuņģis uz tiem reaģēs.

Pycnogenol

5. Vitamīnu terapija jāpapildina ar D3 vitamīnu, kura, sakarā ar saules trūkumu, mums visiem pietrūkst. Ja saulīte parādās (ja nu pēkšņi :)), atrodoties uz ielas jālieto saules aizsarglīdzekļi. Savukārt, lai uzņemtu pietiekošu D vitamīna devu saulē būs jāuzturas aptuveni 30 minūtes, ar atkailinātām rokām un seju.

Saules stari ir veselīgāki rīta stundās vai jau pirms rieta. Lielo piedūmoto pilsētu iedzīvotājiem ievērojami samazinās D vitamīna izstrāde ādā. Arī spēcīga iedeguma rezultātā un sirmā vecumā samazinās D vitamīna sintēze.

D vitamīna trūkums var izraisīt rahītu. Pastāv uzskats, ka rahīts ir zīdaiņu slimība. Pieaugušajiem D vitamīna trūkums izraisa rahītam līdzīgas saslimšanas: paaugstināta nervozitāte, nemiers, muskuļu tonusa traucējumi (nokarens vēders), vāji muskuļu refleksi, nierakmeņi, karies, kaulu mīkstums. Tas viss ir kalcija trūkums. Tur klāt gan kalcija, gan D vitamīna? D vitamīns atbild par to, lai kalcija trūkumu asinīs nepazeminātos zem pieļaujamā līmeņa. Nav D vitamīna, nav kalcija.

D vitamīns atrodams arī pārtikas produktos: svaigā zivju eļļā, mencu aknās, saldajā krējumā, olu dzeltenumā, taču ar to ir par maz.

D vitamīna avots

Taču D vitamīnu var arī viegli pārdozēt. D vitamīns šķīst taukos un var uzkrāties organismā. Tāpēc aptiekās nopērkamo D vitamīnu vajadzētu lietot pēc ārsta norādēm. Palielinātas D vitamīna devas (piemēram, tabletēs vai kapsulās)  var radīt smagas sekas.

Kapilāru likvidēšana ar lāzeru

Ja profilaktiskie pasākumi nesniegs vēlamo rezultātu, sarkanos traipus var likvidēt arī ar lāzera palīdzību. Lāzera darbības rezultātā radīto gaismas enerģiju absorbē hemoglobīns. Notiek asinsvadu sieniņu salipšana un attiecīgie asins vadi pārstāj funkcionēt. Mazie asinsvadi tiek likvidēti uz visiem laikiem, bet lielie kapilāru traipi, hemangiomas ievērojami samazinās un kļūst bālākas. Tā kā lāzers iedarbojas tikai uz kapilāru sieniņām, apkārt esošā āda netiek traumēta. Ja uz sejas ir daži nelieli traipiņi, tos var likvidēt pa vienam, līdz pat aprīļa mēnesim, Ja kapilāru sietiņš ir liels un jāapstrādā liela ādas zona, procedūru nav ieteicams veikt aktīvās insolācijas periodā. Nākošās divas dienas pēc procedūras iespējams ar lāzeru apstrādāto vietu apsārtums.

Darbs ar lāzeru

Pirms uzsākt procedūru, noskaidrojiet visu par attiecīgā speciālista kvalifikāciju un pašu lāzeru ar ko veiks procedūru. Mūsdienīga aparatūra stingri kontrolē gaismas staru, lai pacients neciestu no sāpēm vai apdegumiem.

komentāri